Zavrieť

Porady

pracovný pomer na dobu určitú a jeho predĺženie (na dobu určitú)

Zdravim,
poradi mi niekto, prosim, ohladne zmeny pracovnej zmluvy?
Jednemu zamestnancovi konci zmluva 31.7.2004. Je mozne mu ju predlzit a ked ano na kolko maximalne? Alebo ju mozem predlzit ale uz iba na dobu neurcitu?
Dakujem
Usporiadat
enave enave

enave je offline (nepripojený) enave

§ 48 ods 2 Zákonníka práce hovorí: " Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť, predĺžiť,alebo opätovne dohodnúť najdlhšie na tri roky. Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je prac. pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pr. pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi".
Keďže nepíšeš, na akú dlhú dobu bola predchádzajúca zmluva uzatvorená, odpoveď hľadaj v ZP.
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Tak sprav novu zmluvu a opat ju poprihlasuj do poistovni
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Ja tomu ale presne nerozumiem, pracovala od 1.12.2005 do 30.9.2006 takže 3 roky ešte neuplynuli. Takže z toho mi vyplýva, že môžem aj hneď s ňou uzatvoriť pracovný pomer opäť na dobu určitú. Utvrďte ma ešte prosím niekto?
0 0
enave enave

enave je offline (nepripojený) enave

Môžeš uzatvoriť PP na dobu určitú ešte max. na 2 roky a 2 mesiace (10 mesiacov na dobu určitú už bolo uzatvorených) :p
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Farks
Ja tomu ale presne nerozumiem, pracovala od 1.12.2005 do 30.9.2006 takže 3 roky ešte neuplynuli. Takže z toho mi vyplýva, že môžem aj hneď s ňou uzatvoriť pracovný pomer opäť na dobu určitú. Utvrďte ma ešte prosím niekto?
Môžeš samozrejme uzatvoriť nový PP, ale keď ste vedeli, že ju budete potrebovať, nebolo potrebné ukončiť tento PP na dobu určitú, ale iba dobu určitú predlžiť.
0 0
golejova golejova

golejova je offline (nepripojený) golejova

Prosím o pomoc, pri zamestaní cudzinca, ktorý tu má trvalý pracovný pomer na dohodu. Či musí mať povolenie a aké , aké sú odvody v prípade zamestnania cudzinca na trvalý prac.pomer.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Chcela by som sa opýtať, ak má zamestnanec pred 27 dní pred skončením PP. Lebo prac. pomer mu trvá do 31.10.2006 na dobu určitú má zamestnávateľ nejakú povinnosť oznámiť mu či mu plánuje zmluvu predĺžiť? Ak tak neurobí a zamestnanec nasúpi do práce ja 2.11. a zamestnávateľ nemá proti tomu výhrady, z toho vyplýva, že jeho zmluva je automaticky na dobu neurčitú? Alebo treba uzavirieť novú zmluvu? Má zamestnanec povinnosť zamestnávateľovi pripomenúť skutočnosť, že mu končí zmluva?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Netka
Chcela by som sa opýtať, ak má zamestnanec pred 27 dní pred skončením PP. Lebo prac. pomer mu trvá do 31.10.2006 na dobu určitú má zamestnávateľ nejakú povinnosť oznámiť mu či mu plánuje zmluvu predĺžiť? Ak tak neurobí a zamestnanec nasúpi do práce ja 2.11. a zamestnávateľ nemá proti tomu výhrady, z toho vyplýva, že jeho zmluva je automaticky na dobu neurčitú? Alebo treba uzavirieť novú zmluvu? Má zamestnanec povinnosť zamestnávateľovi pripomenúť skutočnosť, že mu končí zmluva?
Zamestnávateľ nemá povinnosť pripomenúť, že doba určitá končí, ak zamestnanec nastúpi po ukončení doby určitej do práce so súhlasom zamestnávateľa, mení sa doba určitá na neurčitú. Zam-ec nemá povinnosť pripomenúť zamestnávateľovi, ale môže.
Naposledy upravil Tweety : 04.10.06 at 10:28
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

Tweety
Zamestnávateľ nemá povinnosť pripomenúť, že doba určitá končí, ak zamestnanec nastúpi po ukončení doby určitej do práce so súhlasom zamestnávateľa, mení sa doba určitá na neurčitú. Zam-ec nemá povinnosť pripomenúť zamestnávateľovi, ale môže.
K tomuto by som poprosila § ZP. Teraz riešim jeden prípad a zrejme to pôjde aj pred súd. Neviem to v zákonníku nájsť. Presviedčam šéfa, že je to takto, ale nemám odvolávku na paragraf.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ivček
K tomuto by som poprosila § ZP. Teraz riešim jeden prípad a zrejme to pôjde aj pred súd. Neviem to v zákonníku nájsť. Presviedčam šéfa, že je to takto, ale nemám odvolávku na paragraf.
§ 71
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

(3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.

(4) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer na určitú dobu aj bez uvedenia dôvodu; v takomto prípade má zamestnanec nárok na náhradu mzdy v sume priemerného mesačného zárobku za dobu, po ktorú mal trvať pracovný pomer.
0 0
Ivček Ivček

Ivček je offline (nepripojený) Ivček

ďakujem, ja som pozerala §48... Vedela som, že sa to niekde v ZP nachádza.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať