Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
Julia9 Julia9

Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

Dobrý deň,
prosím poraďte mi, ako účtujete v Omege výdaj stravných lístkov zamestnancom (cez aký okruh, evidenciu...)
Ďakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

cez interny doklad s rozuctovanim na zamestnanca, zamestnavatela a prispevok zo SF ... a podla toho ci sa za SL zraza z vyplaty alebo platia hotovosti zauctujem uhradu za SL ...
0 0
Yvonne Yvonne

Yvonne je offline (nepripojený) Yvonne

Ahojte, trošku mi vadí, že v Omege pri odosl. FA vyst. napr. 5.6. s dátumom dodania služby 31.5. zapíše FA do denníka v účt. období máj. Nedá sa to urobiť tak, aby FA bola zapísaná v denníku až v júni? Veď v máji som ešte "namala FA v ruke" - logicky... (V starom programe mi FA dalo do júna a DPH-čku do mája). Ďakujem!
0 0
Julia9 Julia9

Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

andreaS Pozri príspevok
cez interny doklad s rozuctovanim na zamestnanca, zamestnavatela a prispevok zo SF ... a podla toho ci sa za SL zraza z vyplaty alebo platia hotovosti zauctujem uhradu za SL ...
Ok, ďakujem... A potom pri úhrade (my zrážame stravné zo mzdy, čiže to mám zaúčtované v ID, kde účtujem aj mzdy) priraďujete úhradu za stravné k internému dokladu (výdaj stravných lístkov)?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Julia9 Pozri príspevok
Ok, ďakujem... A potom pri úhrade (my zrážame stravné zo mzdy, čiže to mám zaúčtované v ID, kde účtujem aj mzdy) priraďujete úhradu za stravné k internému dokladu (výdaj stravných lístkov)?
Ja nie, sledujem iba na SÚ.
0 0
Julia9 Julia9

Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

liba2 Pozri príspevok
Ja nie, sledujem iba na SÚ.
Ešte raz ďakujem...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

sway Pozri príspevok
Ak si nenašla zostavu (to platí pri čomkoľvek v OMEGA) tak si konkrétne u Teba označ karty s paletami tie si daj zobraziť budeš mať na okne iba paletové karty a klikni si na ktorú koľvek z nich aby si mala niektorú vysvietenú a potom daj len ctrl E a tu máš Upresnenie exportu do exelu a tu si zaklikni ktoré informácie (stĺpce) chceš aby si mala vo výstupe, je tam ak záručná doba a šup do exelu a z neho šup šéfovi
Skúsila som, nefunguje, takže to budem viesť v exceli (našťastie vratných obalov nemáme tak veľa).

Nahodila som si do Omegy knihu jázd. Pri každej jazde sa dá zadať aj zákazka. Výstupná zostava je len jedna - kniha jázd, ale v nej nie sú žiadne prepočty nákladov (spotreba PHM) na zákazku. Je na to nejaká iná zostava alebo je úplne zbytočné zadávať do knihy jázd zákazky?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
[QUOTE=Llívia;1430762]Skúsila som, nefunguje, takže to budem viesť v exceli (našťastie vratných obalov nemáme tak veľa).
neexistuje, toto funguje v celej Omege.
ideš:
sklad
skladové karty
klik na lupa - odznač všetko
potom pooznačuj cez insert karty ktoré potrebuješ
klik na označené , ostane ti okno s označenými
jeden klik na prvú z nich, aby si mala vysvietenú
stačíš ctrl a E , vyhodí sa tabuľka - upresnenie exportu do exelu
zaklikneš si stĺpce ktoré potrebuješ, u teba aj stĺpec Záručná doba
OK
a máš export do exelu, posielam ti ho v prílohe
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

[QUOTE=sway;1431948]
Llívia Pozri príspevok
Skúsila som, nefunguje, takže to budem viesť v exceli (našťastie vratných obalov nemáme tak veľa).
neexistuje, toto funguje v celej Omege.
ideš:
sklad
skladové karty
klik na lupa - odznač všetko
potom pooznačuj cez insert karty ktoré potrebuješ
klik na označené , ostane ti okno s označenými
jeden klik na prvú z nich, aby si mala vysvietenú
stačíš ctrl a E , vyhodí sa tabuľka - upresnenie exportu do exelu
zaklikneš si stĺpce ktoré potrebuješ, u teba aj stĺpec Záručná doba
OK
a máš export do exelu, posielam ti ho v prílohe
Sway, áno, export cez CTRL+E funguje, ale mám jednu kartu - palety a pri každom pohybe je iný dátum "záručnej doby" (= dátum, dokedy môžeme palety vrátiť, aby nám firmy vrátili ich kúpnu cenu). Toto = vidieť pohyb na karte aj s rôznymi dátumami "záručnej doby" sa cez export do excelu nedá urobiť. Nenašla som to ani v zostavách príjemky/výdajky.
(Možnosť exportu do excelu je to najlepšie, čo v Omege najviac oceňujem. Kontrola cez excel - paráda! Predtým som robila v Datalocku, tam bol tiež export do excelu, ale napr. príjemky (hodnotu príjemky) previedol ako text, nie ako číslo, takže kontrola bola trochu zdĺhavejšia.)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Na firmu bol postúpený lízing auta. Zmluva o postúpení lízingu bola podpísaná v 1/2010. Na inšpektoráte bolo auto prihlásené v 2/2010 a v 2/2010 som ho aj zaradila do užívania. Prvý mesačný odpis by mal byť za 1/2010, ale na karte DM mi toto nedovolí zadať: "Pokúšate sa zaradiť odpis ešte pred dátum zaradenia." Odpisy som zadávala ručne. Dá sa nejako zadať prvý odpis už v 1/2010?
Naposledy upravil Llívia : 21.06.10 at 12:44
0 0
dasulik11 dasulik11

dasulik11 je offline (nepripojený) dasulik11

A nemalo byť na základe zmluvy zaradené v 1/2010?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

dasulik11 Pozri príspevok
A nemalo byť na základe zmluvy zaradené v 1/2010?
Prepáč, pri zadávaní otázky som urobila chybu. Nemá tam byť, že auto bolo prihlásené v 2/2010 na DÚ, ale v 2/2010 bolo prihlásené na inšpektoráte.

Vychádzala som z postupov účtovania: § 33 Účtovanie obstarania dlhodobého majetku
(1) Dlhodobým nehmotným majetkom a dlhodobým hmotným majetkom sú na účely účtovania majetok a technické zhodnotenie podľa § 32 ods.2 písm. c) uvedené do užívania. Uvedením do užívania sa rozumie zabezpečenie všetkých technických funkcií tohto majetku potrebných na jeho užívanie a splnenie povinností podľa osobitných predpisov23).

Rozumiem tomu tak, že auto až po prihlásení na inšpektoráte spĺňa všetky podmienky pre zaradenie do užívania.

Zákon o dani z príjmov § 26 ods 8: "Hmotný majetok prenajatý formou finančného prenájmu okrem pozemkov odpíše nájomca počas doby trvania prenájmu do výšky 100 % hodnoty istiny podľa osobitného predpisu1) zvýšenej o náklady súvisiace s obstaraním predmetu finančného prenájmu vynaložené nájomcom do doby zaradenia tohto majetku do užívania"
Kvôli zvýraznenému potrebujem prvý odpis urobiť v januári.
Naposledy upravil Llívia : 21.06.10 at 12:49
0 0
dasulik11 dasulik11

dasulik11 je offline (nepripojený) dasulik11

čo si ty predstavuješ pod tým splnením poivnností podľa osobitných predpisov? Kedy si dostala TP k autu?
0 0
dasulik11 dasulik11

dasulik11 je offline (nepripojený) dasulik11

Zaradíš v dátume, ktorý máš uvedený na TP...ale to je teraz v podstate jedno, ide to urobiť aj tak, že tam zadáš jauárový odpis..keď som zahadzovala majetok pri zmene účtovného programu, nejako som to tam nasúkala, ale teraz si nepamätám, že ako, pohraj sa s tým trošku...doma to pozriem, potom napíšem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mam zato ze ina cesta ako zaradenie v 01/2010 nebude...
0 0
dasulik11 dasulik11

dasulik11 je offline (nepripojený) dasulik11

Ja si to tiež myslím na základe tej zmluvy o postúpení leasingu....
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Llívia Pozri príspevok
Na firmu bol postúpený lízing auta. Zmluva o postúpení lízingu bola podpísaná v 1/2010. Na inšpektoráte bolo auto prihlásené v 2/2010 a v 2/2010 som ho aj zaradila do užívania. Prvý mesačný odpis by mal byť za 1/2010, ale na karte DM mi toto nedovolí zadať: "Pokúšate sa zaradiť odpis ešte pred dátum zaradenia." Odpisy som zadávala ručne. Dá sa nejako zadať prvý odpis už v 1/2010?
Vozidlo ste mali zaradiť do majetku nasledujúcim dňom, kedy skončila zmluva o FP. Vozidlo ste prevzali a začali používať na podnikanie.
To že sa vozidlo prepísalo na DI až vo februári, nie je podstatné.
Z účtovného zľadiska oprávky zaúčtujete už za január; z daňového hľadiska podľa ZDP.
Omega sa "hnevá" preto, že na karte máte dátum zaradenia 2/2010.
No keby to tak aj zostalo, ten účtovný odpis za jan. vám nebude chýbať; veď daňový bude aj tak iný.
Pri lízingu sa daňové odpisy rovnajú účtovným.
Naposledy upravil liba2 : 21.06.10 at 16:44 Dôvod: daňové odpisy pri lízingu.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Daňové a účtovné odpisy budú rovnaké, lebo je to lízing, ktorý končí tento rok. Cez interné doklady som už do účtovníctva zadala odpisy, len na tej karte to neviem spraviť. Ale keď si myslíte, že môže auto zaradiť od 1/2010, spravím tak, veď z daňového hľadiska sa nič nezmení.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

dasulik11 Pozri príspevok
čo si ty predstavuješ pod tým splnením poivnností podľa osobitných predpisov? Kedy si dostala TP k autu?
Predstavujem si pod tým prihlásenie auta na dopravnom inšpektoráte, lebo bez prihlásenia asi by na tom aute nemal nikto jazdiť, nie?

V príspevku 495 si "zahadzovala" majetok - ťukla si na zlú klávesu
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Llívia Pozri príspevok
Daňové a účtovné odpisy budú rovnaké, lebo je to lízing, ktorý končí tento rok. Cez interné doklady som už do účtovníctva zadala odpisy, len na tej karte to neviem spraviť. Ale keď si myslíte, že môže auto zaradiť od 1/2010, spravím tak, veď z daňového hľadiska sa nič nezmení.
ups, zle som si prečítala zadanie, preto toto:

liba2 Pozri príspevok
........No keby to tak aj zostalo, ten účtovný odpis za jan. vám nebude chýbať; veď daňový bude aj tak iný.
nie je správne.
Pri lízingu sa daňové odpisy rovnajú účtovným.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať