Zavrieť

Porady

Nespavosť Nervozita Depresie

Dobrý večer, dúfam, že sa tu nájde nejaká dobrá duša, čo mi pomôže alebo aspon nejak poradí, ako zápasiť s nespavosťou a neurózou spojenou s depresiami.. Verím, že nie som sama kto trpí takýmito stavmi, nikomu to neprajem a mrzí ma že sa o tom málo rozpráva alebo to ludia a dokonca aj lekári berú povrchne a jediné ako vedia poradiť, je predpísať psychofarmaká..čím nás dostanú do bludného kruhu.. Trpím týmito stavmi už 7 rok, neviem ako vznikol, bolo to z ničoho nič, zo dňa na deň, zrazu som prestala spať, celú noc sa triasla, bála sa vyjsť von a pomaly sa to začalo nabalovať.. Skončila som s prvými liekmi na upokojenie už ako 20ročná, a potom s menšími prestávkami som ich brala v podstate doteraz.. trochu mi pomohli ale nikdy som to nebrala ako konečné riešenie, len ako dočasné, aby mi to pomohlo viesť normálny každodenný život. Aj keď mi nezabrali sto percentne trošku mi pomohli..
Najviac čo ma trápi je, že nedokážem zaspať.. Neviem či je tu niekto taký, kto to pochopí. Nehovorím o jednej alebo dvoch bezsenných nociach pred nejakou skúškou alebo nejaké menšie stresové obdobie, ktoré keď skončí, tak viete že zas bude všetko ok.. Ja nedokážem normálne zaspať, pociťujem vždy strašnú nervozitu, obavy, prehadzujem sa v posteli a ako ubúdajú hodiny som čoraz viac nervózna že zas budem nevyspatá.. Začínam mať z toho depresie, nakoľko chodím do práce kde sa musím sústrediť a navyše tam pracuje s ľuďmi, dáva mi to zabrať a v podstate už nevládzem a myslím že už meliem z posledného.. Zasahuje mi to aj do vzťahu, keďže žijem s priateľom, som podráždená, bez energie a len sa hádame, myslím že takto to už ďalej nepôjde. Chcela by som vedieť, či sa tu nájde niekto s podobným osudom, kto chápe čo je to nespať a ako sa taký človek cíti, neprajem to nikomu.. Plánujem vyskúšať spánkové laboratórium, no neviem či mi to pomôže lebo čo čítam, špecializuje sa väčšina len na chrápanie.. Tak ak má niekto s týmto problémom skúsenosť, budem viac než rada, ak sa podelí..
Karla
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Marika32 Marika32

Marika32 je offline (nepripojený) Marika32

Ja som to prežila tiež. Nevedela som spať. A celý deň som bola nervózna. Potom som isla k psychologicke. A do nemocnice. tam mi pomohli, bola som tam 5 tyzdnov. Este aj teraz chodim k psychologicke.
Mám chorú dcéru, takze zivot moc nemôžem zmeniť, ale iné veci som zmenila.
Hoci nie som stále kludná, ale dá sa s tým žiť.
No neviem,či som Ti s tým pomohla.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Karla, nepíšeš, či si momentálne pod dohľadom psychiatra.
Psychológ Ti môže pomôcť slovom, relaxačnými cvikmi, ale lieky Ti nenaordinuje.
Neverím tomu, že ak je depresia, alebo panická porucha liečená a podporená liekmi na spanie, tak nespíš 7 rokov.
Liečba depresie je dlhotrvajúci proces a zvyčajne pacienti užívajú hormón štastia - serotonín celý život.
Samé sa to nevylieči a chronicky zlý spánok depresiu a fyzickú vyčerpanosť prehlbuje.
Nenič sa a bez odbornej pomoci nečakaj, že to prejde a babské rady pomôžu.
1 0
Aljusenka Aljusenka

Aljusenka je offline (nepripojený) Aljusenka

ahoj, viem o čom hovoríš. Ja sa trápim tiež s týmito problémami a diagnostikovali mi panickú poruchu, tiež stále strach, búšenie srdca, potenie a zobúdzanie sa v noci. Beriem tiež lieky, a hlavne sa snažím upokojiť a sama sa ubezpečujem, že nezomieram a som úplne zdravá a budem v poriadku a predýchavam to. Hlboké nádychy a výdychy a striedam to s dýchaním na tri doby. Snažím sa sústrediť iba na dýchanie a potom sa to po chvíle skutočne zmierni. Držím palec...
1 0
sasana sasana

sasana je offline (nepripojený) sasana

caute nespavci, patri k vam tiez, mam male babo a neda mi zaspat lebo stale pocuvam ako dycha ataak.skusila som uz vsetko, asi najviac mi pomohol taky napoj na spanie....
Naposledy upravil arizona : 15.02.11 at 16:44 Dôvod: zmazanie REKLAMY
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ahoj, nebodaj rum, alebo pivo?
0 0
martin600 martin600

martin600 je offline (nepripojený) martin600

Ahoj Karla, pises, ze si sa objednala do spankoveho laboratoria. Pomohli Ti tam? Vyriesila sa Tvoja insomnia? Ja trpim nespavostou uz velmi dlhu dobu (niekolko rokov) a je to cim dalej tym horsie. Doktor mi iba predpisal tabletky Stilnox a dalej to neriesil, takze neverim ze mi pomoze najst pricinu. Vopred vdaka.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Martinille, príspevok od Karly je viac ako dva roky starý, takže možno Karla neodpovie. Ja však viem, že to je iba ťahanie peňazí a pomoc žiadna. Takže to radšej ani neskúšaj...toť môj názor. Poznám to aj ja dôverne :-((
0 0
martin600 martin600

martin600 je offline (nepripojený) martin600

mareko, a ak mas alebo si mal podobny problem ty (insomnia), ako sa ti ho podarilo vyriesit? vopred vdaka
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Nijako, iba lieky na spanie :-(
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať