Zavrieť

Porady

Ukončenie nájmu

Dobrý deň,

chcela by som veľmi pekne poprosiť o radu.

V r. 2009 som uzavrela zmluvu o nájme bytu na dobu určitú (1 rok). V marci 2010 mi nájomníci oznámili, že sa sťahujú do iného štátu. Chcem sa opýtať, či ja mám nárok na 3-mesačnú výpovednú dobu alebo nie. ak si nájomníci nevyberú 3-mesačnú výpovednú dobu - mám nárok na 3-mesačné nájomné?

Prosím kto by mi vedel poradiť???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    majolni je offline (nepripojený) majolni

    majolni
    majolni Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som veľmi pekne poprosiť o radu.

    V r. 2009 som uzavrela zmluvu o nájme bytu na dobu určitú (1 rok). V marci 2010 mi nájomníci oznámili, že sa sťahujú do iného štátu. Chcem sa opýtať, či ja mám nárok na 3-mesačnú výpovednú dobu alebo nie. ak si nájomníci nevyberú 3-mesačnú výpovednú dobu - mám nárok na 3-mesačné nájomné?

    Prosím kto by mi vedel poradiť???
    111

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    majolni Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som veľmi pekne poprosiť o radu.

    V r. 2009 som uzavrela zmluvu o nájme bytu na dobu určitú (1 rok). V marci 2010 mi nájomníci oznámili, že sa sťahujú do iného štátu. Chcem sa opýtať, či ja mám nárok na 3-mesačnú výpovednú dobu alebo nie. ak si nájomníci nevyberú 3-mesačnú výpovednú dobu - mám nárok na 3-mesačné nájomné?

    Prosím kto by mi vedel poradiť???
    Kedy ste uzavreli nájomný vzťah?
    V prípade nájmu uzavretého na dobu určitú končí nájom uplynutím doby nájmu.
    Ak však jedna zo zmluvných strán chce skončiť nájomný vzťah skôr, je tam 3 mesačná zákonná výpovedná doba.
    Teda: Ak nájom začal napr. v auguste 2009. tak skončí najneskôr v auguste 2010. Vtedy máš nárok na 3 mesačnú výpovednú dobu, alebo nárok na náhradu spôsobenej škody, čo je vlastne to 3 mesačné nájomné.
    Ak to bolo napr. v apríli 2009, tak nájom končí v apríli 2010. Tam máš nárok len na nájom do apríla 2010, teda nie tri plné mesiace.
    Napíš konkrétne dátumy a pomôžem ti presnejšie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.