Zavrieť

Porady

Naklady v danovom priznani

Chcela by som vediet, ci si pri podani danoveho priznania typu B mozem odratat odvody do soc. poistovne, ktore som vsak nezaplatila v zdanovacom obdobi - v r. 2009, ale splatila som ich az tento rok?
Dan si budem pocitat pausalne.

Dakujem za rady..
Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Karida Pozri príspevok
Zatial ok, len otazka - spravne som dala sumu pod tabulku 1 v VI. oddiely, kde som zaskrtla prve policko - a tam som dala sumu zaplateneho poistneho tych 301,12 + aj zivotne poistenie 398,33 - cize 699,45. Potom som to zivotne ale uviedla este aj v r. 74???
do tej kolonky pod oddiel VI dávaš len zaplatené poistné a to sumu 301,12

životné poistné dávaš do r. 74
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Pod tabuľku 1 v VI oddieli daj len 301,12. Tu sa dáva poistné uhradené do SP a ZP. Životné poistenie tu nepatrí. To môžeš dať na ten r. 74, ale je to zbytočné, nepotrebuješ ho uplatňovať.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL


Timka1, myslela som, že si odišla, keďže nesvietiš.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

JarkaL Pozri príspevok

Timka1, myslela som, že si odišla, keďže nesvietiš.


nem nem, sem tam urobím kukik, má to dvojmo aspoň si bude istá .... , že je to dobré
0 0
Karida Karida

Karida je offline (nepripojený) Karida

Ako to??? Nechapem... ja som si myslela ze budem platit dan, minimalne tych 400e... ako to ze mi vysla nula??? Nechapem to.. Mam to dobre??
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Karida Pozri príspevok
Ako to??? Nechapem... ja som si myslela ze budem platit dan, minimalne tych 400e... ako to ze mi vysla nula??? Nechapem to.. Mam to dobre??

keďže máš nárok aj na NČ, tak ZD vyšiel nulový a tým pádom aj daň nula

veď sa teš, za ušetrené si kúpiš topánočky
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Od základu dane 3843,31 odpočítame NČ 4025,70, riadok 77 bude 0. Potom aj daň r.78 bude 0.
Vidíš, 400 € ostáva doma, môžeme skočiť na kávičku s veterníkom...
1 0
Karida Karida

Karida je offline (nepripojený) Karida

JarkaL Pozri príspevok
Od základu dane 3843,31 odpočítame NČ 4025,70, riadok 77 bude 0. Potom aj daň r.78 bude 0.
Vidíš, 400 € ostáva doma, môžeme skočiť na kávičku s veterníkom...

Tak ako teraz som fakt na vazkach... Ak to mam dobre tak mate u mna obe aj 5 kaviciek s 5 veternickami!!!!
Je to fakt mozne, ze z takeho prijmu zo zivnosti 6907 e pri uplatneni 40% vydavkov mi vyjde 0??
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JarkaL a Timka1 skláňam sa pred vašou trpezlivosťou. Ste super.
0 0
Karida Karida

Karida je offline (nepripojený) Karida

Zoltán Kovács Pozri príspevok
JarkaL a Timka1 skláňam sa pred vašou trpezlivosťou. Ste super.

Aj ja si myslím že sú super, asi takého debila ako som ja pri vypĺňaní daňového ste tu ešte nemali... ĎAKUJEM ZA POMOC!!!!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať