Zavrieť

Porady

ako sa môže chrániť pri kúpe bytu kupujúci

Stala sa mi nasledovná vec. Zložil som realitke zálohu na byt. Začalo sa pracovať na zmluve (bola to makačka zabil som s tým more času a celé to trvalo okolo 3 týždňov z toho 1,5 týždňa trvalo realitke spraviť základ zmluvy + behanie po bankách pretože predávajúci mali na byte hypotéku tak som to potreboval ošetriť). No lenže čo sa nestalo tesne pred podpisom predávajúci bezdôvodne odstúpili následkom čoho som nielenže zabil kopec času a úsilia tou zmluvou ale aj prišiel o iný byt ktorý sa medzitým predal.

Mám dve otázky:

1. Dá sa od predávajúcich žiadať nejaké odškodnenie? Vážne to čo spravili bolo nanajvýš neseriózne a spôsobili tým viacerým ľudom problémy. (znemožnili na dlhú dobu kúpu iného bytu, prišiel som kvôli nim o byt ktorý sa medzitým predal, skrátili mi čas na kúpu bytu v čase krízy a teda za výhodnejších podmienok, spôsobili emocionálnu traumu mojej priateľky, ktorá kvôli tomu celému plakala hlavne keď musela 18 stranovú zmluvu čítať 12 krát len aby v nej neboli nejaké chyby + skontrolovať údaje s výpisom listu vlastníctva ktorý mal 68 strán a to sa týka aj iných členov rodiny, ktorí zmluvu čítali nezávisle od nás, nevravím o vybavovačkách ohľadne ich hypotéky a našej vinkulácie, každú informáciu bolo nutne overiť keďže dnes sa nedá veriť nikomu, veľakrát sme pracovali na zmluve do noci len aby sme tam niečo neprehliadli)

2. Ako sa môžem pre budúcnosť chrániť pred takýmito sviniarmi ? Aby sa mi už podobná vec stať nemohla.

3. Prípadne nejaký civilizovanejší a sofistikovanejší spôsob pomsty za neseriózne správanie. Nechcem aby im to len tak prešlo.
Naposledy upravil SamuelG : 16.03.10 at 18:49
Usporiadat
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

SamuelG Pozri príspevok
To by nešlo bo zatiaľ ho nepredávajú. Ale mám lepší plán majú smolu jedna vec je že majú negarážované auto, ktoré aj keby ako chceli nijako neochránia a druhá vec je že šuhaj má živnosť a ja myslím že žiadny živnostník nemá všetko zariadené v súlade so zákonmi slovenskej republiky a keďže podla interných predpisov sú inšpekcie povinné preveriť aj anonymné podania (okrem toho ja anonymne vystupovať nemusím ja len dám podnet na podozrenie) a keďže porušenia aj veľmi malé sú celkom slušne pokutované takže si myslím že pri troche štastia nebudem mať veľký problém spôsobiť im škodu za 50000 Sk čo je cca pokuta ktorú by som pri odstúpení cvakal ja im. Väčšiu škodu im robiť nechcem bo chcem aby to bolo fer.
som velmi prekvapena, vravis, ze mas silny pocit pre spravodlivost, no ja si to nemyslim, kedze
za ciel pomsty si si vybral predavajuceho, ktory iba vyuzil svoje pravo,
a RK vynechavas z jej zodpovednosti, a prave ta mala osetrit obchod, samozrejme aj s moznostou, ze by k prevodu nedoslo,

to nie je pocit spravodlivosti,

zopakujem, mal si zle zmluvne osetrenie, za ktore mala zodpovedat RK,

a Ty, kedze maklerka sa na teba milo usmievala, jednoducho si namieril zlost proti tretej strane, ktora sa na teba milo neusmievala,
a pritom z toho RK vypochodovala bez ujmy a mozno aj s "odmenou"
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať