Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie

Prosim o radu, idem prvykrat podat dodatocne danove priznanie, pretoze som si nasla chybu v uctovani. Ked to ale zauctujem spravne, vysku dane mi to neovplyvni, fakticky vykaz ziskov a strat ostava rovnaky aj danove priznanie. Zmeni sa mi len niekolko riadkov v suvahe a zrejme aj v poznamkach (to som este nepozerala). Co mam urobit? Vopred dakujem za rady.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak máš uzavreté účtovníctvo, tak síce podáš dodatočné hlásenia a prehľady - to je však mzdová oblasť, ale účto ako také neotváraš. Opravné zápisy účtuješ v novom roku.
Z hľadiska dane z príjmov - ak ide o náklad r. 2010 a mala si daňový zisk v r.2010, tak dod.DPPO podať nemusíš. Zaúčtuješ ako náklad 2011, môžeš rozlíšiť na AU ako je vyššie spomenuté pre informáciu v rámci firmy, fin,.analýzu, porovnania apod. - čiste pre interné potreby firmy, ale vo vzťahu k DU nie je nutné nič riešiť.
Ak však bola strata 2010, tak dodatočné tiež nemusíš, ale vo vlastnom záujme môžeš. V tomto prípade síce tiež účtuješ náklad v r.2011, ale v DPPO_2011 to bude pripočitateľná položka k ZD.
1 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Kejka dakujem velmi pekne. Ak to spravne chapem tak v praxi to bude takto :
1/ vygenerujem mzdu v mzdov.programe za december, spravim vykazy so SP A ZP za decembrovym datumom,tie podam a uhradim odvody v septembri. Urobim dodatocne hlasenie rocne hlasenie a prehlad za 4.Q.
2/ v novom roku 2011 so septembr. datumom zaucutuje hrubu mzdu za december, SP,ZP, Dan zo zavisl.cinnosti, vsetky tieto naklady budu pripocitatelnou polozkou roku 2011, hlavna kniha a saldo uctov sa mi vyrovna uhradou mzdy,odvodov a dane
3/ firma mala v r. 2011 danovy zaklad, cize dan z prijmu PO bola uhradena v riadnom termine, uvedenymi upravami by bol aj nadalej zisk ale nizsi
Z toho mi vyplyva ze dodatocne DP za r. 2010 nemusim robit ani opravne vykazy suvaha,vykaz ziskov a strat?
Este som nikdy nerobila takuto upravu,vacisnou sa jednalo len o uroky a pod. Dost sa toho obavam,avsak musim tu mzdu douctovat do decembra 2011 a poslat vykazy nakolko ta mzda za december mala byt kedze pracovny pomer zamestnanca este trval.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
OK, tak ako si napísala, ale aj tie opravné výkazy pravdepodobne budeš robiť ako opravné a dáš tam aktuálny dátum vystavenia, nie decembrový 2010, ale napr. sept.2011.
Obdobie samozrejme 122010 - kedže sa týka toho obdobia.
Nemusíš podávať DPPO2010, ale ani nemusíš pripočítavať k ZD 2011, lebo za rok 2010 si vykázala zisk - tak píšeš.
Tie opravy ti však asi ovplyvnia aj RZD 2010 a aj RZZP2010, pozor na to. A pozor na to, kedy bola reálne mzda za 122010 vyplatená zam-covi!!
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem, ano mzdove vykazy budu za 12/2010, ak nemusim pripocitat k zakladu dane v r. 2011 tak to bude danovo uznatelny naklad ked to zauctujem napr ID v septembri decembrovu mzdu?
zamestnancovi bude mzda vyplatena teraz v septembri.... takze co sa tyka RZZP to vobec ani netusim ako spravit zahrnula by som to zrejme do r. 2011
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

rocne zuctovanie dane firma nerobila zamestnancovi /je to len jediny zamestnanec vo firme/ ale vydala len potvrdeni o prijme a zamestnanec si robil sam DP z toho vyplyva ze si musi aj zamestnanec zrejme spravit dodatocne DP...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Majka Pozri príspevok
dakujem, ano mzdove vykazy budu za 12/2010, ak nemusim pripocitat k zakladu dane v r. 2011 tak to bude danovo uznatelny naklad ked to zauctujem napr ID v septembri decembrovu mzdu?
zamestnancovi bude mzda vyplatena teraz v septembri.... takze co sa tyka RZZP to vobec ani netusim ako spravit zahrnula by som to zrejme do r. 2011
áno, ak mzda nebola vyplatená, tak nejde ani do RZD, ani do DPFO, ani do RZZP.
áno, bude to korektný daňový náklad 2011.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem velmi pekne, takze v podstate uctovnictvo a DP,suvaha,vykaz ziskov strat zostava nezmeneny.
hlasenie, prehlad 4.Q. vygenerujem zo mzd. programu s aktual.datumom v 9/2011
Zauctujem ID v 9/2011 mzdu za December 2011 + odvody,dan z prijmu zo zavisl.cinnosti.

kejka prosim ta pekne vies mi povedat v kt. § v zakone o uctov. usmernuje uctovanie korektneho dan.vydavku aj keda sa jedna za minule zdranov.obdobie? hladala som to, na kt. § sa mozem odvolat pri poznamkach v uctovnictve k ID.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
§17
(29) Ak daňovník v príslušnom zdaňovacom období zahrnul do výsledku hospodárenia vyššie výnosy (príjmy), ako mu vyplýva z osobitného predpisu1) alebo v príslušnom zdaňovacom období zahrnul do výsledku hospodárenia nižšie náklady (výdavky), ako mu vyplýva z osobitného predpisu1) a z tohto dôvodu vykázal vyšší základ dane a odviedol vyššiu daň, úprava výsledku hospodárenia alebo nerozdeleného zisku minulých rokov alebo neuhradenej straty minulých rokov v nasledujúcich účtovných obdobiach už nebude mať vplyv na výšku základu dane a daňovej povinnosti; ak sa daňovník rozhodne pre takýto postup v príslušnom zdaňovacom období, neuplatní sa úprava základu dane podľa odseku 15.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

V roku 2010 sme mali stratu (Daň z príjmu PO). Po kontrole soc. poisť.sme museli doplácať odvody. Podľa predchádzajúcich príspevkov som pochopila, že môžem podať dod. daň. pr. za rok 2010, čím si zvýšim daňovú stratu. A s touto novou daň. stratou už môžem počítať v daň. priznaní za rok 2011.
Je to tak ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Janinkaaa Pozri príspevok
V roku 2010 sme mali stratu (Daň z príjmu PO). Po kontrole soc. poisť.sme museli doplácať odvody. Podľa predchádzajúcich príspevkov som pochopila, že môžem podať dod. daň. pr. za rok 2010, čím si zvýšim daňovú stratu. A s touto novou daň. stratou už môžem počítať v daň. priznaní za rok 2011.
Je to tak ?
Je.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Ďakujem Tweety.
Naposledy upravil Janinkaaa : 02.02.12 at 10:58
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ahojte,
ak som v roku 2011 podávala DDP za rok 2008, kde sa daň z príjmu zvýšila a zaúčtovala v roku 2011 na 595, je táto suma daňovým alebo nedaňovým nákladom roku 2011?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Ahojte,
ak som v roku 2011 podávala DDP za rok 2008, kde sa daň z príjmu zvýšila a zaúčtovala v roku 2011 na 595, je táto suma daňovým alebo nedaňovým nákladom roku 2011?
sumy na účtoch 59x nikdy nie sú súčasťou r.100 v DPPO.
1 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Ešte by som sa chcela spýtať k podaniu dodatočného DP.
Prosím Vás, čo sa prikladá k dodatočnému DP ?
Vyplním iba tlačivo, alebo treba priložiť sprievodný list, že z akého dôvodu podávam dodatočné DP ?
Budem podávať dodatočné DP za r. 2008, 2009, 2010 (Soc. poisť. nám pri kontrole dopočítala odvody za tieto roky).
Dodatočné DP sa podáva na tých tlačivách, ktoré boli platné v uvedených rokoch ?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Janinkaaa Pozri príspevok
Ešte by som sa chcela spýtať k podaniu dodatočného DP.
Prosím Vás, čo sa prikladá k dodatočnému DP ?
Vyplním iba tlačivo, alebo treba priložiť sprievodný list, že z akého dôvodu podávam dodatočné DP ? len vyplniť DP, žiaden spriev.list netreba
Budem podávať dodatočné DP za r. 2008, 2009, 2010 (Soc. poisť. nám pri kontrole dopočítala odvody za tieto roky).
Dodatočné DP sa podáva na tých tlačivách, ktoré boli platné v uvedených rokoch ? áno
v texte
1 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Ďakujem za skorú odpoveď.
0 0