Zavrieť

Porady

Plastove okna, prosim o info.

viem kto som...
Dobrý deň.

chcem meniť staré okná za nové plastové zn. Salamander 3D luxus. Mám obavi, ktorej firme dať urobiť výrobu a montáž okien. Jedná sa o firmu MP plast-Trenčianske stankovce alebo Alusolid-Trenčín. Alusolid má vyrobu v Handlovej. Ak mi može niekto poradiť a má skúsenosti ohľadom firiem alebo navrhnuť nejaku svoju skúsenosť, tak ma poteší. Už mám s toho hlavu smútku. Obidve firmy majú skoro rovnaké ceny a počul som aj dobre názory na ne. Bojím sa hlavne, aby bol ozaj nemecký profil, kvalitná práca výroby a hlavne super montáž. Prosím o promtné rady. ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 05.11.10 at 10:43
Usporiadat
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

uz sa musim definitivne rozhodnut medzi oknami...riesim uz len tieto ponuky

1. Salamander Streamline Elegant 7 komorovy profil, pozinkovana ocelova vystuz, kovanie Maco s mikroventilaciou, sklo Akuterm 4-14-4-14-4 + argon U 0.7 + teply nerezovy ramik cena 3600 EUR

2. Gealan8000 6 komorovy kovanie Maco sklo Planibel TOP 4-12-4-12-4 + argon cena 2560 EUR

3. Salamander Streamline 7 komorove kovanie Siegenia Aubi U 0.7 cena 3300 EUR
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Od koho je ta ponuka č.2 ???
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

paloo preco nie je to dobry profil.. ?

ide o okna na novostavbu v pocte 12 ks.. z coho su 4 francuzske.. tzv. dvojo balkonove atd.. a v druhej ponuke su aj vchodove dvere
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Nie pýtam sa lebo podobnú kombináciu ponúka Ekoprofil
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Čo znamená LE pri označení skla 4LE/12/4/12/4LE+A ,sklo je od http://www.effector2.com.pl/announce.../lastest/mod/4
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

palooo my sa asi nakoniec rozhodneme pre tu prvu ponuku je to od RI okien predsa len su na trhu dlhsie..
atd...
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

no mne uz s prepacenim sibe... z tych okien...

tak nakoniec ideme do rehau geneo trojsklo.. U 0.6 kovanie GU 4-16-4-16-4
Sv ramik
Rehau GENEO, systém vystužený vláknovým kompozitným materiálom RAU-FIPRO
hlbka 86 mm

cena je o cca 250 Eur vyssia ako u tych RI okien..

tak poradte ktore vybrat.. nech uz mam pokoj.. potrebujem do zajtra sa rozhodnut..

0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Rehau .Asi najstarší TOP výrobca plastových profilov značková firma ktorá si buduje svoj image celé generácie.Geneo nádherný halučký plastový profil dokonale stabilizovaný.Taká firma ako Rehau by si nedovolila dať na trh nejaký paškvil.Byť na ich mieste tak sa urazím len preto že ich vôbec porovnávate s nejaký okopírovaným hrbatým plastom z najakého RI čo čo to je .Rehau je firma ktorá vymýšla tvorí Ri je niečo ako kopírujúci číňan.Porovnávate Mercedes s Trabantom.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Naozaj má to sklo U= 0,6?
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

Lenka1979 Pozri príspevok
Naozaj má to sklo U= 0,6?
ano mne to neprijde divne.. pri trojskle je to celkom normalne... bezne boli ponuky pri trojskle na 0.6 0.7 a tak..
ale realne si to overit neviem
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

220870 Pozri príspevok
Rehau .Asi najstarší TOP výrobca plastových profilov značková firma ktorá si buduje svoj image celé generácie.Geneo nádherný halučký plastový profil dokonale stabilizovaný.Taká firma ako Rehau by si nedovolila dať na trh nejaký paškvil.Byť na ich mieste tak sa urazím len preto že ich vôbec porovnávate s nejaký okopírovaným hrbatým plastom z najakého RI čo čo to je .Rehau je firma ktorá vymýšla tvorí Ri je niečo ako kopírujúci číňan.Porovnávate Mercedes s Trabantom.

S tymto az tak nesuhlasim. To ze REHAU je top vo viacerych oblastiach je pravda. RI OKNA su ale najvacsi cesky spracovatel nemeckeho profilu SALAMANDER takze o ziadny paskvil sa nejedna.... Takze porovnavame Mercedes s VW.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Wlady Pozri príspevok
S tymto az tak nesuhlasim. To ze REHAU je top vo viacerych oblastiach je pravda. RI OKNA su ale najvacsi cesky spracovatel nemeckeho profilu SALAMANDER takze o ziadny paskvil sa nejedna.... Takze porovnavame Mercedes s VW.
To ze RI okna je najvetsi vyrobca v CR musi zakonite znamenat ze vyraba s najlepsieho profilu? Na SK je fenestra robi z Rehau, tak je teda je kto najlepsi? Salamander je priemerny profil, ani spicka , ani podradny cinsky. Oni mi priadaju ako keby boli trocha pribrzdeny, spolu aj s inconom. Pomaly 2 roky su na trhu profily sirsie ako 86mm , ktore umoznuju bez problemov zasklit 40mm a sirsie skala, pritom salamander az teraz dotiahol ten blu profil, kde sa evolucia nekona. Najvysiu kvalitu plastov prisudzuju Kommerlingu, ktory uviedol prvy plastovy profil pre okna a bolo to dost davno.
PS: K autam by som to velmi neprirovnaval, hlavne u mna mercedes nieje zaruka kvality. Na kvalitu a spolahlivost su ine znacky
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

mendo933 Pozri príspevok
To ze RI okna je najvetsi vyrobca v CR musi zakonite znamenat ze vyraba s najlepsieho profilu? Na SK je fenestra robi z Rehau, tak je teda je kto najlepsi? Salamander je priemerny profil, ani spicka , ani podradny cinsky. Oni mi priadaju ako keby boli trocha pribrzdeny, spolu aj s inconom. Pomaly 2 roky su na trhu profily sirsie ako 86mm , ktore umoznuju bez problemov zasklit 40mm a sirsie skala, pritom salamander az teraz dotiahol ten blu profil, kde sa evolucia nekona. Najvysiu kvalitu plastov prisudzuju Kommerlingu, ktory uviedol prvy plastovy profil pre okna a bolo to dost davno.
PS: K autam by som to velmi neprirovnaval, hlavne u mna mercedes nieje zaruka kvality. Na kvalitu a spolahlivost su ine znacky
To som nenapisal, ze vyrabaju z najlepsieho profilu. Chcel som iba vyjadrit, ze Salamander nie je podradny profil, ako aj firma RI OKNA.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Takze ja mam doteraz nasledovne ponuky (tie moc drahe som rovno vyhodil) vsetky su obojstranne foliovane a otvaravo sklopne vratane vchodovych dvery z plastu a jednych balkonovych.

Kalypso s profilom "aktiv", vratane parapiet vonk, aj vnut, pasky sklo 4-14-4-14-4 , cena 6163eur

Fenestra s profilom geneo, vratane parapiet vonk, aj vnut, pasky, sklo 4-16-4-16-4, kovanie GU, cena 6184 eur

Incon s profilom luxury, vratane parapiet vonk, aj vnut, pasky, sklo 4-15-4-15-4, kovanie winkhaus aktivpilot, siete, zaluzie, cena 6794 eur

Unitem s profilom trocal88+, bez parapetov a pasok, sklo 4-16-4-16-4, kovanie GU, cena 6172 eur
mylim ze do dalsieho vyberu by mala ist fenestra vs incon. Co vy na to?
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
Takze ja mam doteraz nasledovne ponuky (tie moc drahe som rovno vyhodil) vsetky su obojstranne foliovane a otvaravo sklopne vratane vchodovych dvery z plastu a jednych balkonovych.

Unitem s profilom trocal88+, bez parapetov a pasok, sklo 4-16-4-16-4, kovanie GU, cena 6172 eur
Trafil si asi tych najdrahsich. Mne to robilo rozdiel do 1500€ od ponuky pre ktoru som sa rozhodol.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lienocka001 Pozri príspevok
ano mne to neprijde divne.. pri trojskle je to celkom normalne... bezne boli ponuky pri trojskle na 0.6 0.7 a tak..
ale realne si to overit neviem
Niečo k tomu 0,6-0,7.Túto hodnotu zasklenie doshuje len v jednom bode a to je v starede zasklenia,inak:ak máte okno 1x1m tak je to ten bod v strede.Ak by ste merali podľa odporúčacích noriem EU to jest po celom obvode niekoľko bodov (tuším 12 sa ich má rátať)a spriemerovali namerané hodnoty tak sa nedostanete pod 0,9.Aj to len v laboratóriu a u Kryptónu.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mendo933 Pozri príspevok
Trafil si asi tych najdrahsich. Mne to robilo rozdiel do 1500€ od ponuky pre ktoru som sa rozhodol.
najdrahsich.. no urcite som oslovil iba velke firmy.. nenecham si robit okna od nejakeho Jozka z garaze ktory na druhy rok skrachuje.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mendo, ved odporuc rovno tu najlacnejsiu firmu co si mal ponuku a ja im spravit ponuku. Ja nemam moc velke rozdiely v cenach.. skor by ma zaujimalo ci dat ten geneo profil, alebo luxury od inconu. Na trocal som mal cenu bez parapetov.. Mozno v januari sa cenovy pomer zmeni.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
mendo, ved odporuc rovno tu najlacnejsiu firmu co si mal ponuku a ja im spravit ponuku. Ja nemam moc velke rozdiely v cenach.. skor by ma zaujimalo ci dat ten geneo profil, alebo luxury od inconu. Na trocal som mal cenu bez parapetov.. Mozno v januari sa cenovy pomer zmeni.
Na stranke trocalu kukni vyrobcu pri NMV, neviem odkial si ale ak dalej od Trencianskeho kraja tak neviem ako pochodis, ale skus. Ja som od neho dostal lepsiu cenu ako na geneo a to geneo som mal kombinovane s briland MD, kde sli 2skla ( garazove okna 2, dvere do garaze, velke zasuvacky) a tu mam vsetko v 88+ a ku kazdemu sklopnemu kridlu mam aj sietky v cene(dava to automaticky) , kovanie dava winkhaus , u skiel ramceky TGI. U inych som mal cenu za montaz bez pasiek, tu uz s paskami. Priplatok za montaz pasiek si neuctuje ako poniektori +100%. Nerobi vo velkom, vetsinou lokalne ale mam dobre referencie + jednanie ochota na vysokej urovni, tak nebolo co riesit. Na trencianskeho zastupcu fenestry som cakal 2-3 tyzdne na ponuku. Parapety som neobjednaval lebo ani srnky netusia ake budu sirky, to si doobjednam potom na mieru.
Ja som mal vcelku dost rozdiely v cenach, najlepsie to bolo u vchodovych Al dveri, kde 3- firmy boli o 700€ drahsie ako ta, pre ktoru som sa rozhodol. Na jednu polozku je to uz brutal, pritom sa jednalo o identicke dvere.

Ked stych dvoch tak jednoznacne geneo, tam niet co riesit. Luxury je o jednu triedu a o par rokov pozadu a nedas tam 44m skla.

V januari sa cenovi rozdiel zmeni to mas pravdu ale smerom k vysej dph. Kym bude dopyt nebude dôvod k znizovaniu cien
Naposledy upravil mendo933 : 08.11.10 at 11:38
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať