Zavrieť

Porady

Africké fialky a gloxínie

kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

Ahojte.Ja by som sa chcela opýtať ako dosiahnuť aby mi pekne kvitli africke fialky.Kedysi som ich mala ale mi vykapali,ale keď kvitli,tak len sem tam bol kvietok,vôbec nerobili takú bohatú kytičku v strede listov ako to vidieť v obchodoch,alebo na fotkách.Teraz mám zopár vypestovaných z lístkov.Listky sú pekné bohaté ale ani náznak po kvietkoch.Alebo je ešte zavčasu?
Ďalšia vec,veľmi túžim po rôznych gloxíniach,ale bohužiaľ nikto v mojom okolí ich nepestuje.Preto by sa vás chcela opýtať,či by ste nemali zopár zbytočných lístkov,ktoré by som si mohla zakoreniť.Ja by som si ich aj zaplatila.
Ďakujem vám vopred
Usporiadat
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Bijanka súhlasím s Gardeniou, že gloxínia mala málo svetla. Lístok si určite (aj dva) daj zakoreniť a skús ju po odkvitnutí nechať hneď uschnúť aby si odpočinula, možno to prežije, preberie sa a budeš mať z nej ešte radosť.
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Ale veď stojí rovno pod strešným oknom a presťahovala som ju tam, len čo začala pučať. Nemôže byť už stará? Tú istú hľuzu mám už siedmy rok a ešte nikdy mi toto nespravila, pritom ja som neurobila nič inakšie než po iné roky...??
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

81janka Pozri príspevok
Ale veď stojí rovno pod strešným oknom a presťahovala som ju tam, len čo začala pučať. Nemôže byť už stará? Tú istú hľuzu mám už siedmy rok a ešte nikdy mi toto nespravila, pritom ja som neurobila nič inakšie než po iné roky...??
Prave to stresne okno ju mohlo vytiahnut tak hore.Moja vlani zase narastla prudko do boku tiez sa tahala ku oknu.Stara ked je to by jej nemalo vadit,aj sa rozrasta,nie?Tym sa aj omladzuje.Ked som vybrala hluzu staru rok,uz bola rozrastena na tri.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
mne kvitnu aktualne tieto 3 to su nove, ale mam aj prezimovane, tie budu kvitnu tak cca o mesiac
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
1/1
1 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
lusielaL Pozri príspevok
Prave to stresne okno ju mohlo vytiahnut tak hore.Moja vlani zase narastla prudko do boku tiez sa tahala ku oknu.Stara ked je to by jej nemalo vadit,aj sa rozrasta,nie?Tym sa aj omladzuje.Ked som vybrala hluzu staru rok,uz bola rozrastena na tri.
A tento rok ti uz narastla "v poriadku"? Pytam sa, ci mam zakorenovat aj novy listok, alebo ju buduci rok dat inam...aj ked nemam velmi kam... Nechcem totiz privela gloxinii (teda aby ste rozumeli, prave preto, ze ich nemam kam ukladat, ale absolutne, a ja, ked je nieco co len trochu zivotaschopne, mne je velmi luto vyhodit to, preto by som nechcela riesit takuto situaciu - aj ked niekedy staci nechat deti osamote s muzom a modra gloxinia je v nenavratne...). A dalsia vec, ja neviem, ci to bude prave tym oknom. Totiz, hned vedla nej mam postavenu aj tuhofialovu, a ta je uplne "normalna". Prilozim aj jej fotku... Viete, bojim sa, aby ju tie kvietky nepolamali, lebo ta stonka je velmi krehka. A navyse, gloxinia upevnena o polmetrovu tyc vyzera dost komicky... Aj ked, dneska som si ju znovu poobzerala zblizsa a vyzera to tak, ze puciky sa jej vytvaraju aj na "tretom poschodi"...som teda velmi zvedava, aky bude vysledny efekt...
gloxínia fialová (2).jpg  
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Iconka Pozri príspevok
mne kvitnu aktualne tieto 3 to su nove, ale mam aj prezimovane, tie budu kvitnu tak cca o mesiac
Su prekrasne ...
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Janka,tak potom neviem cim to moze byt.Moja je tento rok,,normalna,,.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
moje momentálne kvitnúce fialôčky.....
IMGP0780.JPG  
IMGP0756.JPG  
IMGP0754.jpg  
IMGP0748.jpg  
1/1
5 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Mne kvitnu teraz tieto:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  080420111490.jpg
Zobrazení: 47
Veľkosť:  72.6 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  080420111491.jpg
Zobrazení: 35
Veľkosť:  67.0 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  080420111496.jpg
Zobrazení: 30
Veľkosť:  64.6 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  080420111499.jpg
Zobrazení: 30
Veľkosť:  58.5 KB
2 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
dalsia z mojich tohtorocnych prirastkov rozkvitla
gl4.jpg  
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Tak ste ma navnadili tymi gloxiniami, ze som si dnes jednu kupila. Povedala som si, ze ked je u mna dobre fialkam, bude dobre snad aj jej. Len mi teraz prosim v jednom kratuckom prispevku zhrnte napr. mnozenie gloxinii. Je tam podobna starostlivost ako o fialky?
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Pestuje sa ako fialka, polieva sa ako fialka...rozdiel je len v tom, ze gloxinie zimuju. Na jesen, ked zozltne, tak ju uloz do chladnej miestnosti a tam ju nechaj do skorej jari, kedy zacne zase obrasovat litkami. A pridaj fotku, nech tvoju krasku aj vidime.
1 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
A mne ta moja - takmer pol metrova - otvorila prve puky... Vyzera sice trochu komicky uviazana o taku vysoku tyc, ale o to vacsiu radost mi urobila... No posudte sami...
gloxina-1.kvet.jpg  
gloxinia - 1.kvet.jpg  
1/1
2 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
uz su na ceste ku mne, tak dufam, ze budu ako na tejto fotke
obj.jpg  
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Toto je ta moja:

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  210420111130.jpg
Zobrazení: 34
Veľkosť:  65.1 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  210420111132.jpg
Zobrazení: 13
Veľkosť:  45.6 KB
2 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Teraz mi kvitnu tieto:
006.jpg  
007.jpg  
1/1
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...tá bledoružová je nádherná...
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

moja
P1010646.jpg  
3 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Maruška, krásne sfarbenie!!
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Maruška54 Pozri príspevok
moja
naaaadherna.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať