Zavrieť

Porady

daňová evidencia

Ada9 Ada9

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac
Ahoj, kolegovia, chcem Vás poprosiť o radu, robím daňové priznanie typ B pre fyzickú osobu, ktorá sa rozhodla viesť daňovú evidenciu, takže nie je účtovnou jednotkou a nepredkladá výkazy, len nikde v daňovom priznaní som nenašla miesto kde sa táto skutočnosť vyznačí (že viedie daňovú evidenciu), alebo sa to môže napísať do osobitných záznamov? Lebo myslím si, že ak to tam nevyznačím budú na DÚ požadovať výkazy.

Ďakujem.
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mondes Pozri príspevok
Takže zjednodušenie povedané, môže. Mätie ma to, že bol v strate a že prenajíma auto, ale len v prípade prenájmu nehnuteľnosti nemôže viesť daňovú evidenciu. Však?

Ja som mu vlastne viedla skutočné výdavky v PD, ale aby som nemusela tlačiť výkazy, tak plánujem v DP zaškrtnúť, že si uplatňuje preukázateľne výdavky podľa § 6 ods. 14 zákona. Je to OK, však?
je to oki.....
pri prenájme nehnuteľností podľa § 6 ods. 3 DE sa nedá použiť.....
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

...ešte ma napadlo. Viem, že nemusím tlačiť výkazy, ale napr. evidenciu krátk. majetku a dlhodobého majetku musím vytlačiť?
0 0
sobubo sobubo

sobubo je offline (nepripojený) sobubo

Aký máte názor na takúto konštrukciu? Podnikateľ má prihláseného dohodára na nepravidelný príjem, ale celý rok 2013 nemal tento dohodár vykázaný žiadny príjem. Môže viesť daňovú evidenciu? V zákone je napísané, že túto činnosť vykonáva samostatne bez zamestnanca. Táto podmienka by mala byť splnená, keďže dohodár nič neodrobil.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať