Zavrieť

Porady

Vyhlasenie osobneho bankrotu.

Dobry den,


Chcel by som poprosit ludi znalych problematiky ci by mi vedeli poradit s mojim problemom.


V r.2008 som si zobral ako sukromna osoba spotrebny uver vo vyske 9000eur. Koncom r. 2009 som sa stal zivnostnikom.Zial nasledkom urcitych okolnosti nie som schopny momentale splacat tento uver. S bankou som sa snazil dohodnut na nizsich splatkach ale moju ziadost zamietli.


Dozvedel som sa o moznosti vyhlasit osobny bankrot. Nejake informacie o tom som si precital tu na porade a aj inde na webe.


Stale mi vsak nie su jasne urcite otazky.
A na tie by som chcel poprosit o odpoved alebo radu.


1/
Ak sa rozhodnem vyhlasit osobny bankrot mam to urobit ako sukromna , fyzicka osoba alebo ako zivnostnik?


2/
Je tam podmienka ze treba mat aspon dve dlzoby.Pocita sa za dlzobu aj pozicka od sukromnej osoby?


3/
Tie poplatky zhruba 2500eur ktore su spojene s celym procesom sa platia jednorazovo alebo postupne?


4/
Ako to funguje pocas 3 - rocnej doby s platenim “splatok” ktore urci sud? Je to urcite percento z prijmu ? Co ak je clovek nezamestnany?


Dakujem za pripadnu pomoc.


Peter.
Usporiadat
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

Dav Pozri príspevok
Plať, koľko môžeš, aj bez toho, či s tým oni budú súhlasiť -ale pravidelne mesačne.
To aj mna napadlo ked som bol trochu pozadu so splatkami a povedal som to aj zene z vymahacskeho oddelenia ze budem aspon ciastku platit ale vravela ze ked nebudem platit celu tak sa to jednoducho bude posudzovat ze neplatim.
Ale ten napad s tym ze sa na to moze prihliadat ked nebodaj dojde na exekuciu je rozumny.
0 0
bowl bowl

bowl je offline (nepripojený) bowl

hena22 Pozri príspevok
No ako živnostníkovi Ti nemusia priznať "malý konkurz" a ideš podľa základných predpisov.
Ja na Tvojom mieste do toho nejdem.
Ako dlho meškáš so splátkami? Nemôžeš to prekryť nejakou "americkou hypotékou s dlhou splatnosťou (asi nie ak si už v registri neplatičov). Aké kroky už podnikla proti Tebe banka? Alebo to máš od nebankovky?
Čo je to "podľa základných predpisov" ... ide totiž o to, že môj veľmi dobrý známy (je živnostník) je v možno ešte horšej situácii a tiež uvžuje o osobnom bankrote ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať