Zavrieť

Porady

Plastove okna, prosim o info.

viem kto som...
Dobrý deň.

chcem meniť staré okná za nové plastové zn. Salamander 3D luxus. Mám obavi, ktorej firme dať urobiť výrobu a montáž okien. Jedná sa o firmu MP plast-Trenčianske stankovce alebo Alusolid-Trenčín. Alusolid má vyrobu v Handlovej. Ak mi može niekto poradiť a má skúsenosti ohľadom firiem alebo navrhnuť nejaku svoju skúsenosť, tak ma poteší. Už mám s toho hlavu smútku. Obidve firmy majú skoro rovnaké ceny a počul som aj dobre názory na ne. Bojím sa hlavne, aby bol ozaj nemecký profil, kvalitná práca výroby a hlavne super montáž. Prosím o promtné rady. ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 05.11.10 at 10:43
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lutec Pozri príspevok
pred rokom som sa dosť zapodieval touto témou, takže:
1.rada: Keď je kvalitný profil, neznamená to automaticky, že bude kvalitné aj okno.
Funguje to takto: Nejaká chemická fabrika vyrába profil, nejaká firma vyrába z dovezeného profilu okná a potom je tu predajca okien, firma, s ktorou ste v kontakte. Mali by ste zmeniť filozófiu. Treba sa pýtať, kto tie okná vyrába a zistiť si o tej fabrike referencie, a pozor na garážové výrobne.
Skúste si dať vypracovať ponuku v Luna.1 Trenčín...okná vyrába závod HESTA v Prešove....profil je Deceunik ...kovanie Maco
Profil nieje deceunick ale zendov.Deceunick je koncern firma ktorá sa zaoberá mimo iné všetkým možným vrátane výroby platových profilov pre okná a dvere.Nechcem odhovárať, na okná nemôžem nadávať aj keď profil zendov je skôr pre nenáročných zákazníkov.Ale dvere si od Hesty radšej neobjednávajte.
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

Pokiaľ ide o ten profil od Deceunincku, je to Inoutic Prestige 76mm určený pre náročných zákazníkov, mne síce moc nepasovalo Maco, ktoré som poznal od Slovaktuálu, ale pokiaľ to nie je Aubi, je to dobrý štandard.
Ešte jedna rada: ak si vyberáte farebné okno, zvolte radšej biely profil, t.j., fólia iba zvonku.
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

prosim poradte ...

rozhodujem sa pre plastaky...
a vaham medzi profilmi bud Salamander Streamline alebo AluPlast... /je to trojsklo, u je rovnake /

kovanie Maco, Siegenia Aubi alebo Winkhaus...

poradte... co este si vsimat.. ktory profil uprednostnit.. atd..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lienocka001 Pozri príspevok
prosim poradte ...

rozhodujem sa pre plastaky...
a vaham medzi profilmi bud Salamander Streamline alebo AluPlast... /je to trojsklo, u je rovnake /

kovanie Maco, Siegenia Aubi alebo Winkhaus...

poradte... co este si vsimat.. ktory profil uprednostnit.. atd..
Salamander je niečo ako špička aluplast je niečo ako 3-ka trieda,podpriemer.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lutec Pozri príspevok
Pokiaľ ide o ten profil od Deceunincku, je to Inoutic Prestige 76mm určený pre náročných zákazníkov, mne síce moc nepasovalo Maco, ktoré som poznal od Slovaktuálu, ale pokiaľ to nie je Aubi, je to dobrý štandard.
Ešte jedna rada: ak si vyberáte farebné okno, zvolte radšej biely profil, t.j., fólia iba zvonku.

S týmto absolútne nesúhlasím.Presne naopak toho sa vyvarujte.lutec Zrejme sa v tom vyznáte.S takýmto názorom som sa ešte nestretol.Môžete mi odpovedať prečo to odporúčate?
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

220870 Pozri príspevok
Salamander je niečo ako špička aluplast je niečo ako 3-ka trieda,podpriemer.
dakujem
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

220870 Pozri príspevok
Salamander je niečo ako špička aluplast je niečo ako 3-ka trieda,podpriemer.
salamander ma profil blue evolution ma niekto osobne skusenosti?
salamander-blue-evolution-salamander-blue-evolution-11gwv4u.jpg  
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

na efilip blueevolution strasne vychvalovali, vraj to je lepsie ako rehau geneo. ma vacsiu sirku a vraj aj s ocelovou vystuhou ma lepsi tepelny odpor ako geneo
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

take parametre s vystuzou ma aj trocal/kommerling 88+,a je o 4mm uzsi.Na trhuje su uz neaky ten piatok. Salamander len dotahuje zameskane. Ktovie kolko za ten ich blu zazrak chcu
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nič v zlom.Ale ešte pred pár rokmi nedokázali vyrobiť profil hrubšií ako 80mm .Dôvod bol jednoduchý profili boli nestabilné a vplyvom poveternostných podmienok a rozdielom vnútornej a vonkajšej teploty môže byť aj 50 °C dochádzalo k krúteniu a rôznym tvarovým deformáciam plastových profilov.V poslednom období sa to začalo hemžiť neuveriteľnými rozmermi.
Nič v zlom,LEN ABY!!!
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mendo933 Pozri príspevok
take parametre s vystuzou ma aj trocal/kommerling 88+,a je o 4mm uzsi.Na trhuje su uz neaky ten piatok. Salamander len dotahuje zameskane. Ktovie kolko za ten ich blu zazrak chcu
ten blu zazrak mam naceneny asi o 800-1000 eur viac ako geneo
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
ten blu zazrak mam naceneny asi o 800-1000 eur viac ako geneo
odkial si? Ak v okoli Ba, daj si nacenit trocal 88+ do Stupavy http://www.trocal.cz/sk/vyrobcovia-okien.html robia ich aj v Ivanke len ta cena.
Mna vysiel vsade 88+ 3sklo+ winkhaus+sietky na okna lacnejsie ako geneo + 3sklo+G.U + 3 polozky boli z briland MD.
Vyberal som si asi tak ze vybral som 2 profily , ktore by som chcel a ponuky rozosielal po vyrobcoch. Pri viacerych profiloch vznikne uz mys mas.
Zaujimave je ze pri Al dverach (rovnaky profil, sklo) som mal cenove rozdiely od viacerych vyrobcov 1260-2000€ pritom ten najlacnejsi je z vybranych ponuk najlepsi takze..... a to len pri jednych vchodovkach a take rozdiely
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

220870 Pozri príspevok
[/B] S týmto absolútne nesúhlasím.Presne naopak toho sa vyvarujte.lutec Zrejme sa v tom vyznáte.S takýmto názorom som sa ešte nestretol.Môžete mi odpovedať prečo to odporúčate?
Dobre, hnedé pigmenty pridávané do plastov znižujú technické vlastnosti profilu. Kompenzuje sa to silnejšími výstuhami.
Už to ale nikdy nie sú parametre profilu A.
1 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

K tým 3-sklám len jedna poznámka.
Ug je na úrovni 0,6-0,7 oproti 2-sklám 1,0-1,1.
Dať 3-sklá a nevyriešiť tepelný most Vášho ostenia sú len zbytočne vyhodené peniaze, navyše 3-sklo v ráme 76-80mm nepôsobí zvnútra nijak esteticky, znižuje svetelný tok, znižuje tepelný príkon zvonku v jarnom období...
3-sklo áno, ale po prekonzultovaní všetkých za a proti s odborníkom, určite napr. nie, ak máte klasické ostenia z Porothermu a okno chce mať niekde uprostred...
1 0
day day

day je offline (nepripojený) day

lutec Pozri príspevok
K tým 3-sklám len jedna poznámka.
Ug je na úrovni 0,6-0,7 oproti 2-sklám 1,0-1,1.
Dať 3-sklá a nevyriešiť tepelný most Vášho ostenia sú len zbytočne vyhodené peniaze, navyše 3-sklo v ráme 76-80mm nepôsobí zvnútra nijak esteticky, znižuje svetelný tok, znižuje tepelný príkon zvonku v jarnom období...
3-sklo áno, ale po prekonzultovaní všetkých za a proti s odborníkom, určite napr. nie, ak máte klasické ostenia z Porothermu a okno chce mať niekde uprostred...
t.z. okna na kraj muru a z izolaciou prekryt kusok,kraj okna?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

okno by nemalo byt na vonkajsom okraji muru
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
okno by nemalo byt na vonkajsom okraji muru
A to už prečo? Ja mám okná osadené zarovno s vonkajšou hranou a ostenie mám 120 Nobasil + lepidlo sieťka fasáda tak že cca 130mm.
Ideálne riešenie
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
okno by nemalo byt na vonkajsom okraji muru
Ale len vtedy ak sa nezatepluje.Ak sa zatepluje je to prípustné.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

myslim ze cim dalej bude okno od interieru, tym ma vacsi nabeh na rosenie nakolko sa k spodnej hrane nedostane stupajuci prud vzduchu. ale to je len moj teoreticky nazor. dalsi moj nazor je, ze ked sa spravi spaleta z XPS tak spravim lahsie krajsiu hranu, ako ked sa budem snazit zarezavat obvodovu izolaciu kolmo v dvoch rovinach a potom pripadne odskoky vyplnat nejakou omietkou. Ja dam okno osadit 5cm od vonkajsej hrany muru aj ked tam pojde este 10-15cm izolacie, ale mam na to aj ine dovody.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

tym 3-sklom eliminujes rosenie. ak to spravis tak ako pises budes tam mat TM a cim viac okno dnu tym menej svetla
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať