Zavrieť

Porady

Zmena prace

Ahojte,

koncom mesiaca koncim u zakaznika s dodavatelskou pracou. Zamestnany som u firmy, ktora ma zakaznikovi ponukala za odplatu. Koncom mesiaca zakaznik zatvara svoje pracovisko, tak som mal v umysle s mojim zamestnavatelom rozviazat pracovny pomer z dovodu zrusenia mojej pozicie, nakolko mi nevedel ponuknut relevantnu alternativu. (v podstate som s tym ratal). Teraz sa vsak vyjadrili, ze pre mna cosi maju, avsak bojim sa, ze to bude z kazdeho rosku trosku a nic poriadne. Ak mam v povodnej pracovnej zmluve iba nieco ako, ze som pracovnik projektu (bez konkretnej naplne) a dodrzia platove podmienky, tak mozem byt presunuty zamestnavatelom na akekolvek pracovisko bez toho, aby som mal k tomu co povedat??

Dakujem!
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lover Pozri príspevok
Vie mi, prosim, niekto poradit? V praci ma caka diskusia ohladom novej pozicie a zaujima ma, ci mam aj nejake moznosti sa branit v pripade, ze sa mi dany druh prace nebude pozdavat (samozrejme, okrem vypovede z mojej strany)... Alebo sa musim podvolit?

DAKUJEM!
Zodpovedá nová práca funkcii uvedenej v pracovnej zmluve ? Mení sa miesto výkonu práce ?
0 0
lover lover

lover je offline (nepripojený) lover

veronikasad Pozri príspevok
Zodpovedá nová práca funkcii uvedenej v pracovnej zmluve ? Mení sa miesto výkonu práce ?
Dakujem za reakciu, ale toto uz sa vyriesilo niekedy v 04/2010. Vo firme som ostal za urcitych podmienok, ze mi bude najdena alternativa na istom projekte. To sa nevyplnilo, tak som teraz dostal na vyber odchod (vypoved) alebo relevantnu alternativu na inom oddeleni (toto je prosperujuce), avsak praca, i ked za tu istu mzdu by bola krokom naspat...

Skor ma zaujimali odpovede na moje najnovsie prispevky... Stale mam v hlave nejasno, ci som urobil spravne, ale to je asi dane tym, ze som vo firme uz nejaky ten rok a mam tu vybudovane zazemie, tak odchod viac-menej z vlastnej vole so mnou otriasol...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lover Pozri príspevok
Dakujem za reakciu, ale toto uz sa vyriesilo niekedy v 04/2010. Vo firme som ostal za urcitych podmienok, ze mi bude najdena alternativa na istom projekte. To sa nevyplnilo, tak som teraz dostal na vyber odchod (vypoved) alebo relevantnu alternativu na inom oddeleni (toto je prosperujuce), avsak praca, i ked za tu istu mzdu by bola krokom naspat...

Skor ma zaujimali odpovede na moje najnovsie prispevky... Stale mam v hlave nejasno, ci som urobil spravne, ale to je asi dane tym, ze som vo firme uz nejaky ten rok a mam tu vybudovane zazemie, tak odchod viac-menej z vlastnej vole so mnou otriasol...
Ale moja otázka súvisí s terajšou situáciou. Ak sa ti mení miesto výkonu práce dohodnuté v pracovnej zmluve, môže to byť len so súhlasom obidvoch strán - podpísaním dodatku k pôvodnej PZ. Ak s tým nesúhlasíš, zamestnávatel ti musí dať výpoveď s nárokom na odstupné.
0 0
lover lover

lover je offline (nepripojený) lover

veronikasad Pozri príspevok
Ale moja otázka súvisí s terajšou situáciou. Ak sa ti mení miesto výkonu práce dohodnuté v pracovnej zmluve, môže to byť len so súhlasom obidvoch strán - podpísaním dodatku k pôvodnej PZ. Ak s tým nesúhlasíš, zamestnávatel ti musí dať výpoveď s nárokom na odstupné.
Ano, presne tak to v sucasnosti aj je... Ja nesuhlasim s ponuknutou alternativou, tak dostanem vypoved zo stany zamestnavatela t.j. spolu s odstupnym. (odstupne resp. vypovednu lehotu budeme pravdepodobne riesti dohodou)
Odstupne sice bude, ale moj problem je v tom, ci som urobil spravne... Ale to mi nikto neporadi...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať