Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Pozerám si to a porovnávam s predchádzajúcim rokom, tam to bolo jednoduché, len bolo len málinko faktúr až koncom roka...neviem či si tieto kontroly nemám robiť až po závierke? Už si nepamätám ako som to robila...
Ako to robíš Ty?
Spravila som si len závierku kurzových rozdielov ( mám len zahraničné faktúry) a teraz to porovnávam ...no ale rozdiely sú fakt veľké..
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mima: mozes mat presne problem len s tym, ze mas zle zadane analytiky

ja si to robim pred nachystanim danoveho priznania, mam taku moju zauzivanu tabulku pre inventarizaciu a tam si postupne nahodim zostatky z HK a zistujem z inych evidencii co tento zostatok znamena... akonahle je niekde chyba, tak opravujem, kym to neni v poriadku... a ku zostatkom uctov 311, 321 a 379 si vytlacim vyssie spomenute "saldokonto po polozkach, pre dany ucet a s priznakom neuhradene" a MUSI to sediet... maximalne malinke inventarizacne rozdiely zauctujem tak, aby to sedelo so saldokontom...

ak nesedi, kontrolujem kde sa stala chyba, u mna to je vzdy problem s analytikami, tak ich poopravujem a je dobre.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Andrea,
prišla som na to, že keď si dám prehľad - evidencia - kniha pohľadávok (ako minulý rok) tak mi zostatok sedí s koncovým stavom v HK. Ale včarajšia zostav, ktorú mám vytlačenú pred sebou - tiež sa volá " kniha pohľadávok" je úplne iná..s ktorou to má vlastne sedieť?
Neznášam stres..zablokujem sa a neviem potom uvažovať
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mima to velmi dobre poznam, v stresovych situacich a hlavne ked uz neviem ako dalej proste stop, blok a nevymyslim nic...

musi ti to sediet s tym saldokontom, nie s knihou pohladavok ci zavazkov.

opakujem postup:

PREHLADY tam SALDOKONTO (po polozkach) a tam si zadas pre synteticky ucet napr. 321, plus nastavis len neuhradene...

a zostatok 321tky ti musi sediet s tymto saldokontom neuhradenych pre 321tku.

Takto si vytlacis saldokonto pre vsetky saldokontne ucty. A toto mam ja ako prilohu k inventarizacii.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Andrejka, robím to podľa Tvojho návodu, chcem sa spýtať..ak si teda sčítam PZ + saldokonto po položkách musím prísť na sumu, ktorú mám ako KZ na 311.
Ak mi toto sedí je už všetko v poriadku?
Mima
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

porovnavas konecny zostatok daneho uctu so sumou na tom saldokonte pre ten ucet
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Andrea, ešte raz ďakujem , už Ťa nechem moc otravovať, posledná (teda aspoň dúfam, že posledná..) otázočka.
Robila som si prehľady saldokonta aj podľa partnerov, podľa priloženého linku na kontrolu sadkonta z dnešného rána.
Je tam písané, že ak je nesprávne zaúčtované saldokonto, budesa javiť v stĺpci rozdiely + aj - hodnota...ja tam takéto mám, ale iba v prípade, že faktúra z minulého roka bola uhradená v tomto roku mám tam -..to by malo byť v poriadku, áno?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tu je link ako ma vyzerat spravne a nespravne sparovane saldo...

http://www.porada.sk/994331-post105.html
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

lebo ak mas zle vyrovnane saldokonto, tak ti bude tieto doklady nadalej prenasat do dalsich rokov plus ti vypocita nezmyselny centovy rozdiel pri prechode do roku 2009.

Tu byva vacsinou chyba prave v analytikach. Faktura bola zaevidovana na 321 100 ale uhrada na 321 000. Samotnu 321 to neovplyvni, neovplyvni to ani knihu zavazkov, ale saldo bude zle. Pripadne skus este raz dat sparovat tuto uhradu. Ak to je spravne, tak v zostave NEVYROVNANE saldokonto ti to uz nebude figurovat... v tejto zostave maju ostat LEN NEUHRADENE faktury.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ako sa dostanem do tej zostavy ( link ktorý si mi poslala) ?
Moja tabulka vyzera takto ...
tabulka-saldokonto.jpg  
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Prosím o pomoc. Kurzový rozdiel zaúčtovaný ku 31.12.2008 (omega robí sama) na zahr. bankovom účte oproti 563. Ja tam mám príliš vysoké číslo. Z čoho sa to číslo skladá? srdečná vďaka.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Je to prepočet kurzom k 31.12. ak sa Ti to nezdá, skontroluj si kurz k danému dňu.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mima: co mas ten obrazok, tak tam daj tlac na obrazovku pripadne si to aj vytlac ak tam mas daky problem, tak aby si to mohla opravovat
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kurzovy rozdiel ku 31.12.08 je rozdiel z precislovania kurzom ku 31.12.2008. Tj. pocas roka si mala zahranicne faktury zaevidovane kurzom vystavenia a ku 31.12.08 ich treba prepocitat novym kurzom a to kurzom 31.12.08 a rozdiely ti preuctuje na 563 resp. 663.

Ak toho nemas vela, tak si urob tabulku, kde si vypises vsetky neuhradene faktury v cudzej mene, kurz v uctovnictve, suma v SKK po prepocte a potom si urob stlpec s kurzom k 31.12. a jednotlivo vypocitas kurzovy rozdiel z prepocitania novym kurzom a porovnas si s programom, ci to je v poriadku.
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Tomuto rozdielu rozumiem,ale na účte 563 mám konktétne :
BV ku 31.12.2008 kurzový rozdiel 113 000,-- sk ( na účte len 240,--EUR)
vo valutovej pokladni kurzový rozdiel 5 000,-- ( v pokladni 0)
Tieto kurz. rozdiely robila OMEGA sama a ja neviem čo to je. Dakujem
koncorčné kurzové rozdiely sa účtujú ku neuhradeným došlým alebo odoslaným zahr. faktúram. A ešte nejaké? Ďakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

no este je tam rozdiel aj z pokladne... toto vznika kvoli rozdielnym kurzovym rozdielom v priebehu roka...

napr. prijem do pokladne 1.000,- USD kurzom 22,- = 22.000,- Sk
vydaj z pokladne 1.000,- USD kurzom 20 = 20.000,- Sk

rozdiel = 0 USD ALE v SKK je rozdiel 2.000,- a to treba zauctovat na kurzove rozdiely uz len v SKK lebo cudzia mena je vyrovnana...

Inak ja som mala aj problem s ciastocnymi kurzovymi rozdielmi pri zahranicnych fa... som ich natvrdo opravovala tak, ako maju byt. Zrejme aj toto program vyrovnava na konci roka.
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

A dajú sa aj nejako skontrolovať či sú správne ? Ďakujem GAbi
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja si robievam takisto tabulky pri ciastocnych uhradach, a podla toho viem, ci kurzovy rozdiel je spravny... ak nie, tak natvrdo ho opravim...

vies si vypocitat kurzovy rozdiel z ciastocnej uhrady?
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Pri faktúrach to mám OK. Neviem v OMEGE skontrolovať - uzávierka - kurzové rozdiely v PD a BV. uzávierka kurzové rozdiely saldokonto je z faktúr (neuhradených ) to je OK, ale ako vznikajú kurzové rozdiely PD a BV. ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

gabi2 Pozri príspevok
Pri faktúrach to mám OK. Neviem v OMEGE skontrolovať - uzávierka - kurzové rozdiely v PD a BV. uzávierka kurzové rozdiely saldokonto je z faktúr (neuhradených ) to je OK, ale ako vznikajú kurzové rozdiely PD a BV. ďakujem.
napr. máš KZ 100 eur a k tomu v účtovníctve na 211 stav 4000 Sk.
počítaš: 100 x k.k. 30,1260 = 3012,60 Sk mínus 4000 Sk = 987,40 Sk strata, lebo sa ti znížilo hodnotové vyjadrenie v Sk.

Toto ti omega urobí sama a ty ju môžeš takto skontrolovať. Detto BV
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať