Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

poprosím o pomoc pri tomto probléme:
klient zaplatil za OF o 18,- Sk - bolo to v 2008 cez banku, teraz mi nesedí úhrada OF so sumou. Sumu by som mu chcela vrátiť cez pokladňu - súhlasí, aby sme to urobili ešte akože do min.roka, len neviem akým pohybom. KeĎ inkaso OF sumou s mínusom, tak mi to vyhadzuje ako závažnú chybu.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

janaGT Pozri príspevok
poprosím o pomoc pri tomto probléme:
klient zaplatil za OF o 18,- Sk - bolo to v 2008 cez banku, teraz mi nesedí úhrada OF so sumou. Sumu by som mu chcela vrátiť cez pokladňu - súhlasí, aby sme to urobili ešte akože do min.roka, len neviem akým pohybom. KeĎ inkaso OF sumou s mínusom, tak mi to vyhadzuje ako závažnú chybu.
niekedy to ide pohybom "úhr.DF" skús, lebo vlastne vydávaš peniaze.... a máš ešte 18 sk v pokladni v decembri
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

liba2 Pozri príspevok
niekedy to ide pohybom "úhr.DF" skús, lebo vlastne vydávaš peniaze.... a máš ešte 18 sk v pokladni v decembri
ešte áno my to urobíme iba papierovo
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

liba2 Pozri príspevok
niekedy to ide pohybom "úhr.DF" skús, lebo vlastne vydávaš peniaze.... a máš ešte 18 sk v pokladni v decembri
OK, prešlo to, je to v poriadku, ďakujem!
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ešte sa spýtam, ID na preúčtovanie HV za rok 2008 robím ručne, alebo mi to preúčtuje omega automaticky? Lebo stále mám na 431 k 31.12.2008 sumu HV 2007. Predpokladám, že to musím urobiť ručne.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

janaGT Pozri príspevok
ešte sa spýtam, ID na preúčtovanie HV za rok 2008 robím ručne, alebo mi to preúčtuje omega automaticky? Lebo stále mám na 431 k 31.12.2008 sumu HV 2007. Predpokladám, že to musím urobiť ručne.
Toto určite len ručne, lebo omega nevie ako sa rozhodlo valné zhromaždenie . Takže zobrať zápisnicu a podľa uznesenia všetko zaúčtovať .
0 0
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
liba2 Pozri príspevok
Toto určite len ručne, lebo omega nevie ako sa rozhodlo valné zhromaždenie . Takže zobrať zápisnicu a podľa uznesenia všetko zaúčtovať .
Presne ako povedala liba2 , len ručne a na základe zápisnice z VZ
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

liba2 Pozri príspevok
niekedy to ide pohybom "úhr.DF" skús, lebo vlastne vydávaš peniaze
Práve mi pri kontrole vyhodilo, že: na príjmovom doklade okruhu PD je suma so znamienkom mínus -- závažná chyba. Co teraz?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

asi si zapísala mínus.... veď pri úhrade DF sú uvedené na doklade kladné hodnoty.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

liba2 Pozri príspevok
asi si zapísala mínus.... veď pri úhrade DF sú uvedené na doklade kladné hodnoty.
to ide o tento problém, viď príspevok vyššie:
klient zaplatil za OF o 18,- Sk - bolo to v 2008 cez banku, teraz mi nesedí úhrada OF so sumou. Sumu by som mu chcela vrátiť cez pokladňu - súhlasí, aby sme to urobili ešte akože do min.roka, len neviem akým pohybom. KeĎ inkaso OF sumou s mínusom, tak mi to vyhadzuje ako závažnú chybu

urobila som ako si mi poradila ... teda dúfam
dala som PD, úhrada DF, byvrala som fa OF a sumu mínusom
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

a tú sumu mínusom ti ponúkol program ?

Ešte by bolo jedno riešenie:
vráť sa do banky, OF uhraď len do výšky sumy faktúry a rozdiel 18 sk zaúčtuj bez väzby na OF ako záväzok napr. 221/379. Potom môžeš pokojne urobiť VPD opäť bez väzby na OF, len si to zapíš v omege do poznámky.
Toto vidím ako jednoduchšie.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

liba2 Pozri príspevok
a tú sumu mínusom ti ponúkol program ?

Ešte by bolo jedno riešenie:
vráť sa do banky, OF uhraď len do výšky sumy faktúry a rozdiel 18 sk zaúčtuj bez väzby na OF ako záväzok napr. 221/379. Potom môžeš pokojne urobiť VPD opäť bez väzby na OF, len si to zapíš v omege do poznámky.
Toto vidím ako jednoduchšie.
urobila som to cez 379, idem ešte urobiť kontrolu, čo mi vypíše
0 0
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
Ešte by bolo jedno riešenie:
vráť sa do banky, OF uhraď len do výšky sumy faktúry a rozdiel 18 sk zaúčtuj bez väzby na OF ako záväzok napr. 221/379. Potom môžeš pokojne urobiť VPD opäť bez väzby na OF, len si to zapíš v omege do poznámky.
Toto vidím ako jednoduchšie.[/quote]

Aj mne sa tento prípad stal a riešila som to presne takto, ako ti radí liba2. Potom tú hotovostnú vratku samozrejme 379/211. Program to zvládol, nevypísal žiadnu chybu. Skús to tak
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

poradkyne moje zlaté,
akým spôsobom si viem vytlačiť naraz všetky ID z celého roka?
Musím ich vytláčať po jednom, keď dám tlačiť všetko, tlačí mi úplne všetky doklady napr. likvidačné lísty, PPD,VPD ...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

otvor si EUD a daj si okruh ID a ostatne dve "vsetko"

klikni podtym na tlacitko OZNAC, tam vyber najskor ODZNAC VSETKO a klikni este raz a vyber OZNAC ZOBRAZENE ... takto ti oznaci vsetky doklady, ktore mas zobrazene...

potom das tlacit a vyberies si TLACIT OZNACENE (zakvacnes) to v tom tlacovom okienku...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
otvor si EUD a daj si okruh ID a ostatne dve "vsetko"

klikni podtym na tlacitko OZNAC, tam vyber najskor ODZNAC VSETKO a klikni este raz a vyber OZNAC ZOBRAZENE ... takto ti oznaci vsetky doklady, ktore mas zobrazene...

potom das tlacit a vyberies si TLACIT OZNACENE (zakvacnes) to v tom tlacovom okienku...
paráda, ide to !!!
ďakujem za cennú radu!
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Prosim vas, kde je chyba, ak v evidencii uctovnych dokladov mam fakturu, ktora bola evidentne uhradena vyfarbenu bielo ale v knihe zavazkov ju ukazuje na cerveno, to znamena, ze je neuhradena. Aj vo vytlacenej zostave figuruje ako neuhradena.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

durisovad Pozri príspevok
Prosim vas, kde je chyba, ak v evidencii uctovnych dokladov mam fakturu, ktora bola evidentne uhradena vyfarbenu bielo ale v knihe zavazkov ju ukazuje na cerveno, to znamena, ze je neuhradena. Aj vo vytlacenej zostave figuruje ako neuhradena.
skús vymazať úhradu a znova nahraj
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ao toto je riesenie, ze budem vymazavat a znovu nahravat? A nahrat tak isto ako predtym alebo nejako inaksie?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

nahraj tak isto, mne sa to stáva ak som dodatočne niečo v úhrade opravovala
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať