Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

pozri si zostatok zahranicnej banky a zahranicnej pokladne pred tymito uzavierkami..

napr. zostatok na ucte = 1.000,- USD a v SKK mene tam budes mat tiez dake cislo, trebars 23.000,- Sk.

ked si vezmes zostatok 1.000,- a prepocitas kurzom k 31.12., tak ti vyjde podla kurzu suma v SKK = x 21,385 = 21.385,-

Kedze uctovne mas stav 23.000,-, tak rozdiel ti program zuctuje na 563 alebo 663. V tomto pripade 1615,- Sk 563/221 AE

Rovnaky postup je pri pokladni. Ide proste o to, ze v priebehu roka pouzivas rozne kurzy, preto v SK ti ku koncu roka ostane zostatok ale ked si sumu v zahranicnej mene prepocitas kurzom k 31.12. tak ti vyjde kolko tam mas mat, preto ten rozdiel treba zauctovat na 563 alebo 663, aby ti sedela ako suma v zahranicnej mene (s nou nerobis nic) tak aj suma v SKK po prepocte kurzom.
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Som rada, že sa mi to snažíš vysvetliť ale ja už asi no neviem. Napíšem ti svoj problém : PD KZ 2280,54 EUR na 211 mám 68 703,54 a kurz rozdiel vypočítal 3 210,62. A pri BV KZ 248,21 EUR na 221 je 7477,57 a kurz. rozdiel 113 887,93. Možno sa na to dívam a nevidím. Možno sa pozerám na zlé účty. Ďakujem.
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Pozrela som sa na to pred uzávierkou a po uzávierke tak je to tak ako píšete ani by som sa nad tým nepozastavila ale ten 113 000rozdiel sa mi zdá vysoký, je to možné? Dievčatá srdečná vďaka. Gabi
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

gabi: zostatky v EUR ti sedia na SKK po prepocitani kurzom... takze ti tie kurzove rozdiely zauctovalo dobre :-)

ten druhy KR je ale dost vysoky...

Keby si zrusila kurzove zavierky pokladne a BU, tak vtedy by ti to nesedelo...

urob si daku tabulku
napr. vid priloha
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahoj Andrea (alebo aj niekto iný skúsený :-)),
to som opäť ja...čítam si tu včerajšie príspevky..Ty opravuješ v omege KR?
Mne sa tiež nepozdáva aký KR vyrátala z čiastočnej úhrady, ale neodvážila som sa opraviť to - tu je príklad
30,275 * 135200 EUR je 4093180 SKK
čiastočná úhrada v sume 135000 EUR kurzom 30,332
30,332*135000 je 4094820 čiže KR by bol 1640 SKK, omega mi zaúčtovala 7706,4 SKK na 663...mám to opraviť?
Vopred ďakujem.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
No, ja som si myslela, ze u takeho dokonaleho programu nie je treba kontrolovat prepocty. A-propos - dnes vysla dalsia verzia programu OMEGA oznacena 12.13
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mima: nespravne pocitas kurzove rozdiely. Nesmies pocitat z celej sumy faktury, ale musis si danu fakturu rozdelit a vypocitat hodnotu v uctovnictve pre tych 135.000 EUR (kurzom zaevidovania) a porovnat s kurzom úhrady tejto sumy.

vid priloha
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Aďa,
opäť moc ďakujem , mrzí ma, že Ti nemôžem udeliť ďalšie 2 body, systém ma nepustí, musím predtým dať body niekomu inému.
Včera si mi moc pomohla,nakoniec som to mala ok, len som si zle zadala dátumy do zostavy saldokonta, preto mi to hádzalo tie divné čísla.
Ešte sa chcem spýtať na postup pri uzávierke, mám najprv spraviť uzávierku D, alebo zaúčtovať ručne vyrátanú daň z príjmu? Logicky by mi vyšlo spraviť závierku..nie som si istá, nemôžem to nájsť v manuále...
Ďakujem,
Mima
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

urobis najskor uzavierky vsetky ostatne (v tej casti, kde je okrem ineho aj uzavierka uctovnictva a dph)

potom urobis uzavierku D

urobis danove priznanie

dan z DP zauctujes

urobis uzavierku A

vytlacis vykaz ZaS plus Suvahu

urobis Zavierku uctovnictva

prechod do noveho roka

hotovo, stary rok uzavery, novy ma zostatky zo stareho prenesene :-)

mima: dakujem, co uz s takym systemom, asi sa nan budem stazovat :-D
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

durisovad Pozri príspevok
No, ja som si myslela, ze u takeho dokonaleho programu nie je treba kontrolovat prepocty. A-propos - dnes vysla dalsia verzia programu OMEGA oznacena 12.13
To si myslíš správne, lebo to tak aj je.
S programom pracujú ľudia, a program spracuje také údaje, aké mu zadajú.
Keď pri úhrade zadajú nesprávny kurz úhrady, potom je aj nesprávny kurzový rozdiel (viď nasledujúce príspevky zadávateľov).

ALE TO NIE JE CHYBA PROGRAMU !

Pracujem s týmto programom už niekoľko rokov a vždy keď som mala problém, bolo to len mojim zavinením, mojou nepozornosťou alebo mojim nesprávnym postupom.
Chcem týmto vyjadriť, že sa plne stotožňujem so všetkými pozitívami, ktoré boli na adresu Omegy na porade vyslovené.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dobre, mozem uznat, ze program je dokonaly pre toho, kto ho ovlada. Ale preco je tu potom tolko zufalych ludi, ktori hladaju pomoc? Nebol by program lepsi, keby bol zrozumitelnejsi?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
durisovad Pozri príspevok
Dobre, mozem uznat, ze program je dokonaly pre toho, kto ho ovlada. Ale preco je tu potom tolko zufalych ludi, ktori hladaju pomoc? Nebol by program lepsi, keby bol zrozumitelnejsi?
Nemám pocit... že je tu veľa zúfalých... ...a spýtať sa je často účinnejšie (i pohodlnejšie?) ako nekonečné potkýnanie sa vo svojich neistých krokoch... Viem že môžem pri akomkoľvek probléme volať hot-line, kde ma bez problémov odborník (z Krosu) na druhej strane naviguje jednotlivými krokmi priamo v programe... Odborne, trpezlivo a zrozumiteľne... Fakt ale je... že musím ja vedieť jasne definovať svoj problém... a rovnako musím vedieť aj dobre počúvať... Ak mám pocit, že som len niečo prehliadla... či nezvládla... skočím si na poradu... pretože viem... že je tu zopár skvelých ľudí, ktorí rovnako trpezlivo a zrozumiteľne poradia, či usmernia v tom... v čom sú zbehlí... A je len na mne - aby som si vybrala - či mi odpoveď stačí, alebo predsa len volám hot-line... ...V jednoduchosti je krása... ja viem.. Len sa treba vedieť na tú krásu správne pozrieť... Pretože Omega je v konečnom dôsledku naadherne jednoduchá ...(pri správnom zvládnutí nám taaak úžasne uľahčuje život)... A to sa naozaj skromne radím ešte len medzi začiatočníkov...
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Dobrý deň, prosím o radu, mám účtovníctvo za rok 2008 v Omege, v roku 2007 mám len odoslané faktúry, ak mi bývalá účtovníčka dá na USB účtovníctvo 2007 a ja ho tam odarchivujem, budem môcť urobiť prechod do nového roka s istotou, že počiatočné stavy účtov budem mať správne a v roku 2008 si tým nič nzmrším?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
AIMA Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu, mám účtovníctvo za rok 2008 v Omege, v roku 2007 mám len odoslané faktúry, ak mi bývalá účtovníčka dá na USB účtovníctvo 2007 a ja ho tam odarchivujem, budem môcť urobiť prechod do nového roka s istotou, že počiatočné stavy účtov budem mať správne a v roku 2008 si tým nič nzmrším?
...ak uzavrela rok 2007 a dáva ti archív roku 2007 tak si ho stiahneš a spravíš prechod už do existujúceho roku 2008, s dátami nahodenými v roku 2008 sa nič nestane, ale počiatočné stavy sa ti samozrejme zmenia - veď sa prenesú z roku 2007. Ale určite si svoj 2008 archivuj pred novým prechodom, pre istotu
Naposledy upravil sway : 29.03.09 at 10:33
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

sway Pozri príspevok
...ak uzavrela rok 2007 a dáva ti archív roku 2007 tak si ho stiahneš a spravíš prechod už do existujúceho roku 2008, s dátami nahodenými v roku 2008 sa nič nestane, ale počiatočné stavy sa ti samozrejme zmenia - veď sa prenesú z roku 2007. Ale určite si svoj 2008 archivuj pred novým prechodom, pre istotu
veľmi pekne ďakujem, s tým počítam, že sa mi zmenia, presne to potrebujem.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
AIMA Pozri príspevok
veľmi pekne ďakujem, s tým počítam, že sa mi zmenia, presne to potrebujem.
som si aj myslela...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

len dolezite je to, aby oba archivy boli identicke... t.j. aby si aj ty vychadzala s lubovolnej databazy 2007 co mala ona, lebo ak si si ty zalozila vlastny rok 2007 a urobila prechod do 2008 a terza ti da ona svoj 2007 tak ti to nepojde... pretoze program to bude brat ako 2 rozlicne databazy...

Osobne si nikdy neberiem archivacne subory, ale subor rok2007.mdb (resp. rok2008.mdb) z umiestnenia C:Omega/Data/ "nazov firmy" a v tomto priecinku su spominane subory... - toto robim ked sa robi subezne na dvoch pocitacoch...

Ak si beriem stare udaje do svojho tak skopirujem subor, resp. priecinok "nazov firmy" z umiestnenia C:Omega/Data a cely ho rovnako nakopirujem k sebe do rovnakeho priecinka a potom otvorim program omega a dam si pripojit firmu a hotovo...
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

andreaS Pozri príspevok
len dolezite je to, aby oba archivy boli identicke... t.j. aby si aj ty vychadzala s lubovolnej databazy 2007 co mala ona, lebo ak si si ty zalozila vlastny rok 2007 a urobila prechod do 2008 a terza ti da ona svoj 2007 tak ti to nepojde... pretoze program to bude brat ako 2 rozlicne databazy...

Osobne si nikdy neberiem archivacne subory, ale subor rok2007.mdb (resp. rok2008.mdb) z umiestnenia C:Omega/Data/ "nazov firmy" a v tomto priecinku su spominane subory... - toto robim ked sa robi subezne na dvoch pocitacoch...

Ak si beriem stare udaje do svojho tak skopirujem subor, resp. priecinok "nazov firmy" z umiestnenia C:Omega/Data a cely ho rovnako nakopirujem k sebe do rovnakeho priecinka a potom otvorim program omega a dam si pripojit firmu a hotovo...

...no priznám sa, veľmi tomu nerozumiem, rok 2007 som nemala, takže budem mať len ten, ktorý mi dá účtovníčka ( ak mi ho vôbec dá), nemôžem to urobiť priamo v Omege cez obnov dáta z archívu?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Aima: no nezarucila by som, pretoze mate kazda inu databazu.

Ako som napisala ty mas svoj rok2008 (nepreneseny z jej databazy ale vytvoreny uplne nanovo) a ona ma svoju databazu rok2007. Ak by si si natiahla od nej rok2007.mdb a ulozila k sebe a dala pripojit firmu a urobila by si prechod do 2008, tak ti neprepise tvoj 2008 ale urobi ti uplne novy mimo tvoju databazu.

Cez samotnu archivaciu (odarchivovanie) neviem poradit. Radsej by som volala do krosu o radu, aby si si nahodou nezmazala rok 2008 uplne. Dolezitou informaciou pre kros bude prave to, ze kazda mate vytvorenu firmu osobitne. Ty mas tebou vytvorenu a ta druha uctovnicka ma svoju. Aby ti vedeli toto odsuhlasit, ze ta archivacia ti nic nepokazi napriek tomu ze ide o rovnaku firmu ale dve rozne databazy.

Da sa to vsimnut v casti Omega/Pripojene firmy a tam su vsetky firmy, kt. mas v omege a je tam stlpcek "ID firma" tak keby si si dala pripojit svoju firmu rok 2007 a jej rok 2007, tak toto ID bude rozne. Ak by si mala od nej rok 2007 (v lubovolnom stave zauctovania) a rok 2008 vytvoris prechodom z jej 2007, tak ID bude identicke. To je ten rozdiel, preco by som sa obavala odarchivovat z inej databazy.

ID ma 9 cisiel a posledne 2 je poradie databazy... napr. ja mam jednu firmu uz 5 rokov, tak prva databaza ma 7cislic plus posledne dve su 01... a po 5tich otvorenych rokoch mam stale identickych 7cislic a posledne dve su 05.
Naposledy upravil andreaS : 29.03.09 at 11:49 Dôvod: doplnenie
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

andreaS Pozri príspevok
Aima: no nezarucila by som, pretoze mate kazda inu databazu.

Ako som napisala ty mas svoj rok2008 (nepreneseny z jej databazy ale vytvoreny uplne nanovo) a ona ma svoju databazu rok2007. Ak by si si natiahla od nej rok2007.mdb a ulozila k sebe a dala pripojit firmu a urobila by si prechod do 2008, tak ti neprepise tvoj 2008 ale urobi ti uplne novy mimo tvoju databazu.

Cez samotnu archivaciu (odarchivovanie) neviem poradit. Radsej by som volala do krosu o radu, aby si si nahodou nezmazala rok 2008 uplne. Dolezitou informaciou pre kros bude prave to, ze kazda mate vytvorenu firmu osobitne. Ty mas tebou vytvorenu a ta druha uctovnicka ma svoju. Aby ti vedeli toto odsuhlasit, ze ta archivacia ti nic nepokazi napriek tomu ze ide o rovnaku firmu ale dve rozne databazy.

Da sa to vsimnut v casti Omega/Pripojene firmy a tam su vsetky firmy, kt. mas v omege a je tam stlpcek "ID firma" tak keby si si dala pripojit svoju firmu rok 2007 a jej rok 2007, tak toto ID bude rozne. Ak by si mala od nej rok 2007 (v lubovolnom stave zauctovania) a rok 2008 vytvoris prechodom z jej 2007, tak ID bude identicke. To je ten rozdiel, preco by som sa obavala odarchivovat z inej databazy.

ID ma 9 cisiel a posledne 2 je poradie databazy... napr. ja mam jednu firmu uz 5 rokov, tak prva databaza ma 7cislic plus posledne dve su 01... a po 5tich otvorenych rokoch mam stale identickych 7cislic a posledne dve su 05.

Veľmi pekne ďakujem za tvoj čas, mám dosť obavy, zatiaľ 2007 nemám, takže idem sa pohrať s tým čo mám - 2008 a zajtra budem riešiť, ak ctenú účtovníčku
vystíham, čo sa mi doteraz nepodarilo. V najhoršom prípade v účtovnej evidencii nahodím na začiatku počiatočé stavy účtov, pôjde to?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať