Zavrieť

Porady

RZZP 2009

zaja zaja

zaja je offline (nepripojený) zaja

Prosím o kontrolu:
Tlačivo RZZP typ B
Úhrn zaplatených preddavkov r.26 - len odvody viazané k roku 2009
Výdavky na poistné o ktoré sa znížil ZD r.28 - len odvody skutočne zaplatené
v r.2009 podľa výpisov + Ďakujem + nedoplatok z RZZP 2008
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ociviste Pozri príspevok
Dobry vecer. Chcela by som sa opytat, zivnostik cely rok, zaroven bol pocas celeho roka aj domovnikom (mal teda aj prijem) vyplnam TYP B?
Dakujem za odpoved.
Ako domovník mal aký príjem - na akú zmluvu, ako zdanený? Pravdepodobne bude robiť rzzp na B.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

monicka07 Pozri príspevok
uct200...dakujem, takze vyplnim SA, SB, SC?...teda ak som to spravne pochopila, toto som este nerobila
Podľa výšky vymeriavacieho základu S+SA+SB alebo X+XA+XB (SC nie).
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

mondes Pozri príspevok
Už je síce veľa hodín, ale skúsim ešte raz. Vyplňam tlačivo RZZP B. Celý rok 2009 dôchodca + živnosť do 20. mája + PN do 25. októbra. Vyplňam oddiel III. a oddiel IV. Keďže bol dôchodcom celý rok, oddiel V. a VI. mi vychádza, že nemám vyplňať aj keď mal PN. Je to prosím Vás dobre? Skúste sa na to pozrieť. Ďakujem.
p.31 do 20.5. (čítajte pozorne - píšu tam súčasne).
Ak v p.35 vyjde áno, tak VI.oddiel sa nevypĺňa, alebo nuly. V.oddiel tiež nevypĺňam, keď je súčasne dôchodca a PN.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

leninka23 Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím poraďte mi ako vyplniť RZZP, keď manžel bol zamestnancom, potom pracoval na dohou o vykonaní práce, živnostník, potom zas na dohodu o vykonaní práce a nakoniec zasa zamestnancom. Dáva sa do toho zúčtovania aj príjem z dohody? Dík
Keď pracoval na dohodu bol na úrade práce, alebo bol dobrovoľne nezamestnaný (samoplatiteľ na ZP)?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Áno, on bol súčasne SZČO, dôchodca a PN. SZČO bol do .., PN do
25.10.2009 a potom do konca už len dôchodca. V p. 35 mi vyšlo áno. Na základe toho vychádza, že sa oddiel V. a VI. nevyplňa. Ďakujem veľmi, veľmi pekne. Pomohli ste mi. Dnes to mám odovzdať a nebola som si istá. Prajem príjemné sviatky.
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Veľmi pekne by som poprosila o pomoc s výberom formulára. Poistenec mal počas roka 2009:
- príjmy zo závislej činnosti na základe pracovnej zmluvy - príjmy neprekročili v jednotlivých mesiacoch max. VZ
- autorské honoráre
- na základe rozhodnutia SP zo dňa 20.7.2009 mu bol priznaný starobný dôchodok spätne od 17.2.2008.

Nie je mi jasné, aké tlačivo RZZP použiť. Za minulý rok , keď ešte nebol dôchodca som použila typ S - s prílohami SA, SD.

Vopred ďakujem za radu skúsenejším.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ako domovník mal aký príjem - na akú zmluvu, ako zdanený? Pravdepodobne bude robiť rzzp na B.
Prijem bol 245,28 eur a bola z toho odvedna dan 46,60.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pravdepodobne - ak VZ je aspoň 3546 €, tak S+SA+SD. že bol dôchodcom na to nemá vplyv. Ale neviem či zamestnanie trvalo celý rok, aky bol VZ zo zamestnania, aké boli honoráre....
1 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ociviste : zrejme to bola nejaká príkazná zmluva alebo dohoda (zvyčajne domovníci majú niečo také, v tom prípade to do rzzp u szčo nejde. Takže B.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

GABAZ - už som na tú otázku kdesi odpovedala.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem za odpoved, vraj nejaka dohoda. Takze urobim B. Dakujem
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Jana Motyčková Pozri príspevok
GABAZ - už som na tú otázku kdesi odpovedala.
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď v pôvodne zadanej téme. Až potom som si všimla rozbehnutú diskusiu v tejto téme, tak som to zadala tu. Ja už som taká roztržitá, nič sa mi nedarí. Ešte že sa má človek s kým poradiť.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dobry chcela by som sa este opytat. Do r. 26 davam poistne od 1/09 - 12/2009?

Do riadku r.28 uvadzam poistne 12/08 + 1/2009 - 11/2009 ?
Dakujem za odpoved
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Ociviste Pozri príspevok
Dobry chcela by som sa este opytat. Do r. 26 davam poistne od 1/09 - 12/2009? áno, ak bolo aj do dňa podania RZZP zaplatené

Do riadku r.28 uvadzam poistne 12/08 + 1/2009 - 11/2009 ? áno, ak tieto sumy boli reálne uhradené v r. 2009 + sem patrí aj prípadný uhradený nedoplatok
Dakujem za odpoved
Odpoveď v texte
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

1.uhradene to bolo pravidelne vzdy k 8. v danom mesiaci.

2. nedoplatok tam nebol bol len preplatok. Ten niekde uctujem?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Preplatok v JU Ti vstupuje do príjmov. Teda zvyšuje Ti základ dane. Takže v r. 27 v RZZP typu B už to vlastne máš zahrnuté.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

aha to je pravda.
A mam este jeden pripad. Ak SZCO si jednorazovo zaplatil tento rok celu 2009 a este nepodal RZZP tak do r. 26 dava celu tuto sumu?
A do riadku 28 nedava nic? pretoze to bolo uhradene az v roku 2010?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Áno.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

A este jedna otazocka :-)
Ak SZCO zaplatil len 4 mesiace poistne do ZP je mi jasne ze do r. 26 pojdu len tieto 4 mesiace. Ale on tieto odvody nechce dat do nakladov, lebo by sa dostal do minusu a to nechce. Mozem to urobit? a tym padom bude v r. 28 nula?
Dakujem inak za vsetky odpovede.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Dobry den mili poradaci. Chcem Vas poprosit o radu.
Priatel bol minuly rok do Aprila zamestnany u armady,odtial ale odchadzal uz do vysluhoveho dochodku, potom bol na urade prace, robil kurz aby dostal dotaciu na SZCO, ktorym sa stal od 1.9.2009, ziadne prijmy, zaital iba vydaje mal, DP uz ma, len sa mi jedna o RZZP, ci vobec musi podavat, ked je prvy rok oslobodeny, a ked, tak typ S? A vobec, akym sposobom, lebo ani uctovnicka sa v tom nejako nevie vymotat. Vopred vsetkym dakujem a prajem pekny den.
0 0
Načítať ďalšie