Zavrieť

Porady

Mačka v byte

Máte niekto skúsenosť s chovom mačky v byte? Páčia sa mi plemená Britskej modrej alebo Ragdoll. Moj ocino je proti, pretože má strach, že poškodí sedačku alebo nejak zničí nábytok.Ďakujem za rady
Píšte čo to má pre ale aj proti ( no hlavne píšte pozitívne, nech ho presvedčím )
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Skúste si to nenápadne odsledovať kedy sa tak mačka správa, od kedy to začalo a zistiť príčinu ...
Môže to byť zo žiarlivosti, alebo aj zo strachu atd.
Poznám prípady, keď psy, ale aj mačky agresívne reagovali na nejaké dieťa , ale predchádzalo tomu to, že deti v návale hry a bláznenia sa so zvieraťom, zvieraťu ublížili. Ak sa to stalo viac krát, zviera si to zapamätá a zo strachu zaútočí.
3 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

Dcéra jej v rámci hry síce neublížila, ale pristihla som ju párkrát, ako ju násilím drží, lebo ju chcela hladkať a ignorovala , že cica bručí a chce ísť preč. Najhoršie je, náš maznáčik začal loviť v noci aj mňa, keď spím . Zobudím sa na zapichnuté pazúry na predlaktí, dnes v noci mi trafila pod oko s takou intenzitou, že som mala ráno zakrvavený vankúš. Začínam sa je trochu báť a uvažujem , ak sa to bude stupňovať, že ju asi dám utratiť, aj keď je to aj môj maznáčik...
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ivuchak Pozri príspevok
Dcéra jej v rámci hry síce neublížila, ale pristihla som ju párkrát, ako ju násilím drží, lebo ju chcela hladkať a ignorovala , že cica bručí a chce ísť preč. Najhoršie je, náš maznáčik začal loviť v noci aj mňa, keď spím . Zobudím sa na zapichnuté pazúry na predlaktí, dnes v noci mi trafila pod oko s takou intenzitou, že som mala ráno zakrvavený vankúš. Začínam sa je trochu báť a uvažujem , ak sa to bude stupňovať, že ju asi dám utratiť, aj keď je to aj môj maznáčik...
Ako je stará? A čo je to za druh?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ivuchak Pozri príspevok
Máme v byte psa aj ( asi šialenú )mačku. Pes bol prvý , ale mačka je dnes už pánom situácie. Čo ma ale trápy je, že v poslednej dobe doslova skáče do tváre mojej 7-ročnej dcéry, ktorá je potom celá doškriabaná a plače, lebo je to jej miláčik, ktorého dostala k narodeninám. Akoby jej to nestačilo, rýpe aj do psa. K ostatným členom rodiny si to nedovolí. Neviem či to môže súvisieť s nejakou chorobou ( všetky očkovanie má ), alebo je to skôr dokazovanie si pozície k slabším členom rodiny. Vie niekto vysvetliť jej správanie? Díky.
A je to mačka alebo kocúr?

Zuzana
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ivuchak Pozri príspevok
Dcéra jej v rámci hry síce neublížila, ale pristihla som ju párkrát, ako ju násilím drží, lebo ju chcela hladkať a ignorovala , že cica bručí a chce ísť preč. Najhoršie je, náš maznáčik začal loviť v noci aj mňa, keď spím . Zobudím sa na zapichnuté pazúry na predlaktí, dnes v noci mi trafila pod oko s takou intenzitou, že som mala ráno zakrvavený vankúš. Začínam sa je trochu báť a uvažujem , ak sa to bude stupňovať, že ju asi dám utratiť, aj keď je to aj môj maznáčik...
No moja dcéra tiež rada hladkala nášho kocúra proti jeho vôli, ale ten sa jej radšej ptom vyhýbal a išiel radšej za inými členmi rodiny, ktorí rešpektovali jeho potreby. Dcéra sa časom naučila, že musí rešpektovať kocúra a potom už boli priatelia Ale nikdy nezaútočil
Možno by bolo dobré poradiť sa s veterinárom...
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Aj ja som mala v byte perzského kocúra, niekde som to písala. Bol úžasný. Zbožňovali sme ho, bol veľmi poslušný. No, maznáčik nemaznáčik /z čerešne dolu/ rešpekt musí mať. Určite sa treba poradiť s veterinárom či nie je náhodou chorý?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ivuchak Pozri príspevok
Dcéra jej v rámci hry síce neublížila, ale pristihla som ju párkrát, ako ju násilím drží, lebo ju chcela hladkať a ignorovala , že cica bručí a chce ísť preč. Najhoršie je, náš maznáčik začal loviť v noci aj mňa, keď spím . Zobudím sa na zapichnuté pazúry na predlaktí, dnes v noci mi trafila pod oko s takou intenzitou, že som mala ráno zakrvavený vankúš. Začínam sa je trochu báť a uvažujem , ak sa to bude stupňovať, že ju asi dám utratiť, aj keď je to aj môj maznáčik...
Mačka na rozdiel od psa je "svojská,nezávislá osobnosť". Ona si určuje, kedy sa chce pohladkať a kedy nie. Treba to brať tak ,ako to je, nie násilím vynucovať niečo , na čo ona nemá momentálne náladu.

Mám 3 mačky, každá je povahovo iná. Ale jedno majú spoločné. Keď sa chcú dať pohladkať, doslova sa pchajú pod ruku. Ale ak ich chcem ja "popestovať" v čase, ked oni nemajú náladu, skrátka sa nedajú a basta...!
Sú to živé tvory, treba sa ich naučiť rešpektovať, nie sú to plyšáky, ktoré posadíme na policu a tam nás počkajú, pokým budeme mať na ne chuť.
Ak vás mačka v noci napáda, treba ju viac unaviť cez deň, lebo mačka je od prírody nočný lovec.
Myslím, že zatvoriť cez noc dvere do izby- spální by bolo lepšie, ako mačku dať utratiť len za to, čo jej je prirodzené...

Aj pri zaobstarávaní si mačky (či iného zvieraťa) treba zistiť, aké majú povahy, netreba pozerať len na vzhľad.

Tiež momentálne rozdávam malé mačiatka. Mám záujemkyňu, staršiu pani, ktorá chce bieleho kocúra (lebo má biele poťahy) , chce ho na maznanie a do bytu.
Tak sa chystám s pani si pohovoriť a ponúknuť jej druhého, ktorý síce nie je celkom biely, ale je od malička maznáčik, ktorý by sa stále pestoval na rukách a vždy chodí iba do záchodíka. Myslím, že si super zapasujú a budú si vyhovovať.
Na rozdiel od toho bieleho, ktorý sa nerád hladká, záchod rešpektuje málokedy a je taký divý a svojský.
Toho chcem dať radšej záujemcovi, ktorý má veľký dvor a chcel mačku na dvor kvôli myšiam. Tiež si myslím, že si tí dvaja budú rozumieť...kocúr povahovo divoch a sám pre seba a pán, ktorý nehľadá maznáka na hladkanie ...

Dúfam,že všetci štyria budú spokojní
Naposledy upravil arizona : 28.06.10 at 09:04 Dôvod: preklep
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Mne včera vyskočila mačka z V. poschodia a ľudkovia nič sa jej nestalo !!!!! Je totižto zvyknutá vysedávať na okne, ale je tam sieťka. Lenže včera prievan otvoril okno kde sieťka nie je, ona zvedavá sa prechádzala po parapete, prievan tresol oknom, Tina sa zľakla, podskočila........ ale už nedopadla na parapetu, ale letela z V. poschodia dole. Našťastie na III. poschodí mali sušič s prádlom, tak tam si poskákala a znova letela na zem. Aj my sme utekali po schodoch za ňou, mačka sedela, oči vytreštené, biely kožúšok zelený ..... no reku umiera. Išli sme na pohotovosť, doktor konštatoval len šok, pichol jej injekciu, pohýbal rukami, nohami ......a nič jej vraj nie je. Aj teraz zasa sedí na okne a pozoruje svet z V. poschodia ..............už asi zabudla čo bolo včera.
1 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

arizona Pozri príspevok
Ak vás mačka v noci napáda, treba ju viac unaviť cez deň, lebo mačka je od prírody nočný lovec.
Myslím, že zatvoriť cez noc izby do spální by bolo lepšie, ako mačku dať utratiť len za to, čo jej je prirodzené...

Už sme to tak začali praktizovať, trošku síce mňaučí, lebo bola naučená spať s nami - konkrétne pri mojej hlave - nedokázala by som ju utratiť, to bol v návale paniky taký prvý reflex . Je to ináč mačka krížená perzský kocúr a divočina a má 10 mesiacov. Je to rodený lovec, vychytá nám všetky muchy v byte a evidentne sa jej žiada von, asi sa fakt nudí, Cez víkend ju brávame na záhradu " vyvenčiť". Má takú dlhú šnúru na obojku, lebo sa bojíme, že nám ujde. Už bola asi pred mesiacom na 3-dňovom výlete a dcéra ju našla pri paneláku , voňala ako železničiar, máme blízko trať . Prespala skoro 2 dni, boli sme s ňou u veterinára, bola ok.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Pokračujem v téme nakoľko mám otázku, resp. potrebujem poradiť. Už pár rokov máme v byte 2 kocúrov a doteraz mi požrali a obžrali všetky kvetiny okrem fikusu benjamina asi je im suchý. Chcem podotknúť že na "spásanie" majú mačaciu trávu a ešte radšej majú klasickú pažítku. No jednoducho už pošli orchidey, dracena...Prosím o skúsenosti, čomu dajú pokoj, kvety mám veľmi rada, no už neviem čo kúpiť, aby to prežilo. Ďakujem.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

otázka Pozri príspevok
Pokračujem v téme nakoľko mám otázku, resp. potrebujem poradiť. Už pár rokov máme v byte 2 kocúrov a doteraz mi požrali a obžrali všetky kvetiny okrem fikusu benjamina asi je im suchý. Chcem podotknúť že na "spásanie" majú mačaciu trávu a ešte radšej majú klasickú pažítku. No jednoducho už pošli orchidey, dracena...Prosím o skúsenosti, čomu dajú pokoj, kvety mám veľmi rada, no už neviem čo kúpiť, aby to prežilo. Ďakujem.
Tomu na co nedociahnu. Mozno existuje kvetina ktora im smrdi, aj ja by som chcela vediet. Mne tiez vsetko nic ten moj kocur. Vydrzala len umela orchidea. Na balkone mi obziera stromceky....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mam tri macky,ale nevsimla som si, ze by ozierali kvety.Ale je pravda, ze obcas idu von,mozno tam nieco ohryzu, neviem...

vyvaruj sa hlavne jedovatych kvetin,lebo by sa ti macka mohla zadusit, ci zomriet, napr.
Jedovaté izbové rastliny:
Asparágus, Azalka, Anthurium, Begónia hľuznatá, Brečtan, Cyklámen, Diefenbachia, Fialka, Fikus, Filodendron, Kaládium, Krotónovec, Kaktusy napr. Zygokaktus (Vianočný kaktus), Monstera, Orchidea, Prýštec najkrajší (Vianočná hviezda), Slezinník

Ja pouzivam na miesta,kde nechcem aby mi sli macky obycajne cierne korenie. Smrdi im, tak ho radsej obchadzaju. Skus trochu posypat kvet a zeminu...

V hypermarketoch dostat granule s pridavkom zeleneho krmiva/ nespominam si nazov,ale bol to taky okrovo zlty obal. Mozno aj v specializovanych prerdajniach budu vediet poradit/
5 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
No dočiahnu všade, takže nevymyslím nič. Viem, že veľa rastlín je jedovatých. No čakala som konkrétny názov izbového kvetu ( aká som šikovná ), ktorý by tí beťári nechali konečne na pokoji. Skúsim to čierne korenie.....
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Rozalka Pozri príspevok
Existujú aj ušľachtilé mačky (britská modrá k nim patrí) a tie na dvor nepatria.
Tvoj ocino má pravdu: dodriape sedaciu súpravu, roztrhá aj záclony.
Viem čo píšem, moja svokra má takú (1), ale pamätám aj časy, keď ich mala aj viac.
Smrad - ak je svokra doma celý deň, nič necítiť, ale keď je preč pol dňa, nebodaj celý, tak to cítiť a riadne.
Kocúra treba dať vykastrovať, ten naozaj smrdí, lebo si značí svoje teritórium.
Mačka sa na jedno miesto vyšpiní len raz, ak má zašpinený "záchod", nájde si iné miesto, hoci aj na koberci.
Kocúra treba dať vykastrovať, ten naozaj smrdí, lebo si značí svoje teritórium.
Mala som kocura, teraz mame macku, este som nemala roztrhane zaclony, nikdy sa nevyspinili vedla svojho zachoda. Ale aj macke sa treba venovat, ako kazdemu zvieratku, nie je na ozdobu, je to osobnost. Sprava s tak, ako ju naucite, aj ked to nie je cviceny pes. Este nikdy nesmrdeli, teda, ak su vykastrovane a na skriabanie maju svoje miesta, ale to ich treba tiez naucit. No a ak chcete mat v byte vsetko, ako doteraz, tak nedoporucujem ziadne zviera, ani dieta, ako pise niekto vyssie. A odviezt macku do lesa, to teda hocikto tiez nedokaze, radsej si to treba rozmysliet dopredu, ak nemate radi zvierata, radsej si ich nenoste domov, nebudete neskor vyhadzovat...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Rozalka Pozri príspevok
Súhlasím s Jankou (Arizona) a najhoršie na tom je, že tie chlpy poletujú vzduchom.
Kazde zviera aj plzne, najlepsie je, ak ma macka aj pristup na balkon, potom ale treba pripravit siet, lebo mozete o nu skoro prist. Ale treba ju kazdy den cesat, potom dostat take lepkave kotuce, aj s tym odoberat srst, ale to sa robi aj so psom.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ak ma niekto macku ci psa v byte odporucam rukavicu na odstranovanie chlpov /napr.zo sedacky, ci siat/. Predavaju ju v kauflande, stoji okolo 3-4€.
Rukavica je pouzivatelna z oboch stran, raz za cas staci vykefovat na sucho kartacikom.
rukavica.JPG  
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

otázka Pozri príspevok
Pokračujem v téme nakoľko mám otázku, resp. potrebujem poradiť. Už pár rokov máme v byte 2 kocúrov a doteraz mi požrali a obžrali všetky kvetiny okrem fikusu benjamina asi je im suchý. Chcem podotknúť že na "spásanie" majú mačaciu trávu a ešte radšej majú klasickú pažítku. No jednoducho už pošli orchidey, dracena...Prosím o skúsenosti, čomu dajú pokoj, kvety mám veľmi rada, no už neviem čo kúpiť, aby to prežilo. Ďakujem.
s tym nic neurobite, bud macka, alebo kvety. Mne ked prisla mala macicka k nam, zacala s orchideami, ale dala som ich len na 1 miesto, parapet do izby, do ktorej nesmie ist bez dozoru, alebo davame pozor, ci lezi na okne, kvety su ohradene. Ale ked to urobila, velmi som na nu nakricala, ona vie, ked zakricim viackrat noo, ze je zle. Tak uz ich necha, ale musime davat pozor. ine kvety sme dali prec, bud macka, alebo kvety.My mame uz 2 macku, sice prd nou to bol kocur, tak sme sa iste veci naucili, nesmie ist na stol, zobrat jedlo, ked jeme my, atd. Bola som prekvapena, ako s da macka vycjovat, ale pravdaze, ked to na nu pride, nic ju nezastavi. A je celkom 1, aka , je, ci chovna, vzdy sme mali len najducha, to s tym vobec nesuvisi, ked citi lasku, aj ona nas ma rada a nerobi zle. To, co pisete hore, ze skace na dieta, robila kedysi davno macka mne, este v rodicovskom byte, preto som vtedy macky neznasala, ale teraz uz viem, ze bola bez dozoru a pevnej ruky, robila, co sa jej zachcelo a asi ziarlila. Treba ju vzdy vyhresit, ked skoci na dieta a dietatu vysvetlit, aby ju vobec nechytala, po case pride sama. Niekedy macka ziarli, ale na to treba pisat viac, musi sa jej ukazat, kto je v dome panom. Skuste niektore relacie v tv o vychove zvierat.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Mačke v byte je vhodné, povedal by som potrebné občas priniesť trávu, nie tú obyčajnú lesklú, ale tú čo sa trochu zachytáva na prsty, väčšinou rastie pri múroch činžiakov na východnej strane, síce ju vyvráti takmer vždy po zožratí, ale spolu s chpmi. Kto nevidel mačku žrať trávu ten neverí ako jej chutí, lepšie ako psovi.
0 0
pinta pinta

pinta je offline (nepripojený) pinta

Mačka v byte uvíta, keď môže zožrať trávu a obyčajný pýr psí je najlepší. To jej ale nezabráni, aby sa nedala aj do iných zelených rastlín.Náš perzský kocúr zlikvidoval čínsku ružu, ktorá merala okolo 2 m .Teraz máme dvoch vykastrovaných kocúrov a najnovšie obžrali zamioculkas. Napriek pátraniu po kvetine, ktorá by im nechutila som nenašla nič, čo by riešilo túto neplechu.Napriek tomu by som ich nedala preč, má ich rada celá rodina aj každá návšteva je z nich uveličená. Sú milí nie sú falošní, ako to niektorí tvrdia.Pes je spokojný, keď mu rozkazujú.Mačke to nikto nenanúti.A keby chcel spôsobí jej ujmu a bude zlá.Ona je totiž osobnosť .
0 0
pettte pettte

pettte je offline (nepripojený) pettte

Kokos! Že "odniesla k lesu"!!! No tak to je sila durisovad!!! Ja som ale solídne vytočený, že taký idiot žije medzi nami. Ba čo viac, má aj "príspevok". Byť tebou strčím hlavu hodne hlboko do piesku a mlčíííííím. Pre Boha živého, čo si asi predstavuješ za hovadiny, že sa s tou mačičkou pri tom lese udialo? Ja ti poviem čo:
a, už v ten večer či noc ju zožrala okolidúca líška a možno aj dáky pes na vychádzke, či potulke
b, ak náhodou nie tak skapala na podchladenie či o den o dva od hladu a pri rozklade smrdelo jej telíčko tak, že ju tá spomínaná líška už nemohla minúť
Stojí mi mozog nad takou nebetyčnou tuposťou. To ako že tam na ňu čakal zázračný deduško? Či anjeli zleteli? To ti akože drbe či čo? to si nevedela niekomu darovať, či do útulku zaniesť??? Kua toto je sila. Že zaniesla k lesu a problému sa zbavila...

Jediné čo ti želám je to aby si tvoja dcéra s toho vzala príklad a keď už budeš stará a nepotrebná, nech ťa k lesu zanesie....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať