Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dobre, skusim, ale ja som v uhrade nic dodatocne neopravovala. A ostatne uhrady su preco v poriadku a len tych par sa zobrazuje zle?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ešte takú malú otázočku:
keď si dám načítať údaje z účtovníctva do DP DPPO, prečo mi do riadkov nenačíta napr. 545, načítava mi len odpisy. ostatné pomocné výpočty sú prázdne, potom je len suma celkových N a V.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Vidim, ze nie som sama, co mam s OMEGOU problemy.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

durisovad Pozri príspevok
Vidim, ze nie som sama, co mam s OMEGOU problemy.
ja som tiež začiatočníčka a nie všetko mi je jasné!
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja som si zakupenie programu predstavovala tak ako kupu ineho tovaru - to znamena, ze predajca mi ho riadne predvedie a nauci ma, ako s nim treba pracovat. Ale to som sa hlboko zmylila. Sice predviedli, ale velmi rychlo, takze som nestacila sledovat, co robia a myslim si, ze ak len v tomto roku robili uz tretiu verziu, asi to nebude to prave orechove.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

durisovad Pozri príspevok
Ja som si zakupenie programu predstavovala tak ako kupu ineho tovaru - to znamena, ze predajca mi ho riadne predvedie a nauci ma, ako s nim treba pracovat. Ale to som sa hlboko zmylila. Sice predviedli, ale velmi rychlo, takze som nestacila sledovat, co robia a myslim si, ze ak len v tomto roku robili uz tretiu verziu, asi to nebude to prave orechove.
plne súhlasím, ja už asi tretí deň uzavieram a mažem ... zase uzavriem zase zmažem ... stále dokola.
Ale neboj sa, máme tu super kočky, ktoré určite budú radiť tak dobre ako doteraz. Patrí im za to moja veľká vďaka!
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
janaGT Pozri príspevok
plne súhlasím, ja už asi tretí deň uzavieram a mažem ... zase uzavriem zase zmažem ... stále dokola.
Ale neboj sa, máme tu super kočky, ktoré určite budú radiť tak dobre ako doteraz. Patrí im za to moja veľká vďaka!
Nase kocky su sice zlate, ale nevidim dovod, preco by mali pracovat za nich, pokial viem, provizie nedostavaju. Ja mam sto chuti cele to vratit a ziadat peniaze spat.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

janaGT Pozri príspevok
ešte takú malú otázočku:
keď si dám načítať údaje z účtovníctva do DP DPPO, prečo mi do riadkov nenačíta napr. 545, načítava mi len odpisy. ostatné pomocné výpočty sú prázdne, potom je len suma celkových N a V.
Otvoríš si nastavenia - účt rozvrh a zaklikneš že je 545 nedaňový, ďalej na tej istej karte otvoríš zložku účt. výkazy otvoríš daňové priznanie nastavíš sa tam na riadok so šípkou a tam si nájdeš do ktorého riadku v dp sa to má načítať, dáš ok, samé to neurobí.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

durisovad Pozri príspevok
Nase kocky su sice zlate, ale nevidim dovod, preco by mali pracovat za nich, pokial viem, provizie nedostavaju. Ja mam sto chuti cele to vratit a ziadat peniaze spat.
to by bolo asi najlepšie, ale neboj sa, myslím, že je to len otázka času. SW čo som mala predtým bol o minimálne 50% horší ako omega. A robila som na ňom, tiež to bolo o zvyku.
A neviem si predstaviť, že by som sa zase učila robiť v niečom inom.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

holubicka: tu mam zas zato, ze to by malo byt nastavene od krosu... ved predsa vedia kam vykazuje taketo ucty...
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

janaGT Pozri príspevok
to by bolo asi najlepšie, ale neboj sa, myslím, že je to len otázka času. SW čo som mala predtým bol o minimálne 50% horší ako omega. A robila som na ňom, tiež to bolo o zvyku.
A neviem si predstaviť, že by som sa zase učila robiť v niečom inom.
Ja robím v omege od 2001 a nedám na ňu dopustiť predtým som robila v iných ale naozaj je to sila zvyku.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ahojte,vedeli by ste mi prosím poradiť,ako si mám zakliknúť SALDOKONTO pri účte 314-je to záväzok alebo pohľadávka som z toho trochu
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

erika_H Pozri príspevok
Ahojte,vedeli by ste mi prosím poradiť,ako si mám zakliknúť SALDOKONTO pri účte 314-je to záväzok alebo pohľadávka som z toho trochu
Účet 314 má názov poskytnuté preddavky. To znamená, že keď niekomu dám financie, očakávam, že mi ich vyúčtuje: buď poskytne tovar, službu, alebo peniaze vráti - teda je to moja pohľadávka .
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

liba2 Pozri príspevok
Účet 314 má názov poskytnuté preddavky. To znamená, že keď niekomu dám financie, očakávam, že mi ich vyúčtuje: buď poskytne tovar, službu, alebo peniaze vráti - teda je to moja pohľadávka .
Dik Libka Už keď som sa nad tým zamyslela,tak mi to došlo..

prosím ťa,potrebovala by som vedieť,ku ktorým SALDOKONTOVÝM účtom by som mala robiť k 31.12.2008 kurzové rozdiely
Omega mi automaticky vypočíta 311,321,314,324
ale ked chcem urobiť závierku A,píše mi,že mám ešte vypočítať ručne kurzové rozdiely.. ale ani neviem,ako to mám zistiť,ku ktorým účtom nie sú urobene
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

erika_H Pozri príspevok
Dik Libka ..... ku ktorým SALDOKONTOVÝM účtom by som mala robiť k 31.12.2008 kurzové rozdiely
Omega mi automaticky vypočíta 311,321,314,324
ale ked chcem urobiť závierku A,píše mi,že mám ešte vypočítať ručne kurzové rozdiely.. ale ani neviem,ako to mám zistiť,ku ktorým účtom nie sú urobene
pravdepodobne ku každému, pri ktorom máš krížik že je saldokontný a zostatky na ňom boli pôvodne zaúčtované aj vo valute ; to si musíš popozerať, resp. určite si pripravuješ aj inventúru zostatkov na účtoch , tak mala by si vedieť, ktorý zostatok bol zaúčtovaný vo valute. Nepodceňuj kurz. rozdiely ani tie, čo ti vypočíta omega, treba ich všetky prejsť a preveriť - nie výpočet ale či vôbec tam má byť kurz. rozdiel; mne sa stalo , že pôvodná fa bola vo valute a čiastočná úhrada v Sk a omega mi vypočítala z Sk kurz. rozdiel (omega nevie rozmýšľať to prenecháva na teba).
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

liba2 Pozri príspevok
pravdepodobne ku každému, pri ktorom máš krížik že je saldokontný a zostatky na ňom boli pôvodne zaúčtované aj vo valute ; to si musíš popozerať, resp. určite si pripravuješ aj inventúru zostatkov na účtoch , tak mala by si vedieť, ktorý zostatok bol zaúčtovaný vo valute. Nepodceňuj kurz. rozdiely ani tie, čo ti vypočíta omega, treba ich všetky prejsť a preveriť - nie výpočet ale či vôbec tam má byť kurz. rozdiel; mne sa stalo , že pôvodná fa bola vo valute a čiastočná úhrada v Sk a omega mi vypočítala z Sk kurz. rozdiel (omega nevie rozmýšľať to prenecháva na teba).
joj
a ako prosim ta najdem VŠETKY učtovne doklady v cudzej mene?
môžem cez knihu analytickej evidencie,a vyberiem si menu?
a potom musim po položke odkontrolovať,či to súhlasí,ano?
mám ich máličko,tak som sa tomu ani nevenovala,iba som dala dopočítať automatické kurz.rozdiely..
no aspon dúfam,že výpočty sú ok
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

... všetky otvorené... hovoríš že ich je máličko veď k dokladovej inventúre zostatkov na účtoch musíš mať aj kópiu dokladu... tak z neho vidíš či to bolo vo valute alebo nie.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

liba2 Pozri príspevok
... všetky otvorené... hovoríš že ich je máličko veď k dokladovej inventúre zostatkov na účtoch musíš mať aj kópiu dokladu... tak z neho vidíš či to bolo vo valute alebo nie.
nooo.. neviem či to robím správne..
inventarizáciu účtov si robím takto:
prehľady - inventarizácia majetku a záväzkov - tlač, inventariz.zápis podrobný-vyberiem číslo účtu,syntetický, -medzisúčty za syntetický účet
ale účty s nulovým zostatkom mi nezobrazí vôbec
a napr.211 mám analytickú aj pre CZK,ale zostatok je nulový,takže tam aj tak nič nevidím
a všetky zostatky mám v SK,takže nikde nevidím,či bolo účtované vo valute Tak teraz fakt neviem,čo to vôbec robim
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mame na svete dalsiu verziu OMEGY - 12.12
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ahojte,prosím Vás,ako si v OMEGA tlačíte inventarizáciu pohľadávok-mám však na mysli list na odsúhlasenie,ktorý sa pošle odberateľovi?
Ja to neviem nájsť..
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať