Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

janka bud uctujes takto:

527/213 eur 169,26
472/213 eur 63,24
335001/213 eur 93,00

a sumu spolu uz nedavas.. a uctujes v jednom riadku aj stranu MD aj D.. sumu za cely doklad uz program spocita...

alebo uctujes takto:

527/x eur 169,26
472/x eur 63,24
335001/x eur 93,00
x/213 eur 325,50

= to x znamena ze nezadas na prislusnu stranu ucet
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

prikladam vizualnu predstavu pre oba sposoby:
SL1.jpg  
SL2.jpg  
1/1
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Andrejka, už viem, mňa v tej predkontácii nejako pomýlilo to Skk, ja som tú stranu dal nechávala prázdnu, ale už som sa k tomu dopátrala a mám to OK,
vďaka!
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

sway Pozri príspevok
Cez ID si účtujem obstaranie a zaradenie majetku so zápisom na MD 022 a 474 DAL, čím mám na 474 stav ktorý postupne na základe DF mesačných (líz.splátok) postupne odúčtovávam. Na 474 potom mám vždy zostatok ktorý sa prenáša do ďalšieho roku.
DF účtujem v podstate tak ako tu bolo písané v ID, zápisy sú takéto:
suma spolu 321 DAL
istina 474 MD
DPH 343 MD pri úžitkovom MV
úrok 562 MD

Došlou faktúrou sa mi zníži 474 a mám ju v evidencii DPH a cez banku uhádzam DF .
asi tak
písala som do krosu, dostala som takúto odpoveď:

re: zaúčtovanie platby splátky leasingu
(Slávka Ferencová, 19.01.2009, 11:16, Reakcia na: zaúčtovanie platby splátky leasingu)
Vážená zákazníčka,
odporúčame Vám zaúčtovať príslušnú operáciu cez okruh Bankové výpisy. Ako pomôcku môžete použiť vzor Š - Daňový doklad. Program Vám podľa tohto vzoru rozúčtuje základ + DPH. Potom cez tlačidlo Pridaj pridáte ďalší riadok účtovného zápisu. Nie na každú operáciu z praxe je v programe určený vzor. Vzory sú pomôckami.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
janaGT Pozri príspevok
písala som do krosu, dostala som takúto odpoveď:

re: zaúčtovanie platby splátky leasingu
(Slávka Ferencová, 19.01.2009, 11:16, Reakcia na: zaúčtovanie platby splátky leasingu)
Vážená zákazníčka,
odporúčame Vám zaúčtovať príslušnú operáciu cez okruh Bankové výpisy. Ako pomôcku môžete použiť vzor Š - Daňový doklad. Program Vám podľa tohto vzoru rozúčtuje základ + DPH. Potom cez tlačidlo Pridaj pridáte ďalší riadok účtovného zápisu. Nie na každú operáciu z praxe je v programe určený vzor. Vzory sú pomôckami.

Hmmm, neviem ako ostatní, ale mne sa takýto postup veľmi nepáči... cez banku by som isto DPH neúčtovala... ale je to samozrejme vec názoru
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

sway: mozem len suhlasit v podstate obe uctujeme tak isto, len ja to robim cez tie ID-cka, aby sa mi to nemiesalo s fakturami...

a co sa tyka leasingu, tak si na kazdy leasing urobim vzdy novu tabulku s priebehom uplne vsetkych dokladov, aby som na nic nezabudla, lebo v poslednej dobe mam k leasingu vzdy zalohovku, potom ostru na zalohu (nedoslo k dodaniu), potom zrusenie zalohovky, dalsia zaloha... tak aby som mala vsetko dobre, preto si robim tu tabulku... a este pre istotu cely leasing si hned rozuctujem na cely rok, aby som nato nezabudla
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ešte sa spýtam, akým spôsobom si nahodím počiatočné stavy do roku 2009?
účto za 2008 nemám v tomto programe, urobila som len neúčtovne do otvorenia neuhradené fa.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
janaGT Pozri príspevok
ešte sa spýtam, akým spôsobom si nahodím počiatočné stavy do roku 2009?
účto za 2008 nemám v tomto programe, urobila som len neúčtovne do otvorenia neuhradené fa.
http://www.porada.sk/147374-post5.html - tuto si pozri aj celú tému...

a ešte aj tuto:
http://www.porada.sk/t82842-pociatoc...y-v-omege.html

0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Prosim niektoru dobru dusu z Martina, ci by ma nemohla zaskolit do tohoto programu. Ale nie korespondencne, bola by som rada, keby ta dobra dusa mohla prist ku mne do firmy a na mojom pocitaci mi ukazala, co a ako robit. Doteraz skoro vsetky moje pokusy prist tomu na klb boli neuspesne.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
durisovad Pozri príspevok
Prosim niektoru dobru dusu z Martina, ci by ma nemohla zaskolit do tohoto programu. Ale nie korespondencne, bola by som rada, keby ta dobra dusa mohla prist ku mne do firmy a na mojom pocitaci mi ukazala, co a ako robit. Doteraz skoro vsetky moje pokusy prist tomu na klb boli neuspesne.
nuž ak takú dušu nájdeš tak ti gratulujem, Omega je super program, ale chce na začiatku čas a trpezlivosť a hlavne chuť, robím v nej roky ale niekomu ukázať čo sa ako robí - to by som sa nepodujala, náročné na čas a vysvetlovanie.... ja osobne by som určite radšej navštívila byť tebou školenie z Krosu - je kvalitné ak si šikovná veľa sa z jediného školenia naučíš...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Uz som naucila robit dve kocky v omege, ale to bolo tiez na osobne stretnutia. Kolkokrat stacilo ukazat system ako program pracuje a viac netrebalo len sem-tam este zazvoni telefon, ked potrebuju nieco extra

teraz ucim jednu kocku cez skype tam mam ale trosku iny problem a to to, ze kocka sa zaroven uci aj uctovat... tak je kolkokrat obtiazne jej vysvetlit co vlastne robime a preco... a kolkokrat si to nezapamata ked sa s rovnakym problemom stretne znova...

ale musim potvrdit ze ten prvy start bol uplne najsamlepsi priamo na uvodnom skoleni... dovtedy som rozmyslala a hutala co a ako a to skolenie vsetko jednoducho vysvetlilo.... zaberie to 4 hodinky doobeda
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ja som bola len an tom úvodnom školení keď som si vyberala program..no a naučila som sa s tým robiť sama, niečo som sa spýatala aj tu na porade, keď som už moc nervačila a nešlo to..väčšinou banálna vec, na ktorú keď prídeš, potom už nezabudneš.
Neviem či tu niekoho nájdeš, kto Ťa to bude takto napriamo učiť...veľa šťastia!
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dakujem za povzbudive slova. Nepochybujem, ze program je dobry, ale zda sa mi, ze zadavanie konkretnych uctovnych pripadov je zbytocne zlozite, pyta kopu kadejakych priznakov, ktore ked sa nezadaju, tak sa doklad nezobrazi v zostavach, napr. v pokladnicnej knihe, v hlavnej knihe atp.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

durisovad Pozri príspevok
Dakujem za povzbudive slova. Nepochybujem, ze program je dobry, ale zda sa mi, ze zadavanie konkretnych uctovnych pripadov je zbytocne zlozite, pyta kopu kadejakych priznakov, ktore ked sa nezadaju, tak sa doklad nezobrazi v zostavach, napr. v pokladnicnej knihe, v hlavnej knihe atp.
... no ja by som trochu oponovala, lebo stačí začať výberom z ponuky vzorov , napr. v pokladni, a entrovať; program sa zastaví tam, kde treba zapísať údaj ktorý je nevyhnutý a týka sa samotnej pokl. operácie... a dovedie ťa až na koniec, posledné tlačidlo OK... a všetko je zapísané všade kde treba.... moja skúsenosť
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Súhlasím s LIBA2..veď Ty si mi myslím aj objasnila používanie makier, predtým ( bez makier) to bolo o inom
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

durisovad Pozri príspevok
Dakujem za povzbudive slova. Nepochybujem, ze program je dobry, ale zda sa mi, ze zadavanie konkretnych uctovnych pripadov je zbytocne zlozite, pyta kopu kadejakych priznakov, ktore ked sa nezadaju, tak sa doklad nezobrazi v zostavach, napr. v pokladnicnej knihe, v hlavnej knihe atp.
nezúfaj, ja som tiež začala v omege od januára, ale s pomocou skvelých poraďáčiek to celkom dobre ide. Tiež som musela nahodiť a vzápätí vymazať asi 30 inter.dokladov, než som prišla na to, ako ich správne urobiť.
Tak isto to bolo s faktúrami. Ale postupne dochádzam na tie postupnosti, naučila som sa používať vzory, viem si ich konečne aj vytvoriť.
TReba sa s tým len trošku pohrať, dosť často som volala na hotline, alebo som pozrela do knihy, napísala som na poradu. Určite to zvládneš.
Týmto chcem veľmi pekne poďakovať Ivke - Sway aj Andrejke - AndreaS za neskutočnú ochotu pomôcť. ĎAKUJEM!
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dakujem za podporu, zatial som to nevzdala, aj ked ma to uz zacalo zmahat. Najviac ma prekvapila reakcia panej z KROSU, ked som ju po telefone ziadala o vyslanie lektora do firmy. Povedala mi, ze najskor musim absolvovat ich uvodne skolenie a az potom vyslu lektora. Individualna konzultacia je platena a napriek tomu mi nechceli vyhoviet. Tak sa pomocou knizky, rad tu na PORADE a systemom pokus-omyl snazim tomu prist na koren.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
janaGT Pozri príspevok
nezúfaj, ja som tiež začala v omege od januára, ale s pomocou skvelých poraďáčiek to celkom dobre ide. Tiež som musela nahodiť a vzápätí vymazať asi 30 inter.dokladov, než som prišla na to, ako ich správne urobiť.
Tak isto to bolo s faktúrami. Ale postupne dochádzam na tie postupnosti, naučila som sa používať vzory, viem si ich konečne aj vytvoriť.
TReba sa s tým len trošku pohrať, dosť často som volala na hotline, alebo som pozrela do knihy, napísala som na poradu. Určite to zvládneš.
Týmto chcem veľmi pekne poďakovať Ivke - Sway aj Andrejke - AndreaS za neskutočnú ochotu pomôcť. ĎAKUJEM!

...krásne, moc, moc dík za kus dobrej nálady čo mi spôsobil tento príspevok, krajšie ako 100 bodov
iva
0 0
anvano anvano

anvano je offline (nepripojený) anvano

Prosím o radu, postupovala som podľa príručky, ale po zaevidovaní pokladničného dokladu v programe Omega.. nie je označený zeleným štvorčekom, nie je v hlavnej knihe.. Co robim nedobre?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Toto sa stalo aj mne a nielen pre pokladni. Pre istotu som uz zacala uctovat na papieroch, ako kedysi, ked este pocitace neboli.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať