Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň prosim Vas,ked si dávate v OMEGE tlačit Výkaz Z a S, a Súvahu, za rok 2011, načitava to automaticky údaje z minulych obdobi 2010,ale treba ist cez nejaky prechodovy mostik do r. 2010? robi vykazy bez problemov,alebo treba ešte niečo zakliknut? dakujem vopred moc

Omega - cez Prehľady.Pokiaľ bol spravený korektne prechod do roku 2011 tak by malo byť v poriadku Beztrostredne predchádzajúce účtovné obdobie .Žiadny prechodový mostík.Vytlačte si výkaz a skontrolujte aj BPO za rok 2010 .
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

ďakujem Zitka.
Prosim - a pri tlačeni poznámok - sú poznámky z OMEGY v poriadku? teda podla novelizacie v tabulkovej forme,mali by byť dostačujuce..?
Da sa vypnuť volba,aby program netlačil prazdne tabulky-ked ich nemame čim vyplniť? bude to v poriadku,ked sa odovzdaju poznamky s nie všetkymi tabulkami?
ďakujem vopred
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
tibor1000 Pozri príspevok
ďakujem Zitka.
Prosim - a pri tlačeni poznámok - sú poznámky z OMEGY v poriadku? teda podla novelizacie v tabulkovej forme,mali by byť dostačujuce..?
Da sa vypnuť volba,aby program netlačil prazdne tabulky-ked ich nemame čim vyplniť? bude to v poriadku,ked sa odovzdaju poznamky s nie všetkymi tabulkami?
ďakujem vopred
Ja osobne tiež klikám "Účtovná jednotka nemá náplň pre túto položku ".Máte túto možnosť v poznámkach Na Porade v niektorej z tém (ak nájdem tak ju priložím), poraďáci píšu, že tiež to tak robia.Poznámky vytlačia len s tým, k čomu je náplň.
Čo sa týka Poznámok v Omege , pokiaľ máte najnovšiu verziu tak by nemal byť problém .
Tlačivá aj účtovné poznámky sú spracované v Omege podľanajnovšej legislatívy platné pre rok 2011 podávané v roku 2012.
Pozrite tu
http://www.porada.sk/t177688-poznamk...ight=Poznámky
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

ďakujem Zitka,ste úžasná,moc mi pomáhate
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Chcem poprosiť o radu ako správne usporiadať príjmové a výdavkové doklady: keď si vytlačím pokladničnú knihu, tak mám najskôr príjmové a potom výdavkové doklady. Mám si ich aj do obalu takto poukladať alebo chronologicky pomiešať príjmové s výdavkovými. Ďakujem
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Cecilia Pozri príspevok
Chcem poprosiť o radu ako správne usporiadať príjmové a výdavkové doklady: keď si vytlačím pokladničnú knihu, tak mám najskôr príjmové a potom výdavkové doklady. Mám si ich aj do obalu takto poukladať alebo chronologicky pomiešať príjmové s výdavkovými. Ďakujem
Ukladám ich chronologicky
4 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

tlačiareň ti bude tlačiť to čo si ty nastavíš v programe, nad účtovnými doklami je karta "zotriedené podľa" ako to budeš mať nastavené tak bude tlačiareň tlačiť
2 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

ďakujem, už som zistila, že aj pri tlači vľavo dole je tabuľka, podľa čoho sa majú tlačiť príjmové a výdavkové doklady. Ešte mi to robí šarapatu, keď doplním nejaký doklad alebo vymažem a znova zaúčtujem, potom si dám zoradiť, ale rozhádže mi doklady s rovnakým dátumom. napr. 1.9.2011: V291, V292, V293, a po oprave a znovu zoradení sú v opačnom poradí V293, V292, V291. Alebo aj prijaté faktúry mi tak rozhádže. Ďakujem, že sa zaoberáte takou banalitou a že mi odpovedáte, lebo už niekedy blbnem z tých papierov.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

v tej tabuľke vľavo dole si nastavíš v prvom riadku podľa dátumu vystavenia a v druhom riadku podľa času vystavenia
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ahojte...ako a kde mám nájsť chybu...

zostatok v pokladnicnej knihke k 31.12.2011 ................. + 67,29e
zostatok v HK k 31.12.2011 účet 211.AE ....................... - 232,71e
zostatok v KAE účet 211.AE ......................................... - 507,25e

obraty za rok mám všade rovnaké MD ............ 24 355,27 e
D.............. 24 862,52 e

už som zúfala...prosím poradte mi..dakujem ...
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

už som si našla chybu ...mala som preklep v začiatočnom stave pokladne... už som si to opravila a teraz nechápem, prečo mi aj v knihe analytickej evidencie nezareagovalo, že som prepísala stav pokladne k 01.01.2011?
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

už to mám..
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
tinkas Pozri príspevok
už to mám..

šikulka
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň,prosím Vás,ako postupujete,ked v jednom konkrétnom roku nechcete daný dlhodobý majetok odpisovat? mám všetko správne zakliknuté atd.. len v r. 2011 nechceme daňovo odpisovať majetok.. mám urobenú celú uzávierku roka,účtovnú aj daňovu (automaticky cez uzavierku v OMEGE) no niečo mám asi zle zakliknuté,pretože ani na karte majetku nevidim žeby mi robilo účtovné odpisy
v daňovych odpisoch som zaklikol (v uvedenom roku 2011 neučtovať), v učtovnych odpisoch mame zakliknute UO=DO s posunom - neviem či ma byť toto zakliknute,pretože mi UO vobec nepočita
ked odkliknem UO=DO s posunom,tak uz uctovne pocita
len sa bojim,co to narobi dalsie roky,aby bolo vsetko v poriadku uf..
v KROSE mi vobec nevedeli poradiť..
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ahojte. Nedá sa mi vytlačiť DP v Omege na tlačiareň (orig.tlač.zostavy/DP/ani obrazovka ani tlačiareň). Furt hádže chybu a vyhadzuje ma z programu . Ako tlačíte Vy ???
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Musíš ísť cez Prehľady. Otvor si DP a z neho prejdi na tlač...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tak dnes som sa znovu mordovala. Problém bol v tom, že som mala Adobe Reader 10 a že ten robí hlúposti v Omege. Takže nainštalovaný Adobe Reader 9.3 a funguje.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

jess: uz asi rok mam vsade acrobat reader odinstalovany a pouzivam vylucne foxit ... "nezere" tolko pamate a navyse mi dovoli ulozit vyplnene DP ako pdf... co acrobat reader neumoznuje... u mna je foxit c. 1 spolu s pdf creator-om...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
nepoznám
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ahojte ...v 1/2012 som vystavila faktúru za prepravu aj s dph ..... teraz nám faktúru vrátili z dôvodu, že islo o dovoz a mala byť bez dph...vyžiadala som si aj doklad T1...neviem ale ako postupovať v omege..

mám zrušiť uzavierku 1/2012, opraviť vystavenú faktúru a urobiť dodatočné danové priznanie dph 1/2012? v 1/2012 bola danová povinnost, taze pokuta by nemala byt?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať