Zavrieť

Porady

Spotreba PHM

Stavebná firma má nákladné vozidlá, u ktorých sa je veľká nadspotreba PHM. Môže si túto nadspotrebu zúčtovať do daňových nákladov na základe vnútropodnikovej smernice o spotrebe PHM, kde si určí priemerné spotreby, keďže autá pracujú v teréne s nákladom prip.prívesom a nie je možné dodržať normovanú spotrebu podľa TP. A čo s autami, ktoré nemajú v TP uvedenú spotrebu PHM. Majitelia firmy nie sú naklonení možnosti, aby auta dali tzv. prelitrovať, keďže je to finančné náročné.
Usporiadat
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

A určite by som nerobil nič s prelitrovaním, najmä čo sa týka menších firiem. To je najväčšia hlúposť, akú som za posledný týždeň počul. Nielenže sa to malým firmám finančne neoplatí, ale aj akú máte záruku, že Vám takýto doklad kontrola uzná? Túto prácu mali vykonať výrobcovia automobilov, alebo to mali lepšie domyslieť legislatívne....určite by som si týmto nelámal hlavu.
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
smola predajňa, ktorá bola v Blave je zrušená.Takže mi nič iné neostáva ,len si ju spriemerovať/keďže mám 2 rôzne odpovede od predajcov Fiat/.Aj tak diki moc.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

jamajka
Ak daniari chcú aby sme rátali náklady podľa spotreby, mali by zabezpečiť aj to, aby údaj o priemernej spotrebe bol povinným údajom v technickom preukaze.
Toto sa mi páči Keď sa mám držať zákonov, dajte mi presný, konkrétny návod na použitie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať