Zavrieť

Porady

problem s exekuciou

dobry den,
>mam jeden vážny problém. Od septembra minulého roku mám pravidelné zrážky zo mzdy, takisto aj moj rucitel a spolidlžnik. Okrem toho mame všetci zablokované účty, takže sme pol roka bez akýchkolvek prijmov. Co mozem v takom pripade urobit a na koho sa mozem obratiť?je možné aby exekútor siahol aj na výplatu aj na účet kvoli tej istej pohľadavke.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    zuzi85 Pozri príspevok
    dobry den,
    >mam jeden vážny problém. Od septembra minulého roku mám pravidelné zrážky zo mzdy, takisto aj moj rucitel a spolidlžnik. Okrem toho mame všetci zablokované účty, takže sme pol roka bez akýchkolvek prijmov. Co mozem v takom pripade urobit a na koho sa mozem obratiť?je možné aby exekútor siahol aj na výplatu aj na účet kvoli tej istej pohľadavke.
    exekútor može siahnuť aj na účet aj na výplatu súčasne, snaží sa čo najskor vymocť pohľadávku...

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Keď Ti robia zrážky zo mzdy, tak mzdárka postupuje podľa EP a Nariad.vlády. Takže určite Ti nesiaha na nepostihnuteľné časti mzdy. Takže príjem máš (i keď možno nízky) .

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    Andyke Pozri príspevok
    Keď Ti robia zrážky zo mzdy, tak mzdárka postupuje podľa EP a Nariad.vlády. Takže určite Ti nesiaha na nepostihnuteľné časti mzdy. Takže príjem máš (i keď možno nízky) .
    podla mna prijem nema ziadny, lebo exekutor vykonava exekuciu sucasne dvomi sposobmi.
    1. najprv mu zamestnavatel vykona exekuciu zrazkami zo mzdy a zvysok mu posle na ucet
    2. na ucte je exekucny prikaz na vykonanie exekucie prikazanim pohladavky z uctu v banke a banka mu teda odpise aj zvysok mzdy, nakolko peniaze na ucte v banke su stale rovnakymi peniazmi, ci je to mzda alebo hocico ine.

    riesenie: poziadaj zamesntnavatela, aby ti zvysok mzdy vyplacal v hotovosti, alebo mu oznam cislo uctu, na ktory ti ma posielat tuto mzdy (tento ucet ale nesmie patrit tebe)

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Ďalším riešením je navštíviť exekútora osobne a pokúsiť sa s ním dohodnúť na postupnom splácaní pohľadávky s tým, že po podpise zmluvy Vám odblokuje účet.
    Keď sa s ním na takomto postupe dohodnete, splácajte podľa dohody. Snažte sa komunikovať. To je základ pri riešení vesí s exekútorom...komunikácia

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    inak z pohľadu laika ma trochu zarazilo konanie exekútora. Nemal by v prvom rade uspokojiť pohľadávku z platu dlžníka a až po nevymožiteľnosti pohľadávky postupne spoludlžník a v poslednom rade ručiteľ? To len tak možno

    simo23 je offline (nepripojený) simo23

    simo23
    Ja by to riešil súdnou cestou. Neni možné aby nejaký "pán exekútor" siahal na všetky finančné prostriedky.Banka je síce ti povinná každý mesiac vyplatiť 100€ pokial nemáš iné príjmy. Som toho názoru že exekútori majú až príliš veľké právomoci. Pochybujem že sa s exekútorom dohodneš na splátkach. Myslím že ich nezaujíma že ty nemáš z čoho žiť, ale to by malo zaujímať inych pánov.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.