Zavrieť

Porady

Plastove okna, prosim o info.

viem kto som...
Dobrý deň.

chcem meniť staré okná za nové plastové zn. Salamander 3D luxus. Mám obavi, ktorej firme dať urobiť výrobu a montáž okien. Jedná sa o firmu MP plast-Trenčianske stankovce alebo Alusolid-Trenčín. Alusolid má vyrobu v Handlovej. Ak mi može niekto poradiť a má skúsenosti ohľadom firiem alebo navrhnuť nejaku svoju skúsenosť, tak ma poteší. Už mám s toho hlavu smútku. Obidve firmy majú skoro rovnaké ceny a počul som aj dobre názory na ne. Bojím sa hlavne, aby bol ozaj nemecký profil, kvalitná práca výroby a hlavne super montáž. Prosím o promtné rady. ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 05.11.10 at 10:43
Usporiadat
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

marcuso Pozri príspevok
z mojho pohladu ide o malo zname firmy, ale ak uz chces mat kvalitne okna s kvalitnou montazou, tak sa ich opytat ako ti budu okna montovat. Budu ti davat tesniace pasky z vnutornej a vonkajsej strany? Alebo ti to namontuju okna len na pur penu a to je vsetko?
ak chces mat kvalitnu montaz daj si tesniace pasky, v eu je to uz davno standard a normy to prikazuju aj u nas, firmy sa vyhabaju tomu tak, ze davaju zakaznikovy podpisat suhlas ze montaz bude urobena klasickym sposobom na pur penu. Ak ti toto vysvetlili tak potom tomu trocha rozumeju. Ja som sa to snazil napisat len tak rychlo v skratke.
Stretla som sa s takým prípadom, že v návrhu zmluvy bola veta, že zákazník súhlasí s klasickou montažou, t.j. tesnenie purpenou, nie tesniace pásky. Takže dohoda nebola.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja som dal iba vonkajsie pasky, a nalepil som ich az teraz asi po 3/4 roku. pur pena bola uz dost prachniva, ale ked sa to zarezalo k oknu tak bola ok.. tie pasky su dobre ze aj ked casom ta pena zhnije tak nebude prefukovat cez spary. teraz dumam ako paronepriepustne zatriet vnutornu stranu.. ak by boli pasky tak to nemusim riesit.. je to urcite pohodlnejsie s paskami.
0 0
stano3b stano3b

stano3b je offline (nepripojený) stano3b

poprosim o radu pri vybere...

chalupa je bungalov, stavany z nebrusenej tehly 44mm. S najvecsou pravdepodobnostou budem zateplovat.

1.Fenestra - REHAU GENEO 6kom. 86 mm profil - trojsklo 4-16-4-16-4, kovanie Roto NT, U 0,6-1,1 - 5700€
2.Fenestra - Kommerling k88+, 6kom 88mm profil - trojsklo 4-16-4-16-4, kovanie Roto NT, U 0,6-1,1 - 5450€
3.INCON - Exclusive EFORTE 6 kom 84mm profil - trojsklo 4-15-4-15-4 - 5220|
4. do uvahy pripada aj profil OVLO 6kom 80mm profil, kovanie SIEGENIA- AUBI, vraj Uw celého okna 0,93 W/m2K....ale vobec to nepoznam - ma niekto skusenosti?

+par otazok
Montaz bude svojpomocna, tak by som rad vedel, ci staci na purpenu, investovat aj do izol. pasok minimalne z vonku, alebo len na expanzne pasky?
Taktiez, ma to tretie, "prehybacie" tesnenie nejaky vyznam? napr. ako na GENEO.


Vdaka
Naposledy upravil stano3b : 27.10.11 at 15:14
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať