Zavrieť

Porady

Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Danila Pozri príspevok
Samozrejme. Nikdy politická nebola, lebo tak je to v Etikete. Politikum iba pre vyvolených...... inak by už dávno bolo no,no,no.......Ale zvolebnieva sa, a ja si radšej idem vyleštiť lodičky, a vyvetrať.......
... čo majú tvoje lodičky spoločné s tým že sa zvolebnieva, robíš nejakú seansu s lodičkami a zisťuješ, komu dať hlas?,
Nebuď sebec povedz aj nám, či ti máme poslať vlastné lodičky
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Sabadka Pozri príspevok
... čo majú tvoje lodičky spoločné s tým že sa zvolebnieva, robíš nejakú seansu s lodičkami a zisťuješ, komu dať hlas?,
Nebuď sebec povedz aj nám, či ti máme poslať vlastné lodičky
http://www.porada.sk/1014114-post119.html
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Nemôžem si pomôcť ale zase s tou Danilou súhlasím. Aj mne p. Radičová pomohla k rozhodnutiu, že som ju nevolila. A taktiež mi k rozhodnutiu pomáhajú výroky p.prezidenta susedného štátu.
Je to síce mimo témy, ale čo už.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
dušinka Pozri príspevok
Nemôžem si pomôcť ale zase s tou Danilou súhlasím. Aj mne p. Radičová pomohla k rozhodnutiu, že som ju nevolila. A taktiež mi k rozhodnutiu pomáhajú výroky p.prezidenta susedného štátu.
Je to síce mimo témy, ale čo už.
Ale tu nejde o Radičovú. Opäť sú problémom lodičky.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

dušinka Pozri príspevok
Aj mne p. Radičová pomohla k rozhodnutiu, že som ju nevolila. A taktiež mi k rozhodnutiu pomáhajú výroky p.prezidenta susedného štátu.
No to je ale dost smutne. Len si dovolim pripomenut, ze ak sa niketo rozhodne volit Slotu kvoli vyjadrenia niektoreho madarskych nacionalistickych predstavitelov (napr. madarskeho prezidenta), priamo ho tym podporuju. On si ani nic ine nemoze zelat, aby na Slovensku ostal vo vlade Slota, pretoze ak Slota odide, tak mu to zoberie vodu na mlyn a tazsie sa mu bude presviedcat madarskch volicov, ze treba vyvijat na Slovakov tlak. Potom by sa (keby odieisl Slota) dostali do popredia ine temy, napr. ekonomicke, a to si iste politici v Madarsku velmi nezelaju. Museli by vediet riadit stat, aby obstali, zatial co takto ani velmi nemusia, staci stvat v narodnom tone a ludia im to zozeru, pretoze maju za hranicami legitimny ciel (ktorym je Slota).

Skoda, ze nie len v Madarsku, ale ani na Slovensku to niektorym nedochadza...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
dušinka Pozri príspevok
Nemôžem si pomôcť ale zase s tou Danilou súhlasím. Aj mne p. Radičová pomohla k rozhodnutiu, že som ju nevolila. A taktiež mi k rozhodnutiu pomáhajú výroky p.prezidenta susedného štátu.
Je to síce mimo témy, ale čo už.
dušinka ďakujem. Kašlime na politiku. Požiadala som moderátora o vymazanie mojich príspevkov v tejto téme, ktoré sa nepodarilo už vymazať mne... Verím, že moju poslednú požiadavku splní...
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

misomiso Pozri príspevok
No to je ale dost smutne. Len si dovolim pripomenut, ze ak sa niketo rozhodne volit Slotu kvoli vyjadrenia niektoreho madarskych nacionalistickych predstavitelov (napr. madarskeho prezidenta), priamo ho tym podporuju. On si ani nic ine nemoze zelat, aby na Slovensku ostal vo vlade Slota, pretoze ak Slota odide, tak mu to zoberie vodu na mlyn a tazsie sa mu bude presviedcat madarskch volicov, ze treba vyvijat na Slovakov tlak. Potom by sa (keby odieisl Slota) dostali do popredia ine temy, napr. ekonomicke, a to si iste politici v Madarsku velmi nezelaju. Museli by vediet riadit stat, aby obstali, zatial co takto ani velmi nemusia, staci stvat v narodnom tone a ludia im to zozeru, pretoze maju za hranicami legitimny ciel (ktorym je Slota).

Skoda, ze nie len v Madarsku, ale ani na Slovensku to niektorym nedochadza...
Ale veď v poriadku, ja Ťa nepresviedčam o svojej pravde ani Ti nevnucujem svoj názor. Našťastie voľby sú slobodné a my máme pre istotu chalupu neďaleko B.Bystrice. Moji starí rodičia sa už raz sťahovali na Slovensko /v 1939-tom/.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

dušinka Pozri príspevok
Ale veď v poriadku, ja Ťa nepresviedčam o svojej pravde ani Ti nevnucujem svoj názor. Našťastie voľby sú slobodné a my máme pre istotu chalupu neďaleko B.Bystrice. Moji starí rodičia sa už raz sťahovali na Slovensko /v 1939-tom/.
Ty si ma nepochopila. Ja som nikde netvrdil, ze tu nejestvuje realna hrozba pre Slovensko zo strany Madarska - resp. zo strany poniektorych Madarov. Lenze pointa ja v tom, ze ak budes volit Slotu, tak za budes uplne priamo podielat na vyraznom posilneni tejto hrozby.


Slota si nikdy nebude zelat mier s Madarmi, to by bolo to nahorsie, co by ho mohlo postretnut - podobne ako si colnici nezelali vstup do Shengenu a zmenarnici sa netesili so zavedenia Eura.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
misomiso Pozri príspevok
Ty si ma nepochopila. Ja som nikde netvrdil, ze tu nejestvuje realna hrozba pre Slovensko zo strany Madarska - resp. zo strany poniektorych Madarov. Lenze pointa ja v tom, ze ak budes volit Slotu, tak za budes uplne priamo podielat na vyraznom posilneni tejto hrozby.


Slota si nikdy nebude zelat mier s Madarmi, to by bolo to nahorsie, co by ho mohlo postretnut - podobne ako si colnici nezelali vstup do Shengenu a zmenarnici sa netesili so zavedenia Eura.
Prepáč, ale čo majú colníci spoločné so vstupom do Schengenu a prečo by si to nemali želať?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Excise Duty Pozri príspevok
Prepáč, ale čo majú colníci spoločné so vstupom do Schengenu a prečo by si to nemali želať?
No dobre, chytas ma za slovicko, vstupom do EU prisli o pracu mnohi colnici a potom zasa bstupom do Shengenu mnohi policajti.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Vážení, je skutočne zaujímavé, ako každý háji svoje tričko ..... , úplne samozrejmá vec, ale nedalo by sa bez invektív, narážok ...???
Podľa mňa, na Slovensku ešte nevyrástol štátnik, ani politik, ku ktorému by som sa s hrdosťou prihlásil ... a dal mu bez výhrad svoj hlas vo voľbách ...............
spomenuli ste tu Gašparoviča? ..."starký" ktorý už má problém vyjadriť svoj názor... , Radičová ? .... nevolil by som ju ani do obecného parlamentu ..., Dzurinda? ...malý človiečik, ktorý uchutnal ako chutí moc, a doteraz to nevie rozchodiť ............., o Mečiarovi a Slotovi skoda hovoriť ........................ Csáky, Bugár ?? ........nem írtem, ................ KDH - ci? .... pár dobrých myšlienok pred voľbami (napr. o rodine a pod.)... ale skutek utek ......
Takže vždy pri voľbách vyberám to menšie zlo ...
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...ja neviem, ale ja si myslím, že politika na Slovensku je vždy len o tom ako sa nabaliť a dať zarobiť svojim rodinkám, nič viac...
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
misomiso Pozri príspevok
No dobre, chytas ma za slovicko, vstupom do EU prisli o pracu mnohi colnici a potom zasa bstupom do Shengenu mnohi policajti.
Nie neprišli, na colníkov prešla správa spotrebných daní a hraniční policajti boli presunutí do iných policajných zložiek. Treba sledovať legislatívu o služobnom pomere jedných aj druhých, novelami týchto zákonov nadobúdajú stále väčšie a väčšie privilégiá, dokonca colníci zrušili colné hodnosti a majú dnes policajné hodnosti. Možno je to preto, že generálna riaditeľka Colnej správy prišla od polície... Žiaľ tento štát preferuje a forsíruje ozbrojené zložky, čo je typické hlavne pre autoritatívne režimy.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Excise Duty Pozri príspevok
Nie neprišli, na colníkov prešla správa spotrebných daní a hraniční policajti boli presunutí do iných policajných zložiek. Treba sledovať legislatívu o služobnom pomere jedných aj druhých, novelami týchto zákonov nadobúdajú stále väčšie a väčšie privilégiá, dokonca colníci zrušili colné hodnosti a majú dnes policajné hodnosti. Možno je to preto, že generálna riaditeľka Colnej správy prišla od polície... Žiaľ tento štát preferuje a forsíruje ozbrojené zložky, čo je typické hlavne pre autoritatívne režimy.
.....ejha ?

Tak potom USA sú aká autoritatívny režim ....okrem iných prívlastkov ....?

Len tak na okraj , na Slovensku je ešte stále podstav policajtov na uliciach , ale to je o inom ....

A preto , spievajme si ďalej ....
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Odpustite mi , nechcem sa pridať, ale ten článok sa mi veľmi páčil.


http://blog.etrend.sk/martin-jaros/2...enecky-bordel/
0 0
pavla.p pavla.p

pavla.p je offline (nepripojený) pavla.p

Najmúdrejší na svete sú novinári. To neviete?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
buchač Pozri príspevok
.....ejha ?

Tak potom USA sú aká autoritatívny režim ....okrem iných prívlastkov ....?

Len tak na okraj , na Slovensku je ešte stále podstav policajtov na uliciach , ale to je o inom ....

A preto , spievajme si ďalej ....
A čo sem pletieš USA, sú témou tejto debaty snáď USA? Nemôžem sa ubrániť dojmu z niektorých tvojich príspevkov, kde a komu si slúžil alebo ešte slúžiš a že si absolvoval politické školenie mužstva, ak nie rovno VÚML. A pokiaľ ide o ten podstav policajtov, ten spočíva v tom, že sa rozvážajú na drahých autách a zásadne chýbajú tam, kde ich najviac treba. Mám tú smolu, že bývam neďaleko pohostinského zariadenia. Ak sa tam dejú a bohužiaľ pravideľne výtržnosti a zavoláme č. 158, tak skôr ako za polhodinu neprídu, spanilo prejdú okolo a pokračujú ďalej, bez toho aby si overili to, kvôli čomu boli volaní a rázne zakročili. Nezriedka prechádzajúc okolo sa srdečne zdravia s tými, čo tam tie výtržnosti robia a keď sú mimo služby a prídu tam chlastať, tak sami sa na tých výtržnostiach podieľajú. Vrcholom bolo, keď tá ničomná a bolševikovi slúžiaca luza vykrikovala na suseda, ktorý si „dovolil zavolať“ na číslo 158, že je udavač, a to verejne na ulici. Mna nezujímajú pomery v USA, mňa znervózňuje tento komunistický bordel zvaný Slovenská republika, ktorý ma bohužiaľ vzhľadom na pomery v tomto štáte prežije...
V ktoromsi tvojom príspevku si uviedol, že ti chýba, že si nikto do teba nerýpne. Tak si rýpnem ja. Pozri si pravidlá slovenského pravopisu a nauč sa už konečne, že čiarka sa píše hneď za predchádzajúcim slovom bez medzery a medzera sa použije až za touto čiarkou.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
pavla.p Pozri príspevok
Najmúdrejší na svete sú novinári. To neviete?
Vieme, ale ani po päty nesiahajú slovenským politikom.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Excise Duty Pozri príspevok
A čo sem pletieš USA, sú témou tejto debaty snáď USA? Nemôžem sa ubrániť dojmu z niektorých tvojich príspevkov, kde a komu si slúžil alebo ešte slúžiš a že si absolvoval politické školenie mužstva, ak nie rovno VÚML. A pokiaľ ide o ten podstav policajtov, ten spočíva v tom, že sa rozvážajú na drahých autách a zásadne chýbajú tam, kde ich najviac treba. Mám tú smolu, že bývam neďaleko pohostinského zariadenia. Ak sa tam dejú a bohužiaľ pravideľne výtržnosti a zavoláme č. 158, tak skôr ako za polhodinu neprídu, spanilo prejdú okolo a pokračujú ďalej, bez toho aby si overili to, kvôli čomu boli volaní a rázne zakročili. Nezriedka prechádzajúc okolo sa srdečne zdravia s tými, čo tam tie výtržnosti robia a keď sú mimo služby a prídu tam chlastať, tak sami sa na tých výtržnostiach podieľajú. Vrcholom bolo, keď tá ničomná a bolševikovi slúžiaca luza vykrikovala na suseda, ktorý si „dovolil zavolať“ na číslo 158, že je udavač, a to verejne na ulici. Mna nezujímajú pomery v USA, mňa znervózňuje tento komunistický bordel zvaný Slovenská republika, ktorý ma bohužiaľ vzhľadom na pomery v tomto štáte prežije...
V ktoromsi tvojom príspevku si uviedol, že ti chýba, že si nikto do teba nerýpne. Tak si rýpnem ja. Pozri si pravidlá slovenského pravopisu a nauč sa už konečne, že čiarka sa píše hneď za predchádzajúcim slovom bez medzery a medzera sa použije až za touto čiarkou.
Minule som vo Frankfurte cestoval elektrickou. Kedze som sa naposledy viezol MHD za sociku, a potom snad tak dva razy, nejako som si neuvedomil, ze dvere sa neotvoria same, ze je na to tlacidlo. Bola to malo frekventovana zastavka, nikto tymi dverami nevystupoval. Priskocil policajt, (ktory sa nechystal nastupit, iba tam stal a daval pozor) a otvoril mi dvere. Ako sluha v hoteli. Ako to robia ti Nemci, ze maju takuto policiu?

Inak - je zajimave, ze to bolo v krajine, kde maju s "vychovou k vlastenectvu" tie najhorsie skusenosti. Ale ten policajt bol naozajstny vlastenec. Ta zastavka bola totiz na vystavisku, a predpokladam, ze mu bolo jasne, ze som cudzinec. Nebolo mu jedno, aky dojem si odnesiem z jeho krajiny, preto mi pomohol. Zato Slota opluva nie len cudzie narody, on este aj o popradskych hokejistoch hovori ako o hazloch. Teda nie je vlastenectvo ako vlastenectvo, mame tu teraz docinenia s niecim, ako "vlastenectvo na slovensky sposob".
Naposledy upravil misomiso : 16.03.10 at 09:28
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Excise Duty Pozri príspevok
A čo sem pletieš USA, sú témou tejto debaty snáď USA? Nemôžem sa ubrániť dojmu z niektorých tvojich príspevkov, kde a komu si slúžil alebo ešte slúžiš a že si absolvoval politické školenie mužstva, ak nie rovno VÚML. A pokiaľ ide o ten podstav policajtov, ten spočíva v tom, že sa rozvážajú na drahých autách a zásadne chýbajú tam, kde ich najviac treba. Mám tú smolu, že bývam neďaleko pohostinského zariadenia. Ak sa tam dejú a bohužiaľ pravideľne výtržnosti a zavoláme č. 158, tak skôr ako za polhodinu neprídu, spanilo prejdú okolo a pokračujú ďalej, bez toho aby si overili to, kvôli čomu boli volaní a rázne zakročili. Nezriedka prechádzajúc okolo sa srdečne zdravia s tými, čo tam tie výtržnosti robia a keď sú mimo služby a prídu tam chlastať, tak sami sa na tých výtržnostiach podieľajú. Vrcholom bolo, keď tá ničomná a bolševikovi slúžiaca luza vykrikovala na suseda, ktorý si „dovolil zavolať“ na číslo 158, že je udavač, a to verejne na ulici. Mna nezujímajú pomery v USA, mňa znervózňuje tento komunistický bordel zvaný Slovenská republika, ktorý ma bohužiaľ vzhľadom na pomery v tomto štáte prežije...
V ktoromsi tvojom príspevku si uviedol, že ti chýba, že si nikto do teba nerýpne. Tak si rýpnem ja. Pozri si pravidlá slovenského pravopisu a nauč sa už konečne, že čiarka sa píše hneď za predchádzajúcim slovom bez medzery a medzera sa použije až za touto čiarkou.
Zaplietol som do témy USA ...tak sorry ...idem ďalej .....maybe..

Neslúžil som nikomu , ani už neslúžim ....si predstav , že väčšina príslušníkov ozbrojených síl to robila , robí a bude , kurva fix , robiť hlavne za peniaze ....
A na štáte a zriadení teda totálne nezáleží .....
A MŇA nevynímajúc , tiež som kvôli peniazom odkrútil XX rokov ...

Každý sa Ti vyserie na vlastenectvo ...nie o tom to je , nie preto chodia chlapci do misií , aby tam hájili cudzie záujmy ....z vlastenectva ešte nik poriadne nevyžil ....rodinu nenakŕmil ...

Čo sa týka tých policajtov , tak vedz , že majú tak oklieštené právomoci , až to nie je normálne ...
Len obušok použije a točí sa ako had na pekáči ...

K tým pravidlám slovenského pravopisu ...
K tomu podrýpnutiu podotýkam , že je neadekvátne , neúčinné a slabé , minulo sa účinkom ...priložil by som trochu pod kotol ...

- chcel by som vidieť , ako by sa dala napísať Tvojim spôsobom čiarka do RUČNE PÍSANÉHO TEXTU ....to dodržanie medzier .
- čiže , bavíme sa nie o PRAVIDLÁCH SLOVENSKÉHO PRAVOPISU , ale o STROJOPISE ...nepleťme si dojmy a pojmy . ...ale čo už , nikto nie je dokonalý , mne ale už len trochu chýba ...

P.S.:
Ospravedlňujem sa za výrazy , nie sú určené pôvodcovi textu - citovanému , ale vo všeobecnosti ...
Naposledy upravil buchač : 16.03.10 at 18:14
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať