Zavrieť

Porady

Exekúcia pre neplatenie

Dobrý deň,
chcem sa spýtať, či mám s mojím problémom šancu uspieť.
V roku 2003 som si kúpila nové vozidlo od predajcu, kde som bola zamestnaná. Ale asi za dva týždne predajca skrachoval. Auto som mala na leasing. Vozidlo si však zobral importér, nakoľko nebolo od predajcu vyplatené. Bolo mi povedané, že leasingovka aj importér ten problém, že mi vozidlo bolo odobraté riešia. Avšak po pol roku, čo som auto platila a nemala som ho, som prestala auto platiť o čom som leasingovku upovedomila. No a momentálne mi hrozí exekúcia, nakoľko leasingovka chce odo mňa doplatenie 5.000,- € aj napriek tomu, že auto nevlastním. Už som za auto zaplatila cca 18.000,- € a auto nemám. Viete mi poradiť nejakého právnika, ktorý by mi vedel s mojím problémom pomôcť?
ĎAKUJEM
Naposledy upravil stlienka : 24.03.10 at 09:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stlienka je offline (nepripojený) stlienka

    stlienka
    Je to trochu zložité. Keď ten môj zamestnávateľ skrachoval a importér si došiel pre nezaplatené vozidlá a samozrejme chceli zobrať aj moje nakoľko nebolo tiež uhradené, ihneď som komunikovala s leasingovkou v čom je problém a oni sami mi povedali, že vozidlo im mám vydať, že na druhý deň mi bude vrátené. Ide len o to, že každý deň som volala do leasingovky a oni mi povedali, že ich právnici to riešia s právnikmi importéra. No a nakoniec sa auto už po mňa nikdy nedostalo a leasingovke musím teraz zaplatiť tých 5.000,- €. Ide len o to, že leasingovka sa teraz odvoláva na to, že ten pán, čo mi to vedal, tam už nepracuje. Takže, ja mám teraz platiť za to, že mi niekto poskytok zlé informácie.

    Exekúcia pre neplatenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.