Zavrieť

Porady

nákup cez dealextreme.com

Má niekto skúsenosť s tým ako prebieha obchod cez dealextreme.com?
Chcel by som vedieť - som zaregistrovaný, objednám si tovar cez Internet:
- platba cez PayPal?
- je firma spoľahlivá?
- je pravda že poštovné je zdarma, pri každom tovare alebo len pri tých kde je to vyznačené? Prípadne to záleží na cene objednávky?
- kam príde zásielka - na moju adresu, alebo niekam na colnicu...
- clo - vraj pri odoslaní označia balík ako darček, vtedy sa clo neplati ...?
Usporiadat
Sowhat Sowhat

Sowhat je offline (nepripojený) Sowhat

newmi Pozri príspevok
nie som vcerajsi, mne nemusis vysvetlovat ako vyrobcovia pocitaju miesto. Ale ja som mal na mysli, ze 8GB kluc ma realne len 4GB. Dealextreme s tym nema nic, oni to len sprostredkuvaju.
vid napr tento priamo o dealextreme tam nepisu ale ono su ti predajcovia aj tam aj tam. Ja nehovorim ze to je pravidlo a ze vsetky USB kluce odtial su podvod ale ak by mal ten kluc stat viac ako 10€tak by som to neriskoval
ja osobne som taky "4GB" MP3 player kupil z ebay, v skutocnosti mal 2GB. no nic, aj tak po par mesiacoch odisiel uplne.

este nejake nazory k tej legalnosti predaja tychto produktov na Slovensku?
0 0
Dodkoo Dodkoo

Dodkoo je offline (nepripojený) Dodkoo

Sowhat Pozri príspevok
ja osobne som taky "4GB" MP3 player kupil z ebay, v skutocnosti mal 2GB. no nic, aj tak po par mesiacoch odisiel uplne.

este nejake nazory k tej legalnosti predaja tychto produktov na Slovensku?
Ja to mal takisto, ale MP4 player z ebay, že kapacita bola polovičná a keď som to šial naformátovať tak skapal, pri štarte stále písalo že štartuje a nič ďalej. Ďalej USB kľúč v kovovom obale z ebay 8 GB mal iba 2 GB, ale to som vyreklamoval.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

aha, no tak v poriadku, ale hovorím, ja som sa s tým ešte nestretol, možno preto, lebo tých niekoľko desiatok objednávok z delaextreme boli veci, ktoré sú u nás neporovnateľne drahšie a ako viem, USB kľúče sú drahšie na dealextreme ako u nás v kamennom obchode /teda aspoň v tom, kde nakupujem ja...
0 0
Peterkrk Peterkrk

Peterkrk je offline (nepripojený) Peterkrk

Dobré vedieť, že sledovacie číslo balíka "Tracking Number" dostanete iba ak vaša objednávka bude nad 15 USD :

Airmail Service: The tracking number will only be available when
1.The partial shipment is >$6USD and its total order value >= $15USD or
2.Sku -8888(Paid Package Tracking Number) was included in the order and its total order value is beyond $6.
EMS Service: The partial shipment will be sent through EMS only when the value of partial shipment is no less than $30USD.
Naposledy upravil Peterkrk : 08.04.11 at 10:56
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

to sa mi nezda, teraz som bral sluchatka za 12,09$ a dostal som aj tracking nubmer. Akurat ze ne fakture bolo aj 5$ na pomoc Japonsku a dokopy to bolo 17,10$ ale balikom boli samozrejme poslane len tie sluchatka. Btw, na fakture je daco take, ze "Tracked Air Mail Service Fee" a je tam zauctovany 1cent. Jo a to co si sem dal ty. Ja som z toho pochopil, ze tracking number dostanes ak je objednavka na 6$.
0 0
Peterkrk Peterkrk

Peterkrk je offline (nepripojený) Peterkrk

Poslednú objednávku som mal za 6,63 $ (dve položky) no Tracking Number mi k nej nedali. Prišla mi za 12 dní.
Newmi - možno si pomohol Japonsku - ani o tom nevieš...
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

viem, to som schvalne prihodil do kosika
0 0
MAVEL MAVEL

MAVEL je offline (nepripojený) MAVEL

na stranke colnej spravy http://www.colnasprava.sk/wps/portal..._0_A/7_0_VQ#o2
som nasiel toto:
2. Do akej hodnoty tovaru posielaného poštou na Slovensko je tento tovar oslobodený od cla?
Od dovozného cla sú oslobodené poštové zásielky nepatrnej hodnoty do 150 EUR (platí od. 1.12.2008 podľa: NARIADENIA RADY (EHS) č. 274/2008 zo 17.marca 2008, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie (EHS) č. 918/83 ustanovujúce systém Spoločenstva pre oslobodenie od cla) a zásielky zasielané fyzickou osobou fyzickej osobe do hodnoty do 45 EUR . Pri zásielkach nepatrnej hodnoty sa oslobodenie nevzťahuje na alkoholické výrobky, parfumy a toaletné vody, tabak a tabakové výrobky.

aky je rozdiel medzi zasielkou nepatrnej hodnoty do 150EUR a zasielkou do hodnoty 45EUR? Dajako ma to metie...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

- bavme sa v čisto teoretickej rovine, kde v praxi môže prejsť aj balík za XXX eur bez DPH a cla, ale čisto teoreticky:

1. tovar do 22 eur = neplatíš nič
2. tovar od 22 eur vyššie do 150 eur = platíš DPH
3. tovar nad 150 eur = platíš DPH + CLO

- Upozorňujem že v ČR od 1.4.2011 došlo k zásadným zmenám, limity sú už rovnaké ako na SK + že za každé predloženie zásielky colníkom platíš + 96 Czk, ak ti vyrubia DPH a CLO, platíš + 180 Czk, ak máš podpísanú u Českej pošty plnú moc, ak nie, vybavuješ si to sám a ideš po to na poštu PRAHA 120 /teda neviem či 120 alebo 20 ale to je jedno.../
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Nandrolon - s tymi sadzbami mas pravdu, ale uz sa mi stalo, ze na baliku z USA som mal cenu 154 USD (aj s prepravou to myslim bolo) a DPH a ani clo ziadne... Nie ze by som sa teraz stazoval, ze som ochudobnil nas stat.. Ale ozaj som pocital aj s platenim colneho dlhu... Kedze po mne nikto nic nechcel, tak so do toho nerypal .
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Veď preto hovorím že sa jedná o teoretickú rovinu...
Z dealextreme som ešte nikdy clo ani DPH neplatil a viacero objednávok som mal nadlimit...
U českých bratov sa momentálne takmer KAŽDÁ zásielka z 3-tich krajín skenuje a poplatky sa vyberajú ako na páse...
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

to preto, ze ti to posielaju ako "gift" (mas to napisane aj na baliku), teda darcek a vtedy DPH ani clo neplatis. A ked sa colnik tomu nerozumie, tak nema sancu zistit aku hodnotu vlastne ma obsah balika.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

to nie je preto, môže tam byť napísané čokoľvek, colníci už nie sú tak sprostí ako prv... Oni sa viac zameriavajú na určité obchody a vedie že dealextreme sú poväčšinou nejaké malé blbosti...

ps: colníkov ABSOLÚTNE NEZAUJÍMA ako je zásielka deklarovaná, ale čo sa nachádza vo vnútri...

... a to aj v prípade že je uvedený odosielateľ ako tvoj príbuzný /rovnaké priezvisko/ a na balíčku je povedzme toys a deklarovaná suma 15 eur...
... tieto služby ponúka jeden modelársky obchod... tak píšem z vlastnej skúsenosti...
0 0
yessimus yessimus

yessimus je offline (nepripojený) yessimus

Ako je to prosim s pripadnym nakupom softveru (licencie). Teda fyzicky ziaden tovar nejde, vy si to stiahnete zo stranky oficialneho vyrobcu a oni vam mailom poslu seriove cislo. Akym sposobom potom pripadne platim clo a dph, kedze cez colnicu fyzicky nic neslo?
Nejedna sa priamo o DX ale mam pocit, ze ebay, amazon a pod. funguje podobne.
Dakujem.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

to neporadím, soft som ešte samotný nekupoval...
0 0
chrobak1 chrobak1

chrobak1 je offline (nepripojený) chrobak1

poradaci chcel by som sa opytat ako pride balik z DX ? normal postou alebo ako ? co ked nebudem doma bude ma to cakat na poste alebo ako ?
0 0
marlo79 marlo79

marlo79 je offline (nepripojený) marlo79

budes mat v schranke listocek a balik na poste ... co je ale dost zaujimave tak na postu staci prist s tym listockom podat tetuske a ona mi hned poda balik .. ziadne zistovanie totoznosti vobec nic. Ten balik by si mohol zobrat hocikto ...ale este sa mi nestalo ze by mi neprisiel
0 0
Dodkoo Dodkoo

Dodkoo je offline (nepripojený) Dodkoo

Nandrolon Pozri príspevok
- bavme sa v čisto teoretickej rovine, kde v praxi môže prejsť aj balík za XXX eur bez DPH a cla, ale čisto teoreticky:

1. tovar do 22 eur = neplatíš nič
2. tovar od 22 eur vyššie do 150 eur = platíš DPH
3. tovar nad 150 eur = platíš DPH + CLO

- Upozorňujem že v ČR od 1.4.2011 došlo k zásadným zmenám, limity sú už rovnaké ako na SK + že za každé predloženie zásielky colníkom platíš + 96 Czk, ak ti vyrubia DPH a CLO, platíš + 180 Czk, ak máš podpísanú u Českej pošty plnú moc, ak nie, vybavuješ si to sám a ideš po to na poštu PRAHA 120 /teda neviem či 120 alebo 20 ale to je jedno.../
96 platíš ak
Pokud zásilku nelze celně odbavit - z důvodu nedostatečných nebo nesprávných údajů na poštovní celní prohlášce nebo při absenci potřebných dokladů, je umístěna v dočasném skladu, tak Pošta účtuje zákazníkovi poplatek 96 Kč (vč. DPH) za zvýšenou pracnost při předkládání k celnímu řízení.

Když je na zásilku vyměřeno clo/DPH, pak účtuje 180 Kč (vč. DPH).
0 0
chrobak1 chrobak1

chrobak1 je offline (nepripojený) chrobak1

zdravim
mam taku drobnu otazku

pred tyzdnom som nieco objednaval z dealextreme aj som zaplatil cez paypal ale ked dam ORDER TRACK na skontrolovanie kde je moja zasielka je tam stale status: Waiting for Supplier (pise ze to trva 1 az 5 dni)

platbu v historii paypal mam ale na internet banking v obratoch nieje.

A mna zaujima ci platba uz presla alebo ju mam pokladat za odoslanu az ked ju budem mat v obratoch ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

chrobak1:

vypisuje to že sa čaká na dodávateľa, teda tovar zrejme ešte fyzicky nemajú, tak preto...

platbu budeš mať v obratoch tak za 3 pracovné dni, ale už by to malo byť zaplatené, prípadne peniaze budeš mať v detailoch ako "rezervované"...
Ak to ale bolo niečo za 1 dolár a mal si na paypal ešte ten kredit čo ti pri aktivácii strhli - 1,5 eur, tak sa to zaplatilo z toho...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať