Zavrieť

Porady

Manželka už s manželom neráta

Stručný popis situácie : Po smrti otca bola chalupa prepísaná na jediného syna. Čo čert nechcel, syn začal brať rôzne pôžičky a s platením to bolo horšie a horšie až o dom prišli. Išli bývať do podnájmu (otec, mama a dve dospelé deti) - bolo to pridrahé (museli splácať aj nabraté pôžičky) tak si našli lacnejší podnájom, ale s otcom už narátali - zbalili sa a odišli. Otec prvý podnájom zrušil s tým, že odíde s nimi, ale oni ho už nechcú. Sú stále manželia o rozvode zatiaľ nehovorili. Mňa sa pýta, či jeho žena má právo ísť sama do podnájmu, keď sú stále manželia a jeho nechať doslova na ulici - úvery sú písané na neho, takže sám v podnájme nevyžije. Ja neviem o žiadnom zákone, ktorý by jeho žene prikazoval, že keď ide ona s deťmi po podnájmu musí zobrať aj jeho, hoci sú stále manželia. Mýlim sa ?
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

monika74 Pozri príspevok
no vidím túto celú diskusiu na jarné upratovanie smerom do smetiska
No keď myslíš Monika..., ja si pokojne na tom smetisku so Shrekom vypijem kávičku...
Keby som do došla na stretko do Prešova, tak by ma Roman spoznal ako psíka, ktorý štekne občas,ale nekuše.
Aj teraz vrtím chvostíkom, nevidíte to všetci?
0 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
[QUOTE=hnedoočka;1355091]
Mgr.Shrek Pozri príspevok
Veronikasad: § 62 ods. 2 z.č. 36/2005 o rodine
Obaja rodičia prispievajú na výživu svojich detí podľa svojich schopností, možností a majetkových pomerov. Dieťa má právo podieľať sa na životnej úrovni rodičov.
65 ods. 3 zákona o rodine
Výživné plnoletých detí upraví súd len na návrh.

Hnedoočka: Svokrička moja. To nie je o ješitnosti, ale o tom, že svojvoľne, bez akýchkoľvek podkladov bol môj príspevok označený za neužitočný, pričom to nebol môj názor, ale dikcia zákona. Nebol to môj výmysel. Pokiaľ by to bolo niečí podložené, rád budem diskutovať, ale žiadnu oporu som nenašiel



Roman, skús sa na tento prípad pozrieť očami, že tento otec, ktorého chcú využiť vo svoj prospech, si ťa najme ako svojho právnika.

Paragrafy sú pokrútené, tak mi nechci nahovoriť, že tvoja rada jemu by znela rovnako ako tvoja " neužitočná" odpoveď v citovaní zákona.

Určite by si hľadal trhlinky v zákone , respektíve jeho druhú stranu a obhajoval ho na súdnom pojednávaní tak , aby nevyšiel z prípadu ako jediný poškodený.

A ako Stano uvádzal, aj na súde sa stretávate dvaja právnici- profesionáli, každý ovláda literu zákona, no len jeden skončí prípad úspešne./mimo prípadov , keď sa uzavrie dohoda/.

Aj vtedy si myslíš , že sa potiera profesionalita toho druhého?

mne sa len nepáčil tvoj prístup, že si to začal rozpitvávať v tejto téme, v téme , čo ma dnes potešilo a čo rozčúlilo, na šuťáku.....už som sa aj bála otvoriť konzervu, že i tam bude Shrek....sorry! svokrička /?/
Kuk ešte raz ten predmetný príspevok. Ja som opravil Danushku. Dal som citáciu zákona. Nevyjadroval som sa ku konkrétnej otázke, ale asi som to mal dať

Proces je o šikovnosti a o rétorickej zručnosti právnikov. V procese by som hľadal pre svojho klienta možnosti ako ho chrániť. Ale toto nie je proces.
Naštvalo ma to, že môj príspevok bol označený ako neužitočný, lebo ja osobne si myslím, že to tak nie je.
A ja som všade...na to nezabúdaj

danushka Pozri príspevok
No keď myslíš Monika..., ja si pokojne na tom smetisku so Shrekom vypijem kávičku...
Keby som do došla na stretko do Prešova, tak by ma Roman spoznal ako psíka, ktorý štekne občas,ale nekuše.
Aj teraz vrtím chvostíkom, nevidíte to všetci?
Pokojne. Nemám problém. Obaja pôsobíme v KE, tak možnosť stretnutia tu je.

Stano, nemám dôvod útočiť na Petru, ani na nikoho, kto nezaútočí bezdôvodne na mňa a moju profesiu. Nie som neomylný právnik. Aj ja sa mýlim a rád sa poučím. Od teba sa však nemám čomu učiť.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Roman, to som rada, že prijímaš pozvanie na kávu .
Môj nezbedný prst si idem hneď odkusnúť !
Keby bolo na mne, tak k možnostiam ohodnotiť príspevok pridám ďaľšie...keby som však mala vymenovať ktoré by som brala, tak sa nezastavím...a Richard ma ukameňuje
Označená neužitnosť v tomto prípade totiž bola myslená ako nedostatočná pomoc, nie narážka na Tvoje vedomosti, vzdelanie, zle pricapená litera zákona.

Možno smietka /tých temperamentnejších/ poraďákov teraz vidí, ako galantne, bez kriku a invektív sa dá dospieť k zmieru a vysvetleniu.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ja len k tej citácii zákona: Syn ukončil nadstavbové štúdium po prvom ročníku. Išli sme na úrad práce, reku nech aspoň nejakou korunou štát prispeje. No modré pod oko. Tam nám bolo krásne vysvetlené, že ja ako matka som povinná ho naďalej živiť, pokiaľ žijeme v spoločnej domácnosti, ale nakoľko ukončil štúdium aj keď nemá ešte 25 rokov tak jeho sploditeľovi vyživovacia povinnosť končí. Tak potom aká je tu rovnosť a povinnosť pred zákonom???
3 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

danushka Pozri príspevok
To, že mi Ivka74 dala za tento príspevok dala mínusový bod mi je fakt jedno...
Dala som ti minusovy bod, neuzitocbne, nakolko neexistuje kategoria nepravdsive.
Tvoj prispevok nepravdivy je, nikde v zakon e nie je definovane, ze ukoncenie studia je ukoncenáim vyzivovacej povinnosti na dieta.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ivka prečítaj si môj príspevok - to je realita.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

willma Pozri príspevok
ivka prečítaj si môj príspevok - to je realita.
Ja neviem, co s tym ma urad prace. Inak, tie tetsy tam niekedy tvrdia take kraviny, az mi rozum zastava.
Precitaj si odpovede JUDr. Glazgo. Alebo sa na to spytaj pravnika.

Ak sud vyzivne zrusi, tak bude zrusene, ale platitel vyzivneho musi o ukoncenie vyzivovacej povinnosti sud poziadat.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

ivka70 Pozri príspevok
Dala som ti minusovy bod, neuzitocbne, nakolko neexistuje kategoria nepravdsive.
Tvoj prispevok nepravdivy je, nikde v zakon e nie je definovane, ze ukoncenie studia je ukoncenáim vyzivovacej povinnosti na dieta.
To Ivka...

Tak ja za seba môžem zodpovedne povedať, že keď moje deti ukončia štúdium a medzičasom ma pripravia o moju strechu nad hlavou a ostanem žobrákom, že ma nedonúti ani Najvyšší, aby som im s pierkom okolo zadku behala.
To len my tu na Slovensku považujeme svoje vyštudované mláďatá bez práce za niekoho, koho treba ľutovať.
Keď už by sme šli do detailov, tak rodinní príslušnící majú nielen morálne, ale aj zákonné povinnosti vzájomne sa vyživovať, nie?
To znamená, že kľudne by mohol spomínaný otec žiadať výživné na seba od manželky...

Ak dospelý človek vyštuduje, je zdravý - v princípe je schopný sa o seba sám postarať.
Myslím, že všetci čo splodia deti a vychovajú ich, rátajú s tým, že raz musia vyletieť z hniezda a na staré kolená sa im vráti ich láskavá, rodičovská, obetavá starostlivosť v podobe dochovania.

A na tento spôsob rozmýšľania nepotrebujem mať fundované vzdelanie, na toto mi stačí obyčajný sedliacky rozum.

A ešte jedna vec, prvý raz čo som niekomu pridelila mínusový bod na Porade bolo v tejto téme, ale som sa aj vyjadrila k veci a zdôvodnila.
Ty Ivka si si odmínuskovala a odišla...ani si neporadila, ani si nevyvrátila...
Zadávateľ témy potreboval názor a aj ho dostal, nech si vyberie z toho, čo mu pomôže.
4 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

danushka Pozri príspevok
To Ivka...


Myslím, že všetci čo splodia deti a vychovajú ich, rátajú s tým, že raz musia vyletieť z hniezda a na staré kolená sa im vráti ich láskavá, rodičovská, obetavá starostlivosť v podobe dochovania.

A na tento spôsob rozmýšľania nepotrebujem mať fundované vzdelanie, na toto mi stačí obyčajný sedlicky rozum.

V Tvojom pripade by som o tom nebol tak skalopevne presvedčený.

V prispevkoch k téme :" Krava bučí nepodojená. " som si o tebe urobil nejaký názor....
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
willma Pozri príspevok
ja len k tej citácii zákona: Syn ukončil nadstavbové štúdium po prvom ročníku. Išli sme na úrad práce, reku nech aspoň nejakou korunou štát prispeje. No modré pod oko. Tam nám bolo krásne vysvetlené, že ja ako matka som povinná ho naďalej živiť, pokiaľ žijeme v spoločnej domácnosti, ale nakoľko ukončil štúdium aj keď nemá ešte 25 rokov tak jeho sploditeľovi vyživovacia povinnosť končí. Tak potom aká je tu rovnosť a povinnosť pred zákonom???





Sploditeľ je "rovný" a ty si "povinná" ho živiť
A tak je to v každej sfére ten šikovnejší má práva a ten menej šikovný len povinnosti.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Laco-monter Pozri príspevok
V Tvojom pripade by som o tom nebol tak skalopevne presvedčený.

V prispevkoch k téme :" Krava bučí nepodojená. " som si o tebe urobil nejaký názor....
Ubezpečujem Ťa Laco-monter, že akékoľvek narážky v Tvojom prípade vo mne vyvolávajú leda ak úsmev.
Veľmi mi pripomínaš nášho bývalého člena Watsona, ktorý keď sa obtrel o moje riadky, dostával triašku, ba až ho chytala zúrivosť.
Keby si bol trošku sčítaný, chápal by si, že téma http://www.porada.sk/t125469-kto-pod...i-od-rana.html je ťapákovská a je odľahčujúca pre rodičov, ktorí chcú zo svojich detí v puberte vychovať len to najlepšie.
Tuším si si dnes v jednej téme ťažkal na hodnotenie príspevkov a poukazoval na zákernosť niektorých členov.
Tak ja osobne práve Teba považujem za jedného z najzákernejších, čo sa na Porade montujú skoro do všetkého a práve vďaka takým ako si Ty, Porada stráca svoje čaro.
2 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

danushka Pozri príspevok
No keď myslíš Monika..., ja si pokojne na tom smetisku so Shrekom vypijem kávičku...
Keby som do došla na stretko do Prešova, tak by ma Roman spoznal ako psíka, ktorý štekne občas,ale nekuše.
Aj teraz vrtím chvostíkom, nevidíte to všetci?
Danushka mala som na mysli všetky príspevky mimo témy vrátane mojich, ktoré skončia na smetisku. A som rada, že aj napriek názorovým rozdiel si rada vypiješ kávičku so shrekom. Myslím to úprimne a bez irónie.
Len ma zamrzelo, že debata sa z môjho pohľadu zvrhla smerom k dokazovaniu a vysvetľovaniu kto čo napísal a ako to myslel. Autor témy od nás očakával pomoc a radu. Pomôcť viem tak, že povzbudím, poľutujem, alebo nájdem pragmatické riešenie a pod. Ja verím, že sa tu každý v dobrej viere a snahe snažil poradiť ako vedel. Len nerozumiem jednému, že ak mám iný názor prečo je to považované za útok? Myslím, že naše názory v tejto téme sa nezhodujú, ja aj ty máme iný pohľad na riešenie daného problému. Ručím ti za to, že tvoje názory neberiem ako osobný útok, ani ničie iné. Určite sa objaví téma na porade, kde sa názorovo zhodneme. Už som to tu raz písala na porade, každý príspevok beriem ako informáciu.
P.S. Neviem si ťa predstaviť ako psíka. Každého považujem za dobrého človeka, pokiaľ ma nepresvedčí o opaku.
P.S. ak zistím, že shrek, alebo ty alebo ktokoľvek iný napísal nevhodný alebo neužitočný príspevok, radšej mu napíšem SS alebo okomentujem to v príspevku. Ja mínusové body nedávam, nie som učiteľka. A čo napíšem za tým si stojím a dodržím.
3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Laco-monter Pozri príspevok
V Tvojom pripade by som o tom nebol tak skalopevne presvedčený.

V prispevkoch k téme :" Krava bučí nepodojená. " som si o tebe urobil nejaký názor....
A ak máš viac ako 18 rokov, nemusíš tu prezentovať všetko, čo Ti slina prinesie na jazyk.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

Sabadka Pozri príspevok
[/U]




Sploditeľ je "rovný" a ty si "povinná" ho živiť
A tak je to v každej sfére ten šikovnejší má práva a ten menej šikovný len povinnosti.
Sabadka ja som už dávno stratila ilúzie o spravodlivosti, čo sa týka aplikácie zákonov v praxi...a v tomto smere nemám ani žiadne očakávania...som zvedavá, či sa dotyčnej rodine podarí problém vyriešiť uzmierením a dohodou alebo budú komunikovať cez úrady a súdy
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
monika74 Pozri príspevok
Sabadka ja som už dávno stratila ilúzie o spravodlivosti, čo sa týka aplikácie zákonov v praxi...a v tomto smere nemám ani žiadne očakávania...som zvedavá, či sa dotyčnej rodine podarí problém vyriešiť uzmierením a dohodou alebo budú komunikovať cez úrady a súdy
Nechcem predpovedať ani brať jasnovidkám zárobok, ale ja to vidím na súdy a úrady. Žiaľ to realita.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

Sabadka Pozri príspevok
Nechcem predpovedať ani brať jasnovidkám zárobok, ale ja to vidím na súdy a úrady. Žiaľ to realita.
ak sú na tom finančne zle, zrejme nebudú mať na zaplatenie právnika a môže sa to zvrhnúť do dlhodobej agónie...poznám jeden taký prípad z môjho okolia, veci neriešia, odkladajú, naťahujú a sú z toho na nervy, depresie a frustráciu ...vraj existujú aj centrá bezplatnej právnej pomoci, ale nepoznám ako fungujú a ako by im pomohli ak by o to mali záujem. veruže keď všetko zlyhá, tak sa každý začneme vyhrážať súdom alebo úradmi, aj keď vieme, že je to na dlhé lakte a o všeličom inom
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
willma Pozri príspevok
ja len k tej citácii zákona: Syn ukončil nadstavbové štúdium po prvom ročníku. Išli sme na úrad práce, reku nech aspoň nejakou korunou štát prispeje. No modré pod oko. Tam nám bolo krásne vysvetlené, že ja ako matka som povinná ho naďalej živiť, pokiaľ žijeme v spoločnej domácnosti, ale nakoľko ukončil štúdium aj keď nemá ešte 25 rokov tak jeho sploditeľovi vyživovacia povinnosť končí. Tak potom aká je tu rovnosť a povinnosť pred zákonom???
..


..wilmuš, sploditeľovi vyživovacia povinnosť nekončí len tak mirnix-dirnix.......sploditeľ musí o zrušenie požiadať súd a súd určí, či bude platiť ďalej, alebo nie...ak bola súdne zrušená vyživovacia povinnosť na tvojho syna, musíš mať o tom vedomosť..a mladý si môže požiadať sám, pretože už je plnoletý, o výživné od otca...lebo prispievať sa musí rovným dielom, pokiaľ to dieťa potrebuje...múdra pani na úrade ti to mohla povedať...
2 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

danushka Pozri príspevok
Ubezpečujem Ťa Laco-monter, že akékoľvek narážky v Tvojom prípade vo mne vyvolávajú leda ak úsmev.
Veľmi mi pripomínaš nášho bývalého člena Watsona, ktorý keď sa obtrel o moje riadky, dostával triašku, ba až ho chytala zúrivosť.
Keby si bol trošku sčítaný, chápal by si, že téma http://www.porada.sk/t125469-kto-pod...i-od-rana.html je ťapákovská a je odľahčujúca pre rodičov, ktorí chcú zo svojich detí v puberte vychovať len to najlepšie.
Tuším si si dnes v jednej téme ťažkal na hodnotenie príspevkov a poukazoval na zákernosť niektorých členov.
Tak ja osobne práve Teba považujem za jedného z najzákernejších, čo sa na Porade montujú skoro do všetkého a práve vďaka takým ako si Ty, Porada stráca svoje čaro.
NESÚHLASÍM ,

nie som zákerny v tom zmysle aby som chcel niekomu uškodiť ,

neškodím nikomu žiadným sposobom,

akurát hovorím otvorene , čo si o ľuďoch myslím

a toto sa v pokryteckej spoločnosti , konverzujúcej v malomeštiackom duchu, jednoducho NENOSÍ...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

pepsikova Pozri príspevok
..


..wilmuš, sploditeľovi vyživovacia povinnosť nekončí len tak mirnix-dirnix.......sploditeľ musí o zrušenie požiadať súd a súd určí, či bude platiť ďalej, alebo nie...ak bola súdne zrušená vyživovacia povinnosť na tvojho syna, musíš mať o tom vedomosť..a mladý si môže požiadať sám, pretože už je plnoletý, o výživné od otca...lebo prispievať sa musí rovným dielom, pokiaľ to dieťa potrebuje...múdra pani na úrade ti to mohla povedať...
Pepsi, faktická poznámka č.1 : sploditeľa by museli nájsť, aby bolo komu doručiť všetky predvolania a rozsudky a faktická poznámka č. 2 : sploditeľ by nemal mať šancu vyvliecť sa z povinnosti voči potomstvu tým, že na papieri nemá žiadny majetok, ani nijaký príjem.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Dav Pozri príspevok
Pepsi, faktická poznámka č.1 : sploditeľa by museli nájsť, aby bolo komu doručiť všetky predvolania a rozsudky a faktická poznámka č. 2 : sploditeľ by nemal mať šancu vyvliecť sa z povinnosti voči potomstvu tým, že na papieri nemá žiadny majetok, ani nijaký príjem.
..

..Daví, ja so reagovala na to, čo napísala wilma...čo ja za tým a okolo, o tom nepísala...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať