Zavrieť

Porady

Neplatené voľno-odvody

Zdravím poraďákov,


chcela by som Vás poprosiť o radu v prípade neplateného voľna zamestnanca.
Zamestnanec od 1.9.2005 čerpal neplatené voľno, dňa 20.9.2005 ukončil pracovný pomer - teda za 9/2005 vymeriavací základ 0,- . Zamestnávateľ je povinný platiť za dobu neplateného voľna 14% do zdravotnej poisťovne. Neviem ale či sa za minimálny vymeriavací základ považuje v tomto prípade suma 6500,- Sk alebo sa táto suma alikvotne kráti, keďže pracovný pomer bol ukončený 20.9.2005- teda nie je to celý mesiac.???

ďakujem

Branka
Usporiadat
almerka almerka

almerka je offline (nepripojený) almerka

endrju
Viacerí by sa asi dokázali dosť nelichotivo vyjadriť o odbornej úrovni menovaného pána.
Mám aj osobné skúsenosti z účasti na školení u tohoto pána.

Jeho odborné stanoviská k zákonu 580/2004 považujem vo väčšine prípadov za diskutabilné.
No, to netuším bola som u neho na prvom školení. V mojom okolí mzdárky tak isto počítajú kalendárne dni. Ak máš záujem určite ti dám vedieť čo odpíše VšZP. Prajem ti pekný deň a ešte raz dík.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
almerka
Ahoj, tak konkrétne išlo VšZP a napísala som aj im do ich poradne, len tam tá odpoveď chvíľu potrvá. Ja som to konkrétne počula na školení, ktoré viedol JUDr. Kopecký priamo zo VšZP. Tento prepočet sa týka v tomto mesiaci aj mňa. Zrovna mám zamestnankyňu ktoré je na NV a končí prac. pomer. Pozri stále je to o preddavkoch a keď sa úplne dohodnú na ročnom zúčtovaní tak ja budem mať nedoplatok a ty preplatok. Zatiaľ nejde "o nič".
Tie mzdy ti nezávim, mne stačia tí moji a je ich trošku pod 100.
A k programu....na ten môj nestihli upgrade a tak to tam prepočítam ručne aj čo sa týka DDP.
zažiť judr.kopeckého a umrieť...toho pána nemusím, pár krát som ho zažila
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
MIS
Tak som to skúsila, ale nejde mi to. Mám tam iba zložku mzdy "neplatené voľno - ospravedlnené, bez odvodov". Takže mi odvody vôbec nevypočítalo. Bolo tam 0. Do výkazu mi zamestnanca zaradilo, počet dní 20, ale vymeriavací základ 0, poistné 0. Takže tam bude niečo zle. Asi by tam fakt bolo treba zavolat. Veľa zdaru. Napíš, ako to dopadlo.
Je to správne vypočítane, aj mne to tak počíta.

Ja som bola osobne v ZP Sidéria v Košiciach, pretože som mala od 15.8.2005 do 2.9.2005 zamestnanca na neplatenom voľne. Tam ma informovala pracovníčka, že do 31.8.2005 platí za zamestnanca na neplatenom voľne štát, ale od 1.9.2005 mi nevedela povedať. Nová novela to nespomína. a teda logicky, ak to nie je v novom zákone spomenuté, tak platí starý zákon, ale nech zavolam o týždeň, že sa poradí s ich právnikom. O týždeň ma informovala, že to platí tak, ako povedala, všetko platí štát.
Dúfam, že som nikoho nepomýlila.
0 0
MIS MIS

MIS je offline (nepripojený) MIS

m.hladka
Je to správne vypočítane, aj mne to tak počíta.

Ja som bola osobne v ZP Sidéria v Košiciach, pretože som mala od 15.8.2005 do 2.9.2005 zamestnanca na neplatenom voľne. Tam ma informovala pracovníčka, že do 31.8.2005 platí za zamestnanca na neplatenom voľne štát, ale od 1.9.2005 mi nevedela povedať. Nová novela to nespomína. a teda logicky, ak to nie je v novom zákone spomenuté, tak platí starý zákon, ale nech zavolam o týždeň, že sa poradí s ich právnikom. O týždeň ma informovala, že to platí tak, ako povedala, všetko platí štát.
Dúfam, že som nikoho nepomýlila.
Po prečítaní tvojho príspevku ma napadlo, že som urobila veľkú chybu. Mala som práve otvorený mesiac júl a tam som skúšala výpočet - dalo mi VZ 0. Teraz som to skúsila v septembri. Už mi to vypočítalo. Ale neviem prečo mi dalo VZ 5910 Sk a odvody 591+237=828 Sk.
Robím v OLYMPE a tam si naozaj dajú záležať na upgradoch. Nestíham sa teraz v tom hrabať, tak neviem zistiť, čo mi to tam dalo za VZ.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Ja to akurát skúšam v MPR - VZ pri neplatenom voľne. zatiaľ mi to nejde. Výkaz asi urobím ručne. Ale zaujímavá je neschopnosť pracovníčok na zdr. poisťovniach, konkr. na VšZP:
- Niekde vám dajú ešte staré hromadné oznámenia, ktoré "vraj" platia!!!
- Vôbec nemajú šajnu o prihlasovaní a odhlasovaní pri neplatenom voľne, či nemoci a pod.
V pondelok som išla domov riadne napálená po ich vyjadrení sa: "A to kde ste na niečo také prišli"?
Milí poraďáci, ak má niekto skúsenosť s nastavením v MRP, budem rada, ak mi uľahčíte prácu. Ak to zistím skôr, dám vedieť.
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Ja som bola v januári 2005 vo VšZP s otázkou čo nám ako firme treba platiť za osobu ktorá je na neplatenom voľne.Povedali mi že nič a ona si má prísť ku nim vyplniť tlačivá kde prehlási že nemá žiadny príjem a bude za ňu platiť štát. Tak sme nič neplatili, lebo ani program v ktorom spracovávam mzdy mi dával 0 /TP SOFT/.Bola som spokojná a Vy ma teraz strašíte že to nebolo dobre. Od 1.9.05 by sa to dalo ešte stihnúť v súlade s novelou zákona a §13 odst.16.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

učtovníčka
Ja som bola v januári 2005 vo VšZP s otázkou čo nám ako firme treba platiť za osobu ktorá je na neplatenom voľne.Povedali mi že nič a ona si má prísť ku nim vyplniť tlačivá kde prehlási že nemá žiadny príjem a bude za ňu platiť štát. Tak sme nič neplatili, lebo ani program v ktorom spracovávam mzdy mi dával 0 /TP SOFT/.Bola som spokojná a Vy ma teraz strašíte že to nebolo dobre. Od 1.9.05 by sa to dalo ešte stihnúť v súlade s novelou zákona a §13 odst.16.
Neplaš sa, do 31.8. to tak bolo, zmena je od 1.9..
0 0
almerka almerka

almerka je offline (nepripojený) almerka

Ja tiež robím v MRP-MS-DOS a keď som im volala, že mi to nepočíta a ani DDP mi nedáva do VZ pre ZP tak mi povedali, že tam majú problémy a upgrade bude tak za dva mesiace. Takže všetko ručne. Zabudla som citovať, patrí to Janiele.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
almerka
Ja tiež robím v MRP-MS-DOS a keď som im volala, že mi to nepočíta a ani DDP mi nedáva do VZ pre ZP tak mi povedali, že tam majú problémy a upgrade bude tak za dva mesiace. Takže všetko ručne. Zabudla som citovať, patrí to Janiele.


Pracujem vo vin-verzii. Dnes som na to prišla. V mzdách sa nastaviť na položku č. 803, potvrdiť ENTEROM, ručne zadať príslušný VZ (napr. výpočet za 12 dní) A JE TO! Mzda je 0,- Sk, prípadne mínusová, ale to súvisí so zdravotným poistením. Výkaz pre soc. poist. pri prerátaní poistného vyjde nulový, na zdr. poisť. poistné tak ako má pri ručnom prerátaní vyjsť.
0 0