Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Niekedy nemôžem podľa zadaných slov nájsť čo potrebujem. Tiež sa mi stalo že som založila tému, ktorá už bola založená a administrátor ju presunul tam kam patrila. Možno by pomohlo pri zadávaní témy, podľa názvu, že by sa objavila roletka s rovnakým názvom. Neviem či sa to dá technicky urobiť, ale potom by už duplicitné témy neboli.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Vítam a súhlasím s novinkou, ktorá umožňuje označiť založenie témy za neužitočné alebo nevhodné. Tiež sa mi pozdáva tlačidlo navrhnuté XANTI- Použi vyhľadávač!
K ostatnému mám rezervovaný postoj, aj keď mám samozrejme na ne svoj názor. Napíšem názor len na počet tlačidiel, Podľa mňa ich je veľa a mali by byť rôzne podľa toho, či ide o témy odborné alebo kaviarenské.

V odborných témach, keď už ... mali by tam mať miesto len tlačidlá užitočný, neužitočný( ja by som možno dala názov “nesprávny“) a nevhodný. Aby odborná téma bola prehľadná, čo má byť cieľom nového hodnotenia, mali by tam byť príspevky len odborné. Ak je to tak, načo tam má byť tlačidlo zábavne a mimo témy ? Ak je príspevok vysoko odborný, nie je vylúčené, že je aj veľmi zábavný. V jednom príspevku je možné použiť len jedno tlačidlo. Tak, ktoré z nich použiť? Ak dám prednosť tlačidlu užitočný, potom je „zábavný“ zbytočný. Ak je však len zábavný a nie odborný, potom je určite mimo témy. Potom sa mi zdá, že zas je jedno tlačidlo zbytočné. Buď zábavný alebo mimo témy.

V kaviarenských témach podľa mňa neexistujú príspevky „užitočné“, v ponímaní odbornej rady, ani „neužitočné“, pretože v kaviarni sa zabáva, sťažuje chváli, vtipkuje, teší. Tak tam nemôže byť nič neužitočné. Môžu však byť príspevky „nevhodné“. Ako príklad týchto tém uvádzam: „CCC krásne prezentácie...“, CCC- relax ...“ „Najobľúbenejší spevák...“, atď. Mám tie témy rada a spestrujú mi život na Porade. Ale ozaj mi nie je jasné, aký je význam tlačidiel „užitočné, neužitočné a mimo témy“ v týchto kaviarenských sekciách. Ak niekde prilepím príspevok s obrázkom alebo speváka, ak nie je nevhodný, potom nerozumiem, čo na ňom môže byť užitočné alebo neužitočné? Podľa mňa v týchto témach by úplne stačilo tlačidlo zábavné a nevhodné.
O využívaní a zneužívaní tlačidiel skupinami je asi škoda písať.

A ešte jedno. Pri tomto spôsobe hodnotenia „bodovým „milionárom“ môže byť aj ten, ktorý v živote nenapísal jeden odborný príspevok. A to sa mi zdá v rozpore so zmyslom Porady a kladením dôrazu na jej odbornosť.

Doplnenie:
Teraz som zistila, že som sa mýlila. Založenú tému nemožno označiť za "Nevhodnú" . Tak to mi v tom hodnotení chýba, pretože všetky kontroverzné témy považujem za nevhodné.
Naposledy upravil Petra Nová : 19.03.10 at 11:01 Dôvod: Doplnenie
4 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Chobot Pozri príspevok
Je viditeľné aj pri príspevku aj v tvojom profile (Moje nastavenia > Nastavenia).


Dakujem, konecne som zistil kto mi vlastne dal bodiky a za co Aj Tebe Xanti
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
arizona Pozri príspevok
Nedali by sa témam pridávať "tagy" (kľúčové slová) , ako to býva napr. pri fotografiách?
UKážKA NA VYSVETLENIE
Ked si niekto klikne na "tag" napr. Exekúcia, tak sa mu zobrazia všetky príspevky, kde sa píše o exekúcii.Príspevky by boli zoradené v poradí podľa hodnotenia od poraďákov, od najlepších...
Tagovanie máme využívame ho v drakovi.

Táto funkcionalita bude čoskoro spustená aj na Porade.
Chcem však dať možnosť tagovať len tým ktorí majú istý počet bodov.
Tagovanie je fajn, ale ak sa to preháňa alebo nepoužíva dobre tak je to už to isté ako keď zadáte kľúčové slovo do vyhľadávania.
Keby však boli dobre otágované témy tak by bolo dobré hľadať podľa niekoľkých tagov (čo inak málokde funguje - takmer nikde) aby bol výsledok čo najpresnejší. Podľa jedného kľúčového slova sa nedá presne vyhľadávať...
2 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
misomiso Pozri príspevok
Richard, ano, no chcem upozornit na to, ze akakolvek snaha o absolutny poriadok moze byt aj dost na skodu. Iste - ta poziadavka odpovedat vzdy len na jednu temu a dost ma svoju logiku, ale ak to ma smerovat k tomu, ze sa vsetko zodpovie len raz (a potom sa bude vyzadovat vyhladavanie), tak kto potom bude sledovat, kedy vyprsala platnost tychto informacii z dovodu zmeny legislativy?

Mne napriklad velmi vyhovuje, ze nejaka odborna tema stale "zije", pretoze sa sustredujem vzdy len na najnovsie odpovede a tam hladam odpoved - zatial co napr. v teme "o pestovanei muskatov" takto postupovat nemusim.

Prave sa chystam objednat knihu "Bajecny chaos", zaujal ma jej "vycuc" -

Za pomoci pestré škály pravdivých příhod a studií zaměřených na konkrétní problémy vyvrací tato kniha obecně přijímanou představu, že pevně daný dení program, pořádek a soustavnost jsou klíčem k úspěchu. Na příkladech z oblasti podnikání, výchovy dětí, vaření, boje proti terorismu, maloobchodu, a dokonce i na příběhu závratné kariéry Arnolda Schwarzeneggera ukazují autoři Abrahamson a Freedman, že mírně neuspořádané systémy využívají zdroje efektivněji, dospívají k lepším řešením a dají se hůře rozvrátit než systémy důkladně uspořádané.


Na zaklade mojich zivotnych skusenosti tusim, ze to moze byt velmi dobra kniha. Nepodcenujte prosim obrovsky potencial, ktory v sebe skryva chaos. Poriadok disponuje tiez istym potencialom, no utkvela prestava civilizovaneho ludstva o tom, ze poriadok je viac ako choas moze byt kludne jednym velkym omylom.
Toto potom vytiahni keď tu bude nedostatok chaosu, zatiaľ je ho tu na rozdávanie

Tak ako si to predstavujem ja fungujú celkom úspešne veľké stránky ako yahoo answers. Tam sú len odpovede ktoré sú riešeniami, žiadne mimotémy alebo unášajúce diskusie... a nemajú asi problémy s intrigami členov a podobne... Porada sa zničí ak tu zavládne bezbrehá diskusia... "O ničom" diskusných fór je veľa... nikdy som nemal chuť spraviť ďalšie...
1 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Aljok Pozri príspevok
Richard, prosím o odpoveď, príp. o vysvetlenie niektorých mojich dotazov..........
Vymyslela si si ten najhorší možný scenár. Už som na takéto negatívne predpoklady reagoval v Stanovej téme...
Zamerajte sa viac na prehľadnosť tém a Porady ako na vlastné body.

Keby sme sa mali všetkého nového len báť tak by sme sa nikam nedostali.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Richard Pozri príspevok
Vymyslela si si ten najhorší možný scenár. Už som na takéto negatívne predpoklady reagoval v Stanovej téme...
Zamerajte sa viac na prehľadnosť tém a Porady ako na vlastné body.

Keby sme sa mali všetkého nového len báť tak by sme sa nikam nedostali.
Neodpovedal si mi na moje otázky z príspevku č. 100, ale nevadí...

Nevymyslela som si scenár, len som vymenovala možnosti, ktoré môžu nastať po mojej odpovedi.

Nebojím sa nového, ale pri tomto hodnotení príspevkov stále nevidím dôvod aby som na odpovede obetovala svoj čas, zadarmo poskytovala vedomosti a (skoro) hocikto ma mohol beztrestne, bez vysvetlenia, bez zodpovednosti potrestať za správnu odpoveď. A ja sa nemám ako brániť...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Petra Nová Pozri príspevok
Vítam a súhlasím s novinkou, ktorá umožňuje označiť založenie témy za neužitočné alebo nevhodné. Tiež sa mi pozdáva tlačidlo navrhnuté XANTI- Použi vyhľadávač!
K ostatnému mám rezervovaný postoj, aj keď mám samozrejme na ne svoj názor. Napíšem názor len na počet tlačidiel, Podľa mňa ich je veľa a mali by byť rôzne podľa toho, či ide o témy odborné alebo kaviarenské.

V odborných témach, keď už ... mali by tam mať miesto len tlačidlá užitočný, neužitočný( ja by som možno dala názov “nesprávny“) a nevhodný. Aby odborná téma bola prehľadná, čo má byť cieľom nového hodnotenia, mali by tam byť príspevky len odborné. Ak je to tak, načo tam má byť tlačidlo zábavne a mimo témy ? Ak je príspevok vysoko odborný, nie je vylúčené, že je aj veľmi zábavný. V jednom príspevku je možné použiť len jedno tlačidlo. Tak, ktoré z nich použiť? Ak dám prednosť tlačidlu užitočný, potom je „zábavný“ zbytočný. Ak je však len zábavný a nie odborný, potom je určite mimo témy. Potom sa mi zdá, že zas je jedno tlačidlo zbytočné. Buď zábavný alebo mimo témy.

V kaviarenských témach podľa mňa neexistujú príspevky „užitočné“, v ponímaní odbornej rady, ani „neužitočné“, pretože v kaviarni sa zabáva, sťažuje chváli, vtipkuje, teší. Tak tam nemôže byť nič neužitočné. Môžu však byť príspevky „nevhodné“. Ako príklad týchto tém uvádzam: „CCC krásne prezentácie...“, CCC- relax ...“ „Najobľúbenejší spevák...“, atď. Mám tie témy rada a spestrujú mi život na Porade. Ale ozaj mi nie je jasné, aký je význam tlačidiel „užitočné, neužitočné a mimo témy“ v týchto kaviarenských sekciách. Ak niekde prilepím príspevok s obrázkom alebo speváka, ak nie je nevhodný, potom nerozumiem, čo na ňom môže byť užitočné alebo neužitočné? Podľa mňa v týchto témach by úplne stačilo tlačidlo zábavné a nevhodné.
O využívaní a zneužívaní tlačidiel skupinami je asi škoda písať.

A ešte jedno. Pri tomto spôsobe hodnotenia „bodovým „milionárom“ môže byť aj ten, ktorý v živote nenapísal jeden odborný príspevok. A to sa mi zdá v rozpore so zmyslom Porady a kladením dôrazu na jej odbornosť.

Doplnenie:
Teraz som zistila, že som sa mýlila. Založenú tému nemožno označiť za "Nevhodnú" . Tak to mi v tom hodnotení chýba, pretože všetky kontroverzné témy považujem za nevhodné.
S niečim súhlasím s niečim nie.
Rôzny prístup pri odborných a kaviarenských zvažujem.
Zatiaľ som to nechal všade pretože neužitočné a nevhodné príspevky môžu byť aj v kaviarenských. Užitočné sa do bodov podľa odborných rubrík zasa nezarátavajú: www.porada.sk/bodovanie.php

Čo sa týka ostatného, musíš sa vedieť rozhodnúť čo je pre teba viac užitočné alebo viac zábavné (ja v tom mám väčšinou jasný rozdiel).
Nesnaž sa prosím premenovať tlačítko "neužitočný" na "nesprávny" pretože to sú rozdielne veci. Na nesprávne názory tlačítko nemáme lebo treba vedieť vysvetliť v čom je nesprávny.
Neužitočné sú rôzne zbytočné poznámky ktoré zahlcujú tému a väčšina ich nepotrebuje čítať keď hľadá odborné informácie.
Nevhodné sú zas rôzne nemiestne až urážajúce poznámky.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

Pridávam môj názor na nové hodnotenie:
1. "hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)"
- beriem, ale ak je to len o počte bodov a nie o kvalite t.j. za čo sú tie body - uvediem príklad - ak získam 10 bodov v téme Srandičky tak som naozaj kompetentná hodnotiť príspevky iných? viď príspevok č.103 + môj súhlas, aby sa neodborné témy a príspevky nebodovali...ja sama som získala 5 bodov za srandičky a mala som z toho aj srandu, cítila som sa ako odborník na srandičky
Súhlasím s Richardom ohľadne dobrých aj zlých známok v škole - len si dovolím doplniť ho s tým, že nás hodnotili učitelia a nie upratovačky alebo hosp. zamestnanci školy. Takže ja v tom vidím snahu obrazne povedané o rozlíšenie "učiteľov" a "tých ostatných" bez urážky.

2. Ak nejaký prípsevok označím za nevhodný alebo neužitočný tak musím vedieť to aj zdôvodniť, viď príspevky poraďákov, ktorí písali napr. odvolávky na paragrafy a pod. Takže ja by som zaviedla aj povinnú podmienku a to ak niekto napr. klikne na tlačítko nevhodný zobrazí sa mu okienko, kde bude musieť aj zdôvodniť prečo, ak to nevie zdôvodniť tak zasa bez urážky treba zvažovať svojprávnosť dotyčnej osoby. Ak tam nenapíše zdôvodnenie tak proste nedôjde k realizácii negatívneho hodnotenia a vyhneme sa tak tzv. "pomstiteľom". Ak je odborník na danú tému, tak nemá problém napísať prečo považuje príspevok za nevhodný alebo neužitočný. Ak ide aj o objektívne hodnotenie príspevkov tak by som to takto dala. Alebo ak niekoho napadne niečo iné, rada to tiež privítam.
Ja viem, že ak mám iný názor a príspevok považujem za nevhodný/neužitočný môžem to napísať do nového príspevku, ale ako k tomu prídu tí, čo napísali príspevok po odbornej stránke správne, ale niekto zo subjektívneho dôvodu im dal mínus bod a ostane to tam?
2 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Aljok Pozri príspevok
Neodpovedal si mi na moje otázky z príspevku č. 100, ale nevadí...

Nevymyslela som si scenár, len som vymenovala možnosti, ktoré môžu nastať po mojej odpovedi.

Nebojím sa nového, ale pri tomto hodnotení príspevkov stále nevidím dôvod aby som na odpovede obetovala svoj čas, zadarmo poskytovala vedomosti a (skoro) hocikto ma mohol beztrestne, bez vysvetlenia, bez zodpovednosti potrestať za správnu odpoveď. A ja sa nemám ako brániť...
Odpovedal som na všetky rovnako, lebo ich rovnako vnímam.
Ak nemáš odvahu odpovedať tak počkaj ako sa nový systém vyvrbí aby si neriskovala mínusové body za kvalitné odpovede

Ja si tiež myslím že som práve priniesol super kvalitný systém na Poradu a nebojím sa toho že ma tu všetci teraz vypískate


Rovnako som bol vypískaný keď som zaviedol prvý bodovací systém, ktorý tu teraz viacerí obhajujú... Nie vždy musím mať pravdu, ale za pokus to rozhodne stojí. Môžeme stagnovať, dokonca ísť smerom dozadu alebo skúsiť niečo nové.
Chce to len myslieť pozitívne a nebáť sa.

Napríklad palce sa veľmi neosvedčili tak skúšam toto a palce som zrušil.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Richard Pozri príspevok
Toto potom vytiahni keď tu bude nedostatok chaosu, zatiaľ je ho tu na rozdávanie

Tak ako si to predstavujem ja fungujú celkom úspešne veľké stránky ako yahoo answers. Tam sú len odpovede ktoré sú riešeniami, žiadne mimotémy alebo unášajúce diskusie... a nemajú asi problémy s intrigami členov a podobne... Porada sa zničí ak tu zavládne bezbrehá diskusia... "O ničom" diskusných fór je veľa... nikdy som nemal chuť spraviť ďalšie...
Len si stale neodpovedal na moju hlavnu otazku - kto bude riesit a strazit vyprsanie platnosti a "aktualnosti" tem a informacii v nich (z dovodu zmeny legislativy) ak sa tu zavedie princip "Otazka - odpoved - koniec" ???
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
monika74 Pozri príspevok
Pridávam môj názor na nové hodnotenie:....
Monika nemýliš si aj ty náhodou "nevhodný" za "nesprávny" ?
Nevhodné je úplne od veci... nie nesprávny názor, resp. snaha o odpoveď.

Čo sa týka počtu bodov kto môže hodnotiť, môžeme ho zvýšiť. Tie body si získala možno aj preto, lebo niektorí začali bezbreho stláčať tlačítko "užitočný", aj preto som presunul súhlas na prvé miesto lebo z môjho pocitu si to trochu zamieňali a tlačidlo súhlas sa dostalo do úzadia.
Za srandičku treba dať zábavný "bod" a nie užitočný.
Ale tak uvidíme aké sú možnosti členov na Porade, nakoľko môžeme na nich preniesť moderovanie...

Čo si myslíte ako sa ľudia z odborných kruhov voľakedy stavali k Porade? Taktiež podceňovali jej možnosti, že sú tu len amatérske informácie a názory... Ja som jej členom dôveroval omnoho viac (inak by som ju nerobil) a výsledok je jasný, nie je to úplne dokonalé ale je to určite informačná pokladnica.

Aj wikipedia stále čelí kritike a predsa je to super stránka...
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Richard Pozri príspevok
Odpovedal som na všetky rovnako, lebo ich rovnako vnímam.
Ak nemáš odvahu odpovedať tak počkaj ako sa nový systém vyvrbí aby si neriskovala mínusové body za kvalitné odpovede

Ja si tiež myslím že som práve priniesol super kvalitný systém na Poradu a nebojím sa toho že ma tu všetci teraz vypískate


Rovnako som bol vypískaný keď som zaviedol prvý bodovací systém, ktorý tu teraz viacerí obhajujú... Nie vždy musím mať pravdu, ale za pokus to rozhodne stojí. Môžeme stagnovať, dokonca ísť smerom dozadu alebo skúsiť niečo nové.
Chce to len myslieť pozitívne a nebáť sa.

Napríklad palce sa veľmi neosvedčili tak skúšam toto a palce som zrušil.
Nie že nemám odvahu odpovedať, ale ak mám byť za odpoveď potrestaná, tak nemám záujem odpovedať...
Čas viem využiť oveľa užitočnejšie.
Tlak nízky nemám, tak si ho nepotrebujem zvyšovať...
Prečo by si mal byť vypískaný? Je to Tvoja stránka, Ty určuješ pravidlá. My sa musíme len prispôsobiť...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
misomiso Pozri príspevok
Len si stale neodpovedal na moju hlavnu otazku - kto bude riesit a strazit vyprsanie platnosti a "aktualnosti" tem a informacii v nich (z dovodu zmeny legislativy) ak sa tu zavedie princip "Otazka - odpoved - koniec" ???
Na to je veľmi jednoduchá odpoveď, ak je tá otázka náležite stará a má súvis na meniacu sa legislatívu tak sa jednoducho zopakuje.
Bavíme sa tu o "téme v téme" nie o aktuálnosti. Problém s opakovanými otázkami máme skôr opačný, ako ich krotiť. Ja keď vidím tému z roku 2006 ktorá ma 150 strán tak mám zimomriavky a mne by sa v nej nechcelo teda vŕtať a hľadať kde končí jej neaktuálnosť a začína aktuálnosť. Možno na priebežnú diskusiu je to fajn pre tých ktorí sa jej aktívne zúčastňujú ale použiteľná databáza to teda rozhodne nie je... Potom sa nečudujte že niekto tak či tak založí novú tému...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Richard Pozri príspevok
Monika nemýliš si aj ty náhodou "nevhodný" za "nesprávny" ?
Nevhodné je úplne od veci... nie nesprávny názor, resp. snaha o odpoveď.

Čo sa týka počtu bodov kto môže hodnotiť, môžeme ho zvýšiť. Tie body si získala možno aj preto, lebo niektorí začali bezbreho stláčať tlačítko "užitočný", aj preto som presunul súhlas na prvé miesto lebo z môjho pocitu si to trochu zamieňali a tlačidlo súhlas sa dostalo do úzadia.
Za srandičku treba dať zábavný "bod" a nie užitočný.
Ale tak uvidíme aké sú možnosti členov na Porade, nakoľko môžeme na nich preniesť moderovanie...

Čo si myslíte ako sa ľudia z odborných kruhov voľakedy stavali k Porade? Taktiež podceňovali jej možnosti, že sú tu len amatérske informácie a názory... Ja som jej členom dôveroval omnoho viac (inak by som ju nerobil) a výsledok je jasný, nie je to úplne dokonalé ale je to určite informačná pokladnica.

Aj wikipedia stále čelí kritike a predsa je to super stránka...
Niektorí ľudia z odborných kruhov , najmä na daňových úradoch by sa mohli od nás učiť . Určite lúskajú Poradu a niektoré veci z informačnej pokladnice používajú pre svoju prácu .Už sa tu riešili prípady, kedy daňovníkov usmerňovali inak , ako by podľa správnosti a zákona mali a nie je ich málo .

To len poznámka na odľahčenie témy .
1 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Aljok Pozri príspevok
Nie že nemám odvahu odpovedať, ale ak mám byť za odpoveď potrestaná, tak nemám záujem odpovedať...
Čas viem využiť oveľa užitočnejšie.
Tlak nízky nemám, tak si ho nepotrebujem zvyšovať...
Prečo by si mal byť vypískaný? Je to Tvoja stránka, Ty určuješ pravidlá. My sa musíme len prispôsobiť...
Môžme sa len chcieť prispôsobiť aj vy aj ja
Ak budú tvoje dobré odpovede označované za "nevhodné" z viac ako 20% tak zruším záporné body
Môže byť?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Zisťujem, že body (ak som správne pochopila po novom "užitočné") sa dávajú už aj v zábavných témach...
Tak to potom to bodovanie stráca úplne zmysel. Predtým, keď som videla v odbornej téme nejaký príspevok ocenený, tak som podľa toho brala aj jeho vážnosť alebo spoľahlivosť. O niektorých poraďákoch/poraďáčkach už mám utvorenú svoju mienku, čo sa týka ich odbornosti a keď vidím ich príspevok alebo ich ocenenie iného príspevku, tak proste tej odpovedi verím a spolieham na ňu, že je to tak. A nemyslím tým len odborné témy týkajúce sa účtovníctva, ale aj stavebníctva, či počítačov.
Ale teraz je v tom veľký chaos, keď sa body udeľujú aj v zábavných témach, mieša sa to potom s odbornosťou a ak nejaký poraďák/poraďáčka nazbiera vysoký počet bodov za príspevky v zábavných/neodborných témach, už to nevypovedá 100 % o jeho odbornosti (ale skôr o sympatiách).
1 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Richard Pozri príspevok
Môžme sa len chcieť prispôsobiť aj vy aj ja
Ak budú tvoje dobré odpovede označované za "nevhodné" z viac ako 20% tak zruším záporné body
Môže byť?
Veľmi si vážim tento túto Tvoju ústretovú ponuku.
Priznám sa, že na porade som závislá. Aj keď nemám času nazvyš, tak si ukradnem aspoň 1/2 hod. a aspoň nakuknem...
Táto stránka mi dala obrovské množstvo odborných odpovedí (vďaka vyhľadávaniu) za čo som vďačná a teší ma, že vôbec existuje.
Ale nemôžem si pomôcť, tie záporné body ma absolútne odrádzajú od odpovedí. Stále nevidím žiadnu motiváciu, len tresty...
1 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

Richard Pozri príspevok
Čo sa týka počtu bodov kto môže hodnotiť, môžeme ho zvýšiť. Tie body si získala možno aj preto, lebo niektorí začali bezbreho stláčať tlačítko "užitočný", aj preto som presunul súhlas na prvé miesto lebo z môjho pocitu si to trochu zamieňali a tlačidlo súhlas sa dostalo do úzadia.
Za srandičku treba dať zábavný "bod" a nie užitočný.
Ale tak uvidíme aké sú možnosti členov na Porade, nakoľko môžeme na nich preniesť moderovanie...
Je jedno aká je hranica počtu bodov na to, aby som bola oprávnená hodnotiť, ale ak dáme možnosť bezbrehému stláčaniu tlačítka "užitočný" tam, kde to podľa môjho názoru nepatrí, tak potom je o čom získavanie bodov?

Richard Pozri príspevok
Čo si myslíte ako sa ľudia z odborných kruhov voľakedy stavali k Porade? Taktiež podceňovali jej možnosti, že sú tu len amatérske informácie a názory... Ja som jej členom dôveroval omnoho viac (inak by som ju nerobil) a výsledok je jasný, nie je to úplne dokonalé ale je to určite informačná pokladnica.
Ak by som túto stránku vnímala ako spolok amatérov, tak sa tu nezaregistrujem a nechodievam sem a podľa mojich možností ani neprispievam alebo si nečítam rôzne príspevky. ...mne je jedno, či mi radí človek z daňového úradu, zo soc. poisťovne, zamestnanec, živnostník, žena na materskej, alebo nezamestnaný, ak mi pomôžu svojou radou vyriešiť problém, alebo sa niečo od nich naučím, tak ich beriem za odborníkov.
Naposledy upravil monika74 : 19.03.10 at 13:47
6 0
oriana oriana

oriana je offline (nepripojený) oriana

[QUOTE=monika74;1344339]Pridávam môj názor na nové hodnotenie:

2. Ak nejaký prípsevok označím za nevhodný alebo neužitočný tak musím vedieť to aj zdôvodniť, viď príspevky poraďákov, ktorí písali napr. odvolávky na paragrafy a pod. Takže ja by som zaviedla aj povinnú podmienku a to ak niekto napr. klikne na tlačítko nevhodný zobrazí sa mu okienko, kde bude musieť aj zdôvodniť prečo, ak to nevie zdôvodniť tak zasa bez urážky treba zvažovať svojprávnosť dotyčnej osoby. Ak tam nenapíše zdôvodnenie tak proste nedôjde k realizácii negatívneho hodnotenia a vyhneme sa tak tzv. "pomstiteľom".

----
popripade predvolene moznosti, ktore by sa mohli dat oznacit a plus by mohli byt aj ako "navigator" k vyuzitiu tlacitka?

napriklad:
nadavanie
inzercia
rasizmus
tapetovanie atd.. v zmysle vyznamu tlacidla (improvizujem)

videla som tu mnoho cervenych palcov dolu, napriek tomu, ze odpoved bola odborna a kvalitna.
tiez si myslim, ze vyznam tlacidiel nevhodny a neuzitocny moze byt nechapany a zamienany.
toto by mohlo viest k obmedzeniu "vyklikavacstva"
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať