Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
mzdarka renca Pozri príspevok
to je zase čo za novinka??? podľa čoho, alebo kto rozhodne, že práve ten a ten príspevok je ozaj najlepší?
Jáj Renči, najprv bolo určené, že zadávateľ príspevku, resp. novej témy určí, ktorý príspevok je najlepší. Dnes už ale vidím, že automaticky ten príspevok, ktorý dostane najvyšší počet bodov je označený za najlepší príspevok. Takže mení sa to stále.
4 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Na mňa je tých noviniek akosi priveľa. Idem radšej spať.
2 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Xanti Pozri príspevok
No aj podľa toho čo zadávateľovi najviac vyhovuje.
Tým môže len zadávateľ témy oceniť poraďáka.
tak toto je "dobré" ......... a čo ak zadávateľ otázky podľa jeho subjektívneho názoru označí nejakú blbosť a budú sa takto oceneným príspevkom riadiť aj ďalší. ktorí sa nepýtajú, ale prečítajú si odpoveď, lebo sa ich problematika týka?

no neviem, neviem
4 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Renči mňa sa nepýtaj, mne je momentálne na grc z porady a veľmi zvažujem či sa budem tak aktívne angažovať ako to bolo doteraz. Porada bola skvelá stránka teraz je to ....... aby som neporušila pravidlá tak ... piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip ..

Za to vypípané si dosadte kto chce čo chce.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
xanti,škoda že Ti nemôžem dať bod,lebo si presne opísala aj moje myšlienky!

Tak ako rýchlo som ostal závislý na Porade,tak v poslednej dobe rýchlo
ma tá závislosť opúšta!

Zmeny sú dobrá vec,ale nie veľa a rýchlo!
5 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

tie body - užitočné v závislosti na označenie ako najužitočnejšia odpoveď by v podstate mala zmysel... ale potom sa zas potláča zmysel bodov, ak to ako užitočné označia siedmi ale body sa pripíšu len tri. Ak váhu odpovedi pridávajú označenia užitočné tak by to nemalo byť obmedzované... alebo navrhujem zrušiť body ako také celkom. píše sa počet súhlasov/prispevkov tak dajme tomu by sa ešte doplnilo počet označení užitočný.
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
terezamaria Pozri príspevok
Keď klikneš na Moje nastavenia - potom Ďaľšie nastavenia, tak pod novými príspevkami Tebou sledovaných tém máš výpis, od koho si dostala body a pred nimi máš zelené alebo šedé štvorce.
Body som videla, len tie štvorčeky nie ..... najvyšší čas ísť k očnému.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
terezamaria Pozri príspevok
Jáj Renči, najprv bolo určené, že zadávateľ príspevku, resp. novej témy určí, ktorý príspevok je najlepší. Dnes už ale vidím, že automaticky ten príspevok, ktorý dostane najvyšší počet bodov je označený za najlepší príspevok. Takže mení sa to stále.
zadávateľ určuje najlepšiu odpoveď (nie najužitočnejšiu) čím zároveň získa 6 užitočných bodov, ostatní ho môžu však prehlasovať, prípadne sa môže stať že zadávateľ nič neoznačí tak na neho predsa nebudeme čakať...

princíp je jednoduchý, odpoveď ktorá získa najväčší súčet užitočných hlasov je najužitočnejšia...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Richard Pozri príspevok
zadávateľ určí najlepšiu odpoveď čím získa 6 bodov, ostatní ho môžu však prehlasovať, prípadne sa môže stať že zadávateľ nič neoznačí tak na neho predsa nebudeme čakať...

princíp je jednoduchý, odpoveď ktorá získa najväčší súčet užitočných hlasov je najužitočnejšia...
A meniaca sa možno nie vždy najsprávnejšia, preto tú najsprávnejšiu treba nájsť, vydolovať.
3 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
ale ale nič sa nemení a nemenilo, odkedy je najužitočnejšia odpoveď zavedená (od včera) tak sa na tom nič nezmenilo...

len si pletiete najlepšiu odpoveď podľa pýtajúceho s najužitočnejšou podľa hlasovania...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Len taký malý dotaz.
Richard ty sa ešte v tom vyznáš? Ja som myslel, že porada je odvodená od poradiť. A tu je to akási súťaž.
6 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Malá otázočka, prečo treba vypichnúť najužitočnejšiu odpoveď pod zadávajúcu tému????? aby sme nečítali iné odpovede???? zbytočne sa nezdržovali hľadaním odpovede????alebo o čo ide????
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Flinstone Pozri príspevok
tie body - užitočné v závislosti na označenie ako najužitočnejšia odpoveď by v podstate mala zmysel... ale potom sa zas potláča zmysel bodov, ak to ako užitočné označia siedmi ale body sa pripíšu len tri. Ak váhu odpovedi pridávajú označenia užitočné tak by to nemalo byť obmedzované... alebo navrhujem zrušiť body ako také celkom. píše sa počet súhlasov/prispevkov tak dajme tomu by sa ešte doplnilo počet označení užitočný.
príspevok nemá obmedzovaný počet bodov (môže ich mať aj 20), len užívateľ získava maximálne 3 za jeden príspevok

vychádzal som z to z toho že aj v starom systéme sa stalo že niekto za triviálnu odpoveď získal 10 bodov a iný zasa za ťažkú odpoveď len jeden bod...

ďalšia známa neplecha na Porade je a bola tá že kamaráti si tu rozdávajú viac bodov ako ostatní medzi sebou...

limitovanie získania bodov v jednom príspevku takéto nepresnosti čiastočne eliminuje....
Možno to aj obrátim tak že body sa budú zapisovať až od 2-3 hlasu, pretože užitočné sa získavajú veľmi ľahko, resp. môže to byť aj systém že 1 bod za 3 hlasy....

S celkovým vyhodnocovaním úspešnosti člena budem aj tak ešte experimentovať podľa toho ako sa budú body prideľovať.

Vyzerá to tak že vymyslím vzorec na celkové skóre bodov, najužitočnejších odpovedí, najlepších odpovedí v nadväznosti na počet odpovedí a podobne...
1 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ešte mi trochu nepasuje, že Rodinné, občianske právo je ako diskusia - ostatné... veď to čo sa tam píše nieje diskusia o hokeji pri pive...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
marjankaj Pozri príspevok
Len taký malý dotaz.
Richard ty sa ešte v tom vyznáš? Ja som myslel, že porada je odvodená od poradiť. A tu je to akási súťaž.
V čom či sa vyznám? V hodnotení? Ešte som nič komplikované neurobil.
Hlavu hore, sme tu všetko ľudia čo zvládnu aj viac ako 1 + 1 = 2.

Veď som sa ešte ani nepriblížil komplikovanosti slovenskej legislatívy
1 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Flinstone Pozri príspevok
ešte mi trochu nepasuje, že Rodinné, občianske právo je ako diskusia - ostatné... veď to čo sa tam píše nieje diskusia o hokeji pri pive...
poprosím o trpezlivosť už som písal niekde že to bude zmenené
Rubriky sa budú trochu meniť. Napríklad mzdová nemá svoje samostatné miesto... Takže to budem riešiť na záver - komplexne.

teším sa na ďalšie podnetné návrhy
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Vidím, že tlačítko "viac" v mini príspevku už funguje správne. Len sa neušetril ten riadok, ako sa plánovalo. Je tam prázdny. Tiež by sa po kliknutí na "viac" mohlo toto tlačítko zmeniť na "menej", aby to bodovanie išlo znovu skryť.

Ešte otázočka: Ak niekto vyberie "Najlepšiu odpoveď" a potom príde odpoveď ešte lepšia, má ten niekto možnosť označiť tú druhú za najlepšiu? Alebo je to definitívne, tak isto, ako s tými bodami.

P.S. "u mne dobrý" (FireFox 2.0)
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Práveže ešte nefunguje správne...

Výber najlepšej odpovede je momentálne definitívny, možno prirobíme možnosť zmeny... bolo by to však skôr použiteľné v situácii keď zadávateľ príde zbadá že iná otázka získala väčšie množstvo hlasov od ostatných a zmení svoje rozhodnutie...

Momentálne však plánujem s určením najlepšej odpovede tému uzavrieť a prirobiť možno hlasovanie za znovuotvorenie témy ak by sa viacerí zhodli že tá odpoveď nebola správna...
Odhadujem však že bude skôr treba pýtajúceho tlačiť do výberu najlepšej odpovede ako sa báť že to urobí nejak unáhlene...

Teoreticky by sa dala spraviť ešte podmienka že príspevok musí získať aj iný hlas ako len od zadávateľa, aby sa téma uzavrela, uvidíme...
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Richard,
ničíš si stránku. Bola skvelá. Teraz to s ňou ide dole vodou. Prajem hodne šťastia, pri tých zmenách.
Ale dosavaď to stojí za veľké ..... kulové.

Pekný večer prajem.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
V Opere nie je doposiaľ vidieť zoznam členov, ktorí obodovali príspevok. Zobrazuje sa iba počet bodov
Naposledy upravil alla66 : 21.05.10 at 00:14
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať