Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Tlač/Prehľady/Odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov a na pravej strane si oznac typ tlacovej zostavy ci chces iba pohladavky, iba zavazky alebo oboje naraz...

otvori sa ti okienko, kde nastavis k akemu datumu to ma program urobit, texty a kto to vybavuje plus adresa firmy (prekontrolovat tuto adresu, mne sa tak podarilo poslat so starou adresou firmy :-) ) a mas to :-)
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ďakujem Ti pekne Andrea
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

mne sa stala takáto vec:
v omege som začínala tak, že som si urobila v roku 2008 neúčtovne saldo s odber.a dod.fa,
potom som urobila ID ktorým som zadala koncoročné stavy 2008 ( uzávierku som robila ešte v starom softe )
Keďže som do ID dávala aj účty 321 a 311, pýtalo si to že je to sdk účet a treba priradiť partnera, tak som dala že fiktívny odb. a dod. - nakoľko som už mala fa v salde.
Po prechode do roku 2009 sa mi ten fiktívny dod. aj odberateľom dali znova do účta, takže mi teraz nesedí saldo a ks účtov 311,321.
Viete mi s tým poradiť?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zo svojich skúseností s Omegou viem, že k účtom 311, 321 treba korektne priradiť partnera - inak si vyrobíš chaos. Takže - opraviť
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

liba2 Pozri príspevok
Zo svojich skúseností s Omegou viem, že k účtom 311, 321 treba korektne priradiť partnera - inak si vyrobíš chaos. Takže - opraviť
to áno, ale problém je v tom, že raz mám v salde všetky fa pekne s konkrétnym dodávateľom resp. odberateľom, ale tým, že som ID nahodila KS účtov 321 aj 311, tým sa mi navýšili saldá o položku fiktívny dod. ale jednou sumou ( je to vlastne celá suma 321 z roku 2008 ).
Neviem, či to píšem dosť zrozumiteľne. Poprípade to zoskenujem.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

už som asi prišla na chybu, v ID musím dať doklad nezahrnúť do salda!
idem to skúsiť a uvidím.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
janaGT Pozri príspevok
to áno, ale problém je v tom, že raz mám v salde všetky fa pekne s konkrétnym dodávateľom resp. odberateľom, ale tým, že som ID nahodila KS účtov 321 aj 311, tým sa mi navýšili saldá o položku fiktívny dod. ale jednou sumou ( je to vlastne celá suma 321 z roku 2008 ).
Neviem, či to píšem dosť zrozumiteľne. Poprípade to zoskenujem.
Janka... skús si do jednotlivých ID vstúpiť cez "opravu" - ostatné údaje a tam si odklikni - neprenášať do roku 2009... (ak som Ťa správne pochopila)...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ajuška Pozri príspevok
Janka... skús si do jednotlivých ID vstúpiť cez "opravu" - ostatné údaje a tam si odklikni - neprenášať do roku 2009... (ak som Ťa správne pochopila)...
Už to mám OK, dala som doklad nezahrnúť do saldokonta, teraz som si znova všetko vytlačila a mám to OK. Tak sa teším
0 0
skola skola

skola je offline (nepripojený) skola

Ahojte Poraďáci.
Tiež som začiatočníčka v Omege a veľmi veľa ste mi pomohli so svojimi príspevkami-vďaka Vám všetkým. Napriek tomu, že som sa zúčastnila úvodného školenia,dosť som sa natrápila pri začiatkoch-vzory a predkontácie ešte stále neovládam. Ale teraz mám väčšie problémy.
1. medzi príspevkami som sa dočítala, že Omega nespraví ročný prevod, treba ručne zaúčtovať. Mohli by ste mi pomôcť, čo kde treba preúčtovať-pomohla by aj predkontácia.
2. nesedi mi hlavná kniha v období otvorenie-701, má byť nulový a ja mám zostatok-neviem čo som spravila zle - môžete aj predkontáciu ?
3. Počiatočný stav soc.fondu v období otvorenia ako zaúčtovať-nemáme BÚ sociálneho fondu-účtujem od roku 2008.
Vopred ďakujem
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

co tym myslis "nespravi rocny prechod"

Ked skoncis uctovanie roku 2008, poslednym zapisom je zauctovanie danovej povinnosti (ak daka vznikla) na zaver urobis poslednu uzavierku uctovnictva a dph (zakvacnes A a zadas od 1.1.08-31.12.08) potom urobis zavierku uctovnictva a znovu posledny krat prechod do noveho roka a program zauctuje vsetko potrebne - aj konecny ucet suvahovy aj zaciatocny ucet suvahovy a prenesie aj HV na ucet 431.
- program sam uctuje na 701, 702 aj 710 - ty sama s tymito uctami nepotrebujes pracovat

- ak ucet SF len zacinas uctovat, tak aky pociatocny stav chces uctovat?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

skola Pozri príspevok
Ahojte Poraďáci.
Tiež som začiatočníčka v Omege a veľmi veľa ste mi pomohli so svojimi príspevkami-vďaka Vám všetkým. Napriek tomu, že som sa zúčastnila úvodného školenia,dosť som sa natrápila pri začiatkoch-vzory a predkontácie ešte stále neovládam. Ale teraz mám väčšie problémy.
1. medzi príspevkami som sa dočítala, že Omega nespraví ročný prevod, treba ručne zaúčtovať. Mohli by ste mi pomôcť, čo kde treba preúčtovať-pomohla by aj predkontácia.

2. nesedi mi hlavná kniha v období otvorenie-701, má byť nulový a ja mám zostatok-neviem čo som spravila zle - môžete aj predkontáciu ?

3. Počiatočný stav soc.fondu v období otvorenia ako zaúčtovať-nemáme BÚ sociálneho fondu-účtujem od roku 2008.
Vopred ďakujem
K zvýraznenému:
začala si účtovať v omege ešte rok 2008 ?
ten nesúlad máš v Hl. knihe r. 2008 ? alebo už r. 2009 ? upresni o akú sumu ide;
ak r. 2009 to znamená, že si už prechod do nového roka urobila, a teda si musela aj zistiť, že nebolo treba nič účtovať... môžeš to objasniť ?
ďalej v roku 2008 si účtovala aj v cudzej mene - teda inej ako SKK ?
soc. fond sa sleduje na účte 472, máš na ňom zostatok v r. 2008 ? máš ten zostatok prepočítaný na eur aj ako P.Z. v r. 2009 ? BÚ k soc. fondu nepotrebuješ.
V zadaní je málo informácií na to aby sme ti poradili, alebo sú len strohé, treba ich upresniť , potom skúsime aj poradiť.
Naposledy upravil liba2 : 18.03.09 at 22:25
0 0
skola skola

skola je offline (nepripojený) skola

Ďakujem za rady, upresňujem moje zadanie. Jedná sa o rok 2008. Predtým som účtovala v MRP, preto mám počiatočné stavy. Je to nezisková organizácia-športový klub, všetky príjmy máme oslobodené od dane /dotácia na činnosť od Mestského úradu, členské príspevky a 2%/ nie sme platiteľmi DPH, neúčtujem v cudzej mene. Zaúčtovala som poč.stav.pokladne a BÚ na 701, a ďalej neviem ako, treba aj záväzky voči zamestnancom a poisťovniam?
Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

skola Pozri príspevok
Ďakujem za rady, upresňujem moje zadanie. Jedná sa o rok 2008. Predtým som účtovala v MRP, preto mám počiatočné stavy. Je to nezisková organizácia-športový klub, všetky príjmy máme oslobodené od dane /dotácia na činnosť od Mestského úradu, členské príspevky a 2%/ nie sme platiteľmi DPH, neúčtujem v cudzej mene. Zaúčtovala som poč.stav.pokladne a BÚ na 701, a ďalej neviem ako, treba aj záväzky voči zamestnancom a poisťovniam?
Ďakujem
... a máš aj užívateľskú príručku k Omege ? lebo tam je to pekne vysvetlené ako začať účtovníctvo v omege.
Je rozdiel či začínaš 1.1. alebo v priebehu roka. Ale nahodené musíš mať všetky P.Z. k danému dňu plus k účtom 311 a 321 musíš mať aj jednotlivé pohľadávky a záväzky , teda faktúry nahodené do saldokonta. Záväzky voči zamestnancom, t.j. nevyplatené mzdy ti stačí PZ na účte. Neskôr sa rozhodneš, či budeš používať aj saldokonto k tomto účtom.
Tá chyba v HK v otvorení, to je otvorenie v roku 2008 ? ak nemáš vyrovnané strany, tak ti niečo chýba. My ti ťažko povieme čo a ešte k tomu predkontáciu. Vezmi KZ z MRP a porovnaj čo ti chýba zistíš.
P.S. k SF zaúčtuješ rovnako ako každý iný účet v otvorení 701/472.
Ročný prevod budeš robiť až budeš mať aspoň P.Z. v r.2008 odsúhlasené, aby si si neprenášala chybu do ďalšieho roka 2009.
0 0
skola skola

skola je offline (nepripojený) skola

Dobre, večer sa na to pozriem, mám to doma v počítači, dúfam, že sa mi podarí. /príručku mám/
0 0
skola skola

skola je offline (nepripojený) skola

OK už to mám v poriadku.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte poraďáci,
chcem sa spýtať ako si kontrolujete pohľadávky a záväzky v omege.
Vytlačila som si zostavy " kniha pohľadávok" a "kniha záväzkov", ale nesedia mi KZ s hlavnou knihou..poradí mi niekto prečo?
Ako si v Omege kontrolujete tieto 2 veci?
Vopred ďakujem za rady.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
mimaemma Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
chcem sa spýtať ako si kontrolujete pohľadávky a záväzky v omege.
Vytlačila som si zostavy " kniha pohľadávok" a "kniha záväzkov", ale nesedia mi KZ s hlavnou knihou..poradí mi niekto prečo?
Ako si v Omege kontrolujete tieto 2 veci?
Vopred ďakujem za rady.
musíš si do tejto kontroly zaradiť aj kontrolu salda, tu máš link, kde sme to riešili: http://www.porada.sk/22865-post12.html

a hlavne pri kontrole nezabudni na počiatočné stavy na účtoch v KAE, takže radšej si chyby hľadaj v salde....
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
a aj toto si kukni ak máš čas:je to krásne popísaný návod
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte,
pozerala som si tieto zostavy..moc tomu nerozumiem,ale našla som inú vec..účtujem iba zahraničné faktúry, pri ktorých sú relatívne dosť vysoké kurzové rozdiely. Pri účtovaní nie sú zaškrtnuté ako " zahrnúť do saldokonta"..môže mi toto robiť problém pri zostatkoch?
Ako to má byť správne ako zahrnuté či nezahrnuté do saldokonta?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Problem moze byt aj v tom, ze v knihe zavazkov mas zahrnute vsetky zavazky, t.j. napr. v mojom pripade uctujem nielen na 321 ale aj 379... potom jasne, ze to nesedi s HK.

Treba si vyhodit zostavu Saldokonto po polozkach a tam nastavit pre ucet napr. 321 100 (pre tuzemske faktury) a este dat priznak neuhradene a az tak zistis kde je chyba, a ci ti zostatok na tomto ucte sedi so zostatkom v HK.

Takto si treba vytlacit saldokonto pre vsetky saldokontne ucty jednotlivo... prides tak aj na pripadne chyby ako som mala napriklad ja zle zadane analytiky pri zahranicnych fakturach.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať