Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Evinka, mne sa stalo niečo podobné, klikla som na užitočné, kde bola 2 a mená tam boli 3.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

evina Pozri príspevok
Určite sa to už tu písalo, ale ja som si teraz všimla to, že som klepla na užitočné /kde bola nula/. Chcela som vidieť, či som tam, podržím myš a okrem mňa tam bola ešte jedna poraďáčka. Teda vôbec nevidím ani len v tom čísle, kto tam klikol? To by mi asi dosť chýbalo a znížilo by mi to vypovedaciu hodnotu. Doteraz ma napríklad ani nenapadlo priložiť myšku , keď som videla nulu a teraz vidím, že to tak nie je....alebo robím niečo zle?
myslíš toto
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Libuška, toto isté som si všimla aj ja, že do počtu chýba jedno číselko.
Dáš mi neužitočné, ak sa ťa opýtam čo si tu takto v predráno porábala? Ale patrí mi len 1/2, prvá veta je k veci.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Marína Pozri príspevok
Evinka, mne sa stalo niečo podobné, klikla som na užitočné, kde bola 2 a mená tam boli 3.
Nové počítadlá fungujú od 18.3.2010 ( dátum reorganizácie) a pekne od nuly. Keď bol príspevek ocenený pred týmto dátumom, tak to v tých súčtoch nie je zarátané. Všimni si, že pri nových príspevkoch je to OK.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Prečítal som skoro celú diskusiu.Ak správne chápem tak zmeny sú preto, aby sa nevytvárali nové témy a tým nezaplňovala porada .Každý kto to tu pozná asi vie ako vyhľadávať a nezaplňovať poradu duplicitnými otázkami na témy ,ktoré sú tu dopodrobna ropitvané.Ale stále mi uchádza ako chcete takéto čosi naučiť niekoho kto sa tu chce len raz niečo spýtať.Už to ,že sa musí overovať nový člen SMS-kou určite ubralo porade veľa nových otázok.Podľa mňa je to cesta ,ako tu vytvoriť uzatvorené fórum VIP a každého nového buzerovať a poúčať.Vzdelaný a znalý si nájde odpoveď aj sám na nete,radiť potrebujú aj iný,menej zdatný,ktorý na poradu natrafili náhodne.Si dokážem predstaviť situáciu keď nováčik XY z Hornej Dolnej zle založí tému ,duplicitne,nesprávne položí otázku a x ochotných VIP poraďákov ho za to nezávisle na sebe "zbuzeruje."To by odradilo aj koňa.
Trochu som odbočil od témy ,klikajte len na "nevhodné".
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Marína Pozri príspevok
Libuška, toto isté som si všimla aj ja, že do počtu chýba jedno číselko.
Dáš mi neužitočné, ak sa ťa opýtam čo si tu takto v predráno porábala? Ale patrí mi len 1/2, prvá veta je k veci.
lenže fígeľ je v tom, že prvá ocenila Rozalka a to už "po novom", vtedy tam naskočila 1, potom pridala evinka, aj sa do započítalo do celkového počtu bodov, ale tu to zostalo len ako 1, hoci sú tam 2 ocenenia.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

evina Pozri príspevok
Určite sa to už tu písalo, ale ja som si teraz všimla to, že som klepla na užitočné /kde bola nula/. Chcela som vidieť, či som tam, podržím myš a okrem mňa tam bola ešte jedna poraďáčka. Teda vôbec nevidím ani len v tom čísle, kto tam klikol? To by mi asi dosť chýbalo a znížilo by mi to vypovedaciu hodnotu. Doteraz ma napríklad ani nenapadlo priložiť myšku , keď som videla nulu a teraz vidím, že to tak nie je....alebo robím niečo zle?
liba2 Pozri príspevok
lenže fígeľ je v tom, že prvá ocenila Rozalka a to už "po novom", vtedy tam naskočila 1, potom pridala evinka, aj sa do započítalo do celkového počtu bodov, ale tu to zostalo len ako 1, hoci sú tam 2 ocenenia.
Ide o príspevok 11 v téme "Uhrada straty z pôžičky?" ?
evina píše, že tam bola 0. Si myslím, že Rozalka ocenila ešte po starom. Pozri si dátum a hodinu, kedy si dostala bod od Rozalky.
Je to užitočný príspevok. Tak tam máš teraz 2.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Katija Pozri príspevok
Nové počítadlá fungujú od 18.3.2010 ( dátum reorganizácie) a pekne od nuly. Keď bol príspevek ocenený pred týmto dátumom, tak to v tých súčtoch nie je zarátané. Všimni si, že pri nových príspevkoch je to OK.
Kati, si "koumák". Ďakujem za vysvetlenie.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Je to niečo ako prídavky na deti. Kto ich nemá, ( malé, nedospelé) ten ich nedostáva. Ale žije, a to sa počíta.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

liba2 Pozri príspevok
myslíš toto
Áno, presne to ....
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Zopár dní som jednoducho nemala čas otvoriť PC, tak to dnes doháňam a trochu . Diskusia na jednu a tú istú tému beží v 2 "poraďáckych" témach. Tu a v Stankom založenej petícii. Možno by nebolo od veci tieto 2 témy spojiť, pretože reakcie a názory sú v oboch témach takmer totožné.
Ešte sa len zoznamujem s týmito novinkami, preto neviem, do akej miery ich budem využívať. Ale už teraz viem, že rozhodne budem využívať tlačítko "nevhodné". Často sa tu objavia príspevky, ktoré mi riadne pohnú žlčou. Ak nechcem vyprovokovať slovnú vojnu na Porade, tak na ne nereagujem, aj keď mám pocit, že by si dotyčný-á mal niektoré veci uvedomiť. Ak nie je schopný-á si to sám-sama zvážiť, tak aj s mojou "pomocou". A v tomto prípade mi vôbec nevadí, že uvidí moje meno. Ak sem niečo napíšem, musím si za tým stáť. Moje "písmenká" čítajú tisícky ľudí, preto musím zvažovať, čo sem dám a čo nie.

A prihováram sa za rozdielne hodnotenie "odborných" a "oddychových" tém.
1 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
betka Pozri príspevok
Richard, prosím o výmaz všetkých bodov a všetkých príspevkov od člena Betka.

ďakujem. Príjemný podvečer.
Betka, tiež ešte nie som abstinujúca poraďáčka,aj keď sa veľmi snažím. Lebo závislosť je svinstvo a ja som opäť nazízla. Toto sú na moje gusto zmeny preveliké. Ja zvyčajne nezačínam, čo neviem pri prezentácii dokončiť. Navyše som sa dozvedela interesantnú vec v tejto téme, že účtovník nie je odborník. Ale nedá mi na teba nezareagovať. Ja som na túto zmenu vlastne prišla až včera. Bol to môj najkrajší a najúsmevnejší deň na Porade. Niekedy je priam čarovnejšie keď berú, ako keď dávajú. A ešte k tomu s ľudskou tvárou a nonšalantne. To mi ver.
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

220870 Pozri príspevok
Prečítal som skoro celú diskusiu.Ak správne chápem tak zmeny sú preto, aby sa nevytvárali nové témy a tým nezaplňovala porada .Každý kto to tu pozná asi vie ako vyhľadávať a nezaplňovať poradu duplicitnými otázkami na témy ,ktoré sú tu dopodrobna ropitvané.Ale stále mi uchádza ako chcete takéto čosi naučiť niekoho kto sa tu chce len raz niečo spýtať.Už to ,že sa musí overovať nový člen SMS-kou určite ubralo porade veľa nových otázok.Podľa mňa je to cesta ,ako tu vytvoriť uzatvorené fórum VIP a každého nového buzerovať a poúčať.Vzdelaný a znalý si nájde odpoveď aj sám na nete,radiť potrebujú aj iný,menej zdatný,ktorý na poradu natrafili náhodne.Si dokážem predstaviť situáciu keď nováčik XY z Hornej Dolnej zle založí tému ,duplicitne,nesprávne položí otázku a x ochotných VIP poraďákov ho za to nezávisle na sebe "zbuzeruje."To by odradilo aj koňa.
Trochu som odbočil od témy ,klikajte len na "nevhodné".
Prečo by si mal dostať nevhodné, ak si vyjadril svoj názor. Nebol si ani vulgárny, ani útočný. Povedal si, ako to cítiš a vidíš ty. Ja to cítim trochu inak.
Vyjadrím sa k hrubo vyznačenému.
Možno aj to sa stáva, ale v drvivej väčšine prípadov si dlhoročný poraďák všíma, či je niekto nováčik, alebo tu pôsobí dlhšiu dobu, teda sa očakáva, že na tejto stránke je zorientovaný a ak nie, tak vlastnou vinou. Vtedy sa zvyčajne(ja tiež) reaguje tak, že si má odpoveď najprv skúsiť vyhľadať. Ja, ak sa nechcem znova o tom istom rozpisovať, ju pre neho musím vyhľadať tiež.
Skús si prejsť príspevky VIP poraďákov, že ak si potrebujú overiť, potvrdiť, ozrejmiť, ..... nejaký problém, prichádzajú s pripravenou otázkou, z ktorej cítiš, že sa danou problematikou zaoberali, skúšali riešiť a až tak prichádza prosba o spolupodieľanie sa na jej riešení. A to je o niečom inom ako keď z otázky cítiš - vyriešte to za mňa.
Naposledy upravil Marína : 20.03.10 at 10:02
1 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Mňa dnes celkom potešilo že už nie je obmedzené bodovanie toho istého člena.
Tzn že sa dajú dať body aj tri krát po sebe tomu istému členovi za rôzne rady.
Túto možnost vítam, lebo nie raz sa mi stalo že som musela udeliť bod takým spôsobom že som uplne bez rozmýšlania davala dva body niekomu inémmu aby som opať mohla udeliť bod predošlej osobe.
Ale velmi mi chýba možnosť dopísať komentár ked niekomu udelujem bodik
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

220870 Pozri príspevok
Prečítal som skoro celú diskusiu.Ak správne chápem tak zmeny sú preto, aby sa nevytvárali nové témy a tým nezaplňovala porada .Každý kto to tu pozná asi vie ako vyhľadávať a nezaplňovať poradu duplicitnými otázkami na témy ,ktoré sú tu dopodrobna ropitvané.Ale stále mi uchádza ako chcete takéto čosi naučiť niekoho kto sa tu chce len raz niečo spýtať.Už to ,že sa musí overovať nový člen SMS-kou určite ubralo porade veľa nových otázok.Podľa mňa je to cesta ,ako tu vytvoriť uzatvorené fórum VIP a každého nového buzerovať a poúčať.Vzdelaný a znalý si nájde odpoveď aj sám na nete,radiť potrebujú aj iný,menej zdatný,ktorý na poradu natrafili náhodne.Si dokážem predstaviť situáciu keď nováčik XY z Hornej Dolnej zle založí tému ,duplicitne,nesprávne položí otázku a x ochotných VIP poraďákov ho za to nezávisle na sebe "zbuzeruje."To by odradilo aj koňa.
Trochu som odbočil od témy ,klikajte len na "nevhodné".
Aj ked s niečím súhlasím, tak slovo "buzerácia" sa mi nezdá na mieste...Momentálne si nespomínam, že by niekto bol na nováčika vulgárny, alebo ho nejak odsudzoval.
(aj ked občas platí : aká otázka, taká odpoved)

Tým, že nováčikovi vždy neodpovedáš priamo, ale pridáš linky na už prediskutované témy, alebo ho upozorníš, že debatu o koláčoch má zaradiť medzi recepty a nie napr. do záhradky-tak mu vlastne pomáhaš zorientovať sa v Porade a nájsť aj iné zaujímavé témy. Mnohí nováčikovia sú práveže vdačný
Naopak, keď nováčikovi nik neodpovie (lebo si všetci potichu pomyslíme-ved si pohľadaj sám), môže byť skor rozčarovaný a znechutený. V opačnom prípade pre istotu zopakuje svoju otázku niekoľkokrát v rôznych iných témach, v snahe, že si ju už konečne niekto všimne .
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Marína Pozri príspevok
Prečo by si mal dostať nevhodné, ak si vyjadril svoj názor. Nebol si ani vulgárny, ani útočný. Povedal si, ako to cítiš a vidíš ty. Ja to cítim trochu inak.
Vyjadrím sa k hrubo vyznačenému.
Možno aj to sa stáva, ale v drvivej väčšine prípadov si dlhoročný poraďák všíma, či je niekto nováčik, alebo tu pôsobí dlhšiu dobu, teda sa očakáva, že na tejto stránke je zorientovaný a ak nie, tak vlastnou vinou. Vtedy sa zvyčajne(ja tiež) reaguje tak, že si má odpoveď najprv skúsiť vyhľadať. Ja, ak sa nechcem znova o tom istom rozpisovať, ju pre neho musím vyhľadať tiež.
Skús si prejsť príspevky VIP poraďákov, že ak si potrebujú overiť, potvrdiť, ozrejmiť, ..... nejaký problém, prichádzajú s pripravenou otázkou, z ktorej cítiš, že sa danou problematikou zaoberali, skúšali riešiť a až tak prichádza prosba o spolupodieľanie sa na jej riešení. A to je o niečom inom ako keď z otázky cítiš - vyriešte to za mňa.
Ja nadviažem na Marínu , priznám sa, že niekedy človek má na pohľad nováčika aj iný názor .

Pamätám sa na moje začiatky, kedy som držala stránku nováčikom a snažila som sa im pomôcť . Ale po čase môjho pôsobenia na Porade, som zistila, že fakt nie je snahou niekoho si veci naštudovať a potom sa až pýtať.

Skôr to chápem ako nechcenie,pohodlnosť a nevôľa si vyhľadať problém .Priložím len citáciu , naschvál som necitovala v danej téme nick , aby som nevyvolala nejaké nedorozumenie . Ale aj takýto sú nováčikovia .Pritom všetci máme povinností v tejto dobe nad hlavu .

http://www.porada.sk/1337346-post9901.html
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

podľa mňa by stačilo súhlasím, nesúhlasím a oceňujem a tu by som aj ponechala pôvodné okno s menami, tie majú pre nás predsa najväčšiu výpovednú hodnotu. Tých tlačidiel je priveľa.
11 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Katija Pozri príspevok
Ide o príspevok 11 v téme "Uhrada straty z pôžičky?" ?
evina píše, že tam bola 0. Si myslím, že Rozalka ocenila ešte po starom. Pozri si dátum a hodinu, kedy si dostala bod od Rozalky.
Je to užitočný príspevok. Tak tam máš teraz 2.
Katarínka, mala si pravdu, bod od Rozalky bol pred zmenou .
Pekný víkend a ďakujem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Naschvál som dal to slovíčko " BUZERÁCIA" do úvodzoviek.Trochu som to nadsadil ,aby som zvýraznil to čo chcem naznačiť.Ďakujem za to , že ste to pochopili správne.
Ešte jednu pripomienku.Každému sa môže stať že sa sekne a napíše niečo za čo sa hanbí alebo čo by chcel vrátiť späť (mne sa to stalo a nie raz).V takom prípade mám možnosť upraviť alebo vymazať príspevok,čo sa mi nezdá korektné.Privítal by som ak by bol v ponuke smajlík zobrazujúci "hanbeniesa" je to korektnejšie ako mazať,upravovať.Ak som raz urobil chybu priznám sa a hanbím sa.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Zita5 Pozri príspevok
Myslím , že Ti pomôže aj môj príspevok .
http://www.porada.sk/1344500-post10109.html
ty si poklad.....
ja som si tú sponku aj všimla, ale myslela som, že to len znamená, že v uvedenej téme sú priložené prílohy......, ani ma nenapadlo na ňu kliknúť......
juj, to ma teší ..........
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať