Zavrieť

Porady

Chudneme on line

Budem rada, keď sa niekto pridá. Po hláške môjho syna (uviedla som ju v téme "výroky detí") som sa rozhodla znížiť svoju hmotnosť. Okrem toho, že som sa začala venovať cvičeniu - zatiaľ len 2x do týždňa zmenila som aj jedálníček. Moja predstava je pridávať recepty zdravej výživy, tipy, postrehy. Keďže som začala bez príloh, ovocia a sladkostí pridávam dnešný môj obed:

Kurací vývar s mäsom a zeleninou
Losos s kapustou a rajčinou. - Recept som vymyslela sama, ale chutí veľmi dobre, to isté bude aj na večeru (mám radšej teplé večere)

Recept:
2 filety z lososa
1 konzerva lúpaných rajčín
kapusta biela, krájaná - 2 hrste
1 malá cibuľa
2 strúčiky cesnaku
morská soľ
olivový olej

Lososa som potrela olivovým olejom, posolila kryštáľovou morskou soľou a dala zapiecť.
Do kastrólika som pripravila troška oleja, pridala cibuľu, mierne podusila, pridala som konzervu rajčín, kapustu, asi 2 dcl vody, pretlačený cesnak, dochutila soľou a korením.




Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Stanislav 1975 Pozri príspevok
máš viac ako ja? Ja mám 102-
.... je to hmotnosť aj s prasiatkom alebo bez ????
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ludmilla Pozri príspevok
.... je to hmotnosť aj s prasiatkom alebo bez ????
čo ja ti viem,hmhm asi s prasiatkom...
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

čo sa týka varenia - mňa napríklad pre vyprážanými jedlami chráni moja lenivosť - nechce sa mi obaľovať mäsko a tak ho radšej robím na prírodno - poopekám, podusím alebo ho hodím do rúry
na druhej strane lenivosť mi viackrát prekazila snahu pravidelne športovať
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lenkak Pozri príspevok
Ľudmilka
pokiaľ len syn, a nie manžel, tak je to všetko ok.
...len aby ...
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja mám kolegu a on obeduje jogurt biely s nejakými klíčkami, ale inak vyzerá byť celkom normálny až na takéto excesy...
...jeho to prejde ...

Stanislav 1975 Pozri príspevok
A čo tak radšej začať behať a cvičiť???-ráno 3 km, večer 3 km a popritom 30 klikov, 50 brušakov...
...málo ...
ludmilla Pozri príspevok
No veď som už uviedla cvičím 2 x do týždňa, chodím do posilňovne .... prišlo mi to smiešne - začala som chodiť, mám cviky zamerané na formovanie postavy, viac chodím na prechádzky, vynechala som výťahy.
Behanie to nie je príliš vhodný nápad pre nadváhu - kĺby pri behu veľmi trpia, treba športovať, ale nie sa dokaličiť
Športom k trvalej invalidite ....
1 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

a nemáte nejaký osvedčený recept - ako pribrať?
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

Timka1 Pozri príspevok
a nemáte nejaký osvedčený recept - ako pribrať?
žiaden zbytočný pohyb, a veľa papaj, prevádzkovatelia fast food -ov ti už poradia akú stravu papať
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

monika74 Pozri príspevok
žiaden zbytočný pohyb, a veľa papaj, prevádzkovatelia fast food -ov ti už poradia akú stravu papať
Žiadne fast foody, je to veľmi nezdravá strava, ani prejedanie nie je riešenie.
1 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

monika74 Pozri príspevok
žiaden zbytočný pohyb, a veľa papaj, prevádzkovatelia fast food -ov ti už poradia akú stravu papať
fast foodom sa vyhýbam, ja mám taký zrýchelný život, 10 vecí naraz robím, behám doma ako blbá, myslím, že nie som ani minútu bez práce .....

a mám strašne rada vločky, niekedy aj celý deň sa v nich bažím .... no a tie nie je na mne vidno
1 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

takže ty rada vločky a aké? ovsené?
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

ludmilla Pozri príspevok
Žiadne fast foody, je to veľmi nezdravá strava, ani prejedanie nie je riešenie.
Ludmilla to bola len recesia, ja som sa spoliehala na Timkin zdravý rozum
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Souvlaki
2ks vykostených kuracích stehien bez kože
1 ks malý citrón
2 strúčiky cesnaku
2 lyžice olivového oleja
čerstvo pomleté korenie
soľ
oregano
čerstvá petržlenová vňať

Mäso nakrájame na malé rovnaké kúsky, vytlačíme šťavu s citróna, zmiešame s olivovým olejom, prelisovaným cesnakom, oreganom, korením a soľou. Mäso nastokneme na drevené špajdle, špízy namočíme do pripravenej marinády a dáme do chladu minimálne 1 hodinu, je lepšie nechať dlhšie. Na grilovacej panvičke opekáme z každej strany na oleji. Podávame so šalátom z listovej zeleniny.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Avokádová pomazánka

1 avokádo (musí byť mäkké, aby išiel prst vtlačiť)
2 - 3 strúčiky cesnaku
morská soľ
Avokádo zbavíme šupky a kôstky, roztlačíme vidličkou, pridáme roztlačený cesnak a dochutíme soľou.

Avokádo obsahuje hodnotné aminokyseliny leucín a izoleucín, ktoré podporujú produkciu hormónu "dobrej nálady" serotonínu.
Má vysoký obsah minerálov, vitamínov a obsahuje tiež kyselinu linolovú a fosfolipidy dôležité pre nervovú sústavu a preto je vynikajúcim doplnkom stravy u ľudí trpiacich atopickým ekzémom a neurodermatitídou.
Okrem toho 100g avokádovej dužiny obsahuje 0,6 mg kyseliny salicilovej, najúčinnejšieho analgetika, ktoré nám príroda ponúka.
Avokádo posiľňuje svaly a dobre pôsobí pri "svalovici" je považovaný ako TOP prostriedok proti svalovici pri výkonných športoch.
Terapeutické účinky avokáda:
znižuje krvný tlak, tlmí bolesti aj pri menštruácii, bolesti svalov, znižuje teplotu, pôsobí odvodňujúco a priaznivo na obličky, je to známe afrodiziakum, pôsobí aj antidepresívne
1 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

ja síce nemám recept, ale som dnes v bufete odolala gaštanovému pyré a iným sladkým lákadlam

a odkedy si Ludmilla založila túto tému, chodím si pekne každé ráno po schodoch do kancla, našťastie je na prvom poschodí
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

monika74 Pozri príspevok
ja síce nemám recept, ale som dnes v bufete odolala gaštanovému pyré a iným sladkým lákadlam

a odkedy si Ludmilla založila túto tému, chodím si pekne každé ráno po schodoch do kancla, našťastie je na prvom poschodí
Joj Monika ani len netušíš ako si ma potešila aspoň niekoho sa moja téma dotkla . Ja som včera oslávila môj prvý úspech: - 1300g
2 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

ludmilla Pozri príspevok
Joj Monika ani len netušíš ako si ma potešila aspoň niekoho sa moja téma dotkla . Ja som včera oslávila môj prvý úspech: - 1300g
ja si myslím, že sa aj iní pridajú, ide jar a leto a to je dôvod na zlepšenie vzhľadu..

gratulujem k prvým debetným gramom
...ja som sa ani neopovážila vzhliadnuť na osobnú váhu nieto ešte sa odvážiť na nej ...chcem to hlavne zistiť cez moje oblečenie, až keď pri chôdzi stratím svoje gate tak som určite schudla
1 0
kvetinka07 kvetinka07

kvetinka07 je offline (nepripojený) kvetinka07

ludmilla Pozri príspevok
No veď som už uviedla cvičím 2 x do týždňa, chodím do posilňovne .... prišlo mi to smiešne - začala som chodiť, mám cviky zamerané na formovanie postavy, viac chodím na prechádzky, vynechala som výťahy.
Behanie to nie je príliš vhodný nápad pre nadváhu - kĺby pri behu veľmi trpia, treba športovať, ale nie sa dokaličiť
Ahoj,

super motivácia, ja som tiež začala chodiť do posilovne. A tie recepty- bude fajn ak si nájdeš čas udržiavať to tu. Také spoločné povzbudzovanie je fajn vec. Držím palce- Tebe, mne a aj ostatným ktorí sa rozhodnú podobne! :-)
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Timka1 Pozri príspevok
a nemáte nejaký osvedčený recept - ako pribrať?
Keď chceš pribrať, tak nezabudni, že by si nemala ani sexovať, aj vtedy spaluješ kalórie .
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Losos zapečený s cuketou a rajčinami a zeleninový šalát

2ks filiet z lososa
1 cuketa
3 rajčiny
olivový olej
korenie čerstvo pomleté
morská soľ
jarná cibuľka na ozdobenie

Lososa potrieme olejom, mierne osolíme, okoreníme, uložíme do zapekacej misky, prekryjeme zeleninou nakrájanou na kocky, dáme piecť do rúry - 200 stupňov asi 20 minút (v polovici pečenia dáme zeleninu pod lososa), hotové na tanieri ozdobíme jarnou cibuľkou.
Šalát je listový, natrhaný na malé kúsky, rajčina, uhorka tiež nakrájaná, všetko pokvapkané olivovým olejom a dochutené morskou soľou

Losos obsahuje vitamíny A,D,E,B1,B2,B6 a B12, ďalej malé množstvo kália, magnézia, fosforu, železa, zinku, selénu, fosforu alebo jódu.
Tento koktail pozitívne pôsobí na celý náš organizmus, v každom prípade chráni naše bunky (selén), podporuje trávenie (jód), posilňuje naše kosti, nervový systém a vôbec naše reakcie vďaka vitamínom.
Taktiež ako vitamíny, minerály, stopové prvky majú vysokú hodnotu omega3 mastné kyseliny, ktoré sú obsiahnuté v mäse lososa. Tieto kyseliny si naše telo nedokáže samo vytvoriť, ale ich účinky sú fenomenálne. Pomáhajú pri vysokom tlaku, regulujú hodnoty cholesterolu.
Okrem toho mäso lososa obsahuje aminokyseliny tyrozín a tryptofán. Tyrozín stimuluje cez hormonálny obeh fizycké a psychické výkony. Tryptofán je základnou látkou pre tvorbu serotonínu, má ukľudňujúce účinky.
P1050616.jpg  
1 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

monika74 Pozri príspevok
ja si myslím, že sa aj iní pridajú, ide jar a leto a to je dôvod na zlepšenie vzhľadu..

gratulujem k prvým debetným gramom
...ja som sa ani neopovážila vzhliadnuť na osobnú váhu nieto ešte sa odvážiť na nej ...chcem to hlavne zistiť cez moje oblečenie, až keď pri chôdzi stratím svoje gate tak som určite schudla
... ako ľahko môže mať človek z debetu radosť
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

Lilka 1 Pozri príspevok
Keď chceš pribrať, tak nezabudni, že by si nemala ani sexovať, aj vtedy spaluješ kalórie .

hmm keď sa tak nad tým hlboko zamyslím, tak ja by som to mala urobiť opačne ako Timka1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať