Zavrieť

Porady

Africké fialky a gloxínie

kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

Ahojte.Ja by som sa chcela opýtať ako dosiahnuť aby mi pekne kvitli africke fialky.Kedysi som ich mala ale mi vykapali,ale keď kvitli,tak len sem tam bol kvietok,vôbec nerobili takú bohatú kytičku v strede listov ako to vidieť v obchodoch,alebo na fotkách.Teraz mám zopár vypestovaných z lístkov.Listky sú pekné bohaté ale ani náznak po kvietkoch.Alebo je ešte zavčasu?
Ďalšia vec,veľmi túžim po rôznych gloxíniach,ale bohužiaľ nikto v mojom okolí ich nepestuje.Preto by sa vás chcela opýtať,či by ste nemali zopár zbytočných lístkov,ktoré by som si mohla zakoreniť.Ja by som si ich aj zaplatila.
Ďakujem vám vopred
Usporiadat
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ahoj Zdenka, mne sa to tiež stalo. Z krásnej dvojfarebnej ciklámenovo-bielej sa stala len ciklámmenová?!
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Idem sa opýtať, to chiméra znamená, že napr. dáme do jedného kvetináčika lístočky z dvoch fialiek - pr. biela a modrá a výsledkom je chiméra? Našla som takúto definíciu: "v botanike: organizmy, ktorým zrástli pletivá, ale biologicky sa nezmiešali", to znamená, že napr. modrá nezosvetlela, ale zostala rovnaká, len rôzne nakombinovaná? Niečo podobné totiž mám doma, vykvitla mi oná bielo-modrá, ktorú obdivujem vždy preto, že nikdy neviem, ako bude vyzerať ďalší kvietok, ktorý sa otvorí. Jeden je viac biely, druhý takmer celý modrý, tretí fľakatý, štvrtý pásikavý, piaty z polovice belší a z druhej polovice modrejší, atď. A každý iný... Je úžasná...a stalo sa to práve tak, že kolegyňa mi omylom zasadila do jedného kvetináčika lístky dvoch rôznych fialiek. Naopak, mám aj iné dvojfarebné, napr. bielo ružovú a tá je vždy rovnaká (už dlhé roky) - prevažne biela a na jednom lupienku pri strede ružovkastá. Veď sa pozrite...
P.S. Ospraveďlňte, prosím, moje neostré fotky, neviem to odfotiť tak ako vy...ale snažím sa naučiť sa to...
modrobiela.jpg  
bieloružová.jpg  
1/1
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

ja si myslím, že chiméry majú pásiky ... ale takto nejako ako popisuješ, sa zrejme šľachtia nové druhy ...
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
dalsie rozkvitaju
gl20.jpg  
zmenena.jpg  
1/1
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Iconka Pozri príspevok
dalsie rozkvitaju
nádherné
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Skúsim pripojiť moje foto, je len z mobilu, žiadna veľká kvalita.
Saintpaulia rosa1.jpg  
Saintpaulia rosa2.jpg  
Saintpaulia violet1.jpg  
Saintpaulia violet2.jpg  
1/1
2 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
Iconka Pozri príspevok
dalsie rozkvitaju
Tie sú ozaj aké krásne!!!!
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
dakujem pekne
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Ďakujem za bodík a súhlasy!
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Je to tak, fialka niekedy zmení farbu, ale čím to je, neviem. Tu je príklad mojej, bola fialkovo biela keď som ju kúpila /prvý obrázok/. Odkvitla a teraz mi kvitne, je skoro celá fialová, len golierik má biely. Vyzerá ako keby to bola iná fialka, ale je to jedna a tá istá.
... potvrdila som si moju "teóriu" ... chimérka má nový kvietok /v strede/ krásne fialový a nové puky sú tiež už tmavo pásikavé ...
rôzne 005.jpg  
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Teraz rozkvitla jedna z malych gloxiniek. Fotka aj na porovnanie s podobnou, ale vacsou.
gl21.jpg  
porovnanie.jpg  
1/1
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

pridávam zopár kvietkov
kvety 001.JPG  
kvety 004.JPG  
kvety 027.JPG  
IMG20110623_006.jpg  
IMG20110623_007.jpg  

kvety 012.jpg  
1/1
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Perlička, že vraj zopár...veď na toľko fialiek treba mať miesto...ale všetky sú krásne Nech sa darí!
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Valčake Pozri príspevok
Perlička, že vraj zopár...veď na toľko fialiek treba mať miesto...ale všetky sú krásne Nech sa darí!
tieto mám v robote, našťastie sú tam prázdne priestory,ale ich už treba presadiť a rozsadiť,tak neviem,kde ich dám :-)))
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Perla - krásne aj fialky aj gloxínie ) Tá fialka na prvom obrázku je čarovná ....
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

andersenka Pozri príspevok
Perla - krásne aj fialky aj gloxínie ) Tá fialka na prvom obrázku je čarovná ....
Je to Looking glass, toto je už také kvitnutie,aké má byť, doteraz kvitla troška inak.....
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

mna by ale zaujimalo,ci tie gloxinie sa pestuju a rozmnozuju presne tak ako fialky.su pekne,este som to nikdy nemala doma-nie su narocne????
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

ladyrs Pozri príspevok
tieto mám v robote, našťastie sú tam prázdne priestory,ale ich už treba presadiť a rozsadiť,tak neviem,kde ich dám :-)))
...a odkiaľže si???to len aby si vedela kde ich treba dať
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ladyrs Pozri príspevok
Je to Looking glass, toto je už také kvitnutie,aké má byť, doteraz kvitla troška inak.....
aj sestra má od teba kúpenú looking glass.
A včera jej rozkvitla sunkised rose..........a veľká bielokveta sa jej chystá kvitnúť, aj tie sú od Teba....
Jej sa akosi lepšie ujali potvorky ako tie moje........
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Moje včerajšie bavkanie počas upršaného odpoludnia:
- rastlinky z dvoch lístkov Looking Glass
- rastlinky Bob Serbin
- Never Floris
- Aeolian Wasp
- Optimara Ever Harmony
- Willodene

A takto nádherne mi kvitne moja 10-ročná najstaršia. Ružová.
fialky 001.jpg  
fialky 002.jpg  
fialky 003.jpg  
fialky 004.jpg  
fialky 005.jpg  

fialky 006.jpg  
fialky 012.jpg  
1/1
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať