Zavrieť

Porady

Usporiadat
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
stormcatcher Pozri príspevok
je to ale xyba, ked este aj po 20 rokox je nazor taky, aky som tu uz spominal. yugo? no. tcheko? no. rash? zial aj na takyx miestax, kde by ste uz predpokladali, ze by mali nieco vediet o slovensku.
No a čo, je to potrebné pre ich život? Ty bezpečne rozlíšiš podľa jazyka Švéda, Fína alebo Nóra, rozlíšiš španielčinu od portugalčiny? Keby niekto pri tebe prehovoril rétorománskym jazykom, vedel by si odkiaľ je ten človek? Veď ja keď niekedy počúvam Slovákov, tak už nie som si istý, či vôbec počujem slovenčinu. Aj tá tvoja je akási mexická.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

stormcatcher Pozri príspevok
je to ale xyba, ked este aj po 20 rokox je nazor taky, aky som tu uz spominal. yugo? no. tcheko? no. rash? zial aj na takyx miestax, kde by ste uz predpokladali, ze by mali nieco vediet o slovensku.
Myslím si, že tí ľudia to nevedia preto, že ich to vôbec nezaujíma. A ak sa niekto, kto je len tu za rohom čuduje ako opica mladým, že je nejaké Slowako tak je to jeho hanba, nie moja, Raz, ešte keď sa menili šilingy, išla som cez Břeclav-Poštornú do Rakúska. V dedinke Raintal som menila koruny a pán za okienkom si automaticky napísal pri adrese CZ. Vravím, ja nie som z Čiech, ja som zo Slovenska. Nechápal. Má to 2 km do Čiech a 30 na Slovensko on ani netušil čo mu tým chcem povedať. Myslíš, že som sa pritom hanbila? Vôbec nie. Nahla som sa cez prepážku, preškrtla som CZ a napísala SK. Zrejme mu to ani tak nedošlo a verím, že aj napriek tomu si žije spokojne ďalej s vedomím, že my sme tí tupejší.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Bastian Pozri príspevok
To video sa vás tak dotýka?

A nič iné? Inde ten kanál nevnímate? Iba keď si niekto dovolí povedať trocha viac na adresu našich čestných národniarov?

Ak sa takí "ľudia" začnú oháňať hymnou a sľubovaním, tak mi to príde dosť divné. Len sa čudujem, že sa nájdu takí, čo sadli na lep a hovoria tu o hymne. Prepáč, ale to sa nedá brať vážne. Vôbec sa nečudujem tým, čo to neberú vážne. A dá sa vôbec?

Mne stačí jeden pohľad na toho Rafaja a Slotu a všetko mi je jasné. Čudujem sa všetkým, ktorí tu dokážu hovoriť o niečom, s čím vyrukovali títo dvaja...
Bastian Pozri príspevok
Ten kto prišiel s týmto zákonom síce nemučí väzňov v Guantnáme, ale zato ojebal pol Slovenska. A nech ti prosím nevadí to slovíčko . Keď ti nevadí, že ojebáva aj teba a ostatných hrdých do pŕs sa bijúcich... V spojitosti s jeho osobou sa inak žiaľ nedá hovoriť.

Len pre istotu, ešte raz opakujem. Odmietam tu hovoriť o hymne, sľubovaní vernosti či o spievaní... Nie je to o tom.
Bastian Pozri príspevok
Takto sa má budovať vlastenectvo? A hlavne to kto s tým prichádza je zarážajúce. Že práve oni sa tu idú oháňať nejakou prísahou...

Pre mňa je to prejav ich absútnej istoty, že si so Slovákmi môžu robiť čo len chcú. A oni radi poslúchnu a urobia čo sa od nich očakáva. Sami sú tými najväčšími chrapúňmi a zlodejmi, no nebráni im to v tom, aby tu z ľudí robili šaškov... veď nech si zaspievajú a prisahajú.

Ak tu niekto príde s tým, že tu sa politika nemá rozoberať, tak mu odpoviem, že toto už ani nie je politike. Nepáči sa mi, že nejaký ožran Jano Slota tu bude môjmu synovi niečo diktovať. Nech je to hocičo. Ten "človek" mal byť už dávno spláchnutý z politiky či verejnosti. Žiaľ je to inak... ešte ho tu ľudia nechajú vychovávať nás, katastrofa... Akosi sa tu zabúda na to, že ten kto tu chce kázať, by mal ísť sám príkladom. On ide akým?

odporuješ sám sebe, pozri kde sme:
Poraďácka Kaviareň > VideoZábava - tie naj videá > Poďme si zaspievať o slovenskom vlastenectve

V kaviarni sa ľudia bavia, priložil si tu nejaké videá a teraz sa rozčuľuješ a staviaš nás do pozoru, len preto, že sa nám niektorým nepáčia? Alebo je to preto, že sa nepridávame k tvojim citovým výlevom? A Danila ma pravdu, sú to vulgárne citové výlevy. Veď nimi len voličom SNS nahrávaš.
Viac sa k tomu nebudem vyjadrovať, pre teba Porada apolitická nikdy nebola, ale pre mňa je a ostane.
Nečudovala by som sa, keby tému založil učiteľ, ale založil si ju ty sám. Keby sa dali roky vrátiť, veľmi rada by som si znovu sadla do školskej lavice a spievala hymnu hoc aj každý deň.
Spev ešte nikomu neuškodil a predpokladám, že neuškodí ani tvojmu synovi, len ja na rozdiel od teba by som to rozhodnutie nechala na neho.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Nechcelo sa mi momentálne pracovať....však stále nemusím nie? a prečítala som si to, že si oddýchnem, veď sme v sekcii kaviareň....
Nedá mi nenapísať Bastián a ako si Ty napísal v jednom príspevku, že nad niektorými príspevkami žasneš, ja zas žasnem ako Ty všetko vieš, poznáš a "podnikáš " všemožné kroky na zlepšenie, pričom slovníkom ....no nazvem to mne cudzím /a ten mi prekáža najviac, lebo svoje myšlienky môžeme vyjadrovať aj pokojnou formou a bez invektív... a my ostatní /hoci veľa vecí čo tu píšeš ani nikto nepovedal/ sme úplne mimo, so všetkým sme spokojní a nič nevidíme....No čo už s nami, asi sa veľmi venujeme účtovníctvu ...

O.s. dopredu upozorňujem, že som mala pocit, že chcem vyjadriť len svoj názor a radšej sa poberiem do inej kaviarne, lebo ja kávu mám veľmi rada , takže na nič viac nereagujem.....
Naposledy upravil evina : 12.03.10 at 19:47
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..tuším by bolo treba založiť už novú tému..fičí nová kauza...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jaros5 Pozri príspevok
Tak ako všetky svoje lásky, vieru, ..... tak aj vlastenecto nosím v srdci, nepotrebujem tieto najintímnejšie veci prezentovať na ulici, ani kdekoľvek na verejnosti ..., už vôbec nie spievaním hymny na začiatku vyučovania ... (mimochodom spievam strašne...)
Tak potom spievaj kade chodíš a možno sa pričiníš o to, že povinný spev hymny zrušia
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

kukučka Pozri príspevok
A Danila ma pravdu, sú to vulgárne citové výlevy. Veď nimi len voličom SNS nahrávaš.
Málokedy nadávam, ale to čo robí Slota sa nedá inak pomenovať. A myslím si, že oveľa viac nahráva SNS to, keď niekto mlčí a nechá si diktovať od nich, čo robiť.

kukučka Pozri príspevok
Viac sa k tomu nebudem vyjadrovať, pre teba Porada apolitická nikdy nebola, ale pre mňa je a ostane.
Aj Danile aj tebe sa darí ma rozosmievať. Ešte ma presvedčíš, že si slušná .

kukačka Pozri príspevok
Keby sa dali roky vrátiť, veľmi rada by som si znovu sadla do školskej lavice a spievala hymnu hoc aj každý deň.
Tak ako pri debatách o dianí pred rokom 1989, tak aj teraz vidím, že sa veľa ľudí pletie... O čom tu hovoríme, o starých dobrých časoch v škole?

kukučka Pozri príspevok
Spev ešte nikomu neuškodil a predpokladám, že neuškodí ani tvojmu synovi, len ja na rozdiel od teba by som to rozhodnutie nechala na neho.
Môjmu synovi spev neuškodí. Ale odmietam, aby robil niečo len preto, lebo sa ožran&nechuťas tak rozhodol (mimochodom sám nepozná text ani autora). Pokiaľ nás tu bude Slota alebo Fico vychovávať, odmietam spievať hymnu. Keď tak, iba tú vlasteneckú od Hudáka a Beneho.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bastian Pozri príspevok
...
...
Pokiaľ nás tu bude Slota alebo Fico vychovávať, odmietam spievať hymnu.
...
Čudujem sa teda veľmi , že prečo ...

Hentých dvoch môžeš " pekne hlboko v úcte " mať , na nich by som sa v tomto prípade fakticky nepozeral ....
Čo títo dvaja majú preboha do činenia s vlastenectvom?
Trt makový s orechmi posýpaný ....
Jeden je za dvadsať a druhý za osemnásť bez dvoch ....expresívne slová nemôžem , bolo by to na urážku cti ...hm , lenže o akej cti sa bavíme , keď kua , ani tú nemajú ???
Ale inak , tiež som už nespieval dosť dlho hymnu , nebolo kde a prečo a s kým ...

Ale inak ???
V pohode ...ale súhlasím s Tebou , nie pod nátlakom ...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Aby som to zhrnul: Necudujem sa Slotovi, ze robi, to co robi, pretoze pre neho je to cisty politicky marketing, ktory mu prinasa slusne bubaciky. Keby to mne prinasalo take bubaciky ako jemu, tak by sa mi mozno tiez zatmelo pred ocami a nechal by som sa zlakat k podobnemu konaniu. Tiez by som utocil na nizke pudy a kryl sa tymi najvyssimi, priam nedotknutelnymi ideami - napr. vlastenectvom.

Len sa cudujem poniketorym (ktorym to bubaciky nesype - priam naopak, pretoze sto znizuje sance celeho Slovenska) ze sa nechali namotat - a to obcas aj tu na Porade...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Pred chvilou som prepol na TA3, zacinalo tam "V politike". Host - sam pan premier, bez oponenta, redaktor Richard Dírer.
Direr sa premiera pyta na jeho nazor na vlastenecky zakon.
Premier odpoveda otazku, ci moze zacat malou prihodou.
Direr: "Ak to suvisi s vlasteneckym zakonom"...
Nato premier zosiroka rozprava, ako si boli nedavno novinari zmerat jeho chatu na Zahori, ze boli aj na streche a merali vraj aj komin, a ze ak toto je najvacsia kauza tohto volebneho obdobia (ze ma prilis velky komin) tak ze je so sebou nesmierne spokojny a tak dalej, same dristy.
Do toho Direr ako Jacsksonova fanusicka v tranze vstupuje laskyplne iba poznamkami typu - "ale to ste mohli na nich podat trestne oznamenie"...

Akosi sam pozabudol, co sa ho vlastne pytal. Na to som telku vypol. Teda takto maju vladni predstavitelia v ucte vlastenectvo, a vlastenecky zakon, ze ak dostanu v najsledovanejsom mediu (v televizii) a najsledovanejsom case otazku o vlestenectve, ani sa neobtazuju ani odpovedat a robia si PR.


Prave som docital par zaujimavych knih. Okrem ineho aj knihu s nazvom Houpacka (v ceskom preklade) od bratov Brafmanovcov, s podtitulom "Proc se chovame iracionalne". Velmi pekne tam rozoberaju rozne modely iracionalneho spravania, kniha zacina analyzou leteckej nehody, ale venuje sa aj investovaniu na burze a mnozstvom dalsich veci. Autori sa pokusaju vysvetlit aj fakt, preco, ak sa staneme niecoho/niekoho fanusikom, prestaneme vnimat vsetky argumenty aj varovne signaly, nic nam neprekaza, a rozum zacneme pouzivat uz iba na zdovodnovanie si svojej zavislosti pred sebou samym a pred okolim.

Dobra ucebnica pre marketerov, dobre je pred tym ale precitat knihu Malcolma Gladwella "Mžik", potom clovek lepsie chape vsetky suvislosti. V podstate to krasne vysvetluje neohrozenu popularitu Meciara (ktora mu dlhodobo klesa iba v statistickom sulade s vymieranim istej socialno-vekovej skupiny, vulgarne nazvanej "babky demokratky"), ale aj Slotu a niektorych dalsich politikov.

Ja mam tu knihu pozicanu, ale uz som ju objednal, treba ju mat doma v kniznoci, najma, ak ma clovek deti...
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Pred chvilou som prepol na TA3, zacinalo tam "V politike". Host - sam pan premier, bez oponenta, redaktor Richard Dírer.
Direr sa premiera pyta na jeho nazor na vlastenecky zakon.
Premier odpoveda otazku, ci moze zacat malou prihodou.
Direr: "Ak to suvisi s vlasteneckym zakonom"...
Nato premier zosiroka rozprava, ako si boli nedavno novinari zmerat jeho chatu na Zahori, ze boli aj na streche a merali vraj aj komin, a ze ak toto je najvacsia kauza tohto volebneho obdobia (ze ma prilis velky komin) tak ze je so sebou nesmierne spokojny a tak dalej, same dristy.
Do toho Direr ako Jacsksonova fanusicka v tranze vstupuje laskyplne iba poznamkami typu - "ale to ste mohli na nich podat trestne oznamenie"...

Akosi sam pozabudol, co sa ho vlastne pytal. Na to som telku vypol. Teda takto maju vladni predstavitelia v ucte vlastenectvo, a vlastenecky zakon, ze ak dostanu v najsledovanejsom mediu (v televizii) a najsledovanejsom case otazku o vlestenectve, ani sa neobtazuju ani odpovedat a robia si PR.


Prave som docital par zaujimavych knih. Okrem ineho aj knihu s nazvom Houpacka (v ceskom preklade) od bratov Brafmanovcov, s podtitulom "Proc se chovame iracionalne". Velmi pekne tam rozoberaju rozne modely iracionalneho spravania, kniha zacina analyzou leteckej nehody, ale venuje sa aj investovaniu na burze a mnozstvom dalsich veci. Autori sa pokusaju vysvetlit aj fakt, preco, ak sa staneme niecoho/niekoho fanusikom, prestaneme vnimat vsetky argumenty aj varovne signaly, nic nam neprekaza, a rozum zacneme pouzivat uz iba na zdovodnovanie si svojej zavislosti pred sebou samym a pred okolim.

Dobra ucebnica pre marketerov, dobre je pred tym ale precitat knihu Malcolma Gladwella "Mžik", potom clovek lepsie chape vsetky suvislosti. V podstate to krasne vysvetluje neohrozenu popularitu Meciara (ktora mu dlhodobo klesa iba v statistickom sulade s vymieranim istej socialno-vekovej skupiny, vulgarne nazvanej "babky demokratky"), ale aj Slotu a niektorych dalsich politikov.

Ja mam tu knihu pozicanu, ale uz som ju objednal, treba ju mat doma v kniznoci, najma, ak ma clovek deti...
Vôbec sa Ti nečudujem, že si telku vypol. Ja ju preto radšej vôbec nepozerám. Stačí keď počúvam v rádiu tie správy... nie to ešte aby som sa pozeral na tie ich tváre...
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Predseda vlády požiadal prezidenta o vrátenie Vlasteneckého zákona spät do NR SR.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

O slovenskom "vlastenectve" J. Slotu vypovedá tento článok. Nepozná ani autora, text a ani rok vzniku. Takže Slováci ako repa.
http://www.topky.sk/cl/10/690038/Vla...ni-jej-autora-
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bastian Pozri príspevok
Vôbec sa Ti nečudujem, že si telku vypol. Ja ju preto radšej vôbec nepozerám. Stačí keď počúvam v rádiu tie správy... nie to ešte aby som sa pozeral na tie ich tváre...
...ja som ešte o level vyššie ....

Telku pozerám dľa výberu a rádio ?

Nehrozí ...
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Braňo Pozri príspevok
O slovenskom "vlastenectve" J. Slotu vypovedá tento článok. Nepozná ani autora, text a ani rok vzniku. Takže Slováci ako repa.
http://www.topky.sk/cl/10/690038/Vla...ni-jej-autora-
Veru ako repa . O jeho vlastenectve ale vypovedá viac vecí... len pravdaže keď je niekto slepý, tak to nevidí.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

erzet Pozri príspevok
Predseda vlády požiadal prezidenta o vrátenie Vlasteneckého zákona spät do NR SR.
Ale ved samozrejme, postili do gati, pretoze sa zacalo schylovat k protestom. Fico ako laviciar pozna silu ulice a nejake protesty su samozrejme to jedine, coho sa chce za kazdu cenu vyvarovat. Inak - iba sa zopakoval scenar s mytom. Najprv, ze to je nezmysel, ze myto je perfektne pripravene a stacili styri dni protestov a odrazu ho bolo treba radikalne prerabat.

Inak to je hrozne, ze mame takychto handrovych predstavitelov statu, co ich nezaujima nic, okrem verejnej mienky. Myslim, ze to nastalo tym, ze si Fico nestihol pred hlasovanim v parlamente dat spravit prieskum verejnej mienky, ohladne vlasteneckeho zakona. Ak by ho mal, tak by nebol podlahol davovej psychoze a neodhlasoval by ho Slotovi vobec ani v parlamente a teraz by to nemusel ratovat cez prezidenta.

Ina vec je, ze kedze Fico nebude chciet stratit ani sypmatije narodnostnych volicov, tak sa to bude snazit uhrat iba na posunutie platnosti zakona na september, aby tento neprijemny problem "upratal" z predvolebneho obdobia. Skratka - zamiest pod koberec - to nam ide.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Chcel by som sa opýtat moderátorov, alebo admina:
Je porada apolitická ? Po pozornom prečítaní si celej témy silne pochybujem.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Ale ved samozrejme, postili do gati, pretoze sa zacalo schylovat k protestom. Fico ako laviciar pozna silu ulice a nejake protesty su samozrejme to jedine, coho sa chce za kazdu cenu vyvarovat. Inak - iba sa zopakoval scenar s mytom. Najprv, ze to je nezmysel, ze myto je perfektne pripravene a stacili styri dni protestov a odrazu ho bolo treba radikalne prerabat.
Veru pustil do gatí, ten náš vlastenec.

misomiso Pozri príspevok
Inak to je hrozne, ze mame takychto handrovych predstavitelov statu, co ich nezaujima nic, okrem verejnej mienky. Myslim, ze to nastalo tym, ze si Fico nestihol pred hlasovanim v parlamente dat spravit prieskum verejnej mienky, ohladne vlasteneckeho zakona. Ak by ho mal, tak by nebol podlahol davovej psychoze a neodhlasoval by ho Slotovi vobec ani v parlamente a teraz by to nemusel ratovat cez prezidenta.
Urobí iba to, čo sa páči ľuďom. O nič iné mu nejde. Ani o budúcnosť ani o to, aby sme niekam smerovali. Zaujíma ho len to, aby sa páčil... čo najväčšej skupine ľudí.

misomiso Pozri príspevok
Ina vec je, ze kedze Fico nebude chciet stratit ani sypmatije narodnostnych volicov, tak sa to bude snazit uhrat iba na posunutie platnosti zakona na september, aby tento neprijemny problem "upratal" z predvolebneho obdobia. Skratka - zamiest pod koberec - to nam ide.
Dobre si to vystihol.

Práve v tom je najnebezpečnejší, že je prefíkaný a väčšinou si dobre rozmyslí, čo urobí. Podľa mňa ale nie je umenie páčiť sa. Umenie je niečo vytvoriť alebo urobiť tak, aby veci fungovali lepšie.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

jaros5 Pozri príspevok
Chcel by som sa opýtat moderátorov, alebo admina:
Je porada apolitická ? Po pozornom prečítaní si celej témy silne pochybujem.
Má nejaký politik právo diktovať niečo môjmu synovi? A hlavne to, aký sa na to cíti ze najzarážajúcejšie.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Prezident zákon vráti do NR SR, vraj, po vlastnom rozhodnutí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať