Zavrieť

Porady

cena za účtovníctvo

Ahojte potrebovala by som poradiť koľko sa platí za vedenie účtovníctva v SVB. My v bytovke máme založené SVB, sami si vykonávame správu a potrebovali by sme firmu, ktorá nám bude viesť účtovníctvo, sledovať úhrady za byty, vykoná nám ročné vyúčtovanie, bude posielať potrebné doklady do SP a na DU. Nevieme určiť koľko by nás to stálo? Platí sa tam paušál, alebo za byt a aká suma? Máme sa ísť informovať do jednej firmy ale neviem v akom cenovom rozsahu sa budú pohybovať. Ďakujem
Usporiadat
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

slavica Pozri príspevok
ak je to spolu za oboje je to v norme priam pekné na to, ako ľudia chcú správu pomaly zadarmo...aj ked neviem ako učtuješ papier, telefony, internet, kopírku,cestovné atď, atď....lebo ja im nič z toho neúčtujem, všetko na moje triko...
Dám do placu iný extrem u nás minulý rok bolo odhlasované navýšenie odmeny predsedu z 70 EUR na 165.97 EUR(v hrubom/+ paušal na telefon.
Je to len odmena, režijné material (papier,pošta a pod je osobitne/.
A keďže,ten náš vysluhový dôchodca nemá o ekonomike ani páru samozrejme platíme aj ekonómku 1376,03 EUR ročne(údaj z vyúčtovania/

A tak sme za minulý rok zaplatili za "správu" 32 bytov iba na odmenách predsedovi a ekonomke neuveritelných 2976,03 EUR a táto suma nie je konečná lebo zvýšenie bolo od mesiaca jún 2009 a tak za tento rok to bude ešte viac.

Ak sa nájde na Slovensku ešte jedno SVB z takto drahou spravou - prevádzkou ozvite sa prosím
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

globalpartner Pozri príspevok
Dám do placu iný extrem u nás minulý rok bolo odhlasované navýšenie odmeny predsedu z 70 EUR na 165.97 EUR(v hrubom/+ paušal na telefon.
Je to len odmena, režijné material (papier,pošta a pod je osobitne/.
A keďže,ten náš vysluhový dôchodca nemá o ekonomike ani páru samozrejme platíme aj ekonómku 1376,03 EUR ročne(údaj z vyúčtovania/

A tak sme za minulý rok zaplatili za "správu" 32 bytov iba na odmenách predsedovi a ekonomke neuveritelných 2976,03 EUR a táto suma nie je konečná lebo zvýšenie bolo od mesiaca jún 2009 a tak za tento rok to bude ešte viac.

Ak sa nájde na Slovensku ešte jedno SVB z takto drahou spravou - prevádzkou ozvite sa prosím
Podľa tvojich údajov ste zaplatili jeden byt mesačne 7,75 €.... A to sa ti zdá veľa ??? Však to dáš za dva obedy - menu v reštaurácií, za ostrihanie u kaderníka, melír vyjde 4x toľko...7€ dáš za jedno sedenie na pedikúre..atď... Preboha už sa spamätajte! Len na MT dáš pri správe viac ako 20-30€ mesačne!
Vieš si vôbec predstaviť, čo je to za prácu? Asi sotva. Takže skúst to robiť ty a potom napíš svoje pojmy aj dojmy. Sorry normálne ma dvíha zo stoličky.. Možno si to myslel dobre, keď si ma citoval, ale je rozdiel robiť to v jednom dome a popri práci a rozdiel robiť to ako hlavnú činnosť a živiť sa tým. Jeden panelák by som mala akurát na zaplatenie odvodov.

http://www.osbdnr.sk/poplatky/

http://www.osbdmi.sk/web/?rp=4
Naposledy upravil Halli : 24.06.10 at 18:15
1 0
EsteraB EsteraB

EsteraB je offline (nepripojený) EsteraB

Nehladáte náhodou účtovníčku alebo predsedu? My tu u nás robíme za 960.-- ročne. Radi by sme k vám išli robiť.
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

slavica Pozri príspevok
Podľa tvojich údajov ste zaplatili jeden byt mesačne 7,75 €.... A to sa ti zdá veľa ??? Však to dáš za dva obedy - menu v reštaurácií, za ostrihanie u kaderníka, melír vyjde 4x toľko...7€ dáš za jedno sedenie na pedikúre..atď... Preboha už sa spamätajte! Len na MT dáš mesačne pri správe viac ako 20-30€ mesačne!
Vieš si vôbec predstaviť, čo je to za prácu? Asi sotva. Takže skúst to robiť ty a potom napíš svoje pojmy aj dojmy. Sorry normálne ma dvíha zo stoličky.. Možno si to myslel dobre, keď si ma citoval, ale je rozdiel robiť to v jednom dome a popri práci a rozdiel robiť to ako hlavnú činnosť a živiť sa tým. Jeden panelák by som mala akurát na zaplatenie odvodov.

http://www.osbdnr.sk/poplatky/

http://www.osbdmi.sk/web/?rp=4
slávica, pri vsetkej úcte k Tebe nič si nepochopila , a porovnávaš neporovnatelné:

1. ten údaj 7,55 Ečiek je čistý údaj bez dane z dohody, nie je v tom telefon (na telefon je osobitný paušal/ , samozrejme ,ze v tom nie sú ostatné režijné naklady- sú to čisto omeny.
2. Nemusím tu písať svoje "dojmy a pojmy", mám za sebou funkciu v SVB počas ktorej sme aj zateplovali a to bol iný frmol ( za 1500,- Sk /mesacne/, takze viem o čom to je.
3. Pytal som sa aj okolo a z reakcií viem , ze veľa ludí sa cudovalo , ze tak preplácame, ale prosím to je vec názoru.
4.Mozno tu vyzerám , ze im závidim , ale keď porovnám tieto nadštandartné výdavky s tým , čo za to dostaneme ( nekompetentnosť, arogancia a veľká chybovosť/ tak sú to vyhodené peniaze.

Samozrejme nemusíta so mnou súhlasiť, hodil som túto skúsenosť do placu k téme a pýtam sa teda koľko sa dáva všeobecne na odmeny predsedovya ekonómke? (Viem , ze je to individuálne od odhlasovania/ , ale je nejaký priemer?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

globalpartner Pozri príspevok
slávica, pri vsetkej úcte k Tebe nič si nepochopila , a porovnávaš neporovnatelné:

1. ten údaj 7,55 Ečiek je čistý údaj bez dane z dohody, nie je v tom telefon (na telefon je osobitný paušal/ , samozrejme ,ze v tom nie sú ostatné režijné naklady- sú to čisto omeny.
2. Nemusím tu písať svoje "dojmy a pojmy", mám za sebou funkciu v SVB počas ktorej sme aj zateplovali a to bol iný frmol ( za 1500,- Sk /mesacne/, takze viem o čom to je.
3. Pytal som sa aj okolo a z reakcií viem , ze veľa ludí sa cudovalo , ze tak preplácame, ale prosím to je vec názoru.
4.Mozno tu vyzerám , ze im závidim , ale keď porovnám tieto nadštandartné výdavky s tým , čo za to dostaneme ( nekompetentnosť, arogancia a veľká chybovosť/ tak sú to vyhodené peniaze.

Samozrejme nemusíta so mnou súhlasiť, hodil som túto skúsenosť do placu k téme a pýtam sa teda koľko sa dáva všeobecne na odmeny predsedovya ekonómke? (Viem , ze je to individuálne od odhlasovania/ , ale je nejaký priemer?
V poriadku, mňa prvé čo zarazilo, keď si napísal ..."sme zaplatili neuveriteľných..." To, či si to ten alebo onen zaslúži, to je o inom. Nebrala som to konkretne na Váš dom, skôr všeobecne ako službu, ktorá je "neuveriteľne" podcenená. Ale je fakt , čo dokáže ten dotyčný za to ponúknuť. V ostatnom máš pravdu a som rada, že si si to skúsil. Ak si už s tým skončil, asi vieš prečo...Možno by si bol v tom oveľa lepší, takže je to škoda. Ak som sa ťa dotkla , sorry, ale trošku si ma pošťuchol
Ak je to také zlé, nechapem prečo ste to odsúhlasili.
Naposledy upravil Halli : 28.06.10 at 14:25 Dôvod: gramatika
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať