Zavrieť

Porady

DOHODA O VYKONANI PRACE

Dobry den,

som SZCO a chcel by som uzatvorit s kamosom dohodu o vykonani prace, on vsak uz jednu ma u ineho zamestnavatela. Ako mam postupovat?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    To, že už má uzavretú dohodu niekde inde, nie je na prekážku. Pokojne s ním môžete uzatvoriť i Vy dohodu o vykonaní práce, postup obvyklý.

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    ahojte ,chcela by som sa opytat ze ci mozem uzavriet dohodu o vykonani prac aj so zamestnancom ktoreho mam uz v trvalom pracovnom pomere? dakujem

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ale samozrejme na inú prácu, ako má uvedenú v pracovnej zmluve.

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    v trvalom pracovnom pomere ma uctovnik a v dohode vedenie uctovnej agendy-cize je to to iste,a to este budem prerefakturovavat na inu spolocnost,cize sefovci si musia vymysliet inu napln,dakujem vsetky za poradenie

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Daj mu do dohody napr. administratívne práce, nešpecifikuj ich úplne presne a to už nie je to isté ako účtovníctvo.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Hlavne aby to nebola opakujúca sa činnosť. Môže tam byť napr. usporiadanie spisov v archíve, roztriedenie záznamov v registratúre a pod. Max. 300 hodín/ročne.

    Nataša je offline (nepripojený) Nataša

    usilovná pracovníčka Nataša
    Chcem sa iba uistiť: mám na dohodu zamestnanú SZČO. Odvody sú iba daň a úrazové. Zdravotné neodvádzam.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Nataša
    Chcem sa iba uistiť: mám na dohodu zamestnanú SZČO. Odvody sú iba daň a úrazové. Zdravotné neodvádzam.
    Nechápem, prečo zamestnávaš na dohodu SZČO ? To nemá v predmete živnosti tú činnosť, čo vykonáva na dohodu ? Pre teba by bolo jednoduchšie uzavieť s ňou zmluvu o dielo (alebo inú, trebárs innominátnu zmluvu ) podľa Obchodného zákonníka - a nemáš také problémy ako pri DoVP.

    TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

    TATRY MKS
    Prosím, môže mi niekto pomôcť?

    Vo firme majú 4 dohodárov, doteraz (do 31.8) im platili 4000,- mesačne
    - daň 760,-- - dostávali výpl.čiastku netto 3240,-- Sk. Koľko im môžu dať od 1.9.2005 brutto aby nemuseli platiť preddavky na zdravotné poistenie?
    Mali by mať menej ako polovica min.mzdy mesačne - teda napr. 3250,- brutto?
    Ďakujem všetkým, ktorí mi poradia.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Závisí to od toho, či ide o zamestnanca, ktorý už platí ZP alebo nie Ak je na DoVP zamestnaný človek, ktorý nikde nepracuje, je dobrovoľne nezamestnaná osoba. V takomto prípade musí byť registrovaný v zdravotnej poisťovni a mesačne platí do ZP 575,- Sk.
    Ak jeho príjmy z dohôd presiahnu od 09 do 12/2005 sumu 13.000 Sk podá do 28.2.2005 ročné zúčtovanie preddavkov do ZP, odpočíta zaplatené preddavky a nedoplatok uhradí na účet ZP. Z odmeny DVP odvody neplatí ani pracovník ani zamestnávateľ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.