Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Richard Pozri príspevok
Na to je veľmi jednoduchá odpoveď, ak je tá otázka náležite stará a má súvis na meniacu sa legislatívu tak sa jednoducho zopakuje.
Bavíme sa tu o "téme v téme" nie o aktuálnosti. Problém s opakovanými otázkami máme skôr opačný, ako ich krotiť. Ja keď vidím tému z roku 2006 ktorá ma 150 strán tak mám zimomriavky a mne by sa v nej nechcelo teda vŕtať a hľadať kde končí jej neaktuálnosť a začína aktuálnosť. Možno na priebežnú diskusiu je to fajn pre tých ktorí sa jej aktívne zúčastňujú ale použiteľná databáza to teda rozhodne nie je... Potom sa nečudujte že niekto tak či tak založí novú tému...
Richard, ja sa snazim iba upozornit, kam povedie snaha o zmedzenie vytvaranie "tem v temach".

Teda nazorne:
1 - otazka, napr. na nejaky legislativno-pravny problem
2 - par odpovedi
3 - ukoncenie temy - teda jej uzamknutie ako si naznacil, ze by si rad zaviedol (ozaj - kto to bude uzatvarat? Moderatori?)
4 - niekto najde tlacovu spravu o prekvapivom rozhodnuti sudu v podobnej, ci identickej veci. Celu problematiku to moze stavat do ineho svetla. Alebo budem mat cerstvu skusenost s vysledkom danovej kontroly, ktora bude v rozpore s odpovedami.

Co spravi?, Zalozit vzdy novu temu? Bude to pre Poradu lepsie, ak k jednej ukoncenej teme 10 ludi zalozi 10 novych tem?

Ked uz chce silou-mocou smerovat k tomuto modelu, ako si naznacil, tak co by si povedal na akesi "mäkké" uzamkynanie tem?

1 - otazka
2 - odpoved
3 - uzamnkutie
4 - Moznost kedykolvek pridat prislevok "pod ciaru" - (mali by to byt prispevky typu "nieco sa zmenilo")
5 - Pod ciarou by mohol byt sucasne vzdy iba jeden prispevok. Objavilo by sa hlasovanie:

a.) - bolo by vhodne temu odomnkut a pokracovat v diskusii
b.) - nevhodny prispevok, otvaranie temy nema zmysel, prispevok vymazat.

Na uplatnenie jednej z tychto moznosti by muselo hlasovat X ludi (10 ludi?) a uplatnila by sa ta moznost, ktora by nastala skor. (Napr. prispevok by bol vymazany, pretoze dostal 10 "b" bodov, napriek tomu, ze 8 ludi hlasovala za "a")

Teda - ak by chcel niekto ci uz pokracovat v diskusii, alebo pridat svoj prispevok pod ciaru, najprv by musel byt ten prvy bud vymazany, alebo by muselo prist k opatovnemu odomnkutiu temy (ciara by zmizla).

Apropos - Richard vsimol si si, ze sa vlastne bavime , ktorou je novy system hodnotenia, pretoze sa bavime "temech v temach"? Aspon sam vidis, ako lahko sa da dostat mimo temy, v tomto pripade si to bol ty, kto to prvy spomenul, ja som iba reagoval. Nie, v ziadnom pripade ta nekritizujem, iba sa snazim povedat, ze niekedy nie je lahke najst hranicu toho, co uz je a co nie mimo temy (v striktom ponimami sme mimo temy, inak nie)

A este jedna poznamka, mna tu iste vacsina ludi vnima ako prispievatela do "oddychovych" ci dokonca do "kontroverznych" tem, ale to nic nemeni na skutocnosti, ze mi velmi zalezi na tom, aby tu odborne rubriky fungovali co najefektivnejsie.

A co sa tyka samotnej tejto temy - noveho hodnotenia - cenim si snahu spravit to co nanlepsie, ale som skepticky. Aj tak to vzdy bolo a bude o osobnych sympatiach a antipatiach, s tym nespravite nic. Ta pachova chemia funguje dokonca este aj cez kabel
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Možno som niečo zmeškala, ale kde sa podelo tlačítko "užitočné"? Ako mám prideliť bod?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Zasa je nejaká zmena? Zasa iná ako včera? Išla som dať bod za príspevok v odb.téme problém s odstupným, ale je tam len možnosť zábavné.........No akurát zábavné mi to nepripadá, prvá možnosť je zrušená?
2 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

VERONIKA6 Pozri príspevok
Možno som niečo zmeškala, ale kde sa podelo tlačítko "užitočné"? Ako mám prideliť bod?
naozaj zmizlo, práve tebe som ho chcela pricapnúť a hmmm - zmizlo
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
misomiso Pozri príspevok
Richard, ja sa snazim iba upozornit, kam povedie snaha o zmedzenie vytvaranie "tem v temach".

no sme tak sa furt nepýtaj

na dokonalé riešenie aktuálnosti odpovedí by bolo treba takmer umelú inteligenciu ktorá dokáže spárovať legislatívne zmeny k témam, čo je takmer nemožné

Najjednoduchšie riešenie je nová téma. Aj vo vyhľadávaní bude vyššie.... Starú netreba mazať, veď v čase jej písanie platila...
Naposledy upravil Richard : 19.03.10 at 13:14
1 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Timka1 Pozri príspevok
naozaj zmizlo, práve tebe som ho chcela pricapnúť a hmmm - zmizlo
Tiež som išla dať bodíky a kde nič, tu nič, je to naozaj zábavné.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

VERONIKA6 Pozri príspevok
Tiež som išla dať bodíky a kde nič, tu nič, je to naozaj zábavné.
hlavné je, že tlačítko "neužitočné" je tu
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Timka1 Pozri príspevok
hlavné je, že tlačítko "neužitočné" je tu
Ale vraj sme .
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

VERONIKA6 Pozri príspevok
Ale vraj sme .
čo sme?

ak odpovedáš na odbornú otázku odborne v odbornej téme, tak sme

ja sa vzdávam, to nie je fér
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Timka1 Pozri príspevok
čo sme?

ak odpovedáš na odbornú otázku odborne v odbornej téme, tak sme

ja sa vzdávam, to nie je fér
Ale no to bola len technická prestávka užitočného ... už to tam opäť je.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Xanti Pozri príspevok
Ale no to bola len technická prestávka užitočného ... už to tam opäť je.
ja som skoro skolabovala, také prekvapka nech nám nerobí
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

VERONIKA6 Pozri príspevok
Tiež som išla dať bodíky a kde nič, tu nič, je to naozaj zábavné.
Veronika, bod pridelíš stlačením tlačidla "užitočné". Ja ho tam mám , určite aj ty.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Chcela by som sa spýtať, vie už niekto čo znamená modrý bod?
Dostala som ho dnes za starší príspevok. A nie je ani zábavný, ani mimo témy-teda neutrálny. A vidím ho len ja-u seba.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Náhodou som si všimla pri mojom príspevku, že tam nie je uvedený správne počet bodov teda - užitočné. V príspevku je uvedené 3 ale ked sa na to postavim, tak sa tam ukáže 8 mien. Vyzerá to tak, akoby sa do počtu pre užitočné načítavali len body od zavedenia nového hodnotenia. Máte to tak aj iní? Lebo ak je to tak, potom to je dosť blbé, keďže ja dosť často vyhľadávam aj v starších témach, a ak tam nebudú správne body, bude to chýbať. Predsa len , ak bolo pri príspevku viac súhlasov a ocenení, tak som vedela, že sa na danú odpoveď môžem spoľahnúť.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mariana11 Pozri príspevok
Náhodou som si všimla pri mojom príspevku, že tam nie je uvedený správne počet bodov teda - užitočné. V príspevku je uvedené 3 ale ked sa na to postavim, tak sa tam ukáže 8 mien. Vyzerá to tak, akoby sa do počtu pre užitočné načítavali len body od zavedenia nového hodnotenia. Máte to tak aj iní? Lebo ak je to tak, potom to je dosť blbé, keďže ja dosť často vyhľadávam aj v starších témach, a ak tam nebudú správne body, bude to chýbať. Predsa len , ak bolo pri príspevku viac súhlasov a ocenení, tak som vedela, že sa na danú odpoveď môžem spoľahnúť.
Ako teraz na základe tvojho upoz som si pozrela moju tému http://www.porada.sk/t118512-pausal-...a-vydajov.html a naozaj, staré bodíky čo tam boli tak tam nie sú.

Takže asi sa to vynulovalo všetko.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Xanti Pozri príspevok
Ako teraz na základe tvojho upoz som si pozrela moju tému http://www.porada.sk/t118512-pausal-...a-vydajov.html a naozaj, staré bodíky čo tam boli tak tam nie sú.

Takže asi sa to vynulovalo všetko.

Oni tam sú, len ich nevidno
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mariana11 Pozri príspevok
Oni tam sú, len ich nevidno
Ako pri príspevkoch áno, vidím napísané užitočné 0 a ked sa postavím s myškou tak vidím mená tých čo mi ocenili príspevok.

Ale pri zadaní kde bolo asi 50 ocenení nič také nevieš pozrieť.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Xanti Pozri príspevok
Ako teraz na základe tvojho upoz som si pozrela moju tému http://www.porada.sk/t118512-pausal-...a-vydajov.html a naozaj, staré bodíky čo tam boli tak tam nie sú.

Takže asi sa to vynulovalo všetko.
Pozerala som teraz tie príspevky je napísané užitočné 0 ale mená sú tam napísané čo predtým bodovali
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Xanti Pozri príspevok
Ako pri príspevkoch áno, vidím napísané užitočné 0 a ked sa postavím s myškou tak vidím mená tých čo mi ocenili príspevok.

Ale pri zadaní kde bolo asi 50 ocenení nič také nevieš pozrieť.
Áno tam body nevidieť. Prvý príspevok témy je taký miešaný. Body uź nevidí nikto, ale ocenený zadavateľ témy si stále môžeš po kliknutí na "oceňujem" prečítať komentáre k udeleným bodom (tie tam ostali).
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Katija Pozri príspevok
Áno tam body nevidieť. Prvý príspevok témy je taký miešaný. Body uź nevidí nikto, ale ocenený zadavateľ témy si stále môžeš po kliknutí na "oceňujem" prečítať komentáre k udeleným bodom (tie tam ostali).
Ďakujem nenapadlo by ma ťuknúť do oceňujem pri vlastnom príspevku a tak zistiť, že mám tam komentáre a vlastne aj počet bodov čo som získala za ten príspevok.

Je to riadne chaotické teraz.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať