Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dakujem, skusim podla rad, ale papieriky pre istotu este nezahodim, minimalne tri-styri mesiace.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

poprosila by som radu, akým spôsobom treba urobiť v omege prevodný príkaz, skúšala som to, ale vždy mi vyhodí len prázdne tlačivo.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
poprosila by som radu, akým spôsobom treba urobiť v omege prevodný príkaz, skúšala som to, ale vždy mi vyhodí len prázdne tlačivo.
posúvam ....

poprosila by som radu, akým spôsobom treba urobiť v omege prevodný príkaz, skúšala som to, ale vždy mi vyhodí len prázdne tlačivo.[/quote]
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

to som este v omege nerobila... idem vyskusat

ale urcite treba mat v adresari partnerov zadany bankovy ucet dodavatela.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

vyskusane... ide mi to bez problemov...

pri pridani prikazu na uhradu, som si dala nacitat neuhradene zavazky a vyberala z nich ... kedze tuto funkciu nevyuzivam, tak nemam ani v ciselniku partnerov nahodene bankove ucty, tak som ich dohodila pri zadavani prikazu... nakoniec som dala prikaz vytlacit, vybrala pre ktoru banku ho ma vytlacit a hotovo...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
janaGT Pozri príspevok
posúvam ....

poprosila by som radu, akým spôsobom treba urobiť v omege prevodný príkaz, skúšala som to, ale vždy mi vyhodí len prázdne tlačivo.
Ak máš príkaz na úhradu vystavený, v evidencii dolu si dáš tlač... musíš ďalej potvrdiť čo chceš do výstupu zahrnúť či - aktuálny záznam (resp. označený) a až potom vybrať konkrétny typ príkazu - jednoduchý... či hromadný... a pre ktorú banku... Prázdny Ti vytlačí vtedy, ak nepotvrdíš správny výstup pred tlačou...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

problem mozes mat az pri tlaci...

ked das tlac, nastav sa na dany prikaz a stlac TLAC a na tlacovej obrazovke si pozri co ma zahrnut do tlacovej zostavy

oznacene
neoznacene
aktualny zaznam

Tak treba mat zakvacnute "aktualny zaznam" a v pravej casti pre ktoru banku ti ma vytlacit prikaz a daj si vystupne zariadenie "obrazovka" a skontroluj si to...

alebo ti to na obrazovke ukaze ale nevytlaci ti ho? resp. vytlaci ti prazndy prikaz? ak ano, tak to bude chyba programu...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

už sa mi to podarilo, len ešte neviem, ako tam dostanem typ a číslo preukazu totožnosti úplne dolu pod menom.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

je tam "identifikacia prikazcu" tak tam nastav dotycnu osobu ... napis meno a cislo OP a skus...

pozn: nemozem to vyskusat, nemam na tomto pocitaci omegu...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
je tam "identifikacia prikazcu" tak tam nastav dotycnu osobu ... napis meno a cislo OP a skus...

pozn: nemozem to vyskusat, nemam na tomto pocitaci omegu...
to číslo OP potrebujem dostať pod meno, ide o príkaz do istrobanky, tam to majú tak, keď dám vedľa seba, vypíše mi to tak isto vedľa seba.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
janaGT Pozri príspevok
to číslo OP potrebujem dostať pod meno, ide o príkaz do istrobanky, tam to majú tak, keď dám vedľa seba, vypíše mi to tak isto vedľa seba.
Tak v identifikácii príjemcu si daj oprav a keď napíšeš meno, nepouži enter na nový riadok, ale za menom drž medzerník až kým sa nedostaneš na druhý riadok a až tam píš číslo OP, potom bude pod menom.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
ešte otázka ohľadom DPH, konkrétne
ak na účte 343 019 zaúčtujem sumu spolu 2 695,10, preúčtuje mi ju automaticky na 343 000, čo by mal byť výsledný vzťah k št.rozpočtu resp. DU, ale preúčtuje mi ju v tej istej sume 2 695,10 ale v DP k DPH mám sumu 2696,- čo je aj správne.
ako riešite tieto rozdiely? V starom softe som ich účtovala ručne ako rozdiely zaokrúhlením, ale v omege to neviem urobiť, aby mi to urobilo automaticky.
Je to trreba niekde nastaviť?
posúvam ....
ešte otázka ohľadom DPH, konkrétne
ak na účte 343 019 zaúčtujem sumu spolu 2 695,10, preúčtuje mi ju automaticky na 343 000, čo by mal byť výsledný vzťah k št.rozpočtu resp. DU, ale preúčtuje mi ju v tej istej sume 2 695,10 ale v DP k DPH mám sumu 2696,- čo je aj správne.
ako riešite tieto rozdiely? V starom softe som ich účtovala ručne ako rozdiely zaokrúhlením, ale v omege to neviem urobiť, aby mi to urobilo automaticky.
Je to trreba niekde nastaviť?[/quote]
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

[quote=janaGT;954371]posúvam ....
ešte otázka ohľadom DPH, konkrétne
ak na účte 343 019 zaúčtujem sumu spolu 2 695,10, preúčtuje mi ju automaticky na 343 000, čo by mal byť výsledný vzťah k št.rozpočtu resp. DU, ale preúčtuje mi ju v tej istej sume 2 695,10 ale v DP k DPH mám sumu 2696,- čo je aj správne.
ako riešite tieto rozdiely? V starom softe som ich účtovala ručne ako rozdiely zaokrúhlením, ale v omege to neviem urobiť, aby mi to urobilo automaticky.
Je to trreba niekde nastaviť?


posúvam ....
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
[quote=janaGT;954811]
janaGT Pozri príspevok
posúvam ....
ešte otázka ohľadom DPH, konkrétne
ak na účte 343 019 zaúčtujem sumu spolu 2 695,10, preúčtuje mi ju automaticky na 343 000, čo by mal byť výsledný vzťah k št.rozpočtu resp. DU, ale preúčtuje mi ju v tej istej sume 2 695,10 ale v DP k DPH mám sumu 2696,- čo je aj správne.
ako riešite tieto rozdiely? V starom softe som ich účtovala ručne ako rozdiely zaokrúhlením, ale v omege to neviem urobiť, aby mi to urobilo automaticky.
Je to trreba niekde nastaviť?


posúvam ....
Cez ID si ručne zaúčtuj halierové vyrovnanie 343 a vyčisti si tým 343. neurobí to automaticky, automaticky ti preúčtuje DPH anal. ak máš zakliknuté, že to chceš - v uzávierkách účtovníctva
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

[quote=sway;954815]
janaGT Pozri príspevok

Cez ID si ručne zaúčtuj halierové vyrovnanie 343 a vyčisti si tým 343. neurobí to automaticky, automaticky ti preúčtuje DPH anal. ak máš zakliknuté, že to chceš - v uzávierkách účtovníctva
OK, toto som potrebovala vedieť. Ďakujem!
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte poraďáci...chcem sa spýtať...účtovala som ZDF a úhrada bola na 2 krát...pri prvej úhrade mi systém vyrátal kurzový rozdile, ale akoby to bolo z celej sumy a teraz pri doplatku faktúry opäť.
Keď si to celé narátam 563, 663 a jednotlivé úhrady suma sedí s pôvodne zaúčtovanou, len mi vznikajú dosť veľké 563,663...neviem či to tak môžem nechať, alebo to mám ručne opraviť..nemám s tým skúsenosť?
Ako to má byť správne?
Ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mimaemma Pozri príspevok
Ahojte poraďáci...chcem sa spýtať...účtovala som ZDF a úhrada bola na 2 krát...pri prvej úhrade mi systém vyrátal kurzový rozdile, ale akoby to bolo z celej sumy a teraz pri doplatku faktúry opäť.
Keď si to celé narátam 563, 663 a jednotlivé úhrady suma sedí s pôvodne zaúčtovanou, len mi vznikajú dosť veľké 563,663...neviem či to tak môžem nechať, alebo to mám ručne opraviť..nemám s tým skúsenosť?
Ako to má byť správne?
Ďakujem.
Ja to robím tak - kvôli prehľadnosti - že si urobím kópiu zDF a zaevidujem do zDPF ako by sme zaplatili preddavok. Obyčajne za tým pokračuje ďalšia objednávka voči dodávateľovi a teda aj zDF, ktorú potom s touto úhradou spárujem cez zID.
Ak nie a úhrada sa mi vráti, tak túto prijatú úhradu spárujem so zDPF, ktorá sa mi tým vysporiada.
Pravda je, že kurzové rozdiely vypočítané omegou nekontrolujem, spolieham sa na program (raz som do toho výpočtu zasiahla a bolo to ešte horšie ).
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Liba, ďakujem, len ja nemám žiadnu ďalšiu objednávku..z nejakých príčin sa firma dohodla, že zaplatí jednu faktúru na 2 krát..takže myslíš, že nemám zasahovať a radšej nechať nech sa to ukazuje aj ako vysoká suma na 563,663..?sú to sumy nad 20 000 SKK...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ak si overila výpočet kurzového rozdielu ručne a vyšlo ti to rovnako, tak nemôžeš mať pochybnosti.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ďakujem za pomoc, posielam bodík :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať