Zavrieť

Porady

Otvorenie dedičského konania

Prosím Vás o radu v nasledovnej veci. Po rodičoch prebehlo dedičské konanie, ktoré bolo uzavreté a potvrdené súdnym rozhodnutím v roku 2008. Minulý týždeň sa nám dedičom ozvala nejaká spoločnosť že ona eviduje nejakú dlžnú sumu voči jednému z rodičov a vyjadrila sa v takom zmysle že chce nejakým spôsobom otvoriť alebo napadnúť dedičské konanie (podľa nej jej to umožňuje občiansky zákonník) a uplatniť si svoju pohľadávku voči nám dedičom. Pritom v období keď prebehlo dedičské konanie sme o existencii tohoto dlhu nevedeli. Je takýto postup možný a my dedičia sme povinný uhradiť dlžnú sumu aj v prípade že sme o existencii tohoto dlhu nevedeli?

Ďakujem
Usporiadat
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
Ak by s Vami chceli komunikovať telefonicky, vyzvite ich k písomnému vyjadreniu a zložte. Potom keď dostanete nejaký list, šupneš to sem na poradu a poradíme
1 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

ja by som im ani neradila, aby niečo dávali písomne... nech si na to prídu sami ) možno keď budú volať, treba ich naťahovať, nech sa to vlečie a vlečie
0 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
Aj tak sa dá ak radí iriska
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
otváram túto tému, aj ked z opačného konca, Ja som veriteľ, dlžník zomrel. Mám od neho podpísanú - nie notársky overenú - dohodu o uznaní dlhu. Dedičské konanie len bude, je to pomerne čerstvá udalosť.
Ako postupovať pri uplatnení tejto pohľadávky, keď ju chcem prihlásiť do dedičského konania?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
KEJKA Pozri príspevok
otváram túto tému, aj ked z opačného konca, Ja som veriteľ, dlžník zomrel. Mám od neho podpísanú - nie notársky overenú - dohodu o uznaní dlhu. Dedičské konanie len bude, je to pomerne čerstvá udalosť.
Ako postupovať pri uplatnení tejto pohľadávky, keď ju chcem prihlásiť do dedičského konania?
No asi by si to mala prihlásiť na súde. Na ktorom to neviem.
http://peniaze.pravda.sk/obcan-a-sta...sa-dedia-dlhy/
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
uhm, to práve neviem, či ísť na súd, alebo poslať podpísaný dokument príbuzným - adresu viem.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
KEJKA Pozri príspevok
uhm, to práve neviem, či ísť na súd, alebo poslať podpísaný dokument príbuzným - adresu viem.
No určite na súd. Môžeš kópiu aj príbuzným. Ale tí by to mohli aj zatajiť. Ide predsa o ich prachy.
Pozri ešte
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...udny-poriadok/
Paragrafy §88 a §175.
Naposledy upravil marjankaj : 05.05.12 at 20:38
1 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

Zavolaj na okresný súd, v obvode ktorého dlžník zomrel a zisti si, ktorý notár dostal toto dedičstvo na prejednanie. Na súde ti túto informáciu povedia a keď povieš, že chceš prihlásiť pohľadávku do dedičstva povedia ti aj číslo konania. potom zašli na súd s číslo konania prefotené potvrdenie ktoré ti podpísal dlžník a list k tomu. Toto pošli aj notárovi, ktorý bude dedičské konanie robiť. Ak ti to na súde nedajú telefonicky, tak atm zájdi.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať