Zavrieť

Porady

Súdne ťahanice

Už dva roky sa miťahá rozvod a súd ma nie a nie rozviesť.Len si vymýšla ďalšie a ďalšie doplnenia k súdnemu pojednávaniu. Všetko potrebné som písomne doručila na súd a stále nič. Akurát čo sa mi sudkyňa vyhrážala z mobilu manžela, pretože som sa nedostavila na pojednávanie o ktorom som ani nevedela!!Na dcéru nedosávam od manžela ani cent živím ju zo smiešnych 140,- Eur na mesiac a to platím aj nájomné...Neviem kam sa mám obrátiť a na právnika nemám peniaze. Pomôžte mi prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..tak toto je silná káva..ale pochybujem, že v tvojom okolí je len jedna sudkyňa a tá nemá nad sebou nejakého vyššieho sudcu..môžeš žiadať iného sudcu pre zaujatosť sudkyne, môžeš sa na ňu sťažovať, podať trestné oznámenie za vyhrážanie.....máš veľa možností, dokonca aj s vymáhaním výživného,kde je možnosť podať na chlapa trestné oznámenie za neplnenie vyživovacej povinnosti,.. ohlásiť na sociálke, že ti nedáva na dieťa peniaze a riešiť to prostredníctvom odboru starostlivosti o dieťa...dokonca máš aj možnosť žiadať si výživné manželke, pokiaľ tvoj príjem nie je postačujúci na živobytie pre teba a dieťa,táto povinnosť platí aj pre rozvedenú manželku s malým príjmom....
    ..očividne tu ide o priek, ktorý ti vyrába manžel, buď sa nechce rozvádzať, nechce platiť a tak sa spolčil so sudkyňou, ktorá si dovolila použiť jeho mobil na vyhrážky...avšak aj tá by si mala uvedomiť, že ani stolička sudcu dnes už nie je zabetónovaná a je možnosť spadnúť z nej..ak budeš šikovná...máš v ruke tromf proti nej...

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    fantomka Pozri príspevok
    skus centrum pravnej pomoci (blizsie info na stranke ministerstva spravoslivosti)
    http://www.legalaid.sk/

    fantomka je offline (nepripojený) fantomka

    fantomka
    skus centrum pravnej pomoci (blizsie info na stranke ministerstva spravoslivosti)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.