Zavrieť

Porady

Mačka v byte

Máte niekto skúsenosť s chovom mačky v byte? Páčia sa mi plemená Britskej modrej alebo Ragdoll. Moj ocino je proti, pretože má strach, že poškodí sedačku alebo nejak zničí nábytok.Ďakujem za rady
Píšte čo to má pre ale aj proti ( no hlavne píšte pozitívne, nech ho presvedčím )
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Nasa dcera mala v byte macku, ale len chvilu. Podriapala nabytok. zasekavala pazurky do kobercov a foteliek a okrem toho dost pachla. Asi po dvoch tyzdnoch ju odniesla k lesu. Podla mojho nazoru taketo zvieratko patri na dvor.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

v sekcii "domácnosť" je všeličo o mačkách, napr. :

http://www.porada.sk/t23648-perska-m...omacnosti.html
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Mám zlé aj dobré . Vidím svietiš ti daj mi 10 min. Musím niečo dokončiť.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Existujú aj ušľachtilé mačky (britská modrá k nim patrí) a tie na dvor nepatria.
Tvoj ocino má pravdu: dodriape sedaciu súpravu, roztrhá aj záclony.
Viem čo píšem, moja svokra má takú (1), ale pamätám aj časy, keď ich mala aj viac.
Smrad - ak je svokra doma celý deň, nič necítiť, ale keď je preč pol dňa, nebodaj celý, tak to cítiť a riadne.
Kocúra treba dať vykastrovať, ten naozaj smrdí, lebo si značí svoje teritórium.
Mačka sa na jedno miesto vyšpiní len raz, ak má zašpinený "záchod", nájde si iné miesto, hoci aj na koberci.
Kocúra treba dať vykastrovať, ten naozaj smrdí, lebo si značí svoje teritórium.
Naposledy upravil Rozalka : 27.03.10 at 17:28 Dôvod: dvojmo napísaná veta
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ospravedlňujem sa za včerajšok. Videla som, že si prihlásená rozpísala som sa ale musela som súrne preč. Britskú modrú má aj moja 17 ročná dcérka. Je to pokojné plemeno ale je to mačka. Rozalka má pravdu v tomto:

Rozalka Pozri príspevok
Tvoj ocino má pravdu: dodriape sedaciu súpravu, roztrhá aj záclony.
Každé mláďa aj to ľudské dá zabrať ľudským hodnotám. Psík Ti rozhryzie napríklad topánky.. mačka doškriabe sedačku a nechaj 2 ročné dieťa v obývačke samé 10 min napr. s pastelkami. Chceš mačičku iba preto, že sa Ti páči? Zlý nápad. Je to živý tvor s vlastnou osobnosťou.
1. Zober si iba také mláďatko, ktoré býva v byte a je naučené pozorovaním matky chodiť na záchodík.
2. Dobre si všimni ako vyzerá domácnosť odkiaľ si mačiatko berieš je to dôležité.
Mačička Ti bude robiť radosť. Dá sa vychovať ak jej budeš venovať čas a trpezlivosť. Bude sa túliť a mojkať. Ale bude robiť aj neplechu. Musí sa jej prispôsobiť byt. Skoro pri každej mačke musíš zabudnúť na kvety aspoň pokiaľ je to ešte mláďa. A záchodík treba čistiť aspoň 2x denne. Ak sú rodičia proti vybrala by som si iné zvieratko. Ja som pri zvieratkách v byte optimista ale ak to nechcú rodičia nerob to. Mačka nie je na týždeň či dva. Je to na 15 rokov. Aby nakoniec neskončila vyhodená na ulici.
7 0
skatarinas skatarinas

skatarinas je offline (nepripojený) skatarinas

dakujem za rady
s rodicmi som sa uz o tomto rozpravala. je mi jasne, ze macka je zivy tvor potrebuje, aby sa jej niekto venoval ( vpodstate je to ako mat 15rokov doma zive striebro ) a k tomu vsetkemu je to davka zodpovednosti a trpezlivosti.
premyslam but nad psom alebo mackou. no o mackach v domacnosti toho zas moc neviem. a teraz po tom, co ste napisali, premyslam ci to s mackou risknut. myslim, ze pes spravi mensiu skodu ( teda vporovnani s dodriapanou sedacou supravou a zaclonami su topanky malicky problem a aspon sa chlapi u nas doma naucia upratovat topanky do skryne )
0 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

no v tomto tiez nebud optimista.nas maly pokladik (psik, ma 9 mesiacov) uz narobil v byte dost sarapaty.napriklad okusal drevene dvere.macka naozaj sriabe, ale na to sa predavaju predsa skrabadla pre macicky, na ktore sa pekne naucia.pretoze sme mali doma aj macku mozem porovnavat trosku.macka ak nie je prave nesocializovana vynimka je o vela cistotnejsia ako psik.nechci vidiet ako to u nas vyzeralo ked mal hnacku a macka sa vzdy vyspinila iba do svojho zachodika.samozrejme to treba cistit, ale dneska uz existuju aj kryte zachodiky s filtrom a vonave podstielky, takze toto by nemal byt problem.co sa tyka znackovania u kocura.tiez to nerobia vsetky a kastracia by to mala odstranit aj u tych co maju taketo sklony.dalej...zapach.kazde zvieratko svojim sposobom smrdi.snad okrem akvarijnych rybiek.takze aj psik v byte je citit.takze, oboje aj macku aj psika v byte, by som odporucala iba ludom co su tolerantni a po prvej nehode to s nimi nezabalia.macicka je skvor individualista a nepotrebuje 6x denne vencenie, ale psika zase mozes cvicit a bude ta milovat psou laskou.ja mam rada oboje.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Skusenosti s mackou v byte mam dlhorocne. So vsetkym, co sa popisalo vyssie suhlasím, ale ma to aj svoj hacik. Pre vsetko doma treba vytvorit podmienky a potom sa nevyskytnu "nehody" a znicene veci. Mali sme kocura, ktory aj ked isiel pozerat cez okno podliezol si zaclonu, na skrabanie sme mu dali skrabadlo a naucili sme ho skriabat pazuriky tam, zachodik mal vzdy cisty, ak sme odchadzali na dlhsie z domu, pripravili sme mu dva, neskor sa naucil chodit na WC a splachoval za sebou! Vsetko chce iba cas a trpezlivost, zvieratko prinesie do rodiny pokoj a vela lasky, ktorej sa dnes uz dostava od ludi menj casto. Ak chces macku, precitaj si podla odporucenia vyssie knihu, aby si vedela, co si vyzaduje a urcite aj tvojim rodicom prinesie radost, ak bude vychovana. Rovnako ako psik, ktory je vychovany...Ak ma dostatok svojich hraciek nebude likvidovat zariadenie bytu. Urcite zvieratko odporucam,ak si ochotna sa mu dostatocne venovat a mysliet na to, ze môže žit vela rokov, nas kocur sa dozil 16! mal 11 kg.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Pridám sa do vašej debaty,nakoľko mám doma psa, aj 3 mačky. Síce bývame v dome, bývajú aj v záhrade, ale často sú aj dnu.
Ešte sa mi nestalo, aby poškriabali nábytok, sedačku, či narobili väčšiu neplechu. Možno tak pokrčené koberčeky, keď sa naháňajú.

Mačke, tak isto ako každému živému tvorovi sa treba trochu venovať, aby sa nenudila, ked chceme, aby žili s nami v byte.
Mačky sú veľmi čistotné, nesmrdia. Ale často záleží aj od stravy, ktorú dostávajú- treba to odsledovať. Smrdieť môžu akurát tak "značky", čo si robí kocúr. Tam pomôže kastrácia.
Podstielky do mačacích záchodíkov- dostať dnes veľa druhov, tie absorbujú aj zápach, príp. vylučujú nejakú vôňu.

Proti tomu, aby mačky neničili pazúrikmi nábytok, možno predísť tým, že sa im venujete ale je možné zakúpiť rôzne škrabadlá, príp. na vhodné miesto umiestniť hrubší konár stromu. Alebo zastrihávať pazúriky.
Ale ja za najväčší problém pri psoch či mačkách považujem to, že treba často vysávať, lebo chlpy sú všade
Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 07:58
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Súhlasím s Jankou (Arizona) a najhoršie na tom je, že tie chlpy poletujú vzduchom.
0 0
martinadib martinadib

martinadib je offline (nepripojený) martinadib

Myslím, že v tomto prípade nezabodujú žiadne pre alebo proti. Závisí od teba a "ocina", ako sa dohodnete, či máte toľko času venovať sa tomu... Mne osobne by prekážalo mať v dome mačku alebo psa, už len pre tie chlpy a pach....Ja mám na maznanie a hranie sa deti...A mačku aj psa na dvore:-)
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

durisovad Pozri príspevok
Nasa dcera mala v byte macku, ale len chvilu. Podriapala nabytok. zasekavala pazurky do kobercov a foteliek a okrem toho dost pachla. Asi po dvoch tyzdnoch ju odniesla k lesu. Podla mojho nazoru taketo zvieratko patri na dvor.

Odniesla k lesu? A myslis si ze v lese prezila?..........to ste velmi zodpovedni......ak ste sa jej chceli zbavit tak na to mame utulky, alebo ste ju mohli darovat niekomu.
Macka diva, nie je to iste ako macka domaca.
Pohrdam takymi to nezodpovednymi ludmi.
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Moji známi majú takú mačku, asi perzská modrá alebo ako sa volá. Je veľmi pekná. Občas im ju opatrujem, keď idú na 1 - 2 týždne na dovolenku. Už si u mňa zvykla, keď ju donesú. Má záchod, kde je piesok/ majú v obchodoch - volá sa podstieľka pre mačky/, ktorý vôbec nepáchne. Moč sa nabalí do takej gule a dá sa pekne povyberať. Ani netreba každý deň. A Keri /tak sa volá/ niekedy chodí za mnou ako malý psík/občas sa na nej aj potknem/. Dá sa škrabkať, ešte hlavu vytáča, na ktorom mieste ju mám škrabkať a to mi vraveli známi, že sa nechce dať mazliť a pod. Vyskočí síce na stôl, aj kde sa jej zapáči. Škrabadlo má, ale tiež občas oškrabuje gauč, no nevidím žiadne škrabance. A rada leží na svojom odpočívadle, navrchu škrabadla a pozerá von oknom alebo zaspí. Najkrajšia je, keď sa uvelebí za mňa na gauč a spí, ak sa pohnem, hneď je za mnou. Alebo sa schováva pod deku alebo prikrývku, nadvihne si ju labkou a šuchne sa dnu/toľko som sa jej nahľadala raz, že kde je - potvora/. Ale sama by som nechcela mať mačku.
0 0
maja611 maja611

maja611 je offline (nepripojený) maja611

Ahoj,
máme doma kocúra, britského modrého a má 10 rokov. Na základe spoločne prežitých rokov môžem povedať, že mačka prináša do života veľa krásnych chvíľ, je to inteligentné stvorenie. Vyžaduje si ale starostlivosť aj spoločnosť. Myslím, že mačka nemusí ničiť interiér, pokiaľ má zabezpečené odpočívadlo pre mačky, kde si brúsi pazúriky a aj tu oddychuje. Je dobré kúpiť si mačiatko, ktoré už je naučené na hygienu a vie používať mačací záchodík, do ktorého sa nasype podstielka pre mačky, nám sa najviac osvedčil zverlit. Je pravda, že mačka, ktorá žije celoročne v byte, tak aj celoročne plzne a je potrebné častejšie vysávať. Tiež je vhodné, aby bola kastrovaná. Takáto mačka nepáchne. Denne treba zabezpečovať čerstvú vodu. Čo sa týka krmiva, nám sa osvedčili granule, pretože keď sme kupovali konzervy, kocúr zjedol vždy 4-5 kociek mäsa, odišiel od misky, o chvíľu sa k nej vrátil, ale už sa mu zdalo že to mierne obschlo a nechcel to. Mačka má oproti psovi veľkú výhodu - netreba venčiť.
1 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Som prekvapena niektorymi vasimi nazormi. Mam dve perzske maciatka uz pomaly sedem rokov. Su velmi inteligentne,cistotne zvierata.
-nikdy by mi nespinili nikam,len do piesku.Bolo uz tak,ze nemali prilezitost ist cely den na zachod a pockali,kym pridem domov. Vtedy chudatka stali v rade,ale vydrzali.
-jest im niekedy dam aj rybu v oleji a nemame problem,ze by som ich potom musela umyvat,oni sa umyju sami. Ani ked idu na zachod,ani v zadu nemaju taku srst
-nesmrdia. Treba najst vhodny piesok,ten Zverlit je velmi dobry. Samozrejme,treba ich aj sem-tam umyt...
-aj nabytok mame v poriadku. Od malicka ich treby ucit,kde moze skrabat
-este tak nebolo,ze by tam zostali,kam ich polozim. Keby ste ich videli,co vedia povystrajat! Mozno preto,ze su dve.

Jediny zapor,co mozem spomenut je srst,ked ich necesem pravidelni,ale nic nie je 100%.
Oni su velmi mile stvorenia,len od malicka ich treba ucit,co mozu a co nemozu. A to bez milosti! Raz im v niecom povolite,koniec!

Nikdy by som ich nedala prec,hlavne nie k LESU. A este sa tym aj CHVALI!
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Tiež máme v 2-izbovom byte 2 kocúrov ( je medzi nimi dvojročný rozdiel ), obyčajné, krátkosrsté, obaja vykastrovaný. Toto bolo jedno z našich najlepších rozhodnutí v živote ( mali sme kedysi aj psa, už nikdy viac ). Dokonca si dovolím tvrdiť, že mačka je inteligentnejšia ako pes. Každý má svoje WC s podstieľkou, škriabu len na strome, ktorý sme im v byte zhotovili, každý má inú povahu, dokonca aj hlas ( keď ich nevidím viem rozoznať, ktorý zamňaukal ), jednoducho kým boli mačky pre mňa neznámy pojem, nikdy by som neverila, že každá z nich je individuálne stvorenie ako človek. A pravda pravdúca: ako si ich od malička naučíme a vychváme si ich, také ich budeme mať.
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Zdravím, aj my sme mali prekrásneho perzského kocúra. Bohužiaľ, už nie je medzi nami. Boli to krásne chvíle, čo sme prežívali spolu. ON bol PÁN KOCÚR. Tak ako píše kristinagabi, tiež nás počkal so svojou potrebou. Bol dlhosrstý, takže som ho česala každý deň, ale ja som sa v tom vyžívala a kocúr tiež. Keď som ho vykúpala a prebehol okolo nás, voňal tak, že sme len tak ňuchali a fakt nikdy nepáchol, neznačkoval a pritom nebol vykastrovaný Bol mimoriadne inteligentný. Bol aj v region.TV, keď bol na výstave. Je pravda, že vysávať bolo treba viackrát, ale ja som mala na chlpy špeciálnu kefu. Presne vedel, kedy prichádza manžel domov, sadol si pred dvere a čakal. Nikdy nezabudneme naňho. Bol členom rodiny. Keď zvieratko prirastie k srdcu, čo sa nám stalo, najmä synovi a mne, ale aj manželovi, je veľmi ťažké si vybrať druhé. Povedali sme si, že náš prah neprestúpi ani mucha Dodnes spomíname a tie krásne chvíle stáli za tú občasnú námahu. Mne by asi puklo srdce, keby som mala hocijaké zvieratko pustiť trebárs k lesu.
0 0
sojer sojer

sojer je offline (nepripojený) sojer

tiež som mal nejakú dobu kocúra v byte. v "zajatí" vyrastal od malička, čiže si mal možnosť osvojiť nejaké tie zvyky.. ak ho vedieš od malička že sa má vyšpiniť iba do misky so štrkom, driapať iba vecí na to určené tak sa ti to môže podariť ale!! miska MUSÍ byť primerane velká a hlavne čistá. kocúra som musel dať aj kastrovať kvôli tým ich móresom (značkovanie) ale aj tak ho to úplne neprešlo to že bude škriabať iba kúsok koberca, ktorý mu na to vyčleníš môže robiť len pred tebou aby sa vyhla prípadnému potrestaniu... môj kocúr sa dokonca naučil dvere otvárať a bolo jedno či sa otvárajú von alebo dnu.....fagan jeden . čiže zbytočne som zatváral dvere aby sa niekam nedostal...
podla môjho názoru mačka ma byť na dvore. mačka, pokial nemá priame nebezpečenstvo (pes alebo inak pre ňu nebezpečné chovanie domácich) tak nemá dôvod utiecť z dvora. s kocúrom to je inak. tí aj ked sú vykastrovaný tak niektoré "zvyky" im z hlavy proste nevytlčiete.. (migrácia, značkovanie) ale zato sú odvážnejší a drzejší
mačka či pes patria na dvor.
..PS: niekedy mám pocit že podla toho čo vidím na uliciach, parkoch, v bráne domu, že psov je už viac ako obyvatelov v paneláku...to ani nehovorím že prejsť sa po tráve je viac než isté že sa mi na nohy nalepia nejaké tie exkrementy
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Nedaj sa odradiť ak máš rada zvieratká, určite sa mačiatku budeš dostatočne venovať a lásku, ktorú za to dostaneš, tá je k nezaplateniu.
1 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

Máme v byte psa aj ( asi šialenú )mačku. Pes bol prvý , ale mačka je dnes už pánom situácie. Čo ma ale trápy je, že v poslednej dobe doslova skáče do tváre mojej 7-ročnej dcéry, ktorá je potom celá doškriabaná a plače, lebo je to jej miláčik, ktorého dostala k narodeninám. Akoby jej to nestačilo, rýpe aj do psa. K ostatným členom rodiny si to nedovolí. Neviem či to môže súvisieť s nejakou chorobou ( všetky očkovanie má ), alebo je to skôr dokazovanie si pozície k slabším členom rodiny. Vie niekto vysvetliť jej správanie? Díky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať