Zavrieť

Porady

Poskytnutie TAXI Koncesie.

Chcel by som kolegovi poskytnut svoju koncesnu listinu na taxisluzbu, ale neviem za akych podmienok by to slo ci ho musim mat riadne zamestnaneho-platit za nho odvody alebo len na neaku dohodu. Popripade aby si vybavil zivnost na neaku pracu ohladom dopravy a vystavil by mi fakturu. Taxikarcenie by prevadzkoval na svojom aute. Dakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jurga je offline (nepripojený) jurga

    jurga
    Myslím,že na svojom aute musí mať svoju koncesiu. Na Tvojom aute môže byť zamestnanec,alebo na dohodu.Na tvojom aute môže mať aj živnosť vodič cudzieho mot. vozidla a Tebe fakturovať.Na vydanie koncesie je potrebné mať skúšku odb.spôsobilosti,takže ju nemôžeš len tak niekomu dať.Pripadá do úvahy aj formálny prepis auta na teba.Mám koncesiu 20r.

    miroh je offline (nepripojený) miroh

    miroh
    Ved na jednu konc. listinu mozem podnikat s piatimi autami. Len sa neviem dopracovat k tomu ako to funguje. Ja som z Humenneho a viem ze v Košiciach to tak funguje ze viac aut podnika na jednu koncesiu.
    Trochu sa odmlcim ale budem vam povdacni za kazdu pomoc.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Jedine ze bude jazdit pre teba ako tvoj zamestnanec. Ziadna ina legalna cesta neexistuje.

    Koncesia je prenositelna len v pripade ak novy subjekt splna vsetky podmienky ako mal povodny subjekt. Musi s tym suhlasit prislusny obvodny urad. Avsak prenosom koncesie povodny koncesionar koncesiu straca a nadobuda ju novy. Koncesia je druh zivnosti. Tj. da sa preniest alebo dedit ale len za zakonnych podmienok a pri prenose prechadza z jedneho na druheho a ten prvy o nu teda prichadza.

    V pripade ak mu len tvoje auto oznacis svojimi nalepkami, tak dojde k poruseniu zakona a on sa dopusti nedovoleneho podniaknia, co je trestne.

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    koncesia je tvoja licencia, na jej zaklade mozes zamestnavat roznou formou svojich pracovnikov, za ktorych zodpovedas v rozsahu vydanej koncesie a samozrejme ostatnych pracovnopravnych vztahov,

    Ty nemozes svoju licenciu preniest, si zivnostnik, a mas vydane opravnenie v rozsahu koncesie,
    a na jej zaklade, mozes uskutocnovat prepravu maximalne s 5. autami, nemusia byt tvoje, ale za vsetky povinnosti pri ich prevadzkovani zodpovedas Ty,

    Poskytnutie TAXI Koncesie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.