Zavrieť

Porady

Pokuty nie len policajti ale aj daňoví kontrolóri

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
To je známe , že policajti musia plniť plán vyberania pokút . To vieme všetci .Ale .............

V sobotu som čítala časopis , v ktorom sa píše o stanovení plánu vyberania dorubkov dane , pokút atď. na rok 2005 . Každý daňový úradník ako jedinec/ správca , kontrolór/ musí vybrať v tomto roku pokuty , penále, a dorubky vo výške 3 mil.korún . Je od tejto sumy odmeňovaný .Toto opatrenie vyšlo z MF SR .Tak si predstavte, koľko je pracovníkov DÚ x 3 mil. .... koľko musia štátnu kasu naplniť ? Máme sa na čo tešiť . Pri kontrolách musia toľko hľadať , až niečo nájdu . Nie je možné že vraj , aby niečo nenašli a nepokutovali resp. nespravili dorubok na dani .

Inak v tejto dobe aspoň v našej oblasti veľmi chodia sankčné popl. za roky 2002, 2003, 2004 podnikateľom. To viem koľko ľudí to už dostalo . Takže sa asi potvrdzuje to napĺňanie štátnej kasy .Nuž je to smutné .
Naposledy upravil Zita5 : 10.10.05 at 07:24
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Lida
máte niekto skusenost, aky dovod uznaju na odpustenie pokuty 2000 Sk za oneskorene podanie štvrťročného Hlásenia.... ked namiesto 30.1.2004 som ho podala "až 31.1.2004" ? Dakujem

citujem samu seba - len na pripomenutie.
Napisala som žiadosť, uviedla, že 31.1.2004 bola sobota, takže v ten den som to doručiť nemohla. A tiež, že dátum 31.1. som uviedla len automaticky a že som si zle vyložila zákon .... do 30 dní.... je u mna koniec mesiaca.
-----------------------------
a vcera som dostala rozhodnutie že pokuta 2000 Sk sa mi odpúšťa.
Dakujem DU za pochopenie.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

možno ...
http://www.sme.sk/c/2539018/Zakazku-...ez-sutaze.html
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

kam išlo 1,6 miliardy Sk z našich daní
http://dnes.atlas.sk/z_domova/15219/...miliardy-korun
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať