Zavrieť

Porady

kolegyňa si nás fotí, sleduje, robí si poznámky...

Prosím o radu : v našej Materskej škole po úspešnom výberovom konaní máme novú pani riediteľku , avšak tá predchádzajúca tam ostala pracovať ako rádová učiteľka a to aj napriek tomu , že už je v dôchodkovom veku , nič by na tom nebolo , ale jej správanie voči ostatným zamestnancom je neúnosné . Všetkých sleduje- kto kedy prejde po chodbe , fotí kolegyne na pobyte vonku (koľko majú detí ) , všetko si značí do kalendára , kto bol u lekára a pod. s nikým nekomunikuje ani nezdraví - čo s tým ?ĎAKUJEM za pomoc .
Naposledy upravil arizona : 13.03.10 at 12:34
Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Ilika Pozri príspevok
...táto osoba je psychicky labilná a preto by ju trebalo poslať na lekárske vyšetrenie, či je vôbec spôsobilá pracovať s malými deťmi ?!
... a podľa nového zákona 317/2009 má na to zamestnávateľ plné právo, pretože ak nie je po psychickej stránke v poriadku stráca spôsobilosť na výkon pedagogickej činnosti.
2 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

som sa tak zamyslela nad tou ex-riaditeľkou...by som takto nechcela skončiť - nemyslím tým, že neuspejem na konkurze a neobhájim si pozíciu riaditeľky - ale že takýmto spôsobom naruším aj pracovné a zrejme aj medziľudské vzťahy na pracovisku...ja rozumiem, že je ťažké odísť do dôchodku, človek sa môže cítiť nepotrebný, nezaujímavý a nebudem ďaleko od pravdy ak napíšem, že niektorí majú pocit, že sú neviditeľní....ale ak nechcem, aby ma brali ako nepotrebného dôchodcu, tak by som si určite zvolila iný spôsob ako dať najavo, že som ešte potrebná a môžem aj ja niečo ponúknuť...skúsený človek (zámerne nepíšem starý, lebo ani vysoký vek vám nezaručí, že ste skúsený, pokiaľ ste celý život na sebe nepracovali) môže ponúknuť bohaté vedomosti, menej skúsený zasa dynamiku a nové pohľady na určité veci...len treba nájsť spôsob ako to skĺbiť, aby to bolo na úžitok obom stranám a nie ako príčina rozbrojov...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mna by ale zaujimal aj pohlad druhej strany na tuto vec, skoda, ze asi tu nechodi, tak mozeme len dedukovat, preco to robi.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

nuž asi sa to ťažko dozvieme, zadávateľka témy píše, že citujem: "s nikým nekomunikuje ani nezdraví "....zrejme má dôvod...bolo by zaujímavé, či komunikovala a zdravila sa pred skončením funkčného obdobia riaditeľky...a to nehovorím, aký nepekný výchovný príklad dáva ďeťom v škôlke...deti sa tak akurát môžu naučiť, že keď sme nahnevané na niekoho, sa nezdravíme a ani nekomunikujeme a preto si netreba zachovať ani základnú slušnosť...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať