Zavrieť

Porady

Prídavky na deti.

Chcela by som vedieť,ako by som mala postupovať,ale abo ako by som mohla dokázať,že môj ex poberal prídavky na deti v zahraničí?Ja som tu poberala prídavky v riadnej výške ako je to určené a on v zahraničí poberal rozdiel medzi tým,čo ja poberám na Sovensku a tým čo by poberal v zahraničí.
Tvrdil mi,že mu to pozastavili,ale na úrade socialnych veci a rodiny im prišiel formulár zo zahraničia...znamená to,že celý ten čas poberal prídavky aj on v zahraničí a z toho mi platil výživné stanové súdom.Nič viac,deťom nekúpil-nedal.Teraz prišiel o prácu,ale dostal vysoké odstupné-no vracia sa späť na Slovensko,čakám,že podá žiadosť o zníženie výživného-neviem čo mám robiť,ako mám postupovať,ako sa zachovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    ida08 Pozri príspevok
    Chcela by som vedieť,ako by som mala postupovať,ale abo ako by som mohla dokázať,že môj ex poberal prídavky na deti v zahraničí?Ja som tu poberala prídavky v riadnej výške ako je to určené a on v zahraničí poberal rozdiel medzi tým,čo ja poberám na Sovensku a tým čo by poberal v zahraničí.
    Aký dôvod máš, že sa v tom hrabeš? Pomsta? Neviem, či Ti to za to stojí... Strach? Ty si nezneužila zákony inej krajiny a teda sa báť nemáš čoho. Každú ďalšiu námahu by som si prehodnotil. Napr. ak poberal prídavky neoprávnene, môžeš dať v danej krajine podnet na prešetrenie. Rovnako ako u nás, aj v zahraničí sa dá podať trestné oznámenie na príslušnom úrade... držím palce...

    ida08 Pozri príspevok
    Tvrdil mi,že mu to pozastavili,ale na úrade socialnych veci a rodiny im prišiel formulár zo zahraničia...znamená to,že celý ten čas poberal prídavky aj on v zahraničí a z toho mi platil výživné stanové súdom.
    Hoci s tým nesúhlasím, je to jeho "šikovnosť"...

    ida08 Pozri príspevok
    Nič viac,deťom nekúpil-nedal.Teraz prišiel o prácu,ale dostal vysoké odstupné-no vracia sa späť na Slovensko,čakám,že podá žiadosť o zníženie výživného-neviem čo mám robiť,ako mám postupovať,ako sa zachovať.
    Nič iné sa tu nedá poradiť, prídavky vždy podliehajú príjmu a životná úroveň detí, životnej úrovni rodičov...

    ida08 je offline (nepripojený) ida08

    ida08
    To vôbec nie je o pomste,je to o spravodlivosti a hlavne o existencii.......,každý potrebuje z niečoho žiť.Som zamestnaná-robím na smeny a chcem pre svoje školo-povinné deti len to najlepšie bez nejakých zákernosti,alebo intríg-nemám to v povahe.Ale ďakujem za rady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.