Zavrieť

Porady

Nástup do škôlky počas materskej

Dobrý deň, chcela by som vedieť, či môžem dať syna do škôlky na celý deň tri týždne pred ukončením materskej dovolenky. Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

No, neviem ako to je, ale aj v skolke mame vyvesene, ze je mozne dieta prijat na adaptacny pobyt.
Aj riaditelka mi nieco spominala v zmysle, ze nedostaneme rozhodnutie o prijati na celodenny pobyt, ale na adapracny pobyt.
A osobne poznam mamicku, ktorej dcera este nemala 3 roky a chodila len na doobedie (presne koli tomu, aby bola so svojou starsou sestrou), pytala som sa jej, ze ci jej nezobrali rodicak. Tak ze nie, lebo chodila na 3 tyzdne potom ju odhlasila a potom zase prihlasila...tak teda fakt neviem V konecnom dosledku si myslim, ze ak je ochota od p. riaditelky, tak sa da vsetko.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Erika686 Pozri príspevok
No, neviem ako to je, ale aj v skolke mame vyvesene, ze je mozne dieta prijat na adaptacny pobyt.
Aj riaditelka mi nieco spominala v zmysle, ze nedostaneme rozhodnutie o prijati na celodenny pobyt, ale na adapracny pobyt.
A osobne poznam mamicku, ktorej dcera este nemala 3 roky a chodila len na doobedie (presne koli tomu, aby bola so svojou starsou sestrou), pytala som sa jej, ze ci jej nezobrali rodicak. Tak ze nie, lebo chodila na 3 tyzdne potom ju odhlasila a potom zase prihlasila...tak teda fakt neviem V konecnom dosledku si myslim, ze ak je ochota od p. riaditelky, tak sa da vsetko.
samozrejme,že sa to tak dá robiť a veľa rodičov to aj využíva...
jediné čo s tebou nesúhlasím, je to prihlásenie a odhlásenie...-ale to sú len formality,ako sa to všetko papierovo podchytí...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70 Pozri príspevok
Az na to, ze to nie je pravda.
Akonahle je dieta prijate do skolky, je uplne jedno, ci tam chodi na hodinu alebo na cely den, zakon ziadny adaptacny ci iny pobyt nepozna, zo zakona uz bude dieta v skolke, takze v juni matka narok na RP nebude mat.
Velmi sa mi "paci", ked dostanem minusovy bod preto, ze napisem to, co je zo zakona dane a je pravda.

Ze sa to v praxi obchadza je jedna vec.
To vsak neznamena, ze je to korektne a ze keby sa do toho obula kontrola, tak nema problem skolka a nemusi mamicka vracat neopravnene vyplateny rodicovsky prispevok.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Erika686 Pozri príspevok
No, neviem ako to je, ale aj v skolke mame vyvesene, ze je mozne dieta prijat na adaptacny pobyt.
Aj riaditelka mi nieco spominala v zmysle, ze nedostaneme rozhodnutie o prijati na celodenny pobyt, ale na adapracny pobyt.
A osobne poznam mamicku, ktorej dcera este nemala 3 roky a chodila len na doobedie (presne koli tomu, aby bola so svojou starsou sestrou), pytala som sa jej, ze ci jej nezobrali rodicak. Tak ze nie, lebo chodila na 3 tyzdne potom ju odhlasila a potom zase prihlasila...tak teda fakt neviem V konecnom dosledku si myslim, ze ak je ochota od p. riaditelky, tak sa da vsetko.
Stanislav 1975 Pozri príspevok
samozrejme,že sa to tak dá robiť a veľa rodičov to aj využíva...
jediné čo s tebou nesúhlasím, je to prihlásenie a odhlásenie...-ale to sú len formality,ako sa to všetko papierovo podchytí...
Praveze to prihlasenie a odhlasenie je jediny sposob ako legalne obist zakon.
Pretoze ak 1. v kazdom mesiaci dieta nebude prijate do MS, tak narok na RP je za cely mesiac.

Lebo to, ze dostane niekto prijatie do skolky (aj ked na adaptacny pobyt - ako som uz pisala -zakon taky termin nepozna) neznamena, ze si rodic numusi splnit ohlasovaciu povinnost, ze dieta je prijate a od kedy je prijate do MŠ.
Pani riaditelke to moze byt jedno, ale nesplnenie ohlasovacej povinnosti ma za dosledok odobratie neopravnene vyplateneho RP.
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

Áno škôlky poskytujú možnosť adaptačného pobytu. Keď som si zisťovala túto možnosť neprísť o RP pri adaptačnom ja, niekde bolo uvedené - tuším na žiadosti o rodičovský príspevok prehlasuješ, že - dieťa nie je umiestnené v škôlke ani na adaptačnom pobyte. Z toho mi vyplynulo, že ak umiestniš dieťa na adaptačný pobyt od 1. dňa v mesiaci tak strácaš nárok na RP už za ten mesiac.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať