Zavrieť

Porady

Petícia Richardovi za staré body...,alebo- nie nemusím,ja už to vidím...

No dočkali sme sa nových noviniek na Porade-je chválihodné, že Richard má snahu Poradu zefektívniť, vzpružniť a pod.- možeme debatovať či sú tlačítka malé, veľké alebo modré,alebo aké-to sú len technické veci...Ale čo sa mi nepáči je udeľovanie bodov- doteraz sa body dávali za poctivú prácu,ked niekto dostal bod,tak musel mať fakt dobrý pocit z toho že pomohol...,teraz sa však situácia zmenila a body sa budú dávať z všetko asi už-je to úplné degradovanie bodov-za chvilku tu budeme mať každý tisíce bodov a bude v tom poriadny chaos-ďalšia vec je novinka a to odoberanie bodov-tak doteraz si každý poctivo zaslúžil nejaké body a teraz za to že niekto si zmyslí, že je pre neho nejaký príspevok "neužitočný",tak sa body budú odpočítať- a tu je problém-čo pre niekoho je "neužitočné",tak pre iného može byť veľmi užitočné...-TAK OK, NECH JE NIEčO TAKÉ,ALE NECH SA ODOBERAJÚ SÚHLASY A NIE BODY....
A to nehovorím o riziku,že si na niekoho "zasadnem" a nebudem nič iné robiť,len mu naschvál odoberať body,len za to,že ho ja osobne nemám rád( a toto sa tu bude robiť, vieme,aká je situácia,že ten,tá- toho alebo ju moc "nemusí" a pod.) a za chvílku nebude mať nič, i keď je to napr. velmi kvalitný poraďak...
Preto novinky áno, ale som za STARÉ BODY...
Prajem všetkým pekný a slnečný deň...
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Barbara Pozri príspevok
Xanti, tak ešteraz, lebo si si to asi prehliadla v mojom príspevku kde píšem, že

ja som za staré veci - za možnosť """" súhlasím" a """"" ocenenie"""""""
Barbara,
ja mám pocit, že takého starého hodnotenia sa už nedočkáme. Takže preto som napísala, že ak má byt face lift porady zmenený, tak vyjadrím pripomienky a nápady čo by som tam uvítala.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Však OK, vačšinou je proti novinkám odpor, aj voči napr.zákonom- napr. aký bol odpor týždeň proti vlasteneckému zákonu a už je ticho, už si všetci zvykli...
voľakedy ľudia aj stroje vo fabrikách ničili lebo si mysleli že im berú prácu vždy však platí že čas ukáže...
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

evina Pozri príspevok
Prispôsobím sa všetkým zmenám... Ja sa venujem viac tej odbornej časti ako oddychovým témam, a tak z tohto hľadiska vyjadrím svoj názor....

akosi mne nevychádza, že užitočný = oceňujem. Pri užitočný teraz nevidím, napríklad, kto príspevok za užitočný označil, a to mne určite bude chýbať. Samozrejme nemyslím teraz moje príspevky, ale napríklad napísal niekto príspevok v odbornej téme a je ešte na Porade nie celkom známy, tak by som si asi začala overovať, či je to tak /to znamená čas navyše/. Ak takémuto príspevku dali bod členovia, o ktorých viem, že čo povedia to sedí, spoľahnem sa...
...pridrž myšku , vždy sa ti ukážu mená
6 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Bude to aj určité odcudzenie nás členov medzi sebou-že už nebude taká osobná komunikácia,hmhm-ráno dojdeš,kukneš že máš napr.20 plusových a 5 mínusových a si odpálená-žiadny osobný kontakt, nič...
Stano neboj. Skočíme na obed a budeš mať osobný kontakt....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Chobot Pozri príspevok
Stano neboj. Skočíme na obed a budeš mať osobný kontakt....
Doktore, už by sme mohli-dlho sme neboli...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

arizona Pozri príspevok
...pridrž myšku , vždy sa ti ukážu mená
Mne to funguje len na PC, na NB nie, prečo?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

JarkaL Pozri príspevok
Mne to funguje len na PC, na NB nie, prečo?
Mne to funguje len keď použijem IE. Ak použijem Operu, tak sa mi mená zobrazia, iba ak si dám zobraziť jeden príspevok. Je to nepohodlné. Už som prešla vsetky nastavenia Opery a nič zatiaľ nepomohlo. Podľa mňa je to optimalizované iba na IE. Bude sa s tým dať niečo urobiť?
1 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Katija Pozri príspevok
Mne to funguje len keď použijem IE. Ak použijem Operu, tak sa mi mená zobrazia, iba ak si dám zobraziť jeden príspevok. Je to nepohodlné. Už som prešla vsetky nastavenia Opery a nič zatiaľ nepomohlo. Podľa mňa je to optimalizované iba na IE. Bude sa s tým dať niečo urobiť?
daj si Mozilu, tá je v pohode.
1 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

cactus Pozri príspevok
daj si Mozilu, tá je v pohode.
O to nejde. Môžem použiť Mozilu, alebo aj ten IE, ale si myslím, že by to malo byť urobené tak, aby to vedeli interpretovať všetky prehliadače.
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

nové bodovanie "bordel" na porade aj tak neuprace, vždy sú tu skupinky, ktoré sa budú navzájom bodovať - jeden príklad za všetky: V.I.P. člen s tisíckami príspevkov odpovedal na otázku zlou odpoveďou, na čo som zareagoval "vypnutím príspevku" či "mínuskom" a opravil som ho; vzápätí na to prišiel ďalší V.I.P. člen, ktorý zlú odpoveď V.I.P. člena ohodnotil "ocenil bodom", dal mu plusko a mne dal mínusko; pod tiahou argumentov nakoniec pochopili, že mám pravdu - a výsledok? zlá odpoveď ohodnotená a dobrá odpoveď "vypnutá"; akurát teraz mi to podľa toho nového bodovania pri takomto postupe V.I.P. členov ešte asi aj nejaké tie body za dobrú odpoveď stiahne, či sa mýlim?
4 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

skaspa Pozri príspevok
nové bodovanie "bordel" na porade aj tak neuprace, vždy sú tu skupinky, ktoré sa budú navzájom bodovať - jeden príklad za všetky: V.I.P. člen s tisíckami príspevkov odpovedal na otázku zlou odpoveďou, na čo som zareagoval "vypnutím príspevku" či "mínuskom" a opravil som ho; vzápätí na to prišiel ďalší V.I.P. člen, ktorý zlú odpoveď V.I.P. člena ohodnotil "ocenil bodom", dal mu plusko a mne dal mínusko; pod tiahou argumentov nakoniec pochopili, že mám pravdu - a výsledok? zlá odpoveď ohodnotená a dobrá odpoveď "vypnutá"; akurát teraz mi to podľa toho nového bodovania pri takomto postupe V.I.P. členov ešte asi aj nejaké tie body za dobrú odpoveď stiahne, či sa mýlim?
Nemýliš sa. Za správnu odpoveď môžeš byť potrestaný mínusovými bodmi od (skoro) hocikoho...

Tu som to rozobrala bližšie : http://www.porada.sk/1344206-post100.html
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Nechápem o čo tu ide????
Asi pred necelým rokom sa tu búrili ľudia po nejakej úprave, či zmene a potom o zmene času a teraz o zmene bodovania.

Treba rátať s tým, že zmeny vždy boli a budú. Otázka je, či k lepšiemu alebo horšiemu a to záleží od toho, kto to ako vezme a ako mu to bude-nebude vyhovovať a ako bude pristupovať k novým zmenám.

Ale táto stránka je o porade a o pomoci nám všetkým, aspoň ja to tak chápem.
"súhlas" je dobrý k tomu, aby sme si boli istí, že sú správne odpovede, pretože je toľko nových zmien, ktoré nepostrehneme všetci a vlastne súhlasom zistime aj tie zmeny.

Richard má právo robiť zmeny, vylepšovať stránku ako uzná za vhodné, je to na ňom, či tieto zemny sú dobré alebo naopak.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Marti asi tak by som sa k tomu postavila aj ja..ako píšeš..zmeny boli aj budú, je to Richardova právomoc a rozhodnutie...a Porada má slúžiť predovšetkým na to, aby sme tu všetci našli dobré rady, alebo zlé opravili....
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

m.hladka Pozri príspevok
Nechápem o čo tu ide????
Asi pred necelým rokom sa tu búrili ľudia po nejakej úprave, či zmene a potom o zmene času a teraz o zmene bodovania.
no ide tu o objektívnosť bodovania (ktoré aj tak nie je objektívne, či už pri súčasnom systéme alebo aj pri tom predtým) a ktoré nikdy nebude objektívne, pokiaľ si tu budú dávať body "spriaznené" osoby za príspevky typu - "aj ja si to myslím" a za podobné "duchaplné" príspevky, takých prípadov sa tu nájde milión, pričom práve títo V.I.P. členovia by mali poznať etiketu poradu vrátane bodu 12. "Dobrý príspevok oceňujem pridelením PoradaBodu jeho autorovi (klikom na "Oceňujem") a to najmä vtedy, ak som ten, kto sa pýtal a odpoveď mi pomohla. K prideleniu je vhodné zapísať aj komentár." rovnako niektorým V.I.P. členom "hrdosť" nedovolí dodržiavať aj bod 11 etikety: Nie všetci vieme všetko a preto je normálne keď sa pomýlim. Ak však zistím, že som sa pomýlil, urobím nasledovné:
- označím chybný text priamo v pôvodnom príspevku za nesprávny ALEBO
- vymažem časť príspevku, ktorá je nesprávna a prípadne uvediem, že som časť vymazal (aby sa nestratila logická nadväznosť príspevkov) ALEBO
- vymažem celý príspevok.

štatistika každého člena by mala vypovedať o jeho kvalitách a nie o tom, ako často tu prispieva a s koľkými ľuďmi je tu kamarát /za čo dostáva následne body/; rovnako sú zábavní ľudia, ktorý už včera gratulujú k meninám, ktoré budú až zajtra osobe, ktorú ani nepoznajú a za takéto gratulácie získavajú tak 50% jemu udelených súhlasov

m.hladka Pozri príspevok
Ale táto stránka je o porade a o pomoci nám všetkým, aspoň ja to tak chápem.
"súhlas" je dobrý k tomu, aby sme si boli istí, že sú správne odpovede, pretože je toľko nových zmien, ktoré nepostrehneme všetci a vlastne súhlasom zistime aj tie zmeny.
áno, ale pokiaľ dá súhlas niekto kvôli samotnému príspevku a kvôli tomu, že aj vie, že ten príspevok je správny a nie kvôli tomu, kto ten príspevok napísal.

m.hladka Pozri príspevok
Richard má právo robiť zmeny, vylepšovať stránku ako uzná za vhodné, je to na ňom, či tieto zemny sú dobré alebo naopak.
jasné, že má a život je zmena, čo je OK, ale nie je na ňom, či budú zmeny dobré alebo zlé, to je na užívateľoch tejto stránky, ako sa k tomu postavia
5 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

skaspa Pozri príspevok
no ide tu o objektívnosť bodovania (ktoré aj tak nie je objektívne, či už pri súčasnom systéme alebo aj pri tom predtým) a ktoré nikdy nebude objektívne, pokiaľ si tu budú dávať body "spriaznené" osoby za príspevky typu - "aj ja si to myslím" a za podobné "duchaplné" príspevky, takých prípadov sa tu nájde milión, pričom práve títo V.I.P. členovia by mali poznať etiketu poradu vrátane bodu 12. "Dobrý príspevok oceňujem pridelením PoradaBodu jeho autorovi (klikom na "Oceňujem") a to najmä vtedy, ak som ten, kto sa pýtal a odpoveď mi pomohla. K prideleniu je vhodné zapísať aj komentár." rovnako niektorým V.I.P. členom "hrdosť" nedovolí dodržiavať aj bod 11 etikety: Nie všetci vieme všetko a preto je normálne keď sa pomýlim. Ak však zistím, že som sa pomýlil, urobím nasledovné:
- označím chybný text priamo v pôvodnom príspevku za nesprávny ALEBO
- vymažem časť príspevku, ktorá je nesprávna a prípadne uvediem, že som časť vymazal (aby sa nestratila logická nadväznosť príspevkov) ALEBO
- vymažem celý príspevok.

štatistika každého člena by mala vypovedať o jeho kvalitách a nie o tom, ako často tu prispieva a s koľkými ľuďmi je tu kamarát /za čo dostáva následne body/; rovnako sú zábavní ľudia, ktorý už včera gratulujú k meninám, ktoré budú až zajtra osobe, ktorú ani nepoznajú a za takéto gratulácie získavajú tak 50% jemu udelených súhlasov


áno, ale pokiaľ dá súhlas niekto kvôli samotnému príspevku a kvôli tomu, že aj vie, že ten príspevok je správny a nie kvôli tomu, kto ten príspevok napísal.


jasné, že má a život je zmena, čo je OK, ale nie je na ňom, či budú zmeny dobré alebo zlé, to je na užívateľoch tejto stránky, ako sa k tomu postavia
tu sa neda nic ine,len suhlasit! 100bodov...
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
skaspa Pozri príspevok
no ide tu o objektívnosť bodovania (ktoré aj tak nie je objektívne, či už pri súčasnom systéme alebo aj pri tom predtým)...
Ospravedlňujem sa, že som citovala len časť tvojho príspevku, no je skutočne tak dôležité, kto má koľko bodov?
Pre mňa určite nie. Takže ma nejaké zmeny v bodovaní nemôžu rozhádzať.
Ale to je len môj názor, diskutujúcim prajem pekné diskutovanie.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

skaspa prepáč, ale nepoznám ani jedného "VIP člena" s vysokým počtom bodov, ktorý by "akože mal len duchaplne odpovede typu - aj ja si to myslím" a pritom by žiadne iné jeho príspevky nemajú vôbec odbornú úroveň.
Ak má niekto 200 bodov alebo tisíc, vôbec to neznamená, že tisícbodov sú väčšie vedomosti - znamená to len skutočnosť, že člen s 1000 bodmi mal odborné príspevky v témach, ktoré pomohli viacerým, resp. takýto člen je dlhšie prispievajúci na porade a pod. Avšak 200 bodový člen môže mať oveľa kvalitnejšie príspevky napr. v špecifických oblastiach, ktoré nie sú "dopytované" dennodenne a širokým počtom pýtajúcich sa.
Napr. problematika zahraničných živností, špeciálna problematika DPH pri cestovných kanceláriach a pod.

Rovnako ak niekto odborne radí 6sty rok a niekto 2 roky, tak sa to premietne do počtu bodov.
Počet bodov sám o sebe nehovorí o prispievateľovi nič. V kombinácii s info o dĺžke členstva, počte a prehľadu príspevkov nie je problém si obraz utvoriť.
Avšak bodovanie resp. akékoľkvek iné hodnotenie je určite forma spätnej väzby, ktorá posúva ďalej.
4 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Katija Pozri príspevok
Mne to funguje len keď použijem IE. Ak použijem Operu, tak sa mi mená zobrazia, iba ak si dám zobraziť jeden príspevok. Je to nepohodlné. Už som prešla vsetky nastavenia Opery a nič zatiaľ nepomohlo. Podľa mňa je to optimalizované iba na IE. Bude sa s tým dať niečo urobiť?
V opere to blbne, opravíme...
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

Monika Kováčová Pozri príspevok
skaspa prepáč, ale nepoznám ani jedného "VIP člena" s vysokým počtom bodov, ktorý by "akože mal len duchaplne odpovede typu - aj ja si to myslím" a pritom by žiadne iné jeho príspevky nemajú vôbec odbornú úroveň.
o tom som nehovoril, ja len hovorím, že sa oceňujú aj takéto odpovede a spravidla/väčšinou sa za takéto odpovede oceňujú V.I.P. členovia medzi sebou
Monika Kováčová Pozri príspevok
Ak má niekto 200 bodov alebo tisíc, vôbec to neznamená, že tisícbodov sú väčšie vedomosti - znamená to len skutočnosť, že člen s 1000 bodmi mal odborné príspevky v témach, ktoré pomohli viacerým, resp. takýto člen je dlhšie prispievajúci na porade a pod. Avšak 200 bodový člen môže mať oveľa kvalitnejšie príspevky napr. v špecifických oblastiach, ktoré nie sú "dopytované" dennodenne a širokým počtom pýtajúcich sa.
Napr. problematika zahraničných živností, špeciálna problematika DPH pri cestovných kanceláriach a pod.
to je samozrejme OK, ak sú oceňované odborné odpovede a nie tie spomenuté vyššie
Monika Kováčová Pozri príspevok
Avšak bodovanie resp. akékoľkvek iné hodnotenie je určite forma spätnej väzby, ktorá posúva ďalej.
a o toto ide, ako môže byť niekto spokojný s hodnotením, keď za dobré odpovede je "vypínaný" a o 2 - 3 príspevky vyššie vidí ako sa V.I.P. členovia oceňujú sa zlé príspevky
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Richard Pozri príspevok
V opere to blbne, opravíme...
Ďakujem. Mám ju najradšej.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať