Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
no proti vetru sa zle ciká, človek je add
1. mokrý
2. a smrdí
To ako ten Juraj Mokrý...?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Preto vravím,že to nové bodovanie je celé od veci,nespravodlivé a obmedzujúce, ale nikto ma nepočúva a ako to vyzerá ani nebude počúvať...,všetci kašlú na to...
Skúsim sa Ťa opýtať. Si presvedčený o tom, či ten predchádzajúci
spôsob oceňovania bol prevážne k veci, spravodlivý a neobmedzujúci? Ja si myslím, že nie. Určite netreba robiť z bodov FETIŠ. Pretože každý, kto pobudne nejakú chvíľu na Porade vie posúdiť, čo ktorý nick píše. A ako sa možno na jeho radu spoľahnúť. Ani tisíc zelených polienok z nikoho neurobí superradiča. Takže pomaly dochádzam k záveru, že je to úplne jedno.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Petra Nová Pozri príspevok
Skúsim sa Ťa opýtať. Si presvedčený o tom, či ten predchádzajúci
spôsob oceňovania bol prevážne k veci, spravodlivý a neobmedzujúci? Ja si myslím, že nie. Určite netreba robiť z bodov FETIŠ. Pretože každý, kto pobudne nejakú chvíľu na Porade vie posúdiť, čo ktorý nick píše. A ako sa možno na jeho radu spoľahnúť. Ani tisíc zelených polienok z nikoho neurobí superradiča. Takže pomaly dochádzam k záveru, že je to úplne jedno.
ano vadi mi to ze sa napriklad v kaviarni daju dat body-to uz fakt budeme ocenovat kadejaky obrazok alebo vtip?sodoma-gomora,akoze dik potom uz
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ano vadi mi to ze sa napriklad v kaviarni daju dat body-to uz fakt budeme ocenovat kadejaky obrazok alebo vtip?sodoma-gomora,akoze dik potom uz
A myslíš, že oceňovanie pitomín v odborných témach má väčšiu váhu ?
Pokiaľ tento systém pretrvá, tak budem s obľubou oceňovať prilepené obrázky, aj muziku, ktorá sa mi páči, aj recepty , aj srandičky. Tie mi prinášajú aspoň radosť . Takže žiadna S a G.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Petra Nová Pozri príspevok
A myslíš, že oceňovanie pitomín v odborných témach má väčšiu váhu ?
Pokiaľ tento systém pretrvá, tak budem s obľubou oceňovať prilepené obrázky, aj muziku, ktorá sa mi páči, aj recepty , aj srandičky. Tie mi prinášajú aspoň radosť . Takže žiadna S a G.
Body za tie "pitominy" sa nezobrazujú inou farbou ?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

veronikasad Pozri príspevok
Body za tie "pitominy" sa nezobrazujú inou farbou ?
Teraz neviem, na ktoré pitominky sa pýtaš, či v odborných lebo v ostatných.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Petra Nová Pozri príspevok
Teraz neviem, na ktoré pitominky sa pýtaš, či v odborných lebo v ostatných.
priznám sa, neviem čo sú to pitominky, preto som to dala do úvodzoviek. Myslela som body v oddychových témach.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

veronikasad Pozri príspevok
priznám sa, neviem čo sú to pitominky, preto som to dala do úvodzoviek. Myslela som body v oddychových témach.
Tie pitominy sú to, čo sa aj mne podarilo a na čo si ma taktne upozornila. . Sú rovnocenné.
Naposledy upravil Petra Nová : 21.03.10 at 19:05
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

veronikasad Pozri príspevok
Body za tie "pitominy" sa nezobrazujú inou farbou ?
Veronika,
inou farbou sa zobrazujú zábavné veci ..nepriráta sa bod. A tiež každé dalšie ocenenie ak si v príspevku dostala viac ako 6 bodov , tak každý další sa nezaráta a je inej farby .
Markatný príklad opisujem tu http://www.porada.sk/1346704-post198.html
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Xanti Pozri príspevok
Veronika,
inou farbou sa zobrazujú zábavné veci ..nepriráta sa bod. A tiež každé dalšie ocenenie ak si v príspevku dostala viac ako 6 bodov , tak každý další sa nezaráta a je inej farby .
Markatný príklad opisujem tu http://www.porada.sk/1346704-post198.html
Do zábavných tém neprispievam, moje body sú všetky zelené ...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

veronikasad Pozri príspevok
Do zábavných tém neprispievam, moje body sú všetky zelené ...
Hm... ani ja, ale p. Mihál mi označil príspevok za zábavný, tak bod bol sivý. Holky mi tu označili príspevok za zábavný boli to sivé body a nezvýšilo sa bodové konto.

A dostala som v jednom príspevku 7 bodov, 6 je zelených a ten 7 posledný je sivý. V tej istej téme.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Xanti Pozri príspevok
Veronika,
inou farbou sa zobrazujú zábavné veci ..nepriráta sa bod. A tiež každé dalšie ocenenie ak si v príspevku dostala viac ako 6 bodov , tak každý další sa nezaráta a je inej farby .
Markatný príklad opisujem tu http://www.porada.sk/1346704-post198.html
Kde je vidieť tú inú farbu? Ja nič rozdielne v bodoch nevidím, až na zábavné.
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Petra Nová Pozri príspevok
Kde je vidieť tú inú farbu? Ja nič rozdielne v bodoch nevidím až za zábavné.
No to vidím ja v nastaveniach ked si pozriem od koho som dostala bodíky.
a v tomto príspevku http://www.porada.sk/1346704-post198.html som poukazovala na prípad, kt. je vidno http://www.porada.sk/1345979-post184.html . Ked porátaš užitočné je ich 9, ale zadávateľka má bodíkov 8, a ked sa tak vysťažovala, lebo mala dva bodíky. Tak s úsmevom na tvári som jej ocenenie dala.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Petra Nová Pozri príspevok
Skúsim sa Ťa opýtať. Si presvedčený o tom, či ten predchádzajúci
spôsob oceňovania bol prevážne k veci, spravodlivý a neobmedzujúci? Ja si myslím, že nie. Určite netreba robiť z bodov FETIŠ. Pretože každý, kto pobudne nejakú chvíľu na Porade vie posúdiť, čo ktorý nick píše. A ako sa možno na jeho radu spoľahnúť. Ani tisíc zelených polienok z nikoho neurobí superradiča. Takže pomaly dochádzam k záveru, že je to úplne jedno.
Peti, teraz mieriš na mňa ako revolver v záložni spod pultu, vystrelila si do luftu moju vražednú poraďácku gulku,trháš ma ako svorka psov z útulku...
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Peti, teraz mieriš na mňa ako revolver v záložni spod pultu, vystrelila si do luftu moju vražednú poraďácku gulku,trháš ma ako svorka psov z útulku...
Stanko nedaj sa trhať, však si písal že máš viac ako 100 kilov a takého chlapa predsa nemôže roztrhať nejaká svorka psov z útulku
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

wagner Pozri príspevok
Stanko nedaj sa trhať, však si písal že máš viac ako 100 kilov a takého chlapa predsa nemôže roztrhať nejaká svorka psov z útulku
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Peti, teraz mieriš na mňa ako revolver v záložni spod pultu, vystrelila si do luftu moju vražednú poraďácku gulku,trháš ma ako svorka psov z útulku...
Stanko, napísal si to tak poeticky, smutno-pesimisticky a krásne obrazne, že Ťa nemôžem neoceniť. A vidíš, ja som to hodnotenie, na ktoré reaguješ, napísala tak drsno - realisticky.

Doplnenie:

Toho Tvojho smajla zeleno- zubatého som pôvodne nechcela oceniť, ale čo už, ruka bola rýchlejšia ako oči.
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

No, ja teda neviem, nie že by mi ten bod(zatiaľ len jeden) chýbal, ale .....

Ak sa body, ktoré sú udelené v oddychových témach nepripočítavajú k celkovému hodnoteniu(sivý štvorček), len sme o tom informovaní v Moje nastavenia/ďalšie nastavenia/Počet získaných bodov, nerozumiem, prečo mi má bod ubudnúť(červený štvorček), ak ma niekto "znuluje" za vtip v srandičkách(asi by som mala prestať srandovať) . Len pre zaujímavosť, tento http://www.porada.sk/1346162-post6298.html
Nezdá sa mi vôbec spravodlivé, ak dostanem bod v odbornej téme za napr. tento príspevok http://www.porada.sk/984882-post132.html , s ktorým som sa možno "babrala" aj viac ako pol hodiny a je takto znulovaný.
Že to takto funguje, to viem, pretože od včera mám o jeden bod menej.

Berte to, prosím, len ako príklad, vôbec nie je relevantné, že to uvádzam na sebe, na nikom inom to totiž uviesť neviem.
Asi by ozaj bolo najlepšie, ako tu už niekto uvádzal, aby sa viedol zvlášť súčet + bodov a zvlášť - bodov. Inak sa môže stať, že niekto v odborných témach získa napr. 40 bodov a za recepty, srandičky a pod. sa mu znulujú.
Naposledy upravil Marína : 23.03.10 at 11:04 Dôvod: štylistická chyba
10 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Súhlasim s Marínou.
Ide IBA o princíp. Ak sa to píše všeobecne, tak každý si myslí, že ide o bodíky.
Nie, ide o princíp. (avšak, to ako funguje princíp - vieme zistiť iba cez bodíky).
Na konkrétnom príklade je ukázané, že "hocikto- neviem kto - lebo sa mi nezobrazuje" udelením mínusových bodov v smiešnej téme dehonestuje vynaložené úsilie v odbornej téme.

Richard povedal, že si máme na to zvyknúť, môžeme pripomienkovať atď....

....ale je marec, máme inú dôležitejšiu prácu ako "testovať" novinky.

Škoda, že sa tie novoty začali v marci, naozaj najmenej vhodný termín.
4 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Marína Pozri príspevok
No, ja teda neviem, nie že by mi ten bod(zatiaľ len jeden) chýbal, ale .....

Ak sa body, ktoré sú udelené v oddychových témach nepripočítavajú k celkovému hodnoteniu(sivý štvorček), len sme o tom informovaní v Moje nastavenia/ďalšie nastavenia/Počet získaných bodov, nerozumiem, prečo mi má bod ubudnúť(červený štvorček), ak ma niekto "znuluje" za vtip v srandičkách(asi by som mala prestať srandovať) . Len pre zaujímavosť, tento http://www.porada.sk/1346162-post6298.html
Nezdá sa mi vôbec spravodlivé, ak dostanem bod v odbornej téme za napr. tento príspevok http://www.porada.sk/984882-post132.html , s ktorým som sa možno "babrala" aj viac ako pol hodiny a je takto znulovaný.
Že to takto funguje, to viem, pretože od včera mám o jeden bod menej.

Berte to, prosím, len ako príklad, vôbec nie je relevantné, že to uvádzam na svojom príklade, na nikom inom to totiž uviesť neviem.
Asi by ozaj bolo najlepšie, ako tu už niekto uvádzal, aby sa viedol zvlášť súčet + bodov a zvlášť - bodov. Inak sa môže stať, že niekto v odborných témach získa napr. 40 bodov a za recepty, srandičky a pod. sa mu znulujú.
http://www.porada.sk/1347412-post10158.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať